Bezpieczeństwo najważniejsze. W intrenecie także

15 lutego w Szkole Podstawowej w Pastuchowie odbył się konkurs „Bezpieczeństwo w Internecie”.

Internet to błogosławieństwo a zarazem przekleństwo współczesnych czasów. To potrzebne i przydatne narzędzie, które potrafi być przy tym bardzo niebezpieczne, generujące sporo zagrożeń. Na wspomniane zagrożenia podatni są szczególnie młodzi ludzie, którzy często korzystają z niego bez większej refleksji, co może prowadzić do daleko idących konsekwencji. Mając to wszystko na uwadze powstają różne inicjatywy, które mają alarmować i przestrzegać przed tymi zagrożeniami.

9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, gdzie 15 lutego dwudziestu uczniów klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie przystąpiło do konkursu z tym związanego. Chodziło o zalogowanie się na stronie kahoot.it i odpowiedź na dwadzieścia pytań, co mierzono w ramach czasu.

We wspomnianej rywalizacji najlepszymi okazali się Filip Janus, Maciej Trawczyński, Weronika Żukowska, Amelia Jakubska, Emilia Majewska – Malina i Martyna Luber.

Laureatom gratuluję i życzę zawsze bezpiecznych wejść w wirtualny świat pamiętając przy tym, że realny świat to wartość stanowiąca i najważniejsza.

info: fanpage Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *