Egipskie ciemności „z polskiego na nasze”

Zdjęcie powyżej nie jest pomyłką. Przedstawia ono w sposób rzeczywisty ruchliwe skrzyżowanie na linii Stary Jaworów – Witków. Do redakcji Wieści odezwał się w tej sprawie jeden z czytelników.

Oświetlenie w naszej gminie ma się różnie. W miejsce poprawionego wchodzi następne, które odmawia posłuszeństwa. Mieszkańcy interpretują to różnie, łącznie z tym, że gmina robi to w sposób przemyślany w ramach oszczędności. Jak jest naprawdę ze strony naszych decydentów raczej się nie dowiemy. My możemy mówić o konkretnych faktach na które zwracają uwagę nasi czytelnicy

Do redakcji Wieści odezwał się jeden z mieszkańców: „Witam, piszę w sprawie oświetlenia w wioskach stary Jaworów, Witków. To zdjęcie skrzyżowania Świdnica – Strzegom przez Stary Jaworów. Bardzo bezpieczne jak widać o godzinie 6 rano… A w Jaworzynie dziwnie wszystko oświetlone nawet jeszcze ozdoby świąteczne się świecą. Przez to nie ma pieniędzy by oświetlić wioski i do tego w takim miejscu gdzie ludzie często przekraczają dozwoloną prędkość oraz nie zatrzymują się w ciągu dnia przy przejściu?” (pisownia oryginalna). Zdjęcia powyżej przedstawiają dwie różne pory dnia – poranną i wieczorną, ponieważ czytelnik dosłał później kolejne zdjęcie.

Ciężko wyrokować czy awaria ma swoją ciągłość od dłuższego czasu, czy jest ona spowodowana awarią prądu ze względu na wichurę jaka przeszła przez naszą gminę. Fakt pozostaje niezmienny. Mówimy o bardzo niebezpiecznej sytuacji. Opisywane miejsce i skrzyżowanie jest jednym z najruchliwszych i najbardziej niebezpiecznych w gminie. Stanowi ono niejaki pomost pomiędzy dwiema wsiami. Mamy tu skrzyżowanie, przejście dla pieszych, przystanek autobusowy z którego korzystają mieszkańcy, czy sklep. Brak kontroli nad tym miejscem może powodować bardzo niebezpieczne konsekwencje.

Gmina zapewne sprowadzi to do wspomnianej awarii po wichurze. Nie można jednak zapominać o stosunku burmistrza do tych spraw. Na podparcie swoich słów jedna anegdota. Na jednej z sesji Rady Miejskiej radny Wojciech Syntyrz zwrócił na tą kwestię uwagę dając za przykład przejście pod wiaduktem, gdzie ciemności mocno utrudniały poruszanie się po tym odcinku. W odpowiedzi usłyszał od Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, że ludzie mogą chodzić tunelem kolejowym, który jest oświetlony. Całość opisywanej sprawy w artykule TUTAJ

Jaki koniec będzie miała opisywana powyżej sprawa. Miejmy nadzieje, że pozytywny. Na końcu strona internetowa Urzędu opowie o swoim kolejnym sukcesie. Na gminnym „podwórku” bez zmian.

info, foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz