Czy jaworzyński las jest już bezpieczny ?

30 listopada opublikowałem artykuł o dramatycznej sytuacji w jaworzyńskim lesie ze ściekami w tle. Zakład Usług Komunalnych w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych napisał co było przyczyną tego stanu rzeczy.

Jaworzyński las przestaje przypominać samego siebie, co jest rzeczą przykrą i nie skłaniającą do pozytywnych wniosków na przyszłość. Przyczyny tego stanu są wielowątkowe a jedną z nich jest właśnie zanieczyszczenie go ściekami, o czym alarmowali mieszkańcy, którzy z niego korzystają.

30 listopada opublikowałem artykuł o dramatycznej sytuacji w jaworzyńskim lesie ze ściekami w tle – link TUTAJ. Również radny Wojciech Syntyrz wystosował interpelację w której prosił o szybką interwencję w tym zakresie. I to właśnie odpowiedź na wskazaną interpelację rzuca nam światło na to, z czym mieliśmy do czynienia w naszym lesie według Zakładu Usług Komunalnych. Z treści wynika wprost, opierając się na datach, że kroki naprawcze zostały podjęte dopiero po otwartym powiedzeniu o zaistniałym problemie. Całość odpowiedzi poniżej:

Czy jaworzyński las jest już bezpieczny? Czy można mieć nadzieję, że jego stan poprawi się a nasi mieszkańcy będą mogli cieszyć się nim na nowo? W mojej ocenie nie. Poczynione destrukcyjne kroki na jego obszarze poszły zbyt daleko, aby żyć w tym optymistycznym przekonaniu. Wielokrotnie pisałem o stanie naszych „jaworzyńskich zielonych płuc”, które powoli umierały i umierają na naszych oczach. To smutna konstatacja, która pokazuje jak w szybkim tempie można zniszczyć to, co było tu na długo przed nami.

info: bip jaworzyna śląska
foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *