Gorące, metalowe serce z plastikiem w środku

W Bolesławicach w centrum wsi stanęło popularne metalowe serce do którego zbiera się plastikowe nakrętki w szczytnym, wybranym celu.

Odruchy serca, wrażliwość i zorientowanie w działaniu na drugiego człowieka to przymioty, które wyróżniają nas jako ludzi. Można to wyrażać na różne sposoby w zależności od inwencji i chęci pomocy. W to wszystko o czym piszę z pewnością wpisuje się inicjatywa, która jest już dość mocno rozpowszechniona i dotarła w końcu pod nasze gminne strzechy.

W Bolesławicach w centrum wsi tuż obok remizy i świetlicy wiejskiej stanęło popularne metalowe serce do którego zbiera się plastikowe nakrętki w szczytnym, wybranym celu. Jest to oddolna inicjatywa mieszkańców Bolesławic sfinansowana z funduszu sołeckiego. Do serca zbierane są plastikowe nakrętki, które później są oddawane do recyklingu. Zebrane fundusze z tego tytułu przekazywane są na wybrany szczytny cel, w tym przypadku na jednego z potrzebującego mieszkańca naszej gminy.

Należy wyrazić duży szacunek za tak pro ludzką postawę i zaangażowanie mieszkańców wsi Bolesławice. To gest piękny, ale przede wszystkim potrzebny w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *