Hołd parafii dla swoich zmarłych kapłanów

Cmentarze w naszej gminie ponownie otworzyły swoje bramy. Jest to okazja do zaprezentowania pracy nad pomnikami naszych proboszczów, w szczególności pomnika dla Śp. Księdza Proboszcza Janusza Stokłosy.

Listopad to czas kiedy w szczególny sposób nasze myśli kierujemy ku temu co nieuchronne, ale przede wszystkim ku tym, którzy poznali już największą tajemnicę życia jaką jest śmierć. To co możemy zrobić dla zmarłych to modlitwa, pamięć, ale także godny nagrobek, który jest dodatkowym przyczynkiem do pamięci o tych, którzy tam spoczywają w wiecznym pokoju.

W tym roku, tuż przed świętem Wszystkich Świętych powstał nagrobek dla zmarłego w tamtym roku 9 września śp. Księdza Proboszcza Janusza Stokłosy. Była to również praca korekcyjna przy nagrobku Śp. Księdza Proboszcza Jana Czajki i jego rodziców, gdzie finalnie dwa nagrobki zostały połączone ze sobą, aby móc w jednym miejscu oddawać wspólny hołd dla tych którzy prowadzili nas jako parafian przez tyle lat.

Opisywana praca to wspólny wysiłek Księdza Proboszcza Arkadiusza Chwastyka, Rady Parafialnej przy parafii w Jaworzynie Śląskiej i naszych parafian, którzy przekazywali m.in fundusze na ten cel. Całością prac zajął się Pan Piotr Uss i jego firma Uss Granit z Jaworzyny Śląskiej

Dwaj nasi proboszczowie spoczęli obok siebie, gdzie dziś możemy oddawać wspólny hołd i modlić się za nich. Pamiętajmy o tym kiedy jesteśmy na naszym jaworzyńskim cmentarzu nawiedzając groby naszych bliskich. Nie zapominajmy również o grobie naszego długoletniego organisty Karola Rutowicza, który pochowany jest w sąsiedztwie naszych kapłanów. To osoby, które niejednego z nas uformowały i oddały dużo dla naszej wspólnoty.

foto: Wieści Gminne, Piotr Uss

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz