300 drzew nadziei. Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica.

W ubiegłą sobotę (7 maja) Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica zasadziło wspólnie około 300 drzew.

Nasza gmina nie należy do najbardziej zalesionych. Deficyty te widać, a odczuwalne są szczególnie wtedy, kiedy nasza ludzka natura pragnie zmierzać ku lasowi i trzeba go szukać po za rogatkami naszej gminy. Dochodzą do tego kwestie masowych wycinek, z którymi również mierzyliśmy się swego czasu na swoim terytorium. Natura domaga się od nas partnerskiego traktowania i oddawania tego co zabraliśmy w procesie gospodarowania drewnem. Na ten apel wyszło naprzeciw Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica, którzy łącząc siły posadziło wspólnie około 300 drzew w lesie na terenie naszej gminy.

W ubiegłą sobotę (7 maja) Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica zasadziło wspólnie około 300 drzew. Na profilu Stowarzyszenia możemy przeczytać: „Podczas dzisiejszej akcji „Zasadź z nami las” posadzonych zostało około 300 drzew. Wszystko to dzięki wysiłkowi ochotników oraz członków stowarzyszenia. Na spotkaniu obecny był leśniczy, który wtajemniczył zgromadzonych w zasady urządzania lasu oraz specyfikę pracy leśnika. Nadzorował naszą pracę i wspierał. Po wysiłku przyszedł czas na wspólne ognisko Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tą akcję. Warto było poświęcić kilka godzin wolnego czasu na miłe chwile przy pracy na rzecz wspólnego, zielonego dobra. Szczególnie dziękujemy Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe za wspólną organizację spotkania”.

Akcji mimo, że okazała się sukcesem, nie powinna być rozpatrywana w takich kategoriach. To odpowiedź na potrzeby naszej gminy, które mimo, że często nie dostrzegane są bardzo ważne i potrzebne, dla nas i przyszłych pokoleń. Oby więcej podobnych spotkań.

foto: Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz