Dziś mija 14 rocznica śmierci Papieża Polaka

2 kwietnia 2005 o 21:37 zmarł Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II

Pamiętamy ten czas, kiedy zmarł Papież Polak. Cały świat wstrzymał wtedy oddech i bez względu na wyznanie czy poglądy czuł, że odchodzi człowiek o wymiarze, który wychodził ponad.

Ten czas to także okres zjednoczenia naszej Gminy i poszczególnych parafii. Nasi mieszkańcy połączyli się wtedy spontanicznie w wielkich procesjach, aby oddać hołd naszemu rodakowi. Można było wtedy zobaczyć prawie każdego mieszkańca, ponieważ czuliśmy, że tak należy.

Nasza Gmina, a konkretnie parafia Milikowice wyróżniła się również pod względem upamiętnienia naszego rodaka w postaci pomnika. Jest to epitafium, które jest dziś wyliczane jako jeden z pomników Jana Pawła II w Polsce. Mieszkańcy i parafia Milikowic postanowiła uhonorować papieża w 30-tą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, która przypadała w 2008. Pomnik wystawiony jest przed kościołem pw. Matki Bożej Fatimskiej w Witkowie.

Zatrzymajmy się dziś w zadumie nad tą postacią. Jej obecność, a w kontekście dzisiejszej rocznicy jej śmierć, trwale wpisała się w historię i wyraz wspólnotowości naszej Gminy.

Marcin Burski

Foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz