„Analiza stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej” praca badawcza naszej mieszkanki

Sandra Sowa – mieszkanka naszej gminy, uczennica II LO w Świdnicy wykonała pracę badawczą na temat stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jest to ciekawa, przystępna i kompleksowa praca z którą warto się zapoznać.

Problem zanieczyszczenia powietrza to problem jak się wydaje natury uniwersalnej na gruncie naszego kraju. Są samorządy i społeczności, które starają się z tym walczyć, lub zmniejszać zasięg zjawiska, którego nie można zlikwidować jedną decyzją. Są również społeczności, które wolą o tym nie wspominać, lub bagatelizować sprawę. Jedno jest pewne, jedna i druga postawa ma swoje konsekwencje, które będą na nas oddziaływać w przyszłości.

Edukacja i wrażliwość w tym zakresie wśród naszej młodzieży jest w dużo lepszej kondycji niż jeszcze parę lat temu. Pomagają w tym zapewne różnego rodzaju akcje, czy olimpiady jak w opisywanym przypadku. Takie inicjatywy powodują, że głębiej pochylamy się nad zadanym problemem i staramy wyciągając wnioski pokazywać różnego rodzaju rozwiązania, które mogą pomóc w osiągnięciu zadowalających wyników.

Sandra Sowa – mieszkanka naszej gminy, uczennica II LO w Świdnicy wykonała pracę badawczą na temat stanu powietrza w Jaworzynie Śląskiej, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jest to ciekawa, przystępna i kompleksowa praca, która pokazuje stan naszej gminy pod tym kątem. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, która może nam pomóc w zrozumieniu powagi sytuacji, która w naszej społeczności nie jest najlepsza.

Poniższy link przekieruje nas do wskazanej pracy. Wystarczy kliknąć i przyswoić w wolnej chwili

 

Praca w formacie .pdf

Praca udostępniona dzięki uprzejmości Sandry Sowy, autorki opracowania

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz