Historia i rower – można to połączyć

W sobotę (7 sierpnia) odbyła się spontaniczna wycieczka rowerowa mieszkańców naszej gminy, gdzie można było posłuchać ciekawe historie związane z ziemią gdzie żyjemy.

Historia naszej gminy to ciekawa gałąź lokalnych spraw, która ciągle w wielu aspektach czeka na swoich odkrywców. Jest głód tego wszystkiego wśród naszych mieszkańców, którzy razem stawili się na starcie spontanicznej wycieczki rowerowej wśród pięknych krajobrazów naszej gminy.

W sobotę (7 sierpnia) odbyła się spontaniczna wycieczka rowerowa mieszkańców naszej gminy, gdzie można było posłuchać ciekawe historie związane z ziemią gdzie żyjemy. Wystartowaliśmy na boisku w Nowym Jaworowie by polami i drogami gruntowymi dotrzeć do Milikowic na miły poczęstunek przygotowany również przez naszych mieszkańców.

Miałem to szczęście, że jako jeden z wielu uczestników wycieczki mogłem przybliżyć historię miejsc jakie mijaliśmy. Były to różne opowieści, ponieważ oprócz samego rysu historycznego mówiliśmy także o rzeczach, które są dziś zapomniane, niewidoczne, ale ciągle istniejące, czy o prowadzonych amatorskich poszukiwaniach rzeczy, które ciągle czekają na swoich odkrywców.

Na start wycieczki przybył cały przekrój mieszkańców naszej gminy. Były kobiety, mężczyźni, starsi, młodsi czy małe dzieci, które również przejechały cały dystans trasy własnym wysiłkiem. Na mecie w milikowickim przypałacowym parku na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, aby można było zregenerować siły i wspólnie podyskutować o kwestiach historii naszej gminy.

Wojciech Syntyrz jako jeden z pomysłodawców wycieczki powiedział m.in. o sprawie: „Spontaniczna wycieczka mieszkańców z historią w tle. Wszystko przy miło spędzonym, rodzinnym czasie. Dziękuję wszystkim przybyłym. Dziękuję za przygotowanie posiłków oraz poczęstunku na miejscu Ani Łącznej, Monice Kaźmierczak, Ani Godlewskiej, Mariuszowi Więckowi, Teresie Mikołajewskiej, Grzegorzowi Mikołajewskiemu, Grażynie Bugajskiej. Był to nieoceniony wkład w organizację tego wydarzenia!
Do zobaczenia przy okazji następnych wydarzeń!”

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz