Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na listopad

Osoby urodzone w listopadzie, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w październiku

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 listopada

Motto: Mocne postanowienie to mieszanina chęci, możliwości, stanowczości

Osoby urodzone w tym dniu mają dużo do powiedzenia, są stanowcze a przede wszystkim lubią, gdy ich się słucha. Mają wiele do powiedzenia, są życiowo rozgarnięte i potrafią dobrze doradzić. Postanawiają różne rzeczy w swoim życiu po długim namyśle, ale też potrafią podjąć decyzję na zasadzie wyboru, coś, co czasem przypomina loterię. Ale mimo wszystko są przygotowane do wypełnienia swoich postanowień.

Kobiety urodzone w tym dniu z zawodu powinny być prawnikami, wysokimi urzędniczkami, czyli kimś, kto podejmuje ważne decyzje. One umieją to robić, są odpowiedzialne za swoje słowa, (chociaż dużo mówią), stanowcze i nie ma z nimi, jeśli chodzi o biznes żadnej zabawy. Je myśli prowadzą do celu, potrafią się namyślać i dużo jest w ich mocy, jeśli chodzi o wykonanie tego, co sobie zaplanują. Dużo sobie postanawiają i dużo z tego postanowienia im wychodzi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to liderzy w miejscach pracy, a także w życiu osobistym. Do ludzi i życia odnoszą się z należytym szacunkiem, który polega na planowaniu i podejmowaniu decyzji a te przeradzają się w mocne postanowienia, które realizują. Wiedzą, że pomiędzy postanowieniem a wyborem drogi leży wąski cień chęci, dlatego zawsze myślą o możliwościach, które mogą im dopomóc w osiąganiu zamierzeń.

2 listopada

Motto: Złego unikaj, do dobrego dąż

Osoby urodzone w tym dniu wybierają tylko te rzeczy, do których mają zaufanie i wiedzą, że nie zaszkodzą im. Dobro łączą z przyjemnością, a zło z przykrością. W ten sposób odróżniają dobro od zła. Zapominając, że nieraz dobro i przyjemność mogą być zapowiedzią przykrości i zła. Do życia podchodzą bardzo otwarcie, nie lękają się go, mówią to, co myślą, są szczerzy i serdeczni. Wierzą, że los sprzyja tym, co wychodzą do niego z uśmiechem.

Kobiety urodzone w tym dniu mają szczęście i uśmiech po swojej stronie nawet, jeśli niebo nad ich głowami się zachmurzy, ciemność nie trwa długo i nie jest aż tak tragiczna jak nad głowami innych. Naturę mają pogodną, czasem przyjemności biorą górę nad rozsądkiem, ale nawet w tym przypadku zawsze znajdą jakieś korzyści dla siebie. Dobro, którym się kierują przeważnie jest po ich stronie i dla ich przyjemności.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu unikają nadmiaru uważając nadmiar za zło wszystkiego, dlatego dobro jest dla nich umiarem, z którego korzystają bardzo rozsądnie. Dotyczy to uciech duchowych jak i cielesnych. Jedynie jedzenie nimi rządzi od czasu do czasu i tej przyjemności nie potrafią sobie odmówić. Są uczciwi, solidni, rzetelni, szczęście im sprzyja a życie traktuje pobłażliwie. Sami sobie stwarzają pewne pragnienia i plany, które realizują.

3 listopada

Motto: Można wiele rozumieć, ale niczego nie robić

Osoby urodzone w tym dniu są łagodnego usposobienia, miłe, życzliwe, przyjaźnie nastawione do świata, ale chęć robienia czegokolwiek poza obowiązkiem rzadkiego, kiedy je nachodzi. Wiele rzeczy robią jednak z konieczności, wiele rzeczy rozumną, ale tylko po to, aby uzyskać wewnętrzny spokój. Lubią śpiewać, być wesołe dla przyjemności gotowe są poświęcić wiele, ale aby czegoś dokonać, albo zrobić to już im się nie chce.

Kobiety urodzone w tym dniu są wyrozumiałe, potrafią przymknąć oko na wiele spraw. Sprawiają wrażenie, że nic je nie obchodzi, że można z nimi konie karć. Wiele osób odczytuje to, jako zachęta do nawiązania znajomości czy nawet przyjaźni, ale im się w nic angażować, dlatego, nic nie robią. Kończy się na rozumieniu nic więcej nie potrafią z siebie wykrzesać. Poza tym wszelki wysiłek jest według nich niewskazany. Po co w ogóle się wysilać, wystarczy innych wysiłek rozumieć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nikomu nie wadzą, ani nikomu też nie wchodzą w drogę. Patrzą na świat i ludzi przyjaznym wzrokiem, z dużym z rozumieniem. In oznacza to jednak, że chętnie biorą się za bary ze światem, wręcz przeciwnie, jak się kręci to niech się kręci, po co cokolwiek robić. Oni po prostu mają wstręt do robienia czegokolwiek, ani innych ze zrozumieniem zachęcają, gdy przychodzi na nich kolej, odwracają się plecami.

4 listopada

Motto: Rzeczy, które sprawiają nam kłopot są ważne, nie wolno je ignorować

Osoby urodzone w tym dniu rzadko, kiedy zastanawiają się nad tym, od czego zależy ich szczęście, albo, co należy zrobić, aby je osiągnąć. Charakter mają łagodny, usposobienie miłe. Jedyną z głównych ich wad jest odkładanie swoich problemów czy kłopotów, na kiedy indziej. To, co zamierzają robić nie robią, słomiany zapał, brak wyczucia sytuacji, aby ją wykorzystać, gdy trafia się okazja.

Kobiety urodzone w tym dniu są miłe i sympatyczne, gościnne lubiące ludzi i świat. Prowadzą życie wesołego ptaka, który nie za bardzo myśli o tym, co będzie jutro. Lubią żyć chwilą, pięknie i wygodnie. Moment, w którym muszą dokonywać wyboru, męczy je, w ważnych dla nich sprawach postępują pochopnie, to, co mają załatwić jest dla nich ciężarem, dlatego wszystko to, co ważne bagatelizują sobie, tracąc.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu sami nie wiedzą, co jest w nich najważniejsze, co jest dla nich najważniejsze. Do życia podchodzą opieszale, działają pochopnie. Chcą być szczęśliwymi, ale nie potrafią sobie odpowiedzieć, co jest najważniejszym warunkiem ich szczęścia. Chcą uczestniczyć w życiu, ale mają obawy przed włączeniem się do zabawy. Chcą być częścią towarzystwa, ale nie potrafią oddać swojej części.

5 listopada

Motto: Mądrość nie uczy nas jak żyć, albo jak być szczęśliwym, ale co jest dla nas najlepsze

Osoby urodzone w tym dniu potrafią dać sobie radę w życiu, są życiowo zaradne, przepadają za dawaniem rad bliźniemu i popisywaniem się swoją mądrością. Wątpliwości rzadko, kiedy je nachodzą, bo rozsądek podpowiada im jak mają postąpić. Potrafią być posłuszne wobec ludzi, którym ufają i do których czują respekt. Doskonale funkcjonują w różnych środowiskach w zależności od tego, w jakiej znajdą się sytuacji.

Kobiety urodzone w tym dniu mają zakodowany w głowach rozsądek zakazów i nakazów. Często dochodzą do swojego celu i trudno jest je zniechęcić do czegoś, na co już się zdecydowały. Zdolne są do wyrzeczeń, jeśli te mają przynieść im określone korzyści. Potrafią być chytre i przebiegłe, ale są też sprawiedliwe, po czyjeś ręki nie wyciągną o swoje się upomną. Cechuje je duża dynamika, przez cały czas muszą być w ”akcji”.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają dużo radości z życia, które jest dla nich formą spełniania swoich zachcianek w szczególności, gdy są jeszcze młodzi i piękni. Wtedy nie zastanawiają się czy warto zrobić to czy tamto, tylko robią. Wiadomo, często nie warto było, ale stało się. Oni nie żałują niczego, żyją w zgodzie ze sobą. Ocena jest słuszna wtedy, gdy jest to im na rękę. Nie posiadają jakiś wrodzonych cnót, raczej schylają się ku wadom, które w ich przypadku są radością ich życia.

6 listopada

Motto: Na wiele można sobie pozwolić, ale na szczodrość musi nas być stać

Osoby urodzone w tym dniu lubią wydawać pieniądze na lewo i prawo, i gdy myślimy, o kimś, kto wydaje więcej niż zarabia to myślimy właśnie o nich. Sprawy materialne ich jakby nie dotyczyły, ale bardzo im doskwierają. Nie są one rozrzutne, nie należą też do osób nie odpowiedzialnych, nie można posądzać je trwonienie, czy braku poszanowania pieniądza. One po prostu, gdy mają pieniądz wydają je lekką ręką. Jeden wydatek goni drugi, jeden dług niespłacony, a już jest następny.

Kobiety urodzone w tym dniu stworzone są do robienia zakupów, spędzania swojego życia w sklepach i wydawaniu pieniędzy. Dla nich zawsze jest odpowiednia chwila na wydanie pieniędzy. Gdy ich nie mają, mówią z dziecinną szczerością: dzisiaj nigdzie nie idę, albo ty za mnie dzisiaj płacisz ja nie mam grosza. Jest to jedna z największych ich wad. Ich szczerość i otwartość zjednuje im przyjaciół, ciągłe problemy finansowe narażają jej na długie języki przyjaciółek.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu najlepiej się czują, gdy mają w kieszeni tylko na jedno piwo. Pieniądz przysparza im problemy, nie potrafią z nim żyć, choć potrafią go zarobić. Są zbyt szczodrzy w momentach, gdy sami potrzebują pomocy finansowej. Taką szczerością zjednują sobie ludzi i przyjaciół, są Łubiami w rodzinie w szczególności przez dzieci. W życiu zbyt łatwo wpadają w wiry problemów dnia codziennego, nieprzyzwyczajeni do twardych warunków.

7 listopada

Motto: Nie ma przyjaźni pomiędzy słabszym a silniejszym

Osoby urodzone w tym dniu zawsze szukają wsparcia wśród silniejszych, same będąc życiowo niezaradne liczą na czyjąś pomoc. To wspieranie się na kimś czy liczenie na kogoś wiele razy ich zawiodło, ale niczego nie nauczyło. Być od kogoś niezależnym w dużym stopniu znaczy być wolnym, robić to, co się chce lub podoba. One są zbyt słabe psychicznie, uzależnione finansowo, nie potrafią podejmować decyzji, nauczone są, że ktoś za nie myśli.

Kobiety urodzone w tym dniu liczą na mężczyzn i na ich wielkie portfele, same mało zarabiają, więc muszą mieć wsparcie w tych, co mają więcej. Poza tym tak weszło im to w krew, że nawet nie zauważają jak stały się utrzymankami. Słaby i przewrotny charakter, łatwowierność połączona z naiwnością czynni z nich osoby mało ciekawe. Są też wyrafinowane, ale ich wyrafinowanie jest widoczne gołym okiem, co na pewno nie zjednuje im przyjaciół.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mają własnego zdania, ani też nie zależy im na własnym zdaniu. Są podporządkowani chwili lub sytuacji, w której właśnie się znaleźli. Ich świat jest światem ludzi silniejszych, w którym oni pragną tylko przetrwać. Sami nie podejmują żadnych wielkich decyzji, naturę mają tchórzliwą, i wolą trzy razy powiedzieć dzień dobry, niż raz podpaść nie mówiąc nic. Łatwo się z nimi żyje, chociaż ich życie nie jest łatwe.

8 listopada

Motto:, Kto pierwszy daje ten pierwszy powinien odbierać

Osoby urodzone w tym dniu lubią być w życiu na przedzie w pierwszej linii lub pierwsze, ich celem jest przodować, czasem nawet dominować nad innymi. Charakter mają zawistny i zaborczy, ale potrafią też słodko się uśmiechać. Są miłe i towarzyskie, ale stalowy wzrok kontroluje wszystko, co wokół nich się dzieje. Cenią się i mają swoją wartość mierzoną rangą zamożności i pozycji w społeczeństwie. Gotowe są też do pomocy, ale ich wysiłek musi być doceniony i zauważony.

Kobiety urodzone w tym dniu dumne w wyniosłe, wysoko noszą głowy, niektórzy nawet mówią, że zadzierają nosa. Usposobienie wysoko arystokratyczne zupełnie nie potrzebnie, bo świat, w którym się obracają jest mały a ludzie niskiego lotu. Chwilami nawet wydaje się, że nawet to rozumieją, ale chęć dominacji i pokazania się bierze górę nad rozsądkiem. Słowem mają porcelanowe filiżanki, ale nie ma, kto z nich pić herbaty.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przepadają za grami sportowymi, które kosztują, typu tenis czy golf. Piłka nożna jest zbyt popularna i poza tym dla mas, biedaków czy robotników, oni szukają coś lepszego, bardziej na poziomie. W większości przypadków nie stać ich na to, ale źle zrozumiane ambicje motywują ich do pokazania się z jak najlepszej strony. Często płacą za to nerwicą i stresami, ale oni już tacy są, muszą być lepsi od swojego środowiska.

9 listopada

Motto: Wiernych przyjaciół wynagradzaj bardziej niż dopiero, co zapoznanych

Osoby urodzone w tym dniu nie potrafią docenić starych wiernych znajomych czy przyjaciół, pierwsza lepsza znajomość jest dla nich ważniejsze od tej od lat. Bardziej potrzebują nowych układów czy znajomości niż wyszukiwanie uroku w starych. U uczuciach się nie stali, łatwo poddają się urokowi chwili, choć z czasem potrafią docenić to, co utracili. Są inteligentne, miłe i towarzyskie, łatwo nawiązują znajomości.

Kobiety urodzone w tym dniu pójdą tam gdzie jest najweselej, albo gdzie najlepiej się bawią, albo tam gdzie najbardziej im się opłaca. W uczuciach nie stałe, a nawet kapryśne. Humor też mają zmienny jak pogoda, potrafią zostawić starą koleżankę na środku ulicy, tylko po to, aby pójść na kawę z dopiero, co poznaną znajomą. Gdy nie mają, co ze sobą zrobić, wtedy powracają do starych znajomych, którzy przeważnie wybaczają im te zagrywki. Znając je bardziej niż one same siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią dużo obiecywać, zapewniać, a nawet kłamać, aby tylko otrzymać to, co chcą. Starych przyjaciół wykorzystują do swoich własnych celów, jako parawan do własnych rozgrywek. Nie potrafią poszanować człowieka, których jest im życzliwy, poza tym to krętacze. Nawet doświadczone dobro potrafią odpłacić złem. Są z nich mali, samolubni egoiści, których lepiej unikać.

10 listopada

Motto: Są tacy, co mylą impotencję z imponowaniem

Osoby urodzone w tym dniu lubią długo przebywać w pościeli i mają problem ze wczesnym wstawaniem. Świat dla nich jest mniej ważnym niż ich własne życie, które raczej ograniczają do własnego domu, pokoju łóżka. Często źle interpretują to, co dzieje się wokół nich, mylą fakty i wydarzenia, sprawiając wrażenie jakby dopiero, co się przebudzili, albo wyszli z łóżka, chociaż są już na nogach od kilku ładnych godzin.

Kobiety urodzone w tym dniu należą do tych pań, które określa się, jako śpiące królewny. Trudno jest coś konkretnego i pozytywnego powiedzieć o nich, tym bardziej nie można mówić nic złego. Zycie ich przebiega w zwolnionym tempie a one same sprawiają wrażenie, że nigdzie im się nie spieszy, wszędzie zdąża. Wielu mężczyzną bez temperamentu taka postawa się podoba, jednak pozostali muszą trochę się napracowałaby coś niecoś z nich wykrzesać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przebierają w środkach, aby nie zwracać na siebie uwagę. Są bardzo powściągliwi w słowach i czynach. Raczej wolą sami schodzić z drogi niż na nie przebywać, o walce nie ma mowy, bo to za dużo kłopotów i ewentualnych działań, które na samą myśl ich męczą. Wielu z nich późno się żeni, albo nie potrafi utrzymać związku z drugą osobą. Reprezentują raczej typ samotnika i tak im najwygodniej.

11 listopada

Motto: tam gdzie śpią błyskawice też błyska

Osoby urodzone w tym dniu są z natury niespokojne i ciekawskie. Przysłowie: Jak jesteś ciekawy to wsadź nos do kawy, pasuje do nich bardzo dobrze. Ciekawość wiele razy drogo ich kosztowała, bo w wielu przypadkach przechodzi w lekkomyślność. Brak wyczucia tej cienkiej linii robi z nich osoby często narażone na pośmiewisko, lub niebezpieczeństwo.

Kobiety urodzone w tym dniu są piękne i lubią zwracać na siebie uwagę otoczenia. Przez to skupiają na sobie uwagę wielu ludzi, a niektórzy z nich próbują ko wykorzystać do własnych celów. Często zapominają, że niekiedy jest lepiej schować się w cień niż wychodzić na światło. Potrafią też dobrze zagrać swoją rolę, tylko proszę uważać na siebie, zbyt długie przebywanie na scenie, może zaszkodzić, albo można też oberwać pomidorem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają duży temperament i wciąż im się zdaje, że
życie to takie małe prywatne safari, na którym poluje się albo na kobiety, albo na grubego zwierza wypchanego pieniędzmi. Wiele razy przekonali się, że tak nie jest, wiele razy dostali po palcach, za wytykanie nimi innych. Wysportowana sylwetka jeszcze niczego gwarantuje, proszę o tym pamiętać, co najwyżej rzuca się w oczy. A to już obliguje.

12 listopada

Motto: Samo patrzenie niczego nie gwarantuje, trzeba jeszcze widzieć

Osoby urodzone w tym dniu patrzą w sufit, albo oglądają sobie skarpetki. Ciałem uczestnik w wielu wydarzeniach, ale duchem są gdzie indziej, przez to dużo tracą w swoim życiu. Zamykają oczy, gdy nadchodzi burza niebezpieczna, nie tylko ze strachu, ale i z obawy, że będą musiały na coś patrzeć, a patrzenie ich męczy i zawsze do czegoś obliguje, a tego nie lubią.

Kobiety urodzone w tym dniu są mało odpowiedzialne i łatwo jest od nich otrzymać słowo lub obietnicę, gorzej jest z wyciągnięciem konsekwencji. Lubią jednak grać z życiem czy ze swoim partnerem natomiast rzadko, kiedy chcą się zgodzić z wynikiem tej gry. A tracą nie tylko przez nie uwagę, ale także przez to, że nie do końca potrafią odegrać swoją rolę.

Mężczyznom urodzonym w tym dniu najbardziej podobałaby się rola amanta filmowego. Dużo grać, dużo mówić i nic z tego nie wynika. Obowiązki tak, ale najpierw zobaczymy, co możemy mieć z tego, taka jest ich dewiza życiowa. Wszystko robiliby oczami, o czynach raczej nie chcą mówić ani myśleć. Są mili i uprzejmi, ale niewiele z tego też wynika.

13 listopada

Motto:, kto nie ma psa, ten sam się musi gryźć

Osoby urodzone w tym dniu lubią się martwić za zapas. Nie mają jakiś większych zmartwień, ale to po mają czas, aby je wymyślać. Schemat ich działania jest bardzo prosty, najpierw stwarza się zagrożenie i potencjalnego wroga, najczęściej ty zagrożeniem są ci, co są najbliżej a wrogiem przyjaciele lub osoby z nimi zaprzyjaźnieni, a resztą będzie albo polem walki, albo historii.

Kobiety urodzone w tym dniu starają się, aby wszystko wokół nich było uporządkowane według ich uznania i woli. Czasem im się to udaje, ale przeważnie sprzątanie własnego świata, kończy się wojną ze wszystkimi, a także przegraną tych, co ją wypowiedziały. Opowieści o ich życiu nie zawsze pasują do rzeczywistości, w której przyszło im żyć. Ważne jest w ich osobowości to, co robią, ale także jak, na to trzeba zwracać uwagę

Mężczyźni urodzeni w tym dniu, nie należą do tych, o których się czyta w powieściach romantycznych czy przygodowych. Są raczej tymi, co się gryzą, bo nie ma gdzie wypić ani z kim, ani za co. Wypowiedzenie przez nich kilku słów może spowodować całą masę kłopotów dla nich samych a także i ich bliskich. Ich życie ma mniejsze znaczenie niż ich czyny, które dominują nad ich życiem

14 listopada

Motto: Na szczęście dla nas życie zawsze się kończy w odpowiednim momencie

Osoby rodzone w tym dniu zawsze i to skutecznie potrafią zmniejszać swoje dochody. Szczęście ich polega na tym, że lubią życie, co nie oznacza, że są rozrzutne lub pochopne w podejmowaniu swoich finansowych decyzji. Wśród znajomych są lubiani i mają lekką rękę do wszystkiego, czego się tylko dotkną. Śmierć dla nich oznacza tylko to, że muszą się z czymś rozstać, czyli zmniejszyć liczbę problemów.

Kobiety urodzone w tym dniu przeważnie mają gotowe odpowiedzi nawet na niezadane jeszcze pytania. Należą do tych szczęśliwych istot, które nie muszą, bo też i nie chcą martwić się za zapas ani utyskiwać na męża i dzieci. Zdają sobie sprawę z tego, że wszystko przemija, lepiej jest na wszystko mieć odpowiedź niż jej szukać i tracić czas.

Mężczyzn urodzonych w tym dniu można nazwać ignorantami, ale dla wielu z nich będzie to sztuczne określenie. Nie należą oni do tych, którym można robić wodę z mózgów, ale też dwa razy nie trzeba ich zapraszać do “tańca”. Lubią się pokazać z tej najlepszej strony i lubią też ponarzekać dla samego narzekania, bo doskonale wiedzą, że to nic nie da.

15 listopada

Motto: Nie wiemy czy strzelba jest dobra dopóki z niej nie wystrzelimy.

Osoby urodzone w tym dniu cierpią, dlatego, że nie potrafią zdobyć się na odrobinę odwagi i nie powiedzą, o co im konkretnie chodzi, bo zanim to powiedzą w między czasie wszystko to pokręcą i zakręcą, że w końcu same nie będą wiedziały, o co im chodzi. Pomiędzy jednym dniem a drugim jest noc, ale dla nich noc nie istnieje, bo oni przeznaczają ją na własne nakazy, cierpią zmieniając godziny oczekiwania na wyczekiwanie.

Kobiety urodzone w tym dniu są rozwinięte duchowo, potrafią zobaczyć świat oczami duszy. Natomiast w życiu codziennym duchowość im przeszkadza w rozumieniu rzeczywistości. Ta styczność pomiędzy dwoma sferami duchowości wprowadza ich umysł zamęt, co powoduje pewnego rodzaju niezdecydowanie się, w którą stroną mają podążać. Odbiją się to na ich życiu osobistym i towarzyskim, przez to i one same cierpią.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu starają się tak żyć, aby ich zrozumiano. Nie chcą stać twarzą twarz wobec problemów, które niesie życie. Nie starają się niczego poprawiać ani korygować. Ta pewnego rodzaju rezygnacja jest uzasadniona tym, że są mało aktywni życiowo i wolą zgodzić się na cierpienie czy niedocenianie, niż zdobyć się na odwagę wobec samego siebie i przynajmniej starać postawić na swoim.

16 listopada

Motto przeważnie wyrządzamy krzywdę, dobro trudno jest wyrządzić, ono się rodzi

Osoby urodzone w tym dniu lubią pracować i korzystać ze swojej pracy. Zapatrzone są w to, co robią i dlatego nie widzą świata po drugiej stronie swoich obowiązków. Materiał codzienności, który dostarcza im życie oglądają ze dwóch stron, od strony dobra i zła. Chociaż filozofia ich nie jest tak głęboka, to zawsze zastanawiają się na tym czy to będzie dobre czy złe dla nich i ich bliskich i znajomych.

Kobiety urodzone w tym dniu wybiegają w przyszłość bardzo często, wierząc w torze ona będzie ciekawsza niż teraźniejszość. Dlatego rodzina i dzieci są bardzo dla nich ważne. Stawiają na naukę i dobro, bo to są dwie rzeczy, które według nich w przyszłości będą się naprawdę liczyć. Krzywdą dla nich jest nie możliwość realizowania siebie tak, aby były z tego korzyści w przyszłości.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu korzystają z formuły jutro będzie lepiej, co według nich oznacza, że będzie lepiej, jeśli dzisiaj na nie się zapracuje. Dobro rodzi się dzisiaj, więc trzeba o nie troszczyć się dzisiaj i nie czekać na oklaski. Z natury są optymistami i lubią pracować, przez co ich życie
Wewnętrzne jest spokojniejsze a łagodne usposobienie zjednuje im ludzi i ich życzliwość.

17 listopada

Motto: Zawsze bądź w zasięgu życzliwej ręki, w niej dobre wróżby śpią

Osoby urodzone w tym dniu są pozytywnie nastawione do życia. Wierzą w dobro człowieka i jego lepszą stronę, dlatego jest im łatwiej iść przez życie. Nawet porażki czy niepowodzenia uważają za chwilowe odwrócenie się karty. I słusznie. Warto przebywać w ich sąsiedztwie, bo życzliwość i pozytywna energia od nich udziela się wszystkim.

Kobiety urodzone w tym dniu są uśmiechnięte i zadowolone z siebie i swojego
źycia. Widać radość na ich twarzach, ale muszą być ostrożne, ponieważ uśmiech ich może być źle zrozumiany przez mężczyzn a także otoczenie. Łagodne usposobienie i przyjazne nastawienie do świata, nie oznacza słabości czy naiwności, proszę o tym pamiętać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu należę do typu zdobywców, łatwo im wszystko przychodzi, ale trudniej jest im “zdobycz” utrzymać. Czasem nawet jest im to niepotrzebne, tzw. zawracanie głowy. Są lubiani i cenieni za swoje zaangażowanie, co też może mieć ujemne strony, są często przepracowani. W życiu osobistym lubią ciszę i elegancję, jeśli trafią na odpowiednia partnerkę życiową, potrafią daleko dojść i wiele osiągnąć.

18 listopada

Motto: Słowa są poza granicą naszych możliwości. Czyny granicę stawiają.

Osoby urodzone w tym dniu lubią używać dużo słów, lubią, bo one przychodzą im łatwo wraz z gładką wymową. Łatwo jest im nawiązać kontakt i łatwo też jest im obrazić swojego rozmówcę. W sumie łatwość jest darem od Boga, ale jak każdy dar trzeba nim umiejętnie gospodarzyć. A ich właśnie cechuje rozrzutność, a nie skromność.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią dużo mówić i to ładnie, co zjednuje im wiele osób, są lubiane w towarzystwie, a ich trafne słowne oceny są zabawne i rozwesela ich przyjaciół. Wszystko jest dobre, gdy same się kontrolują i wyczuwają dość cienką granicę pomiędzy taktem a nietaktem. Jednak urok ich jest ogromny i wiele osób łatwo się jemu poddaje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu podobnie jak kobiety są uwodzicielscy czarujący ładnie mówiący, szybko nawiązujący kontakt z otoczeniem. Są Łubiami i wielu osób chce przebywać w ich towarzystwie, bo oni potrafią być duszą towarzystwa i wszelkich zabaw. Szczęście osobiste traktują zbyt powierzchownie, i mało do niego się przykładają uważając, że więcej im się od bliskich należy. Nie zawsze ta druga strona z tym się zgadza, są też wiele konfliktów rodzinnych w ich życiu.

19 listopada

Motto: Zasługą teraźniejszości jest nadzieja na przyszłość

Osoby urodzone w tym dniu są żywiołowo usposobione do życia, a charakter ich wymaga silnej woli, aby nimi nie miotał po świecie. Żywiołowy charakter to także czynny udział we wszystkim tym, co życie niesie. One nawet stwarzają sobie możliwości realizowania się poprzez zakładanie różnego typu organizacji i stowarzyszeń, a wszystko po to, że spokojnie nie potrafią usiedzieć. Taka jest ich natura, ciągle czegoś szukająca, za czymś podążająca.

Kobiety urodzone w tym dniu należą do tego grona osób, o których obecnie mówi się, że są wyzwolone, to one w pewnym stopniu dzisiaj tworzą ruch feministek, one też domagają się od świata mężczyzn więcej praw do bycia nie tylko człowiekiem, ale i kobietą. Urodzone działaczki, które na stare lata lubią ciepło rodzinne, marzą o wnukach i kochającej rodzinie, ale tym nie myślały mając lat naście.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są bardzo aktywni zawodowo i towarzysko, są doskonałymi kandydatami na przywódców i liderów. Teraźniejszość w żaden sposób ich nie zadowala, oni ciągle myślą o jutrze, żyją dla jutra. Osoby związane z nimi na stałe wciąż muszą za nimi podążać, dla jednym może to być męczące dla innych wezwaniem do samorealizacji związanej z nadziejami na lepsze jutro, lepszą pozycję zawodową.

20 listopada

Motto: Można dużo wymagać, ale czy coś otrzymamy, to inna już historia

Osoby urodzone w tym dniu mają duże wymagania i jeszcze większe oczekiwania. Faktem jest też i to, że lubią pracować i chcą za swą pracę mieć godziwą zapłatę. Wiadomo, że nie zawsze tak w życiu jest i nie zawsze możemy na to liczyć, co się mam należy. Pracowitość to dobra cecha charakteru, odrobiną szczęścia też się liczy.

Kobiety urodzone w tym dniu, lubią być chwalone i nagradzane za swoją pracę, co nie jest bezpodstawne, bo są pracowite, zdyscyplinowane i posiadają, wiele cech pozytywnych. Nie zawsze jednak mają w życiu szczęście i nie zawsze, są traktowane przez życie tak jak na to zasłużyły czy zasługują. Nie zawsze też możemy doszukiwać się winny w nas, i one tego nie powinny robić.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią pracę i praca lubi ich, jednak nie liczą na więcej niż na to zasługują. Rozsądek jest ich domeną a oczekiwania mogę być tylko dodatkiem do pracy, o tym wiedzą. Nie są w gorącej wodzie kąpani, ani też nie oczekują za, wiele, chociaż, to, co jest niezaplanowane oni i tak się spodziewają, ale bez wielkich nadziei. Będzie to dobrze, jeśli nie to i bez tego można żyć.

21 listopada

Motto: większość z nas chce żyć pełnią piersi, ale życie taktuje przymus

Osoby urodzone w tym dniu lubią mają problem ze znalezieniem się w świecie, mają wielki znak zapytania, po co to wszystko. To bieganie, udawanie, że się żyje, dla kogo to wszystko? Czy warto? Skoro życie takie krótkie i tak naprawdę mało warte, tym niemniej żyć pełną piersią, kiedy serce ściska każdy ruch, każdą sekundę.

Kobiety urodzone w tym dniu są jak zagubione w sobie, ale potrafię też się odnaleźć. Zagubienie polega na tym, że czasem tracą sens życia i tego wszystkiego, co robią. Nie jest to depresja, ale coś większego zaduma filozoficzna nad sensem
życia. Oczywiście nie pomaga to im w życiu codziennym, ale taka zaduma czyni je osobami ciekawszymi a i zarazem mniej przystępnymi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu albo dobrze się bawią, albo nie potrafią się wyluzować i cieszyć się życiem. Huśtawka emocjonalna zbyt często ich miota, są trudni w współżyciu, ale potrafią swoje niezadowolenie z życia, a raczej z codzienności ukryć w sobie. Potrafią też dobrze odegrać swoją rolę, jeśli tylko tego chcę i uznają, że warto.

22 listopada

Motto: Rozpoczynaj tak swe dzieło, abyś w chwili startu widział koniec

Osoby urodzone w tym dniu są przewidujące i zorganizowane. Lubią widzieć, co gdzie leży i za ile. Potrafią dobrze sobie dobierać i przyjaciół i współpracowników, co czyni ich życia wygodniejszymi, co nie oznacza, że łatwiejszymi. Nie lubią gry w ciemno i tak łatwo nie poddają się hazardowi, za nim przystąpią do działania chcę wszystko dobrze przemyśleć.

Kobiety urodzone w tym dniu są wzorem matki i żony, są zaradne życiowo i gospodarne, mają w sobie dużo taktu i wyrozumienia, a przede wszystkim posiadają dar przewidywania, często mówiąc do męża: zanim ty dobrze o tej sprawie pomyślisz, ja już będę wiedziała jak to się skończy. Są życzliwe i mile przez to są lubiane i cenione, jako koleżanki i partnerki życiowe.

Mężczyźni urodzenie w tym dniu dobrze potrafią pochodzić wokół swoich interesów, są obowiązkowi i zapobiegliwi. Zanim coś ma się stać, zanim coś się wydarzy, oni już wiedzą to na tym zarobi a to straci. Są tak zwanymi stu procentowymi mężczyznami, chcącymi mieć wokół siebie kobiety mądre i ładne, w które warto inwestować, a które z czasem oddadzą z nawiązką ku zadowoleniu obu partnerom.

26 listopada

Motto: Jedz tak abyś się nie przejadł

Osoby w tym dniu wymagają dużo od siebie i innych. Stąd też ich ciągłe utyskiwania na zmieniający się świat. Można wymagać więcej od siebie innych, ale trzeba pamiętać, że kundel podwórkowy nigdy nie będzie wilkiem, a często urodzone w tym dniu osoby o tym nie pamiętają. Mają wygórowane ambicje, jednak nie cierpią z tego powodu, ale na stare lata stają się cynikami.

Kobiety urodzone w tym dniu od pierwszych chwil swojego życia przygotowują się do wzniosłych i ważnych spraw. Rozkochane są we wszystkim, co robią, mają dobre zdanie o sobie, dlatego pragną, aby środowisko, w którym przyszło im żyć doceniło ich “poświęcanie się” dla wzniosłych celów. Gdy tego nie robi, albo, gdy ścigane idee nie są osiągalne przekształcają się w czarownice lub jędze.

Mężczyźni urodzeni w tym dni to szlachetni i dobrze wychowani młodzieńcy. Lubią pracować i cieszą się, gdy mogą czymś zaimponować w towarzystwie np. dobrze opowiedzianym dowcipem. Żyją nie po to, aby tylko żyć, ale, aby tryskać życiem. Na pewno są indywidualistami broniących swych “idei”. Gdy te z czasem są dla nich nie wygodne potrafią z nich kpić.

27 listopada

Motto: Głowa planuje, ale na nogach trzeba dojść

Osoby urodzone w tym dniu są żywotne, niebojące się podejmowania ryzyka. Orientacja ich jest biznesowa, ale nie są materialistami. Troszczą się o swoje bezpieczeństwo i potrafią zapewnić je innym. Są towarzyskie i mając dużo przyjaciół, warto też mieć je za przyjaciół.

Kobiety urodzone w tym dniu są rozsądne i inteligentne, (co nie zawsze jest tak oczywiste). Twardo chodzą po ziemi i zdają sobie sprawę, że głowa jest ważniejsza niż nogi, bo aby coś osiągnąć trzeba do tego dojść. Z zasady życie jest ich przeciętne, nie ma w nim wzlotów, ani upadków, po prostu dużo chodzenia, po skale ludzkich kataklizmów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają pozytywne podejście do życia i świata. Mają trochę w życiu szczęścia, na które jak najbardziej zasługują, są wygodni, ale dla przyjaciół potrafią nawet trochę pocierpieć. Ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Bez gnania z zamkniętymi oczami na oślep, czują się świetnie, gdy maję je w kapciach.

28 listopada

Motto: Pokażmy światu język obwieszczając swoje zwycięstwo

Osoby urodzone w tym dniu mają podły charakter, ale dobre serce. Jak to pogodzić lub wytłumaczyć same nie wiedzą. Są markotnie i wymagający w pracy, życzliwie i przyjaźnie nastawieni do ludzi. Mają dużo taktu i wyrozumienia, lubią życie rozkładać na etapy, w których realizują swoje założenia. Często też nie wiedzą, czego się od nich chce, czują się zagrożone, stąd też ich nieszczególny charakter.

Kobiety urodzone w tym dniu są wymagajcące od świata a najbardziej od mężczyzn. Od siebie wiele nie wymagają, bo uważają, że wiele i tak już dały, poza tym wszystko robią dobrze. Inni zarzucają im, że zapominają o swoich obowiązkach i dzieciach. Dopiero przed czterdziestką nabierają więcej samokrytyki, ale wielu lepiej później niż wcale.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu chcieliby mieć niebo na ziemi, ale nie wiedzą, co to jest niebo. Są aroganccy są dokuczliwi, i często zmienia im się nastrój, że zamiast nieba robią piekło na ziemi. Lubią stawiać wszystko na jedną kartę, a blask ryzyka często ich oślepia. Na starość dziecinnieją i stają się jeszcze gorsi niż byli w młodości.

29 listopada

Motto: Żyj i innym daj żyć

Osoby urodzone w tym dniu są radosne i łagodnie usposobione do świata, ale śmieją się przez łzy. Z tego widać, że śmiech nie jest dla nich zdrowiem. Z uśmiechem na pewno jest łatwiej iść przez życie. Gdy dwoje takich uśmiechniętych się spotka, nie mają się, z czego śmiać. Lepiej nie wchodzić im w drogę, są krzykliwi i płaczliwi, choć jak zostało powiedziane lubią się pośmiać i są łagodnie usposobieni do świata.

Kobiety urodzone w tym dniu przeważnie są miłymi blondynkami z miłym wyrazem twarzy. Jednak w sercu ukrywają “kamień żałości”. A w oczach “fontanny łez”. Przy byle, jakiej okazji potrafią się wzruszać od łez. Wnuczki są ulubionym tematem ich rozmów, na starość pogodnieją, uśmiechają się z dobrocią serca.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają roześmiane oczy i są wiecznie zadowoleni, choć w sercu płaczą. W pracy są lubiani i szanowani, choć o szczęście rodzinne nie są tak zapobiegliwi jak o pozycje w pracy. Często kosztem domu budują swoją pozycję na “zewnątrz”. Potrafią w domu nic nie robić tygodniami i jeszcze być nieszczęśliwym, gdy zwraca się im uwagę.

30 listopada

Motto: Nie da się ukryć ani miłości ani kaszlu

Osoby urodzone w tym dniu mają deszczowe usposobienie, może, dlatego, że w ten dzień przeważnie pada. One jednak szukają bratniej duszy w każdym napotkanym człowieku. Dlatego jest łatwo je oszukać. Nie są one jednak ludźmi naiwnymi, nie posiadają jakiś wybitny cech charakteru, ale są lubiani i pracowici, Jeśli coś robią to do tego się przykładają.

Kobiety urodzone w tym dniu są lubią śpiewać i mają mocny głos, ale przeważnie wykorzystują go krzycząc na dzieci lub podczas małżeńskich sprzeczek. Serce mają czułe i szybko się wzruszają. Życiowo są zaradne i przedsiębiorcze. Lubią dystyplinę i w małżeństwie są to stroną mocniejszą. Dla wielu mężczyzn są zbyt mało kobiece.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są przeciwieństwem do kobiet, są cisi i spokojni. Rzadko, kiedy podnoszą głos, są cichym wiatrem uśpionym w gałęziach drzew. Lubią dobrze zjeść i popić. Stąd często mają problemy z nadwagą. Szczęście rodzinne jest im potrzebne do funkcjonowania na odzień. W życiu reprezentują kierunek filozofii stoickiej.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz