Historia może być ciekawa. Pan Bogdan Mucha z drugim tomem książki zaprasza na spotkanie

Wieści Gminne Jaworzyna Śląska objęły patronatem medialnym wyjątkowe wydarzenie na mapie naszego powiatu jeżeli chodzi o pamięć historyczną i dociekanie jej w sposób kompleksowy i konsekwentny. Pan Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej zaprasza na spotkanie związane z wydaniem drugiego tomu książki: „Gmina Żarów na przestrzeni wieków część druga”.

Pan Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej jest doskonale znany czytelnikom Wieści Gminnych przez arcyciekawe artykuły na temat naszej gminy w kontekście historycznym. Okazuje się często, że losy gminy Żarów i Jaworzyna Śląskiej nie są tak odległe od siebie, a czasami nawet przeplatają się wzajemnie. Biorąc do ręki publikacje Pana Muchy (w tym książkowe) często możemy przeczytać o tym wzajemnym przenikaniu, co tym bardziej może zainteresować naszych mieszkańców, którym historia i pamięć nie jest obca.

Wieści Gminne Jaworzyna Śląska objęły patronatem medialnym wyjątkowe wydarzenie na mapie naszego powiatu jeżeli chodzi o pamięć historyczną i dociekanie jej w sposób kompleksowy i konsekwentny. Pan Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej zaprasza na spotkanie związane z wydaniem drugiego tomu książki: „Gmina Żarów na przestrzeni wieków część druga”. Wspomniane spotkanie odbędzie się w tą środę (20 grudnia) o godzinie 18.00 w żarowskiej Izbie Historycznej w budynku dworca kolejowego w Żarowie. Wszelkie dodatkowe informacje na dostępnym plakacie poniżej.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie. Ręczę, że opowieści Pana Bogdana Muchy mogą pochłonąć nie jednego z nas. Dodatkowo, jeśli ktoś nie ma pomysłu na świąteczny prezent będzie mieć doskonałą okazję do zakupu promowanej książki i podarowania jej bliskiemu. Może być to wstęp do naprawdę ciekawej przygody z historią.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska