Dyrektorzy szkół i przedszkola powołani na kolejną kadencję. Jest jest zmiana

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz przekazał, że w związku z zarządzeniem z 4 lipca tego roku zostali powołani na nową, pięcioletnią kadencję dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola.

Mimo, że rok szkolny za nami i aktualnie nasze pociechy przeżywają uroki wakacji, szkoła jako instytucja trwa i jest ciągle aktywna, aby dzieci, które wrócą po wypoczynku zdobywać wiedzę mogły robić to w sposób nie przerwany z ciągłością, która daje w jakiś sposób bezpieczeństwo. Wspomniana wyżej aktywność wyraża się m.in w mianowaniu kadry pedagogicznej czy dyrektorów na nowe kadencję, które są pięcioletnią cezurą czasową. W tym roku należało zrobić właśnie taki zabieg, ponieważ kadencja w której zarządzali nasi dyrektorzy szkół i przedszkola dobiegła końca.

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz przekazał, że w związku z zarządzeniem z 4 lipca tego roku zostali powołani na nową, pięcioletnią kadencję dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola. Nastąpiła tu jedna zmiana. Mianowicie dyrektorem Szkoły w Podstawowej nie został Pan Maciej Plencler, który sam zrezygnował z ubiegania o wspomniane wyżej stanowisko. Dyrektorami na nową kadencję w naszej gminie zostali:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej – Krzysztof Sołtys,
Szkoła Podstawowa im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie – Małgorzata Adamowicz,
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie – Joanna Rzeszowska
Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej- Jadwiga Chrobak.

Wszystkim nowym powołanym dyrektorom życzę owocnej pracy w nowej w kształtowaniu kolejnych pokoleń, które w przyszłości będą stanowić o naszej gminie. Panu Maciejowi Plenclerowi dziękuję za trud pedagogiczny jaki ponosił przez tyle lat dla naszej społeczności będąc dyrektorem Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie.

info, zdjęcie fp Grzegorz Grzegorzewicz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz