Głuche prośby ulicy Powstańców

Mieszkańcy ulicy Powstańców w Jaworzynie Śląskiej walczą o interwencję w trosce o własne bezpieczeństwo.

Ulica Powstańców – tak chętnie wychwalana, gdy mówi się o nowym parkingu czy tunelu łączącym dwie strony miasta, którego to budowa jest inwestycja kolejową, ma również swoje drugie oblicze. Część mniej widoczna tej ulicy jest rewirem zapomnianym i spychanym na margines, z czym walczą mieszkańcy. Sprawę trzeba jednak przedstawić od początku.

Mieszkańcy ulicy Powstańców wystosowali petycję do Urzędu Miasta, którą to podpisało trzydziestu mieszkańców. W piśmie datowanym na 23.08.2018 można przeczytać prośbę o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przy budynku nr 5, gdzie należałoby poszerzyć wyjazd, ponieważ obecne rozwiązanie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców. Chodzi tu o wyjazd samochodów oraz przejście dla pieszych pieszych, którzy muszą przekroczyć to miejsce. W odpowiedzi jaka nadeszła z Urzędu Miasta 27.09.2018 mieszkańcy zostali zapewni, że szukane są rozwiązania i prowadzone są rozmowy w temacie wykupienia od właściciela byłej „portierni”, której wyburzenie znacznie poprawiłoby widoki na przebudowę skrzyżowania. Tyle pierwszej części tej sprawy.

Wybory samorządowe są już historią, wszystko wróciło do rzeczywistości. Mieszkańcy poprosili nowo wybranego z tego okręgu Radnego Pana Sebastiana Grajaszka o dalszą interwencję w tej sprawie. Radny w odpowiedzi na interpelacje na jakim etapie jest rozwiązanie tej kwestii, otrzymał odpowiedź datowaną na 15.02.2019, że Gmina nie zamierza w najbliższym czasie zajmować się tą sprawą.

Mieszkańcy tłumaczą, że właściciel byłej portierni przy wjeździe jest chętny do rozmów i odsprzedania tej części za niewielkie pieniądze. Temat jest jednak niepodejmowany. Są rozgoryczeni, że ich ulica jest zapomniana i nie przeprowadza się tam żadnego remontu od czasów PRL-u. Jest jednak w nich duża determinacja do dalszej walki o swoje bezpieczeństwo, co zamierzają czynić.

O dalszych postępach tej sprawy, będziemy informować.

Marcin Burski

źródło info: od mieszkańców, bip.jaworzyna.net

źródło foto: od mieszkańców

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz