Dwie kolejne ulice w naszej gminie. Są już nazwy

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (9 marca) jednym z punktów było podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw ulic w miejscowości Jaworzyna Śląska oraz Milikowice. Przegłosowano konkretne nazwy.

Nasza gmina dzięki mieszkańcom rozwija się i rozszerza swoje terytoria, które będą w przyszłości zamieszkałe. Miejsca, które kiedyś były pustymi przestrzeniami i ugorami dostają swoje zastosowanie, które będzie realizować się w prywatnym przedsięwzięciach budowlanych. Każda taka operacja wymaga nadania nazwy przyszłej ulicy przy której będą stały domy, choćby dla zapewnienia wszystkich wymogów dokumentacyjnych.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (9 marca) jednym z punktów było podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw ulic w miejscowości Jaworzyna Śląska oraz Milikowice. I tak – w Jaworzynie Śląskiej na Osiedlu Leśnym powstała ulica Jarzębinowa, a w Milikowicach na Osiedlu Oliwka, ulica Szmaragdowa.

Są to drogi gminne i propozycje nazw podał burmistrz a radni obradujący w komisji infrastruktury go zaopiniowali. Projekt został przedstawiony radzie i przegłosowany większością głosów.

Nowym, przyszłym mieszkańcom już teraz wypada życzyć owocnego i dobrego życia w tym miejscu. Warto również zapamiętać jak nazywają się nowe ulice i gdzie się znajdują, aby nie być w przyszłości zaskoczonym.

foto: google maps

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz