Grom spada do A klasy. Wyjazdowy triumf Karoliny.

Drużyna z Jaworzyny wróciła z dalekiej Kudowy Zdroju z wygraną. Grom przegrał swój mecz w Świebodzicach, co przy niekorzystnym wyniku Pogoni Pieszyce oznacza spadek do klasy A.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo Karoliny w sezonie. Jaworzynianie okazali się lepsi od Włókniarza Kudowa Zdrój. Pomimo tego, że gospodarze prowadzili 1-0 po bramce Marcela Wilczyńskiego zawodnicy z Jaworzyny odpowiedzieli trzema golami (Oliwiera Pająka, Krystiana Jagieły oraz Mateusza Salamona) i ostatecznie to oni wywieźli komplet punktów z dalekiego wyjazdu.

Grom przegrał w Świebodzicach z Victorią 4-3. Witkowianie w drugiej połowie próbowali dogonić rywala jednak zabrakło na to czasu. Pogoń Pieszyce, która rywalizowała z witkowianami o utrzymanie, wygrała swój mecz przeciwko LKS Bystrzycy Górnej, co oznaczało pogrzebanie szans dla zespołu z naszej Gminy. Po siedmiu sezonach spędzonych w okręgówce Grom spada do A klasy.

Tęcza jako jedyny zespół z naszej Gminy występujący w klasie B wygrał swój niedzielny pojedynek. Bolesławiczanie okazało się lepsi 4-2 od Błyskawicy Kalno. Bramki zdobywali: Paweł Wysota (trzy) i Marcin Obrycki (jedną).

Ponadto Sparta Przełom Pastuchów przegrała 1-4 z Błękitnymi Słotwina a LKS Piotrowice uległy STEP II Tąpadła 2-4 (gole: Tomasz Janes, Kacper Sas).

Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz