Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na czerwiec

Osoby urodzone w czerwcu dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w czerwcu

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

Czerwiec 2023

1 czerwca

Motto: Wielką sztuką jest przedstawić swoje poglądy tak, aby pierwszy raz nie różnił się od trzeciego

Osoby urodzone w tym dniu mają kłopoty ze sprecyzowaniem nie tylko swoich poglądów, bez, których można żyć, ale co to za życie?

Kobiety urodzone w tym dniu są zdolne a swój spryt życiowy posiadają w rękach, którymi zarabiają na swoje życie. Ich ręce dokonują cudów w pracach manualnych np. szydełkowanie, czy masaże. Gorzej jest natomiast, gdy popadają w melancholię i zaczynają myśleć, zastanawiać się nad sensem życia. Wtedy zadają pytania, których odpowiedzi powinny mi dopomóc, ale jest inaczej one jeszcze bardziej czują się dezorientowane.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają charakter konfliktowy a czasem nawet i wybuchowy. Nie wiadomo, dlaczego za wszelką ceną pragną mieć rację to znaczy wiedzieć lepiej. To nawet jest nudne zawsze mieć rację i zawsze stać na tym samym stanowisku, chyba, że chodzi o rzeczy zasadnicze takie jak prawda, sprawiedliwość, moralność. Wierzą najbardziej w to, co można zrobić lub dotknąć własnymi rękami, pomniejszają lub odrzucają rozum.

2 czerwca

Motto: Trudności zawsze są, bo się trudzimy, bez trudu nic by nie było, czyli trud jest ojcem wygodniejszego i łatwiejszego życia

Osoby urodzone w tym dniu lubią opracowywać temat czy sprawę, za którą mają się zabrać. Jest to rozsądne i wskazane tym bardziej, że zdolność przewidywania, czy tak pokierowaniem swoich spraw nie jest rzeczą łatwa ani prostą.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pracę, ale taką, co może przynieść im nie tylko radość, ale i korzyści. Planują swoje “podboje” na długo przed zrobieniem pierwszego ruchu na szachownicy życia. Na ogół wygrywają, trud się opłacił osiągnęły to, co zamierzały. Ten spokój i pewność siebie dodaje im elegancji i uroku. Proszę o tym pamiętać przez cały czas.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to budowniczowie swoich marzeń już od wczesnej młodości. Taka postawa i gonienie swoich celów czyni ich romantykami i w pewnym stopniu idealistami. Łagodność i jasne spojrzenie na świat to główna ich zaleta. Przez cały dzień ciężko pracują, zjedzą na obiad np. żeberka w sosie własnym i jest im przykro, mówią trudno, szkoda świni…

3 czerwca

Motto: Przekład tłumaczy myśli a nie słowa, podobnie jak cel to nic innego niż etap po etapie

Osoby urodzone w tym dniu zbyt dosłownie sobie tłumaczą to wszystko, co się do nich mówi. Jest to często przyczyną wielu nieporozumień czasem zabawnych pomyłek. Tym bardziej, że ludzie mówią różne rzeczy, jeszcze inaczej myślą i co innego robią.

Kobiety urodzone w tym dniu są zbyt poważne, a bliscy odczuwają to, jako ich pancerz. Spóźnią się pięć minut na spotkanie, ale przez pół godziny się tłumaczą, bo nudzą a przy tym opowiadając całe fragmenty swojego życiorysu. To inni podczas tych opowieści oceniają ich postepowanie lub nie doceniają ich dokonań. Skrzydła rozwija się, gdy jest motywacja, gdy jej nie ma głowę chowają pod nie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu rzadko, kiedy planują swoje życie na przód. Brakuje im luzu, który jest tak bardzo potrzebny, na co dzień, nawet w pracy. Zbyt dosłowne traktowanie wszystkiego jest takim samym grzechem jak lekceważenie, poza tym trzeba wiedzieć, kogo i jak traktować, czyli odrobinę znać się na ludziach. Oni nie zadają sobie pytań gdzie będę za 5,10, czy 15 lat. Jakoś to ich nie interesuje, uważają jest praca, jest zdrowie, po co się martwić czy myśleć o tym, co dopiero będzie.

4 czerwca

Motto: Interpretacja to streszczenie czegoś własnymi słowami, czyli krok do kłamstwa

Osoby urodzone w tym dniu lubią bawić się w “głuchy telefon”, czyli powtarzać to, co wcześniej gdzieś tam usłyszeli. Oczywiście dokładnie nie powtórzą, ale własnymi słowami.

Kobiety urodzone w tym dniu to wybitne przedstawicielki szkoły zwanej interpretacji po swojemu. Jest to szkoła znana od dawna i dzięki niej wiele nieporozumień walczyło po stronie kłamstwa i plotki. Rozbieżność pomiędzy tym, co usłyszały a tym, co powtórzyły można nazwać ich prawem do interpretacji na ich korzyść lub według ich uznania.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają bogate słownictwo i mówienie czy przemawianie nie sprawia im kłopotów w komentowaniu tego, co chcą komentować. Komentarz to coś innego niż interpretowanie, ale oni nie rozróżniają tych słów. Zawsze najpierw przedstawiają własną opinie, a dopiero później fakty, którymi się podpierają. Są bardzo zręczni i zręcznie potrafią wpleć w czyjeś słowa i myśli, własne, tak, że będzie po ich myśli, prawie jak adwokaci.

5 czerwca

Motto: Mądrość zakochanego mężczyzny jest tyle warta, co uroda dziewczyny

Osoby urodzone w tym dniu potrafią dla miłość wiele poświęć i miłość jest ich siłą napędową.

Kobiety urodzone w tym dniu mogą w życiu wiele osiągnąć, jeśli potrafią tak je sobie zaplanować, aby miłość była w ich ręku narzędziem do zdobywania praktycznych celów. A te praktyczne cele, to nic innego niż szepty do ucha, kocham cię, pocałunki na dobranoc w samochodzie i na ławce w parku. One tylko pragną miłości dla siebie, nią nie można się dzielić tak jak na przykład wiedzą. Miłość jest tylko i wyłącznie ich.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mądrzy i życiowo rozgarnięci ludzie w sprawach zawodowych i biznesowych dobrze sobie radzą. Swoją niewiedzą dopiero wykazują się w relacjach damsko-męskich. W ich przypadku źle ulokowane uczucia to rzecz nagminna. Zakochany mężczyzna pragnie tylko kobiecie życie osłodzić i dla niej zrobi wszystko, nawet założyć na swoją szyję obrożę. Wy drogie panie musicie jedynie dokupić smycz, na której będzie ich prowadzać.

6 czerwca

Motto: Współczesny człowiek żyje z resztek wytworów cywilizacji: filmów, telewizji, telefonów, gier komputerowych

Osoby urodzone w tym dniu przez całe życie mają jakieś wielkie plany, którymi żyją przez lata, ale przecież nie o robienie chodzi, ale o plany. Ta sprzeczność leży w naturze człowieka.

Kobiety urodzone w tym dniu są ambitne i czasem nawet dają się ponieść ambicjom. Ich ideałem jest mężczyzna pracujący od rana do wieczora, któremu można wieczorem podać obiad do stołu i nawet nie zapytać się jak minął dzień. Duże poczucie własnej dumy, emocjonalnie niezależne, nie tracą czasu na kłótnie i szukanie wymówek. Mówią prosto z mostu, ich ulubione słowa to pieniądz i handel, one tworzą całość zespoloną ze sobą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są szarpani ambicjami, które od kołyski upatrzyły sobie ich. Ambicje podobnie jak miłość więcej wykończyły niż uszczęśliwiły mężczyzn, ale oni o tym zdaje się zapomnieli. Pracują w pocie czoła i ambicje ich zżerają, i nie mają czasu zastanowić się nad relacją pomiędzy pracą a egzystencją. Wielkie uparcie i solidność i nie mają sensu, jeśli ciało nie nadążą za pragnieniem duszy.

8 czerwca

Motto: Cel jest celem dla siebie, bo w samym celu zawiera się cel

Osoby urodzone w tym dniu pragną robić wielkie rzeczy: budować okręty, leczyć i uzdrawiać ludzi, itd. Takie jest ich pragnienie, które w ich zrozumieniu jest celem w samy sobie. Pragnienie zawsze jest pierwsze, a dopiero później jest cel na końcu najważniejsze działanie, bez którego nic by nie było.

Kobiety urodzone w tym dniu nie wierzą, że ludźmi i światem rządzi przypadek, bo Bóg nad wszystkim czuwa. Dla nich najważniejsze są wytyczone cele, mocny charakter, postanowienie, i twarde trzymanie się raz wybranej drogi. Wierzą, że pragnienie poparte działaniem doprowadzi do osiągnięcia celu przy odrobinie szczęścia, bo bez niego nie ma nic.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że przyczyną upadku wielu ludzi jest nędzą a także i bogactwo. I jedni i drudzy mieli w swoim życiu cele i jedni i drudzy ponieśli klęskę. Jedni upadli na starcie drudzy na mecie, ale jedni i drudzy ponieśli klęskę. Z planem nadprzeciętności, stali się przeciętną krajową z mądrością życiową skupioną na jedzeniu i trawieniu.

9 czerwca

Motto: Mądrość mężczyzny poznaje się po tym, co mówi, kobiety po milczeniu

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że słuchanie rad ani porad przyjaciół, tak samo jak jedzenie i picie z cudzych, brudnych naczyń.

Kobiety urodzone w tym dniu mają dużo do powiedzenia, jako matki i żony, przyjaciółki i koleżanki. Mówią ładnie i mądrze tym niemniej wiele osób wołałoby gdyby nic nie mówiły. Dla nich powiedzenie: milczenie jest złotem, jest jakby specjalnie wymyślone. Z milczeniem jest im do twarzy, czasem, gdy otworzą usta, bliscy maja wrażenie, że belka spada im na głowę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo, ale i trafnie potrafią wydawać decyzje, podejmować ryzyko, patrzeć przeciwieństwom prosto w oczy. Ich mądrość jest jakby wrodzona, mądrość życiowa, wymagająca wyczucia i taktu. Lubią przebywać w gronie młodych kobiet, którym imponują swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym. Ich inteligencja jest ich magnesem przyciągającym ludzi.

10 czerwca

Motto: Jest wiele rodzajów szczęścia najczęściej myślimy o szczęściu rodzinnym

Osoby urodzone w tym dniu traktują szczęście jak ćwiczenia gimnastyczne im więcej czasu spędzasz na ćwiczeniach szczęścia tym więcej tego szczęścia masz. W głowie im się nie mieści, że szczęście może być darem bożym, czyli czymś ulotnym, o co należy zabiegać a nie oczekiwać czy wręcz wymagać, albo nie daj Boże zdobywać poprzez planowanie.

Kobiety urodzone w tym dniu są przekonane, że szczęście jest powszechnie dostępne dla każdego tak jak chleb w sklepie. Ścieżki prowadzące do szczęścia są dla każdego, aż dziw człowieka bierze, że tak niewielu na nie wkracza. Ze względu na swoją filozofię są osobami pewnymi siebie, a nawet zarozumiałymi. Potrafią sobie radzić w wielu sytuacjach i wiara w siebie czynni je osobami zadowolonymi z siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu bardziej wierzą w ciężką pracę niż w szczęście, chociaż nie zaprzeczają, że coś takiego jak szczęście jest. Jest ono kruche i łut szczęścia to właściwe określenie tego zjawiska. Łut szczęścia jak użądlenie pszczoły w parku na spacerze przecież coś takiego się zdarza. Są zadowoleni z siebie ta pogoda ducha, i zrozumienie samego siebie to główna cecha charakteru urodzonych w tym dniu.

11 czerwca

Motto: Przyjemność i przykrość towarzyszą naszemu życiu, ale życie to nie tylko przykrości i przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek

Osoby urodzone w tym dniu balansują pomiędzy radością a smutkiem w międzyczasie niosą swój ciężar szarości. Jak większość ludzi nastrój ich zależy od tego czy im się coś udaje czy nie.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią oddawać się swoim przyjemnościom robią to z dużą namiętnością. Czy można mieć do nich o to pretensje? I tak i nie. Nie, bo to ich osobista sprawa, a tak, że przy tym ranią osoby im bliskich. Nikomu nie wierzą, wszystko wiedzą lepiej i chcą robić same. Zdając się na kogoś z góry wiedzą, że sprawa zostanie nie tak załatwiona, albo w ogóle.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są powierzchowni. Nie są właścicielami mocnego postanowienia, ani mocnego, męskiego charakteru. Nie mają też na swoim koncie tak zwanych pięknych czynów. Nie są jednak wampirami psychologicznymi jeśli chcą potrafią wytwarzać dobrą energię i wibracje, mogą być duszą sympatycznego towarzystwa i sercem i głową rodziny.

12 czerwca

Motto: Są ludzie ani dobrzy ani źli, których się nie chwali ani nie gani, o których trudno jest cokolwiek powiedzieć. Wystrzegaj się ich.

Osoby urodzone w tym dniu żyją w krainie cieni przez życie przechodzą na palcach. Na samych paluszkach, tak, aby nikomu się nie narazić. Nie otrzymują pochwał, które mogłoby wprowadzić zamieszanie w ich życie. Podobnie jest z karani, których się panicznie boją.

Kobiety urodzone w tym dniu uważają, że gniew jest tylko oznaką naszego niezadowolenia, a skoro jesteśmy niezadowoleni to, po co jeszcze się denerwować. Jesteśmy zadowoleni, że ktoś nas pochwalił, więc, po co jeszcze się cieszyć i prosto w oczy świecić innym, którzy mogą pozazdrościć mam sukcesu i stanie się to powodem do wszelkiego rodzaju plotek i pomówień.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mężowie swoich żon, a poznaje się ich po tym, że zanim żona otworzy usta oni już jej przytakują. W domu na paluszkach w pracy na paluszkach. Taki płynny model życia jest wygodny; skromność, cisza, oszczędność we wszystkim. Ale to nie była kapitulacja, to życie dokonało selekcji skazując na nudę.

13 czerwca

Motto: Bohaterstwo to rodzaj odwagi znanej także tchórzom, albo szaleńcom

Osobom urodzonym w tym dniu świecie słońce, ale w plecy. Dlaczego ktoś zapyta, bo nie mają odwagi spojrzeć w nie. Ten brak odwagi może być nazwany także brakiem znalezienia środka, wokół którego mogliby się kręcić. Wiadomo bez słońca nie można żyć, ale ono też oślepia.

Kobiety urodzone w tym dniu mają w sobie dużo odwagi i dyskrecji. Umieją skutecznie maskować swój brak pewności siebie pod płaszczem powściągliwości. Jednak ich największą zaletą jest unikanie wszelkich niebezpieczeństw, nie stawanie twarzą w twarz nawet z domniemanym wrogiem, czyli nie prowokowanie niebezpieczeństwa ani losu. Dlatego żyją w szczęściu i spokoju ducha.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają dużo tzw. cywilnej odwagi i potrafią w oczy powiedzieć to, co im się nie podoba. Potrafią też stanąć w obronie swojego honoru i bronić tego, co jest moralnie piękne. Jednak zbyt małe mają poczucie humoru i z powagą nie zawsze jest im do twarzy. Doświadczenie zdobyte w niełatwym życiu czyni z nich ludźmi prawymi i odpornymi na ciosy.

14 czerwca

Motto: Szczerości z szczodrością, słowom tym grozi wymarcie jak tygrysom i nosorożcom

Osoby urodzone w tym dniu są źródłem tego, co najlepsze

Kobiety urodzone w tym dniu są szczere i prawdomówne, co nie zawsze jest dla nich najlepsze, bo wielu ich pseudo przyjaciół wykorzystuje przeciwko im. Nie pozwolą sobie na pouchwalanie się z kimś, kto według nich nie przestrzega pewnych zasad moralnych. Ich szczodrość nie jest dla przyjaciółek, które przechwalają się czy popisują czymś, o czym nie mają pojęcia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu posiedli mądrość życiową, która stała się powodem do tego, że wielu uznało ich za autorytet. Oni są takimi żydowskimi Mojżeszami, którzy mają poprowadzić do celu, wskazać drogę, ale im samym nie będzie nigdy dane, aby poznali smak sukcesu. Z tego powodu nie rozpaczają, cieszą się z kredytu zaufania, którym ich obdarzono.

15 czerwca

Motto: Warunkiem bycia szczęśliwym jest przestać być nieszczęśliwym

Osoby urodzone w tym dniu są według własnego życzenia szczęśliwe albo nieszczęśliwi. Nie oznacza, że planują albo zakładają cel bycia szczęśliwymi czy nieszczęśliwymi. Takich rzeczy się nie planuje jak wycieczkę czy niedzielny spacer.

Kobiety urodzone w tym dniu mają prostą formułę szczęścia: nie myśleć o nim wtedy jest się szczęśliwym. Nie jest to chowanie głowy w piasek, bo z natury są nieśmiałe, i gdy jest mowa o miłości, to zaraz myślą o tej duchowej. Ta fizyczna też je interesuje i to bardzo, moc pocałunków dla nich to kontakt z duchowymi siłami, ale nie należą do osób, które szukają przygód.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu o takim czymś jak szczęście rzadko, kiedy myślą, nie zastanawiają się jakie są potrzebne warunki do tego, aby być szczęśliwym. Im wystarcza sama idea szczęścia, z którą czują się dobrze. Miło jest pomyśleć z życzliwością o tym, że gdzieś tam są ludzie szczęśliwi, piszą lub czytają poezję, to pięknie, to wspaniale, ale żeby być samemu szczęśliwym, i nie daj boże pisać wierze, co to, to nie.

16 czerwca

Motto: Czy trzeba zastanawiać się nad tym, co jest celem życia, jeśli śmierć zaspokaja wszystkie pragnienia a nie życie

Osoby urodzone w tym dniu walczą w życiu o wszystko jak lwy, lecz w końcowym rozrachunku wszystko sprowadza się do zera, zresztą nie tylko w ich przypadku, każdy z nas przegrywa.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią snuć plany niczym pająk pajęczynę. Delikatne i prawie niewidoczne dla otoczenia w swoim planowaniu mogą być groźne, ale dla tych, co im się narażą. Zastanawiają się nad sensem życia, ciemne podkowy pod oczami, oczy okrągłe wydają się, że pragną śmierci, twarz nasiąknięta urokiem i szlachetnością czyni je niezwykle atrakcyjne.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to waleczni mężowie dbający o dobro materialne swojej rodziny. Potrafią dla niej dużo zrobić a nawet się poświęcić. Te poświęcenie to krok do szaleństwa, jakie później, gdy zmęczenie mija – przejawia się skrajnym wyczerpaniem ciała. Te lekceważenie kwitnącego ciała przyciąga wielobarwne motyle problemów ze zdrowiem, które odchodzi wraz z młodością.

17 czerwca

Motto: Szczęście to nie tylko sama definicja, ale sposób na określenie pewnych rzeczy, które czynią nas szczęśliwymi

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że szczęście to stan duszy, (jeśli jest dusza), czyli samozadowolenia z siebie. Inaczej mówiąc sami sobie wmawiamy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, albo, kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi.

Kobiety urodzone w tym dniu są rozsądne i potrafią osądzać bliźnich. Niestety ich własna filozofia osądzania i stopniowania szczęścia nie wszystkim odpowiada, ponieważ jest to filozofia szczęśliwych córek właścicieli małych sklepików, która łączy umiejętności sprzedawania parówek z grą na fortepianie. Dla ludzi nieznających je powstaje pewien niedosyt, ale to jest bez znaczenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pragną jakiś wielkich czynów, czyli zostanie urzędnikiem miejskim pomimo tego, że mogli zostać właścicielem warsztatu samochodowego, ale współwłaścicielem Żabki. Dla nich szczęście to otrzymywać wypłatę na czas, mieć kochającą żonę, mądre dzieci i zdrowie potrzebne na doczekanie się wnuków. Przyznać trzeba, że dużo jest w tym drobno mieszczańskiego podejścia do życia, którym gardzą aktorzy prowincjonalni.

18 czerwca

Motto: Przyjemności cielesne jak sama nazwa wskazuje są tylko dla tych części ciała, które są przeważnie ukryte. Podobnie jest z przyjemnościami dla duszy, ona też jest ukryta

Osoby urodzone w tym dniu mają swoje własne przyjemności, które aż tak bardzo nie różnią się od przyjemności innych ludzi. Ale ich przyjemności są bardziej skryte, bo oni też są osobami skrytymi.

Kobiety urodzone w tym dniu uważają, że najwyższym dobrem jest szczęście albo uszczęśliwienie mężczyzny, swojego mężczyzny. Bo, według nich szczęśliwy mężczyzna może dokonać więcej niż nieszczęśliwy. Ta ich własna filozofia wielu ma zwolenników, ale do końca nie wiadomo czy rozkosz może być siłą napędową życia? One nad tym aż tak bardzo się nie zastanawiają, i być może, dlatego są szczęśliwe.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie pytają się swoich żon czy są szczęśliwe czy nieszczęśliwe oni wiedzą, że one powinny być szczęśliwe. Ta pewność siebie, czasem wygląda na zarozumialstwo, może nawet i jest zarozumialstwem. A cóż to jest te zarozumialstwo – zapytała się mała dziewczynka taty? To taka korba odpowiedział, która nakręca mózg.

19 czerwca

Motto: Każdy wie, co to jest dobro, ale co to jest dobro najwyższe nie każdy wie?

Osoby urodzone w tym dniu doświadczyły wiele dobra od życia, rodziny i swoich najbliższych przyjaciół. Wiedzą jak określić dobro i znają jego wartość, bo często czuły jego obecność. Natomiast sama idea dobra nie jest im za bardzo znana, bo nigdy o niej nie myśleli.

Kobiety urodzone w tym dniu sądzą, że dobro jest było i będzie zawsze, wystarczy tylko zechcieć je zobaczyć albo wyciągnąć rękę tak jak się wyciąga rękę po ciastko z kremem. Uważają, że jeśli odrzuca się to, co jest złe automatycznie wybiera się dobro, a jeśli nawet się nie wybiera to podąża się ku dobru. Żyją według własnych kryteriów niewzruszonej szczerości i naturalności.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zainteresowani są dobrem najwyższym, czyli tymi rzeczami, które wyprzedzają zwykłe dobro. Są tradycjonalistami, dlatego przywiązują uwagę do przedmiotów, mebli i pamiątek rodzinnych. Oddają się też często medytacji polegającej na oglądaniu w telewizji turniejów szachowych, które dla nich są arcyciekawe i najwyższym dobrem dla ludzkości.

20 czerwca

Motto: Horoskop to nie przepowiednia, ale charakter człowieka

Osoby urodzone w tym dniu twierdzą, że charakter człowieka jest zapisany w jego duszy. Niestety nie mogą sobie poradzić z tymi ci, co uważają, że duszy nie ma, dlatego horoskop jest zapisany w gwiazdach.

Kobiety urodzone w tym dniu ciągle spotykają się w swoim życiu z nadmiarem lub brakiem czegoś. To mają za dużo czasu, to znowu im go brakuje. Te huśtawka czasowa rzuca je coraz to w nowe życiowe wiry i zawirowania, z których nie zawsze wychodzą obronną ręką. Idą przez życie najmniejszą linią oporu, i nie będą więcej pracować, aby więcej zarobić, bo to, co mają w zupełności im wystarcza na życie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą, że wszystko to, co dzieje się wokół nas można określić zdefiniować a nawet nazwać po swojemu. Ta wiara w istnienie rzeczywistości duchowej uważają jest im dostępna, bo ich rozwój duchowy przebiegał szybciej niż innych. Zamykają się w sobie chowając się w skrytości, która jest jedną z głównych cech ich charakteru.

21 czerwca

Motto: Udawanie głupoty nie jest tak trudne jak udawanie mądrego człowieka

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że życie jest teatrem, więc trzeba grać. Grają od wczesnej młodość i granie weszło im w krew, kto ich nie zna może im wierzyć, ale ci, ich znają wiedzą, kiedy oni udają a kiedy nie udają.

Kobiety urodzone w tym dniu to wspaniałe aktorki i wcale nie potrzebują wielkiej sceny, aby odegrać to, co jest im potrzebne do załatwienia. Dla nich każde okoliczności są dobre i w każdej sytuacji im wypada robić to, co sobie zaplanowały. Nie zawsze inni się z tym zgadzają, ale one aż tak bardzo tym się nie przejmują, bo na
chorobach każdy się zna.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są małoduszni dla siebie i innych, ale tak naprawdę to się zgrywają. Potrafią udać kogoś, kim nie są i to na swoją niekorzyść. Ta postawa według nich jest zabawna, ale nie jest i wielokrotnie rani ich znajomych i bliskich, bo zraża ludzi do nich. Umiejętność zagrania siebie samego, czyli bycie sobą stwarza im duże problemy, bo przeciążają siebie nadmiernym kontrolowaniem.

22 czerwca

Motto: Załatwienie jednej sprawy do końca to załatwienie tysiąc spraw

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że jak coś się robi to trzeba doprowadzić to do końca, aby nie rozpoczynać innych spraw, bo wtedy może być tak, że nie załatwimy żadnej.

Kobiety urodzone w tym dniu nie interesują się rzeczami przypadkowymi, które w danej chwili wpadły im w ręce, albo ktoś im je podrzucił. Od tego, co robią w danej chwili odnoszą się z szacunkiem i powagą, nawet za dużą powagą, ich postanowienia rzadko, kiedy ulegają zmianom a ich wybór tak długo będzie ich wyborem aż nie
dokonają innego.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to osoby bardzo konkretne i sprawiedliwe, nie rzucają słów na wiatr i niechęcią mieć do czynienia z ludźmi, którzy słowa traktują jak tło do ich czynów. Wolą mieć do czynienia z ludźmi o mocnych charakterze i własnym zdaniu, bo z takimi można dojść daleko. Z innymi to robota głupiego, kręcenie się w kółko i ani jednego kroku naprzód.

23 czerwiec

Motto: Twórczość – źródło życia – eksploracja podświadomości – niewielu o tym wie, choć wszyscy tworzymy i stwarzamy

Osoby urodzone w tym dniu lubią coś robić to coś w ich pojęciu jest zajęciem wypełniającym im czas. W ten sposób właśnie traktują swoją twórczość, jako zapełnianie wolnego czasu.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią coś robić, a to na drutach, a to siedzą nieruchomo z igłą w ręku i wyszywają. Same sobie wymyślają lub nawet wyszukują zajęcia, bo nie lubią tracić czasu bezczynnie. Ich dom ma ciepłą i relaksującą atmosferę. Z natury są pogodne i życzliwe, ale zbyt mało przebywają na wolnym powietrzu i mało mają ruchu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nazwami są złotymi rączkami a to z powodu ich zamiłowania do majsterkowania. Oni nie tylko potrafią naprawić zepsutą rzecz, ale także dokonują własnych odkryć poprzez majsterkowanie. Ta twórcza działalność jest ich najciekawszą cechą charakteru, ale oni zbyt dużej uwagi do niej nie przywiązują. Mają piękną obojętność, z którą obnoszą się po swoim terenie zainteresowań.

24 czerwiec

Motto: Różne są rodzaje filozofii i postawy filozoficzne, ale najciekawsza jest filozofia bez złudzeń, a proste rzeczy jest najtrudniej zrozumieć

Osoby urodzone w tym dniu patrzą na życie bardzo realistycznie, głowę mają zawsze na szyi a nie w chmurach. Ze swoistą filozofią, w której nie ma miejsca na idee czy marzenia, które nie mają miejsca w ich rzeczywistości czy świecie codziennych spraw.

Kobiety urodzone w tym dniu to realistki, które jeśli powiedzą jutro będzie lepiej to na pewno jutro będzie lepiej. Nie rzucają słów na wiatr ani nie robią sobie złudzeń. Z pustego to i Salomon nie naleje, co oznacza, że trzeba wziąć się ostro za pracę bez oglądania się na innych. One są jakby takimi pozytywistkami, co to na wszystko patrzą chłodnym okiem, bez entuzjazmu, ale z wiarą w siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią fakty, które dla nich mają ogromne znaczenie, bo faktów dla nich pełnią rolę argumentów. Można także określić ich, jako realiści, bo nikt im niczego nie wmówi dopóki tego nie zobaczą na własne oczy, albo do tego nie dadzą się całkowicie osobiście przekonać. Wolą się krętą i wyboistą ścieżką przydatności niż wygodną drogą bezużyteczności.

25 czerwca

Motto: Poznać to znaczy dotknąć, później jest zobaczyć, a na końcu jest zrozumieć

Osoby urodzone w tym dniu mają bardzo złożony światopogląd na wiele spraw, nie za bardzo wierzą swoim oczom i uszom. Ich poznawanie świata jest rozłożone na wiele stopni, po których się wspinają. Do tego można dodać jeszcze ich własne wartościowanie intuicyjne. Intuicja jest dla nich najważniejsza i nią się kierują, bo do intelektu odnoszą się krytycznie.

Kobiety urodzone w tym dniu nie od razu dają się polubić i nie od razu można się z nimi zaprzyjaźnić, one na wszystko potrzebują czasu, a przede wszystkim kierują się pierwszym wrażeniem. Jeśli ktoś lub coś nie zrobi na nich dobrego wrażenia, wycofują się, bo wyraźnie widzą różnice pomiędzy słowem a czynem Natomiast nie wierzą w intelekt, który według nich jest złudny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zawsze stawiają pod znakiem zapytania znaczenie prawdy i rzeczywistości, uważają, że nigdy nie jesteśmy w stanie poznać tak do końca tych dwóch rzeczy. Zbyt mało wiemy o sobie i o tym, co kryje się w naszym mózgu, że „zgłębianie tematu” to pewnego rodzaju strata czasu. Rozum też jest zawodny, dlatego oni bardziej kierują się w ocenie ludzi po ich zachowywaniu się niż tym, co mówią

26 czerwca

Motto: Bóg dał człowiekowi wolną wolę, ale także tablice Mojżeszowi nakazów i zakazów

Osoby urodzone w tym dniu wzorują się na osobach, które według nich mają wszystkie to cechy, które oni chcieliby mieć. Takie źródło moralności, z którego mogą pić i się wzmacniać. Nie oznacza to, że nie mają własnego zdania czy światopoglądu, mają, ale ich zapatrzenie wypływa z wiary, że są od nich lepsi i mądrzejsi od nich i od nich trzeba się uczyć.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi córkami w domu i dobrymi uczennicami w szkole i w życiu. Uczą się szybko i dobrze mają dar podglądania innych, z których czerpią swoje wzorce zachowywania się i życia. Prawa ludzkie i boskie są dla nich bardzo ważne, dlatego je przestrzegają. Ich ulubioną perfumom jest zapach parzonej kawy, takie modne dzisiaj skandale czy publiczne obrazy, nie robią na nich żadnego wrażenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu stoją na straży ładu i porządku a rodzina jest dla nich najważniejsza. Bronią jej praw i zawsze są za poglądem, że bez ciepła rodzinnego człowiek niewiele jest wart. Są osobami religijnymi, nawet, jeśli nie chodzą do kościoła, to i tak mają obrazy religijne na swoich ścianach mieszkań. Na pytanie, dlaczego nie chodzą do kościoła odpowiadają; bo Bóg jest za daleko. Co mają na myśli, sami nie wiedzą?

27 czerwca

Motto: Filozofia kupców – wszystko na sprzedaż, na wszystkim zarobić, nie jest tylko filozofią chciwych kupców

Osoby urodzone w tym dniu pragną wzbudzić w sobie i bliskim im osobom chęć do życia, która w ich wydaniu oznacza chęć do zarabiania pieniędzy. Według nich każdy z nas myśli o pieniądzach, ale nie wszyscy mają chęć do zarabiania. Te szlachetne uczucie – jak określają – chęć zysku – musi być w zgodzie z nami samymi inaczej nie może być mowy o robieniu (zarabianiu) jakichkolwiek pieniędzy.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pieniądze i lubią przebywać wśród ludzi mających pieniądze. Według nich pieniądze tak samo jak inne “zaraźliwe choroby” obcują z tymi, którzy kręcą się przy nich. Rozmawiają o rzeczach, które mają dla nich wartość użyteczną mierzoną wartością pieniądza.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to biznesmeni goniący za zyskiem, nie jest to nic nowego pod słońcem, ale oni z gonitwy zrobili sposób na życie. Zarabianie pieniędzy zastąpili życie, które nabrało wartość pieniądza. Wielu z nich doszło do fortun, które zostały roztrwonione przez ich własne dzieci, dla których pieniądz nie był bogiem, tylko środkiem płatniczym, tak zostali ukarani za typowe dla bogaczy skąpstwo.

28 czerwca

Motto: Jesteśmy tyle warci ile posiadamy, złośliwi dodają długów

Osoby urodzone w tym dniu twierdzą, że wszyscy mogą być szczęśliwi, gdy tego tylko zapragną. Szwajcaria jest dla nich takim wzorcem; na wszystkim można zarobić, jeśli da się zarobić, to, czemu nie. Posiadanie pieniędzy to szczęście, ale bogaci nie zawsze są szczęśliwi.

Kobiety urodzone w tym dniu nie lubią utyskiwań na życie ani nie uznają żadnych wykrętów typu: nie mogłam, albo nie dało rady, albo szczęście było tuż, tuż, ale przeszło koło nosa. Takie wytłumaczenia są dobre, dla nieudaczników – zawsze się usprawiedliwiają. One taką samą zwracają uwagę na wychowanie dzieci, na kupno samochodu lub kremu do opalania. Wszystko kosztuje i wymagało pracy i nakładu sił.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są konserwatywni nawet, co niektórzy twierdzą, że są staromodni, ale nie w zarabianiu pieniędzy. Przez całe życie pracują ciężko na zapłacenie rachunków, ich życie to płacenie rachunków. To ich unieszczęśliwia, ale ich rachunki to wyniki zysków, które ich uszczęśliwiają. Zarobione pieniądze oznaczają szczęście np. sto tysięcy złotych szczęścia, i siedemdziesiąt pięć groszy.

29 czerwca

Motto: Chęć do życia też można przeliczyć na pieniądze

Osoby urodzone w tym dniu uważają że zarabia ten, kto ma do tego nie tylko psychologiczne predyspozycje, ale i własną filozofię zarabiania pieniędzy. Świadomość tego, że wszystko można przeliczyć na pieniądze jest straszna, ale trzeba pamiętać, że dla wielu pieniądze to także cel życia.

Kobiety urodzone w tym dniu w myślenia dopatrują się recepty na życie, bo myślenie rozpuszcza się w naszej głowie. Jeśli myślę, że jestem wieszakiem na parasolki to nim jestem. Jeśli ktoś o czymś myśli i działa to ma większą szańce osiągnięcia swoich założeń od tego, co tylko o tym myśli. Dlatego cenią sobie ludzi z inicjatywą, zaradnych, przedsiębiorczych, którzy lubią popracować, ale i cieszyć się ze swoich owoców pracy.

Mężczyźni urodzony w tym dniu cenią sobie wysoko nie tylko chęć do działania, ale także dobrą wolę, bez której nie może być mowy o żadnym działaniu. Znajomi nazywają ich samolotami. Lubią przebywać w towarzystwie ludzi zadowolonych z siebie i życia, przede wszystkim przedsiębiorczych. Taka postawa pomaga w osiąganiu zamierzonych celów, jest ich skrzydłami zabierającymi do nieba pieniędzy.

30 czerwca

Motto: Być słabym, ale zawsze zadawać się z silniejszymi to jest strategia

Osoby urodzone w tym dniu są słabe nie tylko psychicznie i finansowo, ale w pełni zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą, że muszą przebywać w towarzystwie silniejszych, aby od nich czerpać energię psychiczną i finansową. To jakby być ateistą i gorąco modlić się do Boga.

Kobiety są słabe, ale bardzo wymagające On po prostu nie znoszą słabeuszy, ani jakiś oferm życiowych,. Dla nich silny facet to taki, co jest przystojny, kulturalny, szarmancki a przede wszystkim ma kasę lub sprawia wrażenie, że ma. Gdy są młode życie traktują na zasadzie łatwo przyszło, łatwo poszło. Na starość, muszą być już ustawione, ach ta starość, kto by o niej myślał mając 26 lat.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu życiowi siłacze, którzy przez całe życie mocują się z przeciwnościami, nigdy nie godzą się z przegraną. Stawka nie jest najwyższa, ale dla nich i tak jest wysoka. O jakichkolwiek słabostkach nie może być mowy, bo tylko według ich rozumowania ludzie źli mogą być słabi. Dobry człowiek zawsze jest mocny i zawsz wygrywa.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska