Dyrektor Przedszkola wyjaśnia sytuację z alarmem bombowym

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jaworzynie Śląskiej Jadwiga Chrobak wyjaśnia na stronie internetowej przedszkola poranną sytuację z alarmem bombowym.

Na stronie przedszkola Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jaworzynie Śląskiej Jadwiga Chrobak napisała informację o porannej sytuacji w placówce.  W informacji możemy przeczytać:

„Fałszywy alarm w przedszkolu i żłobku!

W godzinach porannych na elektroniczny adres przedszkola dotarł sygnał o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Istniało duże prawdopodobieństwo, że zgłoszenie jest fałszywym alarmem. Jednakże jako dyrektor przedszkola, zgodnie z procedurą, podjęłam natychmiastowe działania. Poinformowałam o tym fakcie odpowiednie służby państwowe oraz organ prowadzący placówkę. Przed otrzymaniem rekomendacji CBŚP „NIE  EWAKUOWAĆ”, dzieci wraz z opiekunami w spokojnej atmosferze i bezpiecznych warunkach opuściły budynek i udały się na spacer. Oba obiekty, zarówno przy ul. Westerplatte jak i przy ul. Mickiewicza zostały sprawdzone przez pirotechników, którzy nie znaleźli ładunków i tym samym akcja została zakończona. O godzinie 10.30 dzieci powróciły do przedszkola.

                                                                          Z wyrazami szacunku

                                   Jadwiga Chrobak- dyrektor przedszkola”

info: przedszkolejaworzyna

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *