Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na grudzień

Osoby urodzone w grudniu, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w grudniu

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 grudnia

Motto: Podróże pomagają w trawieniu codzienności

Osoby urodzone w tym dniu potrafią zaadaptować się nieomal do każdej sytuacji i w każdej czują się dobrze, tzn. jest im najzupełniej obojętnie czy guzik przyszyty jest czy tylko wisi na nitce. Dopiero jak się urwie, trzeba będzie coś z nim zrobić.

Kobiety urodzone w tym dniu są gospodarne i z każdej sytuacji potrafią wyjść obronną ręką. Nie lubią się za bardzo przemęczać, ale gdy trzeba coś zrobić to trzeba, dwu zdań nie ma. Ich hasłem jest slogan: nie dajmy się zwariować, czyli co ma być to będzie. Trudno jest je do siebie zniechęcić, ale gdy to nastąpi jeszcze trudniej jest odzyskać ich zaufanie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przywiązują dużej uwagi do wyglądu zewnętrznego, ani tak zwanego dobrego wrażenia. Lubią podróże. Najlepiej czują się w domu przed telewizorem na kanapie. Do życia nie potrzebują wiele, talerz ulubionej zupy, musi być gęsta, wygrany mecz ulubionej drużyny, to wystarcza im w zupełności.

2 grudnia

Motto: Sprawiedliwość często podaje się za siostrę bogatych

Osoby urodzone w tym dniu to przysłowiowi szczęściarze, noszą głowy na szyjach nie od parady. Chcą przebywać w towarzystwie ludzi, którym się powodzi, którym się poszczęściło.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią mieć pieniądze (ja kto je nie lubi), ale dla nich one mają wartości bardziej duchową niż materialną. Ciężko znoszą niepowodzenia finansowe, a bieda je denerwuje i nie znają współczucia dla biednych. Już od dziecko nie znosiły przyjemności siedzenia przy ognisku w towarzystwie chłopaka z rozstrojoną gitarą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają poczucie humoru i osobisty czar. Rzadko czegoś tam żałują, nie mają też skłonności do rozpamiętywania starych urazów, czyli rozdrapywania ran. U nich proces zrzucania starej skóry przebiega szybko i bezboleśnie jak u węża.

3 grudnia

Motto: Słodka jest bezczynność. Smak miodu – lenistwo.

Osoby urodzone w tym dniu charakteryzują się wybitną cechę denerwowania bliźnich i to często nawet bez powodu. Potrafią wysłuchać bliźniego, współczuć mu, po to tylko aby za chwilę za jego plecami naśmiać się z niego.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo pociągające i bardzo niebezpieczne. Uwaga na kobiety otyłe, te mogą mieć diabła za skórą, choć tak naprawdę jest to cechą szczupłych kobiet, ten diabeł. Nie znoszą mężczyzn typu roztargniony fajtłapa, przy takim mogą naprawdę się zdenerwować, a wtedy na niebie pojawiają się pioruny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mistrzowie uników i pojedynków słownych, czyli prawdziwi dyplomaci. Na stanowiskach kierowniczych, nie za bardzo są lubiani przez swoich podwładnych. Poważna, wyczerpująca rozmowa z nimi nie ma sensu, bo nie dosyć, że sami się denerwują to jeszcze innych denerwują, przy okazji irytują towarzystwo.

4 grudnia

Motto: Przyjmowanie części za całość to duży błąd

Urodzeni w tym dniu to wspaniali ludzie, dusze towarzystwa, tryskający humorem i dowcipem, gdy inni muszą iść już do domu. Ludzi oceniają po ilości znajomych.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi matkami i troskliwymi żonami. Są mile widziane w towarzystwie, łatwo jest z nimi się dogadać. Kulturę, rozrywkę traktują jako gadżet, teatr, poezja, opera uważają, że to dobre dla snobów, albo archaicznych drobnomieszczan.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają zadatki na liderów na wysokich stanowiskach, a to dlatego, że potrafią w krótkim czasie wszystkiego się dowiedzieć. Ich dociekliwość przydaje się w rządzeniu, a nawet wydawaniu rozkazów. Czasem lubią błysnąć humorem gdy sprawa jest bardzo poważna, rozładowując w ten sposób atmosferę. Śmieszne powiedzonko typu: panie Kowalski dobrze pani mówi, ale proszę stawiać na końcu zdania duże czerwone kropki.

5 grudnia

Motto: Kobiety nigdy nie zdobędziesz, ale możesz pomóc jej przy zakupach

Urodzeni w tym dniu idą przez życie na skróty, ale łatwizna nie zawsze popłaca a nawet często kosztuje dwa razy więcej niż normalnie. O tym trzeba zawsze pamiętać, że chytry dwa razy traci.

Kobiety urodzone w tym dniu są wspaniałymi improwizatorkami i świetnie dają sobie radę z problemami dnia codziennego. Mając głowę do pomysłów zawsze jakieś rozwiązanie znajdą. Łatwo wślizgują się w życie i serca mężczyzn, którzy odrzucili krwawy i muchy, kamizelki i garnitury czego nie raz gorzko potem żałują.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią stworzyć znakomity nastrój do zabawy. Wydaje im się, że potrafią przechytrzyć swego słuchacza ubierając się w jeansy i podkoszulki z napisami po angielsku. Na dłuższą metę jest to oczywiście nie możliwe z wielu przyczyn, m.in. dlatego, że są w gorącej wodzie kąpani, a co nagle to po diable – jak mówi stare przysłowie.

6 grudnia

Motto: Osłów trzeba popędzać, kobiecie prawić komplementy, bankierowi patrzeć prosto w oczy.

Osoby urodzone w tym dniu mają specyficzne poczucie humoru, które nawet innych osób mogą wydawać się dziwaczne. Lubią długo przebywać w pracy i innych też popędzać do pracy.

Kobiety urodzone w tym dniu cechuje odwaga połączona z umiejętnością podejmowania ryzyka. Ciągłe spóźnianie się ze wszystkim, dziwne poczucia humoru: kochanie jak będą dzwonić z mojej pracy powiedz im, że jestem na przyjęciu w konsulacie chińskim, wrócę dopiero za dwa dni, bawi ich.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to przysłowiowe niebieskie ptaki, co to nie sieją, ale wiedzą gdzie można na “krzywy ryj” dobrze się posilić. Robią najdziksze awantury o byle co i mają do tego nawet talent, aby z igły zrobić widły. Potrafią na największym tłoku w tramwaju powiedzieć do starszej damy: proszę się tak mocno do mnie nie przytulać, bo zrobię pani dziecko na plecach.

7 grudnia

Motto: Pieniądze rzecz nabyta, to dlaczego narzekasz, że ich nie masz?

Osoby urodzone w tym dniu rzadko kiedy się nudzą, bo wciąż wymyślają sobie zajęcia, czasami nawet bez sensu. Np. podlewanie trawy, gdy wiadomo, że za chwilę będzie padał deszcz.

Kobiety urodzone w tym dniu to tak zwane kwokami, ze względu na zbytnie rozpieszczanie swojego potomstwa. Dzieci chowają przed światem pod swoimi skrzydłami, przypomina to bezmyślne pozostawienie włączonego telewizora i światła w domu, które przypomina się w połowie drogi do pracy

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają skłonności do melancholii i alkoholu, ale spowodowane jest to ich konstrukcją psychiczną, której tak prosto nie da się wyjaśnić. Oni cierpią, praca ich serca cierpi, żołądek, nerki, wątroba i jelita. Te nadprogramowe cierpienie to dodatkowy pobór energii życia za który słono zapłacą

8 grudnia

Motto. Nuda doskwiera tym co chcą być nieszczęśliwymi

Urodzeniu w tym dniu mają charakter kłótliwy i zaczepny. Gdy uda im się kogoś wyprowadzić z równowagi od razu lepiej się czują.

Kobiety urodzone w tym dniu to zdolne intrygantki i plotkary, “język lata u nich jak łopata”. Zawsze lepiej widzą co lepiej komu pasuje, albo nie wypada, jak ma się zachować w danej sytuacji, a najlepiej jakby nic nie mówił. Ulubioną ich lekturą jest książka pt. „ Samotna w głodnym świecie mężczyzn”.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu dobrze znają pojęcie “domowe piekiełko” i zapachy smoły i siarki nie są im obce. Nie mieszkają w mieście drapaczy chmur, i na chodnikach i przejściach dla pieszych nie grają artyści na skrzypcach, gitarach czy trąbkach. Jednak ten ich „wiejski diabeł” też w duszy ich gra głośno i mocno.

9 grudnia

Motto: Z małych marzeń wielkie plany, z wielkich planów, morze łez.

Osoby urodzone w tym dniu wymagają dużej uwagi od środowiska. Nie jest to bez podstaw, bo są zdolni i potrafią ciężko pracować w pocie czoła. Jeśli tak lubią pracę, to dobrze im tak. Ulubionym ich dniem jest czwartek oraz kolor niebieski.

Kobiety urodzone w tym dniu tak potrafią zorganizować swój czas i życie, że wszystko kręci się wokół nich jak na karuzeli. Od tego kręcenia same co kręćka nie dostaną od wysiłku pracy. Na nic nie mają czasu na choroby też, dlatego uwaga, gdy się rozchorują może trochę to potrwać za nim dojdą do siebie .

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią dobrze zjeść i odpoczywać w zaciszu rodzinnym. Przeczytać gazetę, rozwiązać krzyżówkę, popatrzeć w telewizor. Nie za bardzo potrafią rozpychać się łokciami, dlatego nadrabiają miną. Są koleżeńscy i mają dużo przyjaciół, karier jednak większych nie robią. Do tego potrzebne są głębsze przemyślenia, plany a nawet strategia życiowa.

10 grudnia

Motto: Rób tak aby robota nie parzyła cię w ręce, czyli szanuj pracę.

Osoby urodzone w tym dniu mają duży potencjał wewnętrzny i motywację do działania na wszystkich frontach życia. Charakteryzuj się silną wolą a przede wszystkim mają chęci do wszystkiego “wszystko” im się chce. W tym przypadku robienie wszystkiego też do niczego nie prowadzi.

Kobiety urodzone w tym dniu są entuzjastkami życia, rzadko kiedy narzekają a świat jawi się im jako letnia łąka pełna kwiatów. Tak wszystko im się chce, że czasami myślą, że to one są łąka i kwiatami i motylkiem, tak bardzo chce się im żyć. Nieszczęścia są nieodłącznymi aspektami naszego życia, proszę o tym pamiętać , tam gdzie są kwiaty, motyle są i łowcy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to pięknoduchy o rozmarzonych oczach z gorącą krwią. Zupełnie pozbawieni egoizmu, zawsze gotowi do pomocy bliźniemu. Dobrzy są z nich lekarze i prawnicy, do pracy fizycznej nie nadają się, na starość robią się chytrzy a nawet pazerni dla siebie samych.

11 grudnia

Motto: Wszystko jest dozwolone, ale nie dla wszystkich

Osoby urodzone w tym dniu są jak dzieci rozkapryszone i niespokojne, zanim zgadniesz lub domyślisz dlaczego płaczą, albo czego chcą, potrafią nawet świętego zdenerwować. Zdolne są do wypłakania “morza łez”.

Kobiety urodzone w tym dniu to przysłowiowe energetyczne “beksy” i trudno jest się domyśleć o co im idzie. Mają niezliczoną liczbę pomysłów, które czyni ich życie bardziej nieznośnym. Boli je głowa, co jest zwiastunem nasileniem się walk na Bliskim Wschodzie, ból zęba to krach na giełdzie tokijskiej.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu prowadzą bujne życie marzycieli teoretyków. Po zgubieniu jednej złotówki, potrafią przez trzy tygodnie nie spać w strachu, że te nieszczęście może być zapowiedzą jakiejś wielkiej katastrofy. Są wizjonerami i domowymi geniuszami z wielką pasją i energią realizują swoje pomysły. Życie z nimi jest ciekawe, z nimi nie można się nudzić..

12 grudnia

Motto: Błahe rzeczy przyciągają uwagę, mądrości nudzą

Osoby urodzone w tym dniu mają zdolności do filozofowania, czyli wymądrzania się. Umysł mają praktyczny i analityczny, ale potrafią zamęczy bliźniego swoją filozofia. W domu pod płaszczykiem szczęścia rodzinnego mogą być małymi tyranami, pokazując kły i pazury.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią nie tylko siebie, ale i całe swe otoczenie tak ze stresować, że potrzeba tygodni, aby dojść do siebie. Na pierwszy rzut oka są miłe, ale pod uprzejmości ukryty jest jad. Na stare lat zamykają się w sobie i są złośliwymi kobietami, żyją długo w dobrym zdrowiu.

Mężczyźni urodzeniu w tym dniu muszą strzec się przed wysokimi blondynkami. Dlaczego? Sami muszą wiedzieć najlepiej. Jeśli tego nie wiedzą jest z nimi gorzej niż ten horoskop może przewidzieć. Ich kłopoty to nie tylko wysokie blondynki, ale i urząd podatkowy. Dlaczego? Sami muszą wiedzieć najlepiej. Na stare lata dziecinnieją i stają się niesamowicie chytrzy i wyrafinowani.

13 grudnia

Motto: Pilot pilotuje, żeglarz żegluje, a co robi marynarz… marynuje…

Osoby urodzone w tym dniu to ekscentrycy o dobrych sercach miłych i ujmującym sposobie bycia. We wczesnej młodości są jeszcze znośni, na starość stają się gnuśni, dziecinnieją i dziwaczeją jeszcze bardziej.

Kobiety urodzone w tym dniu są z natury spokojne, lubią nosić rzeczy w kolorach pastelowych są eleganckie dystyngowane, aby przypodobać się kawalerowi potrafią powiedzieć: szanowny pan na pewno będzie jutro już we mnie zakochany, ale czy pański ptaszek potrafiłby zaśpiewać pieśni gregoriańskie, albo nawet zanucić coś z Księżniczki Czardasza. Nie widzą w tym nic dziwnego, a jedynie pragną zaspokoić swą ciekawość.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą we wszelkiego rodzaju przepowiednie, gusła, zabobony i gry liczbowe. Można wmówić im, że w piątek jest najlepszym dniem do mycia szyi, albo, że we wtorek najlepiej smakują jajka na twardo. Szczęśliwe ich liczby to 7, 14, 21 i to im już wystarczy. Ale prawdziwe życie nie ma nic wspólnego z liczbami tylko z sumami, a o tym nie pamiętają.

14 grudnia

Motto: Lew musi zabijać pies szczekać a kobiet być piękną

Osoby urodzone w tym dniu nie są stworzeni do wielkich zadań ani wzniosłych celów, chociaż chęć do pracy mają przeogromną. Zostać aktorem, albo muzykiem, nie jest dla nich problem. Najlepiej realizują się, jako sprzedawcy domów, pomoc kuchenna, ewentualnie mogą być dobrymi kelnerami.

Kobiety urodzone w tym dniu są zawsze na swoim miejscu i trudno jest skusić je do jakichś wielkich szaleństw. Oczywiście miłość i seks sprawia im wiele przyjemności, ale do tych rzeczy na starość podchodzą z dużą ostrożnością i wyrachowaniem i mają skromności do dewocji.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to więźniowie własnej wyobraźni taką mają ją dużą, To realiści, co nie raz jest też wadą, potrafią przewidzieć, kto zostanie prezydentem, albo, jaki będzie wynik meczu ich ulubionej drużyny koszykarskiej, czy to mało? Głowa do góry nie ma, czym się przejmować, nawet, jeśli żona ucieknie od was z wodzem plemienia indiańskiego o dużym garbatym nosie.

15 grudnia

Motto: Są tacy, co mylą kaskadera z kastratem wystrzegaj się ich

Osoby urodzone w tym dniu to pieczeniarze, to jest ich pozytywna strona charakteru, żeby być pieczeniarzem trzeba posiadać kilka talentów. Przede wszystkim trzeba mieć wyczucie sytuacji, czyli zdolność przewidywania wydarzeń, czyli czegoś, co jeszcze naprawdę nie nastąpiło a ma dopiero nastąpić. Jest to pewnego rodzaju umiejętność obserwacji i kalkulowania na zimno, którą niektórzy nazywają darem. Typowy pieczeniarz stoi z boku, patrzy obserwuje, czeka na odpowiedni moment.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią zwracać na siebie uwagą, ale najlepiej tych, którzy powinni zwrócić uwagę lub zainteresować się nimi. Kiedy taki moment następuje, gdy ryba rzuca się na przynętę, one wiedzą najlepiej? Dla nich zawsze dobrym dniem jest każdy dzień, w którym coś można “upolować”, cap i chodu…

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mili bruneci o piwnym kolorze oczu, z czołem kogoś, kto bez ustanie myśli, kalkuluje, oblicza, waży, mierzy, słowem jest z mózgiem pracującym na najwyższych obrotach. Niewinnie podnoszą się, gdy dama przysiada się do ich stolika. Ich ciepła i miła uprzejmość to arktyczny sopel lodu.

16 grudnia

Motto: Można przez tydzień się nie golić, ale buty trzeba czyścić codziennie
Osoby urodzone w tym dniu nie mają z sobą problemów ani z środowiskiem, w którym przyszło im żyć i pracować. Są otwarte na wiele spraw z natury rzeczy, rzadko, kiedy mają inne zdanie niż ich przełożeni. One lubią chodzić już po wydeptanych szlaku i nie są tymi, co by wytaczali nowe szlaki. Po co? Niech się inni męczą.

Kobiety urodzone w tym dniu nie stawiają sobie pytań, co by było gdyby było. Biorą życie takim, jakie ono jest w najwygodniejszej formie dla siebie. Mając czas na rozrywkę, przyjaźń i pracę. Potrafią tak pokierować swoim życiem, aby nie wpadło ono w dziury nieszczęść i utarte koleiny codzienności. Są dobrymi matkami i żonami, dużą wagę przywiązują do wychowania dzieci, a przede wszystkim do wykształcenia ich, bo wiedzą bez szkoły zamiata się lub nosi wory.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu ulepieni nauczyciele i opiekunowie domowego ogniska. Potrzebują w życiu dużo domowego ciepła i miłości, ale sami też potrafią dużo ofiarować. W pracy są obowiązkowi i zawsze można na nich liczyć, co z czasem owocuje w przezwisko “obowiązkowi stróże”. Nie w głowie im jakieś tam fju – bzdziu. Cenieni są przez swoich szefów i lubiani przez współpracowników z kolei oni przyjmują to jako rzecz naturalną i zrozumiałą, bo jakby mogło być inaczej. Zawsze nienaganni w stroju i słowach, przypominają plastikowych ludzi. Najlepszym okresem roku jest dla nich jesień i życia też.

17 grudnia

Motto: Sztuka lubi ludzi bogatych, nędza artystów

Osoby urodzone w tym dniu mają duże poczucie sprawiedliwości i średnio sobie w życiu radzą. W pracy radzą sobie też średnio, średnio układa im się życie towarzyskie, dlatego. Nie potrafią zająć jednoznacznego stanowisko przez swoją “przeciętność” a także przez poczucie sprawiedliwości.

Kobiety urodzone w tym dniu nie lubią odgrywać znaczących ról nawet w swoim życiu zawodowym i osobistym. One są jak wygodny sprzęt domowy, szafa, łóżko, krzesło, stół, trudno jest bez nich żyć, i tam gdzie się jej postawi tam są. Ze względów humanitarnych nie należy traktować jej jako dekorację albo jakieś dodatki do życia rodzinnego, ze seksem radzą sobie dobrze.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mają kiepskich ani rewelacyjnych dni w życiu zawodowym ani osobistym. Są silni i odporni na ciosy życia. Głowy mają twarde tyłki też. Głowa otwarta na cudze pomysły plus chęć uczestniczenia w atrakcjach towarzyskim czyni ich cennymi dla środowiska, w którym przybywają. Jedynie poczucie źle pojętej sprawiedliwości przeszkadza im w dobrze znajomych, z którymi naprawdę chcieliby się zaprzyjaźnić.

18 grudnia

Motto: Społeczeństwo nie potrzebuje poetów ani poezji, tylko kiełbasy

Osoby urodzone w tym dniu czują się niepewnie w towarzystwie i cierpią z powodu kompleksów nabytych jeszcze w dzieciństwie. Tydzień dla nich rozpoczyna się we wtorek.

Kobiety urodzone w tym dniu, jako małe dziewczynki zawsze wołały przebywać w cieniu swojego starszego rodzeństwa a jeśli go nie miały to w cieniu rodziców. Bawiły się lalkami w kącie pokoju albo pod ścianą a nie na jego środku. Nie mają odwagi, aby być na świeczniku, chociaż nie raz na to zasługiwały, ich dewiza : nie wychylać się. Nawet kąpiel z ukochanym w wannie przyprawia jej o rumieniec na twarzy.

Mężczyźni urodzeniu w tym dniu są zakompleksieni jednak z dużą wyobraźnią i życiem wewnętrznym. Niewygodnie jest im samym z sobą i są nie tylko dla siebie kamieniem na sercu ale i na nerce. Trudno jest im cokolwiek doradzić czy radzić, bo i tak zrobią po swojemu, wypożyczoną książkę z biblioteki wykorzystują jak podstawę do lampki nocnej.

19 grudnia

Motto. Muzyka jest miła dla ucha, prosta droga dla ducha

Osoby urodzone w tym dniu od wcześniej młodości w jakiś bliżej nieokreślony sposób posiedli wiarę w to co robią, Jest im lekko żyć z tą wiarą, ale do później starości ciężko pracują, a bez niej nie mogą znaleźć sobie miejsca. I jak tu z takimi wytrzymać?

Kobiety urodzone w tym dniu to takie małe liski wierzące w szczęśliwą gwiazdę lisków, które tylko czekają na okazję, aby wyskoczyć z ukrycia capnąć z góry upatrzony kęsek i chodu z powrotem do swojej kryjówki. Uwaga na wysokich łysiejących mężczyzn, mogą być niebezpieczni i słodcy jak miód.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mogą robić prawie wszystko pisać wiersze i jeździć wielkim samochodem ciężarowym, ale są nie ufni i potrafią sami siebie długo przekonywać do rzeczy, które właściwie są w zasięgu ich ręki. Długo dmuchają na zimne. Są zawsze pełni entuzjazmu i optymizmu, ale na krótko, słowem mają słomiany zapał.

20 grudnia

Motto: Krytykantów nigdy nie brakowało, o dobrego krytyka trudno.

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że od nauki boli głowa i człowiek głupieje. Aby temu zapobiec czasem decydują się na jakieś kursy np. tańca towarzyskiego, a po dwóch tygodnia już im się nie chce tańczyć.

Kobiety urodzone w tym dniu są z natury ciekawskie lubią przygody i zniosą każde towarzystwo. Jeśli w modzie pojawi się coś nowego, to tak owszem, czemu nie można się tym zainteresować, ale żeby od razu rzucać się na to z apetytem wilka no, nie, to już przesada.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu reprezentują typ mężczyzny zdziwionego: przychodzi córka wieczorem do domu i mówi: byłam na tańcach z synem sąsiada a ojciec otwiera buzie ze z dziwienia i mówi: naprawdę. Potrafią swoim poczuciem humoru wpędzić najbliższych w zakłopotanie: Panie Kowalski mógłby pan chodzić w butach na grubych podeszwach wtedy pańska żona nie musiałaby się garbić idąc z panem na spacer.

21 grudnia

Motto: Śmierć nie zawsze jest smutna czasem ma większe poczucie humoru od życia

Osoby urodzone w tym dniu czegoś doszukują się w śmierci, nie jest to strach przed śmiercią, ale jej ciekawość. Nie chodzą do muzeów, przebywają chętniej na cmentarzach. Spacerują wśród starych lip i rozmyślają o śmierci, a gdy już się tak napatrzą na groby, to myślą o schabowym z buraczkami i to na cmentarzu.

Kobiety urodzone w tym dniu stworzone są do ćwiczeń duchowych, przez kilka dni żyją tylko o chlebie i wodzie, aby sprawdzić swoją silną wolę. One tak ciekawe są siebie, że potrafią po tygodniu głodówki pójść do rzeźni i wąchać wędliny, tylko po to, aby pokazać samym sobie jakie są wewnętrznie silne. Gdyby im się nie uda próba kupią np. jedną parówkę, aby znienawidzić siebie za ten haniebny czym nawet przez kilka tygodni.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są o nienagannych manierach i dobrych wychowaniu kulturalnym nawet jeśli ich rodzice byli bez większego obycia i ogłady towarzysko kulturalnej. Dobrze się czują w zawodzie mechanika samochodowego i mają zamiłowania do egzaltacji, patrząc na koła samochodu mówią: “narzędzia śmierci” do klienta, któremu naprawiali hamulce. Straszni pacykarze.

22 grudnia

Motto: Na wszystko jest potrzebny czas, ale czas zabija, pamiętajmy o tym.

Osoby urodzone w tym dniu lubią codziennie a nawet dwa razy dziennie otrzymywać komplementy chociaż tak naprawdę to nie zasługują nawet na jeden tygodniowo. Posiadają też tzw. zmysł handlowy i nigdy nie kupią kota w worku, ani bez worka, bo na kotach się nie znają, a worek jest im nie potrzebny.

Kobiety urodzone w tym dniu są pracowite a nawet zapracowane i dokładnie nie wiadomo co z tego mają, poza zmartwieniem oczywiście są jeszcze żylaki. Na polityce i sporcie się nie znają, ale lubią robić na drutach wtedy robią takie groźne miny patrzą spod okularów i wydaje im się, że cały świat będzie zależał od następnej skarpetki.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to samoluby-egoistyczne, na wszystko potrzebują czasu, długo nad czymś myślą, że po tygodniu zupełnie zapomnieli o czym przez cały tydzień myśleli. Na wiele rzeczy decydują się dopiero w wieku dojrzałym np. wszyscy mają już facebook’a od 20 lat, a oni wciąż nad tym myślą W sprawach damsko – męskich to prawdziwe z nich nogi, bardziej słuchają mamy niż żony.

23 grudnia

Motto: Człowiek bez wad jest jak dzban bez ucha

Osoby urodzone w tym dniu dopiero zaczynają cieszyć się swoim życiem około czterdziestki, nie jest to oczywiście za późno, ale tej radości pozostało im już niewiele, stąd też u nich na starość wieczny pośpiech. Jak mówi przysłowie pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł i gdy dwóch je z jednej miski. ale oni tego przysłowia nie znają.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrze naoliwioną maszyną do zadawania bólu i rozkoszy. Często popadają w stany hibernacji – jednak – wtedy zachowują się jak żółta łódź podwodna, która czeka na wiosnę, aby lody stopniały wtedy wyjdzie na powierzchnię i weźmie się do pracy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu maja umysł mają ścisły i dociekliwy, trudno jest ich zaskoczyć, zawsze wiedzą gdzie są ich kapcie i w którym rogu pokoju kwiatek jest nie podlany. Łażą po mieszkaniu i przynudzają, jedynym ratunkiem przed nimi jest znaleźć im jakieś zajęcie.

24 grudnia

Motto: Mądrych poznasz po czarnym berecie na głowie

Osoby urodzone w tym dniu są lubiane tylko przez tych ludzi o dużych sercach i umysłach. Cechuje je chęć naprawy świata, nawet zbawienie go, a nie potrafią wbić gwoździa w ścianę. Z przekonania są konserwatystami z natury dziwakami a na stare lata dziecinnieją.

Kobiety urodzone w tym dniu to prawdziwe piękne Ewy o niepokornym i przewrotnym charakterze, nie jednego Adama potrafię wykoleić. Młodość dość długo szumi im w głowie a i na stare lata nie za bardzo chcę spuszczać z tonu. Rzadko kiedy czego żałują, ale nie lubią zapominać jeśli ktoś nadepnął im na odcisk. Na starość dziwnie się konserwują poprzez wysuszanie skóry, a to z kolei powoduje to, że wyglądają jak stare jędze.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są zaradni i gospodarni, ale niewiele z tego mają, bo na kobietach się nie znają i są przez nie są wykorzystywani. Nabierają też przekonania, że są najmądrzejsi na świecie, może i są, ale trudno jest z nimi wytrzymać. Lubią starocie, stare obrazy, kanapy, porcelanę i młode dziewczyny. Znak szczególny dobry francuski koniak.

25 grudnia

Motto: Nie dziw się królowi, że jest królem ani szczurowi że jest szczurem

Osoby urodzone w tym dniu są tajemnicze i lubią stać w półmroku tajemniczości. Mają wyborny własny styl, ale to życiowi mazgaje i nieudacznicy, nigdy się nie zdobędą ponieważ muszą ciężko pracować uginając się pod problemami dnia codziennego.

Kobiety urodzone w tym dniu są skryte i trzeba się domyśleć o czym mówią, albo co mają na myśli. Nie są przeciwne lotom na księżyc czy Marsa, ale do jasnej cholery, kto zapłaci za wodę i wywóz śmieci? Co je obchodzi nauka, skoro one od miesięcy nie miały porządnego orgazmu, a problem uchodźców z Afryki jest ważniejszy niż ona, samotna w kraju o którym marzy tysiące emigrantów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są takimi małymi despotami chodzącymi w wydeptanych kapciach, dla których źle powieszony ręcznik w łazienne może być przyczyną wojny domowej. Mają przenikliwy umysł, trafna analiza, gdy coś uda im się przewidzieć głos ich nabiera uroczystego tomu gdy mówią: Krysiu znowu przesoliłaś rosół a mówiłem jedna łyżeczka soli wystarczy.

26 grudnia

Motto: Słońce świeci dla głupich i mądrych tak samo. To jest sprawiedliwość Boska.

Osoby urodzone w tym dniu to typowy przykład jak być nieszczęśliwym na całe życie, nawet jeśli szczęście pcha się do nich drzwiami i oknami.

Kobiety urodzone w tym dniu są pesymistkami , na dodatek podejrzewają siebie, że mają pecha od urodzenia. Szczęście podłożyło im nogę, żeby wreszcie go zobaczyły a one wpadają w czarną rozpacz co to teraz będzie. Szczęście spuściło im doniczkę na głowę a one krzyczą na całe gardło, że tu już koniec świata.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu ciężko pracują, narzekają, na cały świat są obrażeni, za to że tak ciężko muszą pracować, że innym przychodzi łatwiej, a im nie. W słoneczny dzień zakładają czarne okulary, aby promyki szczęścia nie umknęły ich uwadze. Głos ich wołający o pomoc wędruje pomiędzy kuchnią a łazienką, sypialnią a balkonem.

27 grudnia

Motto: O samochód dbaj tak samo jak o zdrowie

Osoby urodzone w tym dniu mają kłopoty ze zdrowiem i nie są zadowolone z siebie doszukując się w sobie nie wiadomo czego. Potrafią też siebie samych oskarżać. Są zgryźliwi i pamiętliwi, chociaż w sumie nie potrafią bliźniemu zaszkodzić.

Kobiety urodzone w tym dniu są z natury pogodne i o przyjemnym usposobieniu, ale to ich tylko pancerz obronny przed zewnętrznym światem. Słodki uśmiech nasiągnięty goryczą.

Mężczyzni urodzeni w tym dniu rozwiązują swoje problemy wolno i nie za bardzo gdzie mają się spieszyć, bo tak naprawdę to właściwie na niczym im nie zależy. Dewizą ich jest spiesz się powoli oraz życie jest najlepszym nauczycielem, więc zdążysz się nauczyć, bo ono same cię nauczy. Oczywiście z taką filozofią człowiek daleko nie zajdzie, ani nie zajedzie, ale cóż zrobić tacy właśnie są.

28 grudnia

Motto: Praca uszlachetnia, ale najbardziej tych co mają banki

Osoby urodzone w tym dniu lubią udzielać rad i wskazówek finansowych, chociaż nikt ich nie traktuje poważnie, bo znane są jako Krezusy. Urodzeni są z nich maklerzy giełdowi, urzędnicy bankowi, kasjerzy, a nawet są specami od pożyczek.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią ma wszystkim oszczędzać, potrafią nawet zadzwonić do koleżenki w środku nocy tylko po to, aby jej powiedzić, że dzisiaj były o krok od kupienia nowej sukienki, ale jej nie kupiły więc “aż tyle” zaoszczędzili na następny dzień.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu chcieliby mieć za przyjaciół samych bankierów. Mają skąpców naturę, która przeszkadza im w osiągnięciu ich planów, bo za bardzo kochają pieniądze. Dlatego zyski ich są marne w myśl powiedzenia: chytry dwa razy traci. Potrafią mówić przekonywująco, ale mało z tego wynika, gładko budują zdania ale nie znajdują uznania w oczach słuchaczy.

29 grudnia

Motto: Nieszczęście, a cóż to takiego pytał głuchy ślepego

Osoby urodzone w tym dniu lubią podróże,

Kobiety urodzone w tym dniu lubią funkcjonować na wysokich obrotach i sprawiać wrażenie że wiecznie są zajęte, gdzieś im się spieszy, już są spóźnione co poniekąd jest prawdą, bo nie umieją zorganizować sobie czasu. Marzą o tym aby zamieszkać w świecie, gdzie nie ma zegarów a pośpiechu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają rozległe zainteresowania, ale niewiele z tego wynika, bo kończy się tylko na zainteresowaniach. Lubią rozwiązywać krzyżówki i gdy uda im się ją rozwiązać naprawdę są szczęśliwi, czyli do szczęścia niewiele im potrzeba. Nie ma w nich „mocy”, która nie pozwala spać, ani żądzy która siada z nimi codziennie do stołu lub idzie z nimi do pracy.

30 grudnia

Motto: Nieszczęście to taki przestanek – zapaść psychiczna w drodze do szczęścia

Osoby urodzone w tym dniu lubią fantazjować, mówią, ten klucz jest nie do tych drzwi, a ten zamek jest nie od tego klucza.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pracować w ogrodzie wśród kwiatów co wcale nie oznacza, że lubią przesadzać. Fascynują się starymi drzewami podglądają je i przyglądają się koron drzew i pragną iść przez parki i ogrody zastanawiając się ile to już upłynęło wody kiedy ostatni raz były tak szczęśliwe. Zanim zaczną jeść kapuśniak muszą go powąchać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to konserwatyści lubiący patrzeć na świat jasnym okiem, ale widzą go w ciemnych kolorach. Nie lubią krótkich ani długich sznurów terminów, a kalendarze też nie należą do grona ich przyjaciół. Jeśli mowa o telefonie, to jeden z największych ich wrogów, czasem porównywany do grobu od którego nie ma ucieczki.

31 grudnia

Motto: Umierają tylko młodzi ludzie, starzy z tego świata schodzą

Osoby urodzone w tym dniu nie są wesołe ani smutne, a radość gości u nich pod dachem tylko od czasu do czasu. Myślenie mają głębokie, pragną przeżyć coś wspaniałego, niecodziennego.

Kobiety urodzone w tym dniu przygotowują się na zabawę Sylwestrową przez cały rok. Noc dla nich jest czarna albo srebrna w zależności od nastroju i humoru, podobnie jest z życiem czerń i srebro w nim dominuje. Jest to jakiś na pewno konflikt wewnętrzny. Wędrują przez życie jakby to była srebrna droga mleczna a bo jej bokach czarna przepaść. Takie przebywanie przez cały czas na krawędzi w wyraźnym stopniu niszczy ich nerwy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mają łatwego życia, muszą wybierać pomiędzy czerwoną a niebieską pigułką. Dać się wciągnąć w owczy pęd, czy nakryć się kołdrą rzeczywiści i udać, że nas nie ma. Najchętniej wzięli by rzeczywistość pod włos, ale tak się nie zawsze da zrobić. Debata przy butelce nad tym czy komunizm był lepszy czy gorszy 30 lat po jego upadku i wyrywanie zębów bez znieczulenia.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz