Hala jednak nie dla mieszkańców

Powracamy do tematu hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

Temat hali przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej jest wśród naszych mieszkańców tematem bardzo palącym i wzbudzającym duże zainteresowanie. Chodzi tu konkretnie o możliwość jej użytkowania, szczególnie, że wszystko było podsycane wielokrotnie obietnicami udostępnienia regulaminu tego obiektu. Tam wszystko miało być jasno uregulowane i według tych wytycznych byłaby możliwość użytkowania. Należy tu zaznaczyć, że aktualnie mowa o zapewnieniach Burmistrza podczas sesji Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej. Jak wiemy czas mija, a temat nadal stoi w miejscu. Pojawiły się jednak informacje, które rzucają nowe światło na tą sprawę.

Radny Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej Pan Marcin Kantor złożył interpelację, w której prosi o konkretne informacje, na jakim etapie jest ta kwestia i kiedy można się spodziewać oddania hali do użytku naszych mieszkańców. Odpowiedź na tę prośbę wskazuje, że na szybki finał nie ma co liczyć i mieszkańcy nie skorzystają w najbliższym czasie z tego obiektu.

Pan Marek Zawisza, wiceburmistrz, który udzielił odpowiedzi, stwierdził, że hala powstała z zamysłem (i na to zostały przyznane pieniądze), aby obiekt mógł podnosić standardy nauczania wychowania fizycznego wśród dzieci i nie przewiduje się, aby w ramach dofinansowania była możliwość wynajmu komercyjnego dla mieszkańców, ponieważ naruszało by to zasady przyznania dofinansowania. Odpowiedź jednak zakończona jest enigmatycznym stwierdzeniem, że aktualnie trwają prace nad wypracowaniem wspólnego stanowiska z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, które mogłyby pomóc w szerszym udostępnieniu hali.

Odpowiedź jest udzielona w tonie jaki pojawiał się już wiosną podczas sesji Rady Miejskiej, gdzie wskazywano w ten sam sposób problemy z szerszym dostępem do hali.

Czy mieszkańcy po szumnych obietnicach mogą oczekiwać, że będą mogli wspólnie korzystać z nowo powstałego obiektu? Czas pokaże. Rokowania jednak nie wskazują na to. O wszelkich postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco. Całość interpelacji na stronie bip.jaworzyna.net

Marcin Burski

info: bip.jaworzyna.net

foto: bip.jaworzyna.net, Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz