Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na lipiec

Osoby urodzone w lipcu, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w lipcu.

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 lipca

Motto: Mądrości uczymy się od życia, piękna od rozumu

Osoby urodzone w tym dniu są sprawiedliwe i nie brak im tzw. zdrowego rozsądku potrafią doceniać innych za ich pracę i razem z nimi cieszyć się ich sukcesami. Szczęście im sprzyja, i stan ducha mają wysoki. Ludzi oceniają w kategoriach uczciwości i obiektywności.

Kobiety urodzone w tym dniu są piękne na duchu, urody też im nic nie brakuje. Są dobrymi pracownicami, a gdy osiągną kierownicze stanowiska są lubiane przez grupę ludzi, z którą współpracują. Myślą o najbliższych poprzez pryzmat własnych doświadczeń, zmartwień i sukcesów. Czasem przypomina to windę, do której każdy może wsiądź i nacisnąć guzik, który chce.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są odważni i zaradni życiowo, jednak zanim na cokolwiek się zdecydują zawsze wolą zasięgnąć porad innych, co oni o tym myślą. Często dają się przekonać, jeśli wiedzą, że czyjeś uwagi mogą mieć sens większy niż ich przemyślenia. Wierzą, że każdy z nas ma wewnętrzną wiedzę i intuicyjną mądrość, a jeśli są życzliwie nastawieni do bliźniego to na pewno pomogą.

2 lipca

Motto: Wiara to taki złoty wieszak, na którym wieszamy najcenniejsze rzeczy

Osoby urodzone w tym dniu są dużego ducha i wiary szybko dochodzą do swojego celu. Ich metoda małych kroczków jest wypróbowaną metodą zdobywania wielkich szczytów.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo ostrożne w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji czy przy definiowaniu swoich poglądów. Gdy dochodzi do konkretnych sytuacji potrafią zachować zimną krew i tak zadziałać, aby rozstrzygnąć sprawę po swojej myśli. Lubią ładne duże kapelusze i podziwiają inne kobiety potrafiące się gustownie ubierać. Są tradycjonalistkami, co nie oznacza, że nie mają fantazji, mają, ale rzadko jej używają.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo potrafią odróżnić przyjemność od zachcianki, dlatego często nie wpadają w głębokie dziury na drodze życia, w przenajróżniejsze pułapki. Osiągają swoje cele bez większych trudności i mają dużą satysfakcję, gdy im się to udaje. Z natury są artystami i bardzo tęsknią za czasami, gdy nie trzeba było dzwonić, aby spotkać się z przyjaciółmi.

3 lipca

Motto: Niektórzy łączą przyjemność z dużą ilością czegokolwiek, a przyjemność jest przede wszystkim, jakością.

Osoby urodzone w tym dniu dzielą swoje życie duchowe na przyjemności wyższe i niższe, ważniejsze i mniej ważne. Przez ten podział nieraz popadają w zakłopotanie, bo jedne przyjemności mieszają im się z drugimi, co w sumie zaciera podział pomiędzy mini.

Kobiety urodzone w tym dniu na pewno wiedzą, czego w życiu chcą i czego mogą od niego oczekiwać. Problem polega na tym jak do tego dojść? Jak się upewnić, że to, na co zwróciły uwagę jest rzeczą wartościową, i może do czegoś się przydać? Czy będzie z tego radość i satysfakcja. Tego nie widzą, jest to problem małych ciułaczy o ambicjach wielkich kapitalistów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu często decydują się na dwie rzeczy na raz: na większe i mniejsze przyjemności. Kończy się to tym, że muszą podwójnie za wszystko zapłacić. W sumie nie opłacała się skórka za wyprawę. Do tego dochodzą bardzo często duchowe rozterki, ten żar podsyca w nich nieustające pożądanie poszukiwania przyjemności. Wtedy zapominają hasło: wybierać, ale tylko jedną rzecz w danym momencie.

4 lipca

Motto: Można łapać wszystko, co tylko w ręce wpadnie, ale co zrobimy, gdy nadejdzie rzecz długo oczekiwana, a ręce nasze są już zajęte.

Osoby urodzone w tym dniu zbytnio nie przebierają, ani nie wybierają. Dotyczy to zarówno przyjaciół jak i rzeczy. Zasada selekcji, albo cierpliwości nie jest im znana. Dla nich liczy się tylko to, co jest w tej chwili o jutro czy przyszłość zbytnio się nie martwią, wychodząc z założenia; to, co masz zrobić dzisiaj zrób jutro, a to, co masz zjeść
jutro zjedz dzisiaj.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo niecierpliwe i w gorącej wodzie kąpane. Zbyt szybko rezygnują z czegoś, czego jeszcze dzisiaj nie ma, ale jutro lub pojutrze może być. Wolą mieć to, co akurat jest w zasięgu ich ręki teraz, bo jutro może nie być takiej okazji. Nie potrafią nauczyć swojego wzroku, aby sięgał dalej niż dzisiaj, bo dzisiaj jest tylko pośrednikiem do jutra, żyjącego własnym nowym życiem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu żyją dniem dzisiejszym, o jutro się nie martwią. To, co mają dzisiaj wystarcza im. Jako głowy rodziny nie za bardzo nadają się na odgrywanie głównej roli w małżeństwie, dlatego trudno jest im prześlizgnąć się przez uchylonych drzwi życia. Uważają teraz jest dobrze, aby jutro nie było gorzej. Niestety jutro będzie gorzej, bo dzisiaj to przechwałki naiwnych leniuchów.

5 lipca

Motto: Bezbronny to znaczy bez broni, bezmyślny bez myśli

Osoby urodzone w tym dniu bardziej kierują się emocjami niż rozsądkiem. Ani życie, ani sytuacja życiowa, która zmusza do większego wysiłku nie mają większego wpływu na ich postępowanie, bo oni kierują się uczuciem. Dużą rolę odgrywa także pamięć w ich życiu, do której wracają przy lada okazji, aby tylko w rozrzewnieniu wspominać i rozpamiętywać, jak to kiedyś było dobrze czy fajnie.

Kobiety urodzone w tym dniu są czułymi matkami, kochającymi babciami, ale mało praktyczny. Często słuszność osądu przysłania im łezka sentymentalizmu, w której topią rzeczywistość. Zbyt duże przywiązanie do tego, co już było i natarczywe nawracanie do minionych dni czyni z nich osoby mało praktyczne, pozbawione instynktu samozachowawczego. Duchowo są piękne, ale ich piękność często jest rozmazana poprzez mgły niezaradności życiowych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią złapać życie za bary gołymi rękami, przetrzymać przez chwilę, ale nie potrafię z tej przewagi wyciągnąć odpowiednich wniosków. Zbyt łatwo dają się oszukać tym, że jeśli już raz coś tam wygrali to teraz będzie im wszystko inne przychodziło łatwiej. Nie jest to prawdą, bo o wszystko gramy od początku w życiu, każdy dzień rozpoczynamy, jako nowy dzień. Liczenie na to, że samo coś się zrobi, jest w ich przypadku bezmyślnością.

6 lipca

Motto: Wiele rzeczy jest łatwo zrozumieć, trudniej wytłumaczyć.

Osoby urodzone w tym dniu nie potrafią znaleźć właściwe dla nich kryterium wartości, którym kierowaliby się w swoim życiu. Wiele rzeczy rozumną, na wiele niespodzianek życiowych są przygotowani, ale niestety nie wszystko to, na czym im tak bardzo zależy potrafią wytłumaczyć. Zrozumienie mechanizmów działania tego, w czym uczestniczą sprawia im kłopot.

Kobiety urodzone w tym dniu są miłe i sympatyczne, łatwo nawiązują kontakt z otoczeniem, potrafią wiele wybaczyć i przebaczyć, dużo też rozumieją ludzkich słabostek. Niestety nie ułatwi to im osobistego, czy zawodowego życia. Zbytnia pobłażliwość przez wielu może być odczytana, jako słabość, albo niezdolność do własnego osądu. W wielu przypadkach przez to właśnie mogą być wykorzystywane, a nawet wplątywane w różne nieprzyjemne sprawy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią zająć własnego stanowiska w sprawach bezpośrednio ich dotyczących. Rozumieją innych postępowanie, ale nie potrafią tak naprawdę wytłumaczyć ich zachowania. Doświadczenie życiowe, jakie posiadają nie pomaga im w podejmowaniu decyzji. Stwarzają dzieciom dobre warunku do nauki, oczekując od nich dobrych wyników w szkole, gdy tak nie jest nie potrafią tego wytłumaczyć.

7 lipca

Motto: Są rzeczy ważne i ważniejsze, kolejność ich w dużej mierze zależy od nas

Osoby urodzone w tym dniu kierują się w swoim życiu paroma przykazaniami: uczciwość, miłość, prawda, obowiązek, tradycja, zasady. W ten sposób wykreowały swój własny świat, w którym żyją i funkcjonują, na co dzień. Są etycznie piękni, ale nieraz komplikuje im to życie w szczególność w obcowaniu z bliźnimi.

Kobiety urodzone w tym dniu są przykładnymi matkami i żonami. W życiu swoim osobistym tak potrafią się pokierować, aby wszystko było zgodne z ich przekonaniami i wierzeniami. Są praktyczne i potrafią uważnie słuchać to, co się do nich mówi. Nie mają problemów w wybieraniu tego, co dla nich jest ważne, a co może być jeszcze ważniejsze. Wiąże się to z ich własną filozofia rozumienia takich pojęć jak: miłość i jej znaczenie w życiu, czy obowiązek i korzyści płynące z niego.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są szanowani w pracy a w domu mają duży szacunek i uznanie. Rzadko, kiedy denerwują się albo pozwalają sobie na znalezienie się w sytuacji niezręcznej, czy dwuznacznej. Zawsze zanim przystąpią do gry uczą się jej reguł i przestrzegają je. To, co im pasuje akceptują, to, co im nie odpowiada nie tracą na to czasu, ani energii. Zaoszczędzają sobie w ten sposób wiele niepotrzebnych stresów.

8 lipca

Motto: Wszystko dobre jest to, co nam i bliźnim nie szkodzi

Osoby urodzone w tym dniu to pięknoduchy obdarzone zmysłami estetyki i etyki. Potrafią dobrze się zabawić, są miłe i przyjemne. Towarzystwo ludzi potrafiących docenić ich zalety przepada za nimi. Stąd też mają wielu przyjaciół i znajomych. Są odpowiedzialne i rzeczowe lubią się bawić i radować ze szczęścia czy powodzenia bliźnich, ale i o swoje interes potrafią zadbać.

Kobiety urodne w tym dniu bardzo sobie cenią wolność osobistą, nawet, jeśli są związane węzłem małżeńskim. Ta ich niezależność czasem może przypominać anarchię, ale to tylko pozór. One po prostu takie są i wszelkie próby zrozumienia tego to czysta strata czasu. One wiedzą i rozumieją swoją rolę w życiu i małżeństwie, stąd też są wspaniałymi partnerami życiowymi, wielu radością wychodzą na spotkanie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiele potrafią z siebie dać, jeśli sytuacja tego wymaga, Potrafią także świetnie się bawić nawet do upadłego, jeśli jest okazja. Są jak to się mówi do tańca i różańca. Ale łatwo mógłby pomylić się ten, co chciałby z nimi tylko się bawić. Oni znają umiar i doskonale wiedzą, co kiedy wypada robić. Często podejmują trafne decyzje i potrafią dostosować się do sytuacji W której się znaleźli.

9 lipca

Motto: Zawsze można się pomylić, ale najczęściej mylą się ci, co pragną innych dobra

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że wszyscy ludzie pragną dobra, że o dobro należy walczyć, bo dobro nie leży na ulicy. Natura ludzką według nich zawsze dąży do dobra, ale niestety zło jest łatwiejsze w osiągnięciu szybciej poda mam rękę na przywitanie.

Kobiety urodzone w tym dniu zdają sobie sprawę ze słabości swoich, dlatego ryzyko popełnienia przez nie błędu jest dużo mniej niż innych osób, które o tym nie wiedzą. Wiadomo nikt nie pragnie zła, ale zło w większości przypadkach leży w dobrych chęciach, w dobrych uczynkach, ponieważ jest to dobro pozorne, świeci się tylko na zewnątrz. Kobiety urodzone w tym dniu o tym wiedzą i przeważnie dokonują wyborów właściwych.

Mężczyźni urodzeni w tym dni są mili i uczynni, mają duże chęci do nauki i niesienia pomocy innym. Na ile mogą pomagają, często płacąc za to własnym czasem. Dobrzy są z nich lekarze i adwokaci. Lubią spekulować, co by było gdyby było? Pomyłki ich zawsze wystawione są na widok publiczny, a zmaganie się w nich dobra ze złem przechodzi w ich zawodową rutynę.

10 lipca

Motto: Nie ma nic takiego jak złoty środek, ale zawsze jest możliwe zawieszenie broni

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że tylko nielicznym jest dane osiągnąć to, co zamierzali zrobić. Do tego dochodzi jeszcze cena, jaką trzeba zapłacić za nasze sukcesy. Uczenie się samego siebie to także poznawanie przeciwnika, czyli wroga, a największym wrogiem naszym my jesteśmy sami.

Kobiety urodzone w tym dniu łatwo jest wprowadzić w gniew, bo one same łatwo się denerwują, nie potrafią zapanować nad nerwami. Złotym środkiem byłoby, gdyby nauczyły się postępować godnie i godnie znosić swe porażki. W złości wyglądają pięknie, i ze złością jest im do twarzy. Problem polega jednak na tym, że zbyt bardzo przejmują się tym wszystkim, co wokół nich się dzieje. Niekoniecznie musi to od razu je dotyczyć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają dużo zastrzeżeń do bliźnich w szczególności do bliskich im osób. Nie umieją być cierpliwi ani nie potrafią ćwiczyć, czyli wyrabiać w sobie cierpliwości. A bez cierpliwości nie może być mowy o jakimkolwiek sukcesie czy postępie. Ich złotym środkiem jest wyzbycie się nawyków oczekiwania korzyści od ludzi nie dając w zamian nic.

11 lipca

Motto: Cel życia czy cel w życie? Wielu ludzi mierzy w ten cel, ale tylko nieliczni trafiają w tarczę. Rzadko, kto w sam środek

Osoby urodzone w tym dniu twierdzą, że mają w swoim życiu cel i do niego zdążają z każdym dniem są bliżej tego celu. Ale gdy je zapytać, co to za cel i jak go osiągnąć nie za bardzo by wiedzieli jak na takie pytania odpowiedzieć.

Kobiety urodzone w tym dniu nie mają jakiś wielkich celów, tzn. mają cele wielkie, ale to takie zwykłe i zwyczajne cele jak np. dobrze wyjść za mąż, do tego dochodzi jeszcze, aby szczęśliwie wyjść za mąż, aby dopisywało zdrowie, aby mąż dużo zarabiał. Cel taki jest nie tylko zwykły, ale i za razem wzniosły, bo to, czego pragniemy wcale nie jest taką zwykłą sprawą i wielu ludzi o tych zwykłych rzeczach marzy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu robią wiele rzeczy, i wiele z tych rzeczy nigdy nie zostaje zrobionych. Po drodze wypadają im rzeczy ważniejsze i mniej ważne a i samo życie wiele przynosi niespodzianek. Czasem zdarzają przypadki, że osiągają swój cel, zawdzięczają to swojemu obowiązkowi, dyscyplinie pracy, i twardo trzymania się wytycznych. Obiecywanie samemu sobie nagród za osiągnięcia, to dopiero trudna sprawa.

12 lipca

Motto: Szczęście odwiedza tylko nielicznych, nieszczęście gości u wszystkich A najlepiej się czuje u narzekających na swój los

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo praktyczne i wierzą, że szczęście towarzyszy tym, co mają uśmiech na twarzy. Złośliwcy i sfrustrowani będą zawsze dłużej czekać na jego przybycie pod ich dach. W sumie nasze szczęście jest w nas samych, kwestia jest tylko jak je z nas wydobyć. Na pewno nie przez złość ani nerwy.

Kobiety urodzone w tym dniu prowadzą życie proste, moralne i dobre. Walczą o swoje, ale nigdy nikomu nie wydzierają niczego z gardła, lubią żyć, lubią zabawy, ale robią to tylko w swoim towarzystwie, które jest im znane. Osoby, które darzą przyjaźnią muszą w pełni na przyjaźń zasługiwać. Nie chcą i nie potrafią narzekać, albo uskarżać się swój los, który wcale nie jest taki zły.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to zdobywcy, waleczni rycerze swoich idei w imię szczęścia, które im towarzyszy na polu walki zwanym życie. Uśmiech często gości na ich twarzach i jak na zwycięzców przystało przeważnie są zadowoleni z siebie. Pewność siebie bardzo pomaga im we wszystkim, czego się podejmą, sprzymierzeńcem ich jest także taka zwykła rzecz jak pracowitość i miłość wybranki ich serca.

13 lipca

Motto: Moralność to pewien sposób zachowywania się, ale ile osób tyle moralności

Osoby urodzone w tym dniu postępują według swoich zasad i norm postępowania. Swoją mają skale oceniania i wybierania znajomych czy przyjaciół. Nie jest to najwłaściwsze podejście do przyjaźni czy współżycia z innymi ludźmi oni mają swoje prawdy, którymi mierżą innych prawdy i postępowanie.

Kobiety urodzone w tym dniu są pewne siebie i zarozumiałe, dużo jest w nich wyniosłości i pychy, a to tylko dla tego, że otoczenie wokół siebie kreują na swój własny sposób, do którego przyzwyczaili się. Bardziej odpowiada im towarzystwo męski niż koleżanek, z którymi mają problemy w komunikacji. Czym to jest spowodowane, nie
tyle ich charakterem, ale metodami postępowania wobec ludzi?

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to urodzeni sędziowie zawsze chętni do osądzania innych i wydawani wyroków moralnych. Ciężko się z nimi żyje i potrafią dużo napsuć krwi, zanim człowiek się do nich przyzwyczai. Najgorzej z nimi mają ich własne żony i dzieci, ale ci traktują ich z przymrużeniem oka. Nie sadźcie abyście nie byli sądzeni ten fragment Biblii najbardziej do nich pasuje.

14 lipca

Motto: Wiedza nasza jest i płytka i niepewna, i nie ma nic wspólnego z mądrością zwłaszcza z życiową mądrością.

Osoby urodzone w tym dniu lubią książki i mają zamiłowanie do wiedzy. Lubią przebywać wśród ludzi wiedzących, czyli wykształconych. Ich zainteresowania są rozległe, są oczytani, przeważnie maja własne zdanie na tematy, które ich interesują np. teoria powstania świata. Miło się z nimi rozmawia, są wyrozumiałe. Reprezentują pewien gatunek człowieka, który na o sobie większe mniemanie niż o innych, ale mają do tego prawo, bo pracują nad sobą.

Kobiety urodzone w tym dniu to prawdziwe intelektualistki ganiące się do książkowej wiedzy bez najmniejszego zachęcania czy poganiania. Imponują im mężczyźni starsi, dobrze ubrani, eleganccy, a przede wszystkim na stanowiskach. One uwielbiają wystawne przyjęcia i rozmowy przy świecach, ze srebrną zastawą na stole. Kelnerzy porządnie ubrani we fraki. Nie jest to świat ich fantazji one naprawdę na to wszystko zasługują.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu ciężko lubią pracować, po to tylko, aby móc pozwolić sobie na więcej niż przeciętny człowiek może. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie pracę zawsze należy chwalić a pracowitych ludzi nagradzać. Lecz oni pracują nie, dlatego, że muszą, ale dla fantazji, dla droższej pary butów, czy garnituru z lepszego materiału. Co złego w tym, prawie nic, tylko praca powinna służyć wyższym celem, a nie zaspokajaniu własnej próżności.

15 lipca

Motto: Pan każe sługa musi, i nie ma żadnego, ale…

Osoby urodzone w tym dniu traktują swoje życie i obowiązki, jako pewnego rodzaju karę, za to, że w ogóle się urodzili, coś na kształt grzechu pierworodnego. Tak na pewno nie jest i nikt nie powinien traktować swojego życia, jako kary, choć są tacy, którzy właśnie w ten sposób do życia podchodzą. Wiecznie są niezadowolone i ciągle mają pretensje nie wiadomo, o co i do kogo.

Kobiety urodzone w tym dniu to skrzyżowanie Babo Jędzy z wiecznie płaczącym dzieckiem (niezadowolonym). To, że muszą pracować niedobrze, to, że zapracowane pieniądze trzeba wydać, też nie dobrze. To, co one robią jest najlepsze, na wszystkim też najlepiej się znają. Zwracanie im uwagi, że mogą się mylić, albo, że nie mają racji wywołuje u nich gniew, który z czasem przechodzi w nienawiść.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu niewiele mają do powiedzenia o świecie, jego urokach i pięknie. Ciągłe niezadowolenie i ubolewanie, że tak ciężko muszą pracować tak zdominowało ich życie, że najbliższa rodzina ma wrażenie, że ci niewinni ludzie przez 24 godziny na dobę cierpią. Albo płaczą, albo przygotowują się do płaczu. Niewiele można im pomóc, ani niewiele dla nich zrobić na starość zamieniają się w zgorzkniałych
starców.

16 lipca

Motto: Frak na człowieku dopiero w czwartym pokoleniu dobrze leży, mówią ci co nie mają fraków

Osoby urodzone w tym dniu to wspaniali tradycjonaliści, duchowi arystokraci, mający ciągotki do tego wszystko, co już przeminęło, a było piękne i wzniosłe. Lubią otaczać się i przebywać wśród ludzi nie tylko kulturalnych, ale przede wszystkim ludzi dobrze wychowanych z manierami, czyli z tak zwaną klasą.

Kobiety urodzone w tym dniu delikatne i wrażliwe roślinki, nie znoszą i nie tolerują chamstwa, czyli źle wychowanych ludzi. Niestety o ludzi dobrze wychowanych w dzisiejszych czasach bardzo trudno, dlatego bardzo cierpią. Aby wyjaśnić, kto jest źle wychowany wystarczy zapytać czy lubi czytać wiersze, albo czy pamięta jakiś wiersz na pamięć. Kiedy ostatni raz był w teatrze? No i oczywiście kwiaty, trzeba być znawcą kwiatów, koni i znać duszę kobiety.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to dżentelmeni, o których kobiety marzą, co najmłodszych lat. Sztuką jest być dzisiaj dżentelmenem, bo trzeba mieć czystą koszulę, wyprasowane spodnie z wełny, czyste paznokcie, zarost zadbany. O takich ludzi coraz to trudniej. Trzeba też umieć z kobietą romansować, zgadywać jej myśli być jej posłusznym a zarazem bardzo męskim. Urodzeni w tym dniu te rzeczy potrafią.

17 lipca

Motto: Dużo jest ważnych rzeczy w naszym życiu, ale jedną z najważniejszych jest Forma, w której mieści się nasze życie

Osoby urodzone w tym dniu gotowe przyjąć są nawet najgorsze rzeczy, jakie ich mogą tylko spotkać, ale musi to być im podane w pewnej formie. Co to jest ta forma? Same do końca nie wiedzą, ale na pewno jest to coś, co może się podobać, coś, co ma klasę i jest powiązane z kulturą i inteligencją. Człowiek, który nie mieści się w ich formie nie może być ich przyjacielem, bo forma jest wzorem także elegancji i dobra. Zło nie ma formy, dlatego wszędzie pasuje wszędzie się wciśnie.

Kobiety urodzone w tym dniu są wymagające od siebie i innych. Trzeba pięknie przy nich się wysławiać i ładnie mówić, czyli dobrze znać swój język. Nie znoszą, gdy przy nich ktoś pociąga nosem, albo ogryza paznokcie. Taki człowiek nigdy niezostanie ich przyjacielem. Życie ich czasem przypomina teatr a one odgrywają w nim jakąś rolę z wyższych sfer, ale taka forma właśnie im najbardziej pasuje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nigdy w życiu nie założyliby swetra do teatru, ani spodni jeansowych do kina. Oni uważają, że w pewnych miejsca ubiór człowieka nadaje formę całemu miejscu. Ich nastawienie psychiczne do życia w dużej mierze zależy od miejsca i ludzi, z którymi przebywają. Są mili, grzeczni, dobrze wychowani, ale po części też nieprawdziwi, bo forma piękna, o której oni myślą nie istnieje, a szkoda.

18 lipca

Motto: Uczymy się życia nie poprzez radość i przyjemności, ale poprzez, ból, choroby, cierpienie

Osoby urodzone w tym dniu lubią doszukiwać się dobrych i złych stron życia człowieka. Mają skłonności do filozofowania poprzez stawianie prostych pytań, typu: skąd wiesz, że jesteś szczęśliwy, albo nieszczęśliwy. Niestety większość ludzi nie potrafi dobrze wytłumaczyć pojęcie szczęścia, brakuje im słów, chociaż w głębi duszy dobrze wiedzą, co to jest szczęście. Podobnie jest z osobami urodzonymi w tym dniu.

Kobiety urodzone w tym dniu zbytnio nie przepadają za uciechami tego życia i prawdę mówiąc wielki świat męczy ich. A przede wszystkim nudzi, bo jak można iść do kina i przez dwie godziny śmiać się z nie wiadomo, czego, przecież to głupie. Ich zbytnia powaga nie przysparza im przyjaciół, ale one i tak wolą spędzać czas w samotności, na rozmyślaniu. Taka postawa czyni je trochę dziwne dla otoczenia, ale one wcale o tym nie myślą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to materiał nadający się na wszelkiego rodzaju członków stowarzyszeń religijnych czy politycznych. Oni mają dociekliwy umysł, który wykorzystują na poszukiwanie nurtujących ich tematów. Łatwo też mogą się stoczyć, gdyż psychikę mają słabą. Wtedy swoją filozofię próbują wprowadzić w życie, np. kolego postaw piwo, co to jedno piwo naprzeciw wieczności.

19 lipca

Motto: Indywidualizm jest najważniejszą rzeczą w zbiorowości

Osoby urodzone w tym dniu to wspaniali indywidualiści, którym potrzebna jest grupa ludzi, aby oni mogli zaistnieć. Mogą oni żyć niezależnie od innych osób, ale aby być sobą muszą mieć ludzi wokół siebie. Oni wiedzą, że to nie społeczeństwa kreują przyszłość, ale jednostki, nie zawsze nawet wybitne, ale te, które wygrywają rywalizacje.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią być tymi, które przyciągają oczy wszystkich. Nawet nie chodzi o ubiory czy stroje, ale sposobem myślenia i wypowiadania swoich myśli. One zawsze muszą być oryginalne. Nie z noszą ludzi bez wyobraźni i nudnych. W ich życiu zawsze musi się coś dziać, a jak nie mają, co robić, albo pomysły na indywidualizm wyczerpały się im to w domu albo biurze kwiatki przestawiają z miejsca na miejsce.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przepadają za okazjami, w których mogliby zabłysnąć czy to w biurze, domu, czy na wycieczce do lasu. Mają wysokie mniemanie o sobie, a swój indywidualizm podkreślają na każdym kwq1roku. Lubią też często zastanawiać się, co tu robić, aby życie było weselsze. Częstą odpowiedzią na to pytanie jest: sam bądź weselszy i na większym luzie. Pracuje to, ale tylko na weekendy.

20 lipca

Motto: Czy życie jest grą, przypadkowym losem, w którym zawsze jest więcej ryzyka niż pewności?

Osoby urodzone w tym dniu cechuje pewna skłonność do ryzykanctwa, gry, którą wielu może nazwać hazardem. One uważają, że całe nasze życie jest grą, w której wygrywają ludzie zupełnie przypadkowi, bo gra ta nikomu nie daje szansy całkowitej wygranej. Nie warto, więc wysilać się, czy przemęczać, wystarczy tylko mieć uszy i oczy otwarte, aby w odpowiednim momencie dołączyć do gry.

Kobiety urodzone w tym dniu więcej liczą na przypadek niż na siebie i swoje możliwości. Dokładnie same niewiedzą skąd wzięło się w nich przekonanie, że życie nie daje wszystkim po równo, dlatego przypadek może więcej dopomóc niż lata pracy. Takie wyczekiwanie jest bardzo niebezpieczne i wiele z nich o tym się przekonało, bo aby liczyć na przypadek trzeba w dużym stopniu pomóc mu, a one tego nie robią.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to hazardziści nie tylko przegrywający swoje życie w grze, która właściwie żadnego sukcesu nie gwarantuje, ale nawet namawiający innych do uczestniczenia w niej. Przystosowując się do gry z życiem często zapominają o własnych regułach i regulaminach, dlatego przegrywają. Ci, co stosują swoje reguły wiedzą, kiedy należy się wycofać, ale chociażby przerwać grę. Oni i tego nie wiedzą.

21 lipca

Motto: Tam gdzie jest jasność poglądów tam jest i obraz rzeczywistości

Osoby urodzone w tym dniu lubią jasność sytuacji, czyli tzw. grę w otwarte karty. Wszelakiego rodzaju niejasności czy sprawy zagmatwane ich nie interesują. Świadczy to dobrze o nich, bo nie lubią niejasnych interesów, ani ludzi, którzy próbują im coś nieczystego zaoferować. Umysł mają jasny, są uczciwi, od bliźnich wymagają tyle samo,
co od siebie, i wszelkiego rodzaju krętacze nie znajdą u nich posłuchu.

Kobiety urodzone w tym dniu są pracowite i lubią się uczyć. Pełne są elegancji i piękna, którym wokół siebie stwarzają. Mocno chodzą po ziemi i rzeczywistość jest ich siostrą. Wszelkiego rodzaju bałagan, czy to myślowy czy w biznesie w ich świecie nie ma miejsca. Mają ostre spojrzenie na świat i jasną postawę wobec życia, słowem wszystk musi funkcjonować u nich na swoim miejscu, jak w szwajcarskim zegarku.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są osobami zdecydowanymi, pracowitymi, uczciwymi i w sposób bardzo jasny potrafią odróżniać to, co jest dobre od zła. Do życia nastawieni są przyjaźnie, przeciwników swoich szanują w ten sposób, że nie próbują z nimi dyskutować na tematy, na które mają odmienne zdanie. W ich życiu nie ma miejsca na skandale czy niesmaki rodzinne. Są zdania, że porządek najpierw w głowie, a później w domu czyni człowieka szczęśliwym.

22 lipca

Motto: Radość i smutek jest w nas od urodzenia, obojętności uczymy się przez całe życie

Osoby urodzone w tym dniu część swojego życia poświęcają na staranne studiowanie obojętności wobec bliźnich. Nie, nie są zazdrosne, ale uważają, że wiele spraw zupełnie ich nie interesuje, dlaczego więc mieliby się mini przejmować, albo uczuciowo angażować. Większość tych osób życie w dużych miastach, gdzie jest wiele okazji do okazania swojej obojętności wobec świata i ludzi. Ta gruboskórność, czy wręcz nie możność wykazania się uczuciem to nie tylko kalectwo, ale i maska kalek.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią, gdy wszystko kręci się wokół ich osoby. Jeśli coś dzieje się niedobre, to tragedia, ale jeśli bliskim coś się nieprzyjemnego przytrafi, to wtedy potrafią odwrócić się plecami, wybudować niewidzialny mur. Nawet powiedzieć, że każdy zasługuje na to, co go spotyka. Taka oziębłość wiele osób przestrasza i odstrasza, ale one tym się nie przejmują, życie przecież w wielkim świecie, dżungli miejskiej, w której nikt takimi sprawami się nie przejmuje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu biegną tak szybko przez życie, że nawet nie zauważają jego uroków. Jedną z ich naczelnych wad jest milczenie, czyli nie dzielenie się z najbliższymi swoimi troskami i radościami. Takie zamykanie się w sobie, to nic dobrego, bo po pewnym czasie dochodzą do błędnych wniosków, że są sami, nikomu nie potrzebni, nikt ich nie lubi. Potrzebują pomocy przebicia się przez własny mur obojętności.

23 lipca

Motto: Każdy za coś zawsze odpowiada, najgorzej jest z tymi co za nic nie odpowiadają

Osoby urodzone w tym dniu pragnę być po części indywidualistami, ale także lubią przebywać w grupie ludzi, w której znajdują swoją tożsamość. Lubią pracę zespołową i chętnie podejmują się zadań im powierzonych. Umieją logicznie myśleć i mają swoje zasady, których się trzymają. Są obowiązkowi, do ludzi nastawieni przyjaźnie, chociaż gdy trafiają do pracy biurowej potrafią być prawdziwymi biurokratami.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrze przygotowane do życia w grupie i mają właściwe podejście do życia. Mają poczucie obowiązku i są odpowiedzialne za to, co robią i mówią. Ich wewnętrzne motywacje popychają je do działania. Potrafią swoje osobistymi problemami tak pokierować, że rodzina każdą następną ich decyzję przyjmuje z lekkim sercem. Bardziej polegają na rozumie niż na sercu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą w podział ról w życiu. Są przekonani, że pojedynczy człowiek niewiele zrobić. Podobnie jest z odpowiedzialności, odpowiadamy za wiele rzeczy, ale nie za wszystko. Podobnie jak w domu, tak i w pracy stosują metodę układania się z ludźmi, z którymi przyszło im współżyć. Zaoszczędza to wiele nieporozumień i sprzecznych polecę, czy wzajemnego oskarżania się.

24 lipca

Motto: Bezinteresowność, to pewnego rodzaju obojętność wobec interesu, na którym można i należy zarobić

Osoby urodzone w tym dniu cechuje dużo poczucie wartości materialnych, które towarzyszą mam przez całe życie. Niestety nie potrafią o tym zapomnieć, choć w wielu przypadkach stać je było na gest nazwijmy go dobroci. Taka postawa jest bardzo praktyczna i wskazana, należy tylko pamiętać, że nieraz warto stracić, aby jeszcze więcej zyskać. Stracić pod warunkiem, że stać nas na stratę – inwestycję.

Kobiety urodzone w tym dniu to córki twardych realiów życiowych, które są wpajane im od najmłodszych lat. Ich nieomal religią jest wierzenie w siebie i to, co się robi, a nie liczenie na innych. Na wszystkim można zarobić, a jeśli nie można, to trzeba mieć z tego jak najwięcej przyjemności lub korzyści. Osiąganie swoich marzeń jest realne tylko wtedy, gdy możemy w nie zainwestować. To następna ich dewiza życiowa i dużo jest w tym racji.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przepadają za długimi romantycznymi wycieczkami w nieznane, po to tylko, aby zapomnieć o świecie, czy ucięć od niego. Bardzo mało jest w nich romantyzmu, ale za to dużo praktycznego podejścia do życia. Przeważnie osiągają to, co sobie zaplanują, nie spotyka ich wielkie rozczarowanie, a to tylko, dlatego, że wierzą w dewizę na ile cię stać tyle możesz sobie pozwolić.

25 lipca

Motto: Większość z nas odgrywa w swoim życiu małe rólki, grać siebie to przywilej tylko niewielu osób

Osoby urodzone w tym dniu mają wrażenie, że tylko małą część tego, co mogliby dać dają. Uważają, że zostali stworzeni do większych ról w życie, ale tak jakoś tak się układa, że życie nie daje im szansy wykazania się tym, że tak naprawdę są o wiele bardziej wartościowsi niż w rzeczywistości to wygląda. Nie cierpią z tego powodu, wielu z nich przeżyje całe swe życie i nawet w jednej sekundzie nie zrealizują się.

Kobiety urodzone w tym dniu marzą o jakiś wielkich rolach, w których mogliby spełnić się. To, co robią wystarcza im, są szczęśliwe, ale nie wiadomo skąd bierze się w nich chęć do większych rzeczy. Według nich, żyje ich stało się zbyt mechaniczne, ułożone, zaplanowane, te rólki, które odgrywają codziennie są wspaniałe, ale czują, że są gotowe przyjąć duże większe wezwanie losu, a los milczy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiele razy zadają sobie pytanie; kim ostatecznie jestem? Jaka jest moja rola w życiu? Jakie są moje prawdziwe marzenia? Kim ja naprawdę jestem? Szczęśliwy człowiek sobie takich pytań nie zadaje. Ale oni są naprawdę szczęśliwi, ale drzemie w nich jakaś bliżej nieznana siłą, którą szepcze im, że zostali stworzeni do dużo większych rzeczy. A tych rzeczy nawet na horyzoncie ich zmagań nie widać.

26 lipca

Motto: Tożsamość wielu myli ją z imieniem i nazwiskiem, ale tak naprawdę to tylko wybrani ją mają

Osoby urodzone w tym dniu mają kłopoty ze swoją tożsamością, zbyt wiele jest osobowości, pod które nieświadomie się podszywają, że ich własna tożsamość rozpływa się wśród tej seryjności. Zaletą ludzi z tożsamością jest ich własne kreowanie, czyli codzienne stwarzanie na nowo siebie samego. Bycie takim samym jak wczoraj dzisiaj to klęska, która nie pozwala osiągać sukcesów.

Kobiety urodzone w tym dniu uważają, że zebranie kilku osobowości w jedną, stworzy coś całkiem nowego, z czym można żyć, a nawet iść przez życie. Tak niestety nie jest. Kobiety z tożsamością to te, które potrafiły oderwać się od seryjności dnia codziennego i wybiły się na indywidualizm. Jest to sztuka nie lada wybić się, a utrzymać się w locie, aprobata siebie samej, to pierwszy krok do tożsamości.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nigdy nie kupują seryjnie szytych garniturów, bo uważają, że takie ubranie może pozbawić ich osobowości. Garnitur musi do człowieka pasować jak skóra. Jest to pewnego rodzaju lansowanie siebie, wierzenie w siebie i swoją osobowość. A swój charakter, osobowość, tożsamość osiąga się poprzez każdego dnia ćwiczenia swoje woli. Oni wierzę, że odniosą zwycięstwo, po wielu próbach niepowodzeń.

27 lipca

Motto: Dla wielu życie jest snem, w którym niewiele się widzi i słyszy

Osoby urodzone w tym dniu potrafią przedstawić sens swojego życia, swoje pragnienia, potrafią odróżnić dobro od zła, piękno od brzydoty, a jednak po pewnym czasie stwierdzają, że życie ich to sen, jakieś majaki senne. Nie są zadowoleni z otaczającej ich rzeczywistości, bo tak według nich prawdziwe życie nie może wyglądać, w ten sposób jak oni żyją, życie w ogólne nie ma sensu.

Kobiety urodzone w tym dniu nie są zbytnio wymagające od życia, ani zbyt wiele od niego nie oczekują. Po prostu robią, to, co do nich należy, gotują obiad dla rodziny, zatrzymują samochód na czerwonym świetlne. Potrafią zapewnić swojej rodzinie wszystko to, co mogą, najlepszego. Ale mają wrażenie, że to mało, zaspokoić głód, przestrzegać przepisy, przecież to sen o życiu, a nie życie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie za bardzo są zadowoleni ze swojego życia. Po zapewnieniu podstawowych potrzeb swojej rodzinie mają wrażenie, że następny pułap jest już nie do osiągnięcia. Więcej pieniędzy, lepszy samochód, droższe cygara, przecież to nie może być celem życia. Czują się zagubieni, tym niemniej szczęście ich nie opuszcza, brakuje im tylko większej satysfakcji, czyli wskazań do większych możliwości realizowania siebie.

28 lipca

Motto: Porządek to początek wszystkiego, bałagan to koniec tego, co pozostało po porządku.

Osoby urodzone w tym dniu lubią mieć wszystko uporządkowane, ułożone zaplanowane, spisane i ponumerowane. One nawet twierdzą, że porządek ułatwia im życie, zaoszczędza czas. Dlatego ich wizja świata nie jest tak dramatyczna i wielu innych osób, bo one wierzą, że wszystko musi iść po kolei i nic się zmienić nie da. A nawet jeśliby się dało to i po co się trudzić przecież ktoś już to za nas zrobił.

Kobiety urodzone w tym dniu mogą daleko w swoim życiu zawodowym zajść, bo są pracowite, punktualne i mają poczucie wartości czasu. Uważają, że jeśli solidnie przygotuje się podstawy do budowania, to budowla musi się w górę wznieść. Konieczna jest też pracowitość rozłożona na etapy, które powinny być w pewnej, zaplanowanej kolejności realizowane. Niby takie proste, takie łatwe, ale często łzy są zaprawą ich budowli.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to architekci w dosłownym znaczeniu tego słowa, Oni po prostu nie potrafią żyć bez planowania, rysowania, projektowania nawet najprostszej zabawy, czy pikniku. Ten porządek tak wszedł im w głowę, że wielokrotnie sami zastanawiają się czy jest on naturalny czy sztuczny. Jeśli naturalny to się martwią, jeśli sztuczny to też się martwią. Życie według pewnych reguł stworzonych nawet przez siebie samego nie jest łatwe ani przyjemne.

29 lipca

Motto: Patriotyzm piękne uniwersalne słowo wszyscy go rozumiemy po swojemu i po swojemu interpretujemy

Osoby urodzone w tym dniu mają duże poczucie dumy ze swojej ojczyzny, pragną jej szczęścia i pomyślności, wspólnego dobra dla wszystkich rodaków. Prawdziwy patriota to ten, co przestrzega wszystkie prawa i obowiązki wobec ojczyzny. A dobra ojczyzna to państwo, które dba o interesy swoich obywateli. Takie proste i banalne, ale jakie trudne w rzeczywistości.

Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnej młodości są wychowywane w duchu patriotycznych i narodowym. Są przykładnymi obywatelkami i matki, od polityki trzymają się z daleka, uważając, że polityka nie za wiele ma wspólnego z miłością do ojczyzny, wręcz przeciwni wielu polityków używa wielkich haseł łapiących za serca do swoich podstępnych celów. One o tym wiedzą, ich miłość do ojczyzny jest bezinteresowna.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu swoją miłość do ojczyzny ukształtowali w formie polityki, którą uprawiają od wczesnej młodości. Wszystkich tych, co mają inne zdania na temat ojczyzny nazywają nie patriotami, jakby oni tylko wiedzieli jak prawdziwy patriota wygląda. Należy takich się wystrzegać, ci, co za bardzo kochają są niebezpieczni wobec państwa i obywateli.

30 lipca

Motto: Regionalizm to tak samo piękne słowo jak ojczyzna, bo jeśli ojczyzna jest ojcem to regionalizm matką

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo przywiązane do miejsca, w którym się urodziły i zawsze przez całe życie będą wychwalać “swoje strony”. Kochać swoją małą ojczyznę to wspaniałe uczucie, należy tylko pamiętać o tym, że matkę i ojca należy kochać tak samo, nie faworyzować. Jeśli, któraś z tych osób kochamy bardziej, może dojść do tragedii.

Kobiety urodzone w tym dniu bardzo lubią podkreślać swoje pochodzenie, region, w którym się urodzili i wychowali, słowem, są tzw. małymi patriotkami swoich małym ojczym. Ich wyjątkowość polega na tym, że wiedzą jak ważne są ich korzenie, ale pamiętają także i o tym, że ich życie to nie tylko ich region, ale wiele więcej rzeczy tak samo pięknych i mądrych mieszczących się słowie patriotyzm.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to działacze na rzecz swojego regionu, który bardzo kochają, który chcieliby wychwalać bardzo głośno. Zbyt głośno mówienie dobrze o sobie samym wielu ludziom się nie podoba. Więcej skromności zawsze jest wskazane niż puchy czy dumy. Tym bardziej, że to całość stanowi wzorzec o pewnym wycinku czegoś tam. Panowie musicie patrzeć ponad swoje nosy, dalej, wtedy ludzie siebie nawet zrozumiecie.

31 lipca

Motto: Radzić sobie w życiu to znaczy być rad z siebie

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo zaradne i przedsiębiorcze, umieją dokonywać wyborów, dobrych wyborów, potrafią też bronić swoich spraw, a nawet walczyć o nie. Szybko się uczą i szybko wyciągają wnioski, słowem są jak trzcina na wietrze, niepowodzenia tak szybko ich nie złamią.

Kobiety urodzone w tym dniu świetnie dają sobie radę w każdej sytuacji i nie jest łatwo przestraszyć je jakimiś nowinkami technologicznymi. Umysł mają jasny i otwarty na wszystko, co wokół nich się dzieje. Są postępowe i tego samego wymagają od swoich dzieci i rodziny. Są osobami zapobiegliwymi i potrafią przewidzieć następstwa pewnych spraw, o których trzeba zadecydować jeszcze dzisiaj.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu rzadko, kiedy proszą o pomoc znajomych przy przyjaciół, większość swoich spraw czy problemów technicznych rozwiązują sami. Założenie gniazdka elektrycznego, czy drobne naprawy samochodu, to dla nich nic wielkiego. Po dobnie jest ze sprawami związanymi w rozwiązywaniu problemów życiowych. Lubią być niezależni i codzienność wraz ze swoimi sprawami pokonują z uśmiechem na ustach.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz