Dni Jaworzyny nie będzie. Zastosowano „zamienniki”

Wielką niewiadomą było czy po okresie pandemii, odbędą się w tym roku Dni Jaworzyny. Samorządowy Ośrodek Kultury w Jaworzynie Śląskiej rozwiał te wątpliwości prezentując harmonogram imprez jakie mają się odbyć pod jego egidą.

Wraz ze zbliżającym się czerwcem wielu mieszkańców czekało na weekend oddechu, zabawy i świętowania podczas Dni Jaworzyny. Czekaliśmy na ofertę, „gwiazdy” jakie miały do nas przyjechać, aby dać nam rozrywkę. Przez epidemię koronawirusa przez ostanie dwa lata nie mogliśmy cieszyć się tym wydarzeniem. Wszystko to było związane z zakazem organizowania imprez masowych, co dotyczyło całego kraju. Ostatnie Dni Jaworzyny odbyły się w 2019 roku. Czas zakazów póki co szczęśliwie skończył się. Dni Jaworzyny mimo tego nie dojdą do skutku co zakomunikował „między wierszami” Samorządowy Ośrodek Kultury w Jaworzynie Śląskiej prezentując harmonogram imprez na sezon letni.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Jaworzynie Śląskiej zaprezentował ostatnio harmonogram imprez jakie mają się odbyć w sezonie letnim pod jego egidą. Wśród propozycji mamy standardowe imprezy jakie odbywały się u nas do tej pory jak Obóz Średniowieczny czy Dożynki Gminne. Wśród imprez pojawiło się również organizowane wydarzenie dla apolitycznej organizacji pozytywka. Wśród tych imprez nie wymieniono Dni Jaworzyny. Z całością harmonogramu można zapoznać się poniżej, rezerwując sobie przy tym czas na wydarzenie, które w naszym przekonaniu jest intersujące

Dni Jaworzyny nie odbędą się, zamiast tego mamy masę imprez, które mają stanowić namiastkę tego czym żyliśmy wcześniej. Odzwyczailiśmy się od tego i być może dlatego zrezygnowano z tego typu imprezy. Poczekajmy do przyszłego roku i sprawdźmy czy lokalna władza zaryzykuje i oszczędzając nie zorganizuje tego typu wydarzenia tuż przed wyborami.

info: SOKiBP

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz