Altana na Koziarni spłonęła. Szukają sprawcy

Zostałem poproszony przez mieszkańców Nowic o nagłośnienie sprawy najprawdopodobniej podpalenia altany na nowickiej Koziarni. Trwają poszukiwania sprawcy.

Grupa młodzieży w Nowicach za pozwoleniem Rady Sołeckiej wybudowała na terenie nowickiej Koziarni drewnianą altanę w której przebywali i spotykali się. Wczoraj w nocy niestety spłonęła. Aktualnie trwają poszukiwania sprawcy.

Grupa młodzieży mówi: „Wczoraj w nocy około godziny 23 altanka w koziarni nad którą poświęciliśmy ogromną ilość czasu, która wiązała się z wielkimi emocjami i wspomnieniami została spalona przez osobę trzecią. Pożar trwał zaledwie kilka minut a mimo to wszystko razem z zawartością w środku zdążyło zamienić się w pył. Naszym zdaniem to nie realne aby tak stało się samo z siebie, ktoś musiał z premedytacją w to zaingerować. Jeśli ten ktoś to czyta, wiedz że nie pozostaniesz bezkarny, prędzej czy później dojdziemy do ciebie. Nie rozumiem jak można być tak bezuczuciowym i po prostu w chwilę zniszczyć pracę młodych ludzi którzy pracowali nad nią przez długie miesiące, ale jak to się mówi, karma wraca. Doszły nas słuchy o samochodzie który był przy miejscu tuż przed pożarem, monitoring posiadamy, wszystko jest do sprawdzenia”

Każdy kto może coś wiedzieć w tej sprawie proszony jest o kontakt.

info, foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz