Bogdan Mucha z nową książką zaprasza na autorskie spotkanie

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogdan Mucha, które zostało zaplanowane jutro w środę, 25 maja o godzinie 17:30 w Żarowska Izba Historyczna. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki Bogdana Muchy.

Historia Żarowa i okolic nie rozerwalnie łączy się z naszą gminą, poprzez sąsiedztwo i przenikanie nawzajem od zawsze. Często jest tak, że szukając materiału na jeden temat wpadamy na kolejny, który łączy nasze dwa światy (wcale nie tak odrębne jakby się wydawało). Pan Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej, który pisuje artykuły dla portalu Wieści Gminne, jest tego świetnym przykładem i wzorem jak historia może łączyć a nie dzielić, czego nie raz jesteśmy świadkami. Pan Bogdan wydał ostatnio kolejna książkę, która może się spodobać pasjonatom historii w naszej gminie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogdan Mucha, które zostało zaplanowane jutro w środę, 25 maja o godzinie 17:30 w Żarowska Izba Historyczna. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki Bogdana Muchy.

„Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków” to najnowsza książka, autorstwa Bogdan Muchy – archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. To już czwarta publikacja autora, która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej Bogdan Mucha zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „Zimnej wojny” i „Stanu wojennego” z lat 1981-1983. Książka liczy 209 stron i zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem Archeoreplica.

Jak możemy przeczytać na wstępie publikacji: „Każdy z nas jest częścią swojej małej ojczyzny. Mała ojczyzna to to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje. Oddaję do rąk Państwa pierwszą część opracowania, które porusza wybrane zagadnienia z kart historii Naszej „małej ojczyzny” – Gminy Żarów.

Spotkanie poprowadzane będzie przez Pana Andrzeja Dobkiewicza ze Świdnickiego Portalu Historycznego. Podczas wydarzenia będzie można zakupić wspomnianą książkę i porozmawiać z autorem.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie. Pan Bogdan to skarbnica historii, nie tylko żarowskiej.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz