„Hej kolęda” czyli jasełka po jaworzyńsku

W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej podczas uroczystego apelu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia wystawiono jasełka w których występowali uczniowie naszej szkoły.

Czas świąteczny to okres kiedy pragniemy jak najmocniej poczuć tą atmosferę. Przygotowywane są wtedy różne spotkania opłatkowe czy wigilię, które mają nas ze sobą zjednoczyć i na nowo tworzyć wspólnotę, która często w ferworze dnia codziennego gdzieś nam ucieka. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej w Jaworzynie gdzie odbył się uroczysty przedświąteczny na którym wystawiono m.in jasełka, w których występowali uczniowie naszej szkoły.

Czym są jasełka? to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Można w nich według inwencji scenarzysty i reżysera zbudować bardzo ciekawe historie, w których zawsze centralną rolę gra nowo narodzone dziecię.

Uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka, które przybliżyły wszystkim zebranym istotę tego czasu, a także pomogły w wytworzeniu odpowiedniej atmosfery jaka powinna panować w oczekiwaniu na święta.

W jaworzyńskiej podstawówce tradycji stało się zadość. Piękne wspomnienie o sztuce jasełkowej pokazało, że nasi uczniowie rozumieją dzisiejszy świat, ale bez oderwania od tego co ważne i piękne w tym wyjątkowym czasie.

Pełna relacja zdjęciowa, wraz z filmikiem na stronie szkola.jaworzyna.net

info,foto: szkola.jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *