Dwie siostry w świątecznych odsłonach

W weekend, 19 i 20 grudnia w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się „Weekend z świątecznymi Warszawami”. Jest to wspaniała gratka dla miłośników motoryzacji, kolejnictwa, ale nie tylko

Mimo, że aktualna aura pogodowa w żaden sposób nie przypomina świątecznej, tej jaką znamy i jakiej życzylibyśmy sobie, można temu dawać odpór i starać się to przełamać różnymi ciekawymi wydarzeniami, które dzięki swojej oprawie z pewnością przypomną nam o zbilżających się świętach.

W weekend, 19 i 20 grudnia w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się „Weekend z świątecznymi Warszawami”. Jest to wspaniała gratka dla miłośników motoryzacji, kolejnictwa, ale nie tylko. na stronie muzeum możemy przeczytać: „Serdecznie zapraszamy 19 i 20 grudnia na prezentacje dwóch klasyków z kolekcji Muzeum Kolejnictwa. Znacie już białą perłę Muzeum Warszawę M20, do naszej kolekcji dołączyła jej węgierka siostra. Obydwa pojazdy będzie można podziwiać na obrotnicy w świątecznej iluminacji podczas pokazów o 12 30, 13 30, 14 30, 15 30, 16 30, 17 30 oraz 18 30. Zapoznacie się niesamowitą historią samochodu osobowego Warszawa, który pełnił służbę również na kolei od 1956 roku, kiedy powstał pierwszy prototyp drezyny osobowej M20. Zapraszamy”

Wspomniane wydarzenie z pewnością przyniesie każdemu sporo radości i świadomości o zbliżającym się świątecznym czasie. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i nie tylko do zapoznania się z naszą historią w ciekawej i przystępnej oprawie.

info, foto: fanpage Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *