Cicha nominacja prezesa ZUK

Jak dowiedziały się Wieści, Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej od poniedziałku będzie zarządzany przez nowego prezesa. Będzie nim Łukasz Kwadrans, radny Rady Miejskiej w Świebodzicach.

Niedawno pisaliśmy o przemilczanym pożegnaniu prezesa Ryszarda Sobańskiego, który przestał pełnić funkcję prezesa ZUK 13 sierpnia. Wieści dotarły do informacji, z której wynika, że zakład przy ul. Świdnickiej od poniedziałku jest zarządzany przez nowego prezesa, którym jest wspomniany Łukasz Kwadrans.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego o oficjalne potwierdzenie tej informacji. Ponadto zapytaliśmy kiedy i czy w ogóle odbył się na to stanowisko konkurs oraz ilu uczestniczyło w nim kandydatów. Do momentu publikacji artykułu Urząd w żaden sposób nie ustosunkował się do zadanych pytań. Zadziwiający jest brak oficjalnego informowania mieszkańców zarówno o odwołaniu Ryszarda Sobańskiego oraz powołaniu nowego prezesa chociażby za pośrednictwem strony internetowej Urzędu.

Kim jest nowy prezes ZUK? Aktualnie szerszemu gronu może być on znany z mocnych i szeroko komentowanych w regionie wystąpień na sesjach Rady Miejskiej w Świebodzicach, gdzie zasiada jako radny opozycyjny z ramienia byłego burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza.

Jak podawał 26 czerwca 2019 portal świebodzice.info w artykule pt.: „Łukasz Kwadrans stracił polityczną posadę” (link do artykułu TUTAJ), Łukasz Kwadrans „prezesurę w spółce zależnej WSSE Inwest Park objął w lipcu 2016 (wtedy przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach), niedługo po tym jak ówczesny burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz został przewodniczącym Rady Nadzorczej WSSE”.

Łukasz Kwadrans jest politologiem, pedagogiem, był kuratorem specjalistą Sądu Rejonowego w Świdnicy. Jest autorem kilkudziesięciu tekstów naukowych i artykułów popularyzatorskich w czasopismach naukowych i pracach zbiorowych dotyczących m.in. Romów oraz resocjalizacji i nie tylko

Marcin Burski

foto: screen sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz