A może Mikołaj jeździ parowozem? Muzeum Kolejnictwa ze świąteczną ofertą

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przyzwyczaiło nas corocznie do wielu atrakcji w okresie około świątecznym. Jak wygląda to w tym roku?

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przyzwyczaiło nas corocznie do wielu atrakcji w okresie około świątecznym. Obecna sytuacja epidemiologiczna nie stwarza jednak warunków do standardowych rozwiązań. Mimo wszystko nasze muzeum wyszło na przeciw oczekiwaniom młodszych i starszych organizując wspaniałe atrakcje dzięki którym będziemy mogli poczuć świąteczną atmosferę.

Na stronie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku możemy przeczytać: „W tym roku mija 10 lat od kiedy uruchomiliśmy pierwszy Pociąg Św. Mikołaja, który przez lata witany był przez tysiące dolnośląskich dzieci. W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną lokomotywa TKt48-18, która tradycyjnie przewoziła Świętego Mikołaja pozostanie na bocznicy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku a Mikołaj i jego drużyna czekać będą na dzieci w „Parowozowni Świętego Mikołaja””

Podano również potrzebne informacje dzięki którym możemy zapoznać się z ofertą i wybrać dla siebie coś intersującego: „W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Z otwartego wagonu będzie można zwiedzić Trasę Parowozową, a także obrócić się na Obrotnicy.

Na muzealnej bocznicy może być chłodno, ale o to zadba nasz zespół i będziecie mogli rozgrzać się filiżanką gorącego kakao, czekolady, kawy lub świątecznego rozgrzewającego napoju (w opcjonalnym pamiątkowym kubku z jaworzyńskiej Porcelany Karolina ) i delektować się świeżo upieczonym i pierniczkami. Sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei z Waszej listy świątecznej.

Dodatkowe informacje:

Otwarcie Magicznej Parowozowni zaplanowane jest w weekend 5 i 6 grudnia podczas, którego dodatkową atrakcją są przejazdu zabytkową lokomotywą w świątecznej iluminacji. Grupy oprowadzanie przez Przewodnika w reżimie sanitarnym maks. w grupach 10 osobowych.
Parowozownia Świętego Mikołaja czynna jest w godzinach od 11:00 do 19:00. Dodatkowo każdy weekend w Magicznej Parowozowni Muzeum Kolejnictwa w grudniu i styczniu ma swój temat i jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej oraz zainteresowań. Dodatkowo każdy weekend w Magicznej Parowozowni Muzeum Kolejnictwa w grudniu i styczniu ma swój temat i jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej oraz zainteresowań:

5.12.2020 – 6.12.2020 – Weekend inauguracyjny
12.12.2020 – 13.12.2020 – Lokomotywy Świętego Mikołaja
19.12.2020 – 20.12.2020 – Drezyna Warszawa M20 w świątecznej odsłonie
26.12.2020 – 27.12.2020 – Na tropie Świętego Mikołaja. Gra terenowa
31.12.2020 – Sylwestrowe zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa
1-3.01.2021 – Nowy Rok z Tomkiem i Przyjaciółmi
6.01.2021 – Orszak Lokomotyw
9.01.2021 – 10.01.2021 – Prezentacje drezyny Warszawa M20″

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i zainteresowanych do odwiedzenia naszego muzeum i wniknięcia w świąteczną atmosferę z kolejowymi zabytkami w tle.

Info: muzeumkolejnictwa.pl
Foto: sebkowe kadry, użyczone z fanpage Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *