„Analiza stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej” praca badawcza naszej mieszkanki

Sandra Sowa – mieszkanka naszej gminy, uczennica II LO w Świdnicy wykonała pracę badawczą na temat stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jest to ciekawa, przystępna i kompleksowa praca z którą warto się zapoznać.

Problem zanieczyszczenia powietrza to problem jak się wydaje natury uniwersalnej na gruncie naszego kraju. Są samorządy i społeczności, które starają się z tym walczyć, lub zmniejszać zasięg zjawiska, którego nie można zlikwidować jedną decyzją. Są również społeczności, które wolą o tym nie wspominać, lub bagatelizować sprawę. Jedno jest pewne, jedna i druga postawa ma swoje konsekwencje, które będą na nas oddziaływać w przyszłości.

Edukacja i wrażliwość w tym zakresie wśród naszej młodzieży jest w dużo lepszej kondycji niż jeszcze parę lat temu. Pomagają w tym zapewne różnego rodzaju akcje, czy olimpiady jak w opisywanym przypadku. Takie inicjatywy powodują, że głębiej pochylamy się nad zadanym problemem i staramy wyciągając wnioski pokazywać różnego rodzaju rozwiązania, które mogą pomóc w osiągnięciu zadowalających wyników.

Sandra Sowa – mieszkanka naszej gminy, uczennica II LO w Świdnicy wykonała pracę badawczą na temat stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jest to ciekawa, przystępna i kompleksowa praca, która pokazuje stan naszej gminy pod tym kątem. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, która może nam pomóc w zrozumieniu powagi sytuacji, która w naszej społeczności nie jest najlepsza.

Poniższy link przekieruje nas do wskazanej pracy. Wystarczy kliknąć i przyswoić w wolnej chwili

 

Praca w formacie .pdf

Praca udostępniona dzięki uprzejmości Sandry Sowy, autorki opracowania

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *