Egzotyka od strony realnej na świdnickim Rynku

W świdnickim rynku stanęła bardzo ciekawa galeria zdjęć mieszkańca naszego miasta – Macieja Dziedzica i Justyny Norbert – Dziedzic.

Na świdnickim rynku stanęła bardzo ciekawa wystawa zdjęć naszego mieszkańca Macieja Dziedzica i Justyny Norbert – Dziedzic z wyprawy na Dominikanę. Wskazana wyspa została tu przedstawiona w niestandardowy sposób, co znacznie podwyższa jej walory. Zobaczymy tu Dominikanę oczami mieszkańców, taką jaką jest.

Co o wystawie powiedzieli mi jej autorzy? : „Na Dominikanę polecieliśmy rok temu w naszą podróż poślubną. Wyspę zjechaliśmy na skuterze, co pozwoliło nam dotrzeć do miejsc, które rzadko kiedy odwiedzają turyści. Zobaczyliśmy ją więc oczami mieszkańców, a nie przyjezdnych. Na wystawie zobaczyć można owoc tej wyprawy. Zależało nam, aby pokazać Dominikanę z innej strony niż ta, którą znaleźć można w katalogach biur podróży, często prezentujących nieco przesadzony jej obraz. Na naszych zdjęciach zobaczyć można Dominikanę prawdziwą i autentyczną — taką, w której się zakochaliśmy i która sprawiła, że pewnie wrócimy jeszcze w te strony świata.”

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą ciekawą akcją zorganizowaną pod egidą Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wiosenna aura na pewno może być dodatkowym motywatorem, aby poczuć i dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym egzotycznym kraju

foto: Świdnicki Ośrodek Kultury

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska