Frezowina „pod lupą” Inspektoratu Ochrony Środowiska

Po wielu interwencjach mieszkańców w sprawie odpadów asfaltowych m.in na drodze węglowej Inspektorat Ochrony Środowiska zajął się opisywaną kwestią. Jedna z mieszkanek przesłała do redakcji Wieści pismo w tej sprawie.

Od jakiegoś czasu trwa remont drogi w kierunku Bolesławic sfinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace postępują co wiąże się z zerwaniem starej nawierzchni asfaltowej. Odpowiedzią na pozbycie się tego nadmiaru starego materiału stało się wysypywanie go w miejscach, które wcześniej były chętnie uczęszczane przez naszych mieszkańców, co aktualnie jest niemożliwe lub mocno utrudnione.

Opór w tej sprawie wśród mieszkańców gminy był i jest duży. Składa się na to wiele czynników, które należałoby rozpatrywać każdy osobno, aby zrozumieć istotę sprawy. Mieszkańcy walczą o tą kwestię na różnych polach m.in. rozwieszając plakaty zachęcające do jeszcze większego pokazania swojego niezadowolenia w formie dostępnej prawnie, czyli informowania konkretnych organów o nieprawidłowościach do jakich mogło dojść podczas pozbywania się odpadów asfaltowych. Okazuje się, że obawy jakie były artykułowane w tej sprawie nie były i nie są bezpodstawne.

Po wielu interwencjach mieszkańców w sprawie odpadów asfaltowych m.in na drodze węglowej Inspektorat Ochrony Środowiska zajął się opisywaną kwestią. Jedna z mieszkanek przesłała do redakcji Wieści pismo w tej sprawie, z którego wynika, że 12 maja przeprowadzono oględziny zagrożonego terenu oraz rozpoczęto kontrolę w Urzędzie Gminy. W trakcie kontroli ustalono, że w opisywanej sprawie doszło do naruszeń przepisów związanych z gospodarką odpadami. Z treścią całego pisma można zapoznać się poniżej.

O uzyskanie szerszych wyjaśnień w tej sprawie poprosiłem Inspektorat Ochrony Środowiska, który zajmuje się tą kwestią. Aktualnie czekam na odpowiedź.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *