Duże zmiany kadrowe w jaworzyńskiej parafii

7 czerwca biskup świdnicki Marek Mendyk ogłosił zmiany i wręczał nominacje poszczególnym księżom co do przydziałów parafialnych. Ma to również związek z naszą parafią.

Okres czerwca to zawsze czas kiedy dochodzi do różnych rotacji jeżeli chodzi o przydziały parafialne wśród księży. Przez długi czas opisywane zmiany nie dotykały naszej parafii na co miało związek z różnymi kwestiami. W tym roku nasza parafia zmian będzie mieć, aż nadto, ponieważ będą one dotyczyć zarówno wikariusza jak i proboszcza.

Jak podaje portal Gość Świdnicki, 7 czerwca biskup świdnicki Marek Mendyk ogłosił zmiany i wręczał nominację poszczególnym księżom co do przydziałów parafialnych. Jako jedyny nominację proboszczowską otrzymał ks. Stanisław Przerada, który będzie pełnić posługę właśnie w naszej parafii po ustępującym ks. Arkadiuszu Chwastyku.

Swój przydział do naszej parafii jako wikary otrzymał również ks. Wiktor Bednarczyk, który wcześniej posługiwał w Świebodzicach w parafii Apostołów Piotra i Pawła. Swoją posługę nowy wikary będzie pełnić po ustępującym ks. Mariuszu Kubiku, który będzie teraz służyć. w Dusznikach Zdrój.

info: gość świdnicki
foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz