Chcesz pieniędzy? gimnastyka gwarantowana

Do redakcji Wieści Gminnych nadesłano, można powiedzieć śmieszne zdjęcie. Kiedy jednak przyjrzymy się dokładniej, zrozumiemy, że śmiechu tu mało.

Bóg obdarzył każdego z nas różną posturą, wzrostem itd. Jeden jest wyższy, drugi niższy. Nie ma w tym nic dziwnego, wydawało by się, że dyskryminacja w tym zakresie to absurd. A jednak. Tak prozaiczna czynność jak pobranie pieniędzy z bankomatu może okazać się nie lada wyczynem i to dla każdego z nas i tego wyższego i tego niższego. I nie ma to nic wspólnego z inflacją i coraz mniejszymi portfelami.

Do redakcji Wieści Gminnych nadesłano zdjęcie na którym widzimy osobę, która próbuje podjąć pieniądze z bankomatu. Czynność ta nie jest taka prosta jak się wydaje. Wydaje się, że podczas remontu na ul. Wolności poziom chodników został podniesiony na tyle, że bankomat, który jest umiejscowiony w tym obszarze, drastycznie zmniejszył swoją odległość od podłoża. Próbując pobrać pieniądze trzeba wykonać nie lada gimnastykę, aby  cokolwiek zobaczyć na ekranie co zmusza nas właśnie do tego typu akrobatyki.

Należałoby na koniec tekstu spuentować to o czym piszę. Wydaje się jednak, że zdjęcie komentuje się samo, i każdy zdrowo rozsądkowy człowiek wie co myśleć o tego typu sytuacjach. Przykre to, ale jednak prawdziwe w naszej lokalnej rzeczywistości.

foto od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska