Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na luty

Osoby urodzone w lutym, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w lutym

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

LUTY

1 lutego

Motto: To, co wznosi się do góry też spada na dół

Osoby urodzone w tym dniu są miłe i towarzyskie, ale za cel swojego życia wyznaczyli sobie wspinanie się do góry za wszelką cenę. Wspinają się, więc po plecach bliźnich, trupach przyjaźni, grobach znajomych, ranach serdecznych.

Cel jest celem i musi być osiągnięty. Niestety nieraz osiągają go, cena sukcesu jest wysoka, nawet wygórowana trup obietnic gęsto się ścielę i wszystko po to, aby pozostać samemu, bez przyjaciół znajomych, czy nawet życzliwych. Można zadać sobie pytanie czy warto było?

Kobiety urodzone w tym dniu to chytre lisy o oczach pełnych namiętności, ale to tylko ma pozór, bo są zimne i wyrafinowane, cwane i przebiegłe, a nawet i inteligentne. Potrafią postawić na swoim i często wygrywają, czyli osiągają to, co zamierzyły. Te sprytne kocice raz się przymilają, to są znowu gotowe do skoku wydrapać oczy. Można je kochać, a także nienawidzić, co zresztą na jedno wychodzi, bo nie można być obojętnym wobec nich.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przypominają lalki. Z oczu patrzy im dobrze, twarze mają piękne i pociągające, ale w głębi serca to są gady. Należy się ich wystrzegać, kobiety przyciągają do siebie jak lep na muchy, zanim się zorientują już są złapane. Niektóre nawet to lubią. Najgorsi z nich są pilotami, więc uwaga na pilotów. Jeśli nie są pilotami, to uprawiają jakieś dziwne sporty siłowe, co jeszcze bardziej uwydatnia ich męskość

2 lutego

Motto:, Jeśli dotykasz to tylko koniuszkami palców, jeśli całujesz to tylko końcem języka

Osoby urodzone w tym dniu nigdy nie wiedzą, co wyraża ich mina i czego mogą się od życia spodziewać. Często mówią o pieniądzach i mają dziwny złota blask w oczach.
Kobiety urodzone w tym dniu potrafią ugotować wspaniałą zupę, ale gdy mężczyzna tego nie doceni jest do niczego wyleją zupę do zlewu a mięso rzucą psu na pożarcie. Są namiętne i czarujące, słodkie i cudowne. Dobrze innym życzą warto mieć je za przyjaciółki a nawet kochanki. Jako żony spisują się więcej niż średnio, ten, co znajdzie klucz do ich serca może liczyć na wspaniałe życie. Szczęśliwe kolory czarny, niebieski. Najlepszy dzień piątek.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to osobnicy, z którymi trudno wytrzymać cóż dopiero mówić o wspólnym zamieszkaniu pod jednym dachem. Uwielbiają komputery i gry komputerowe niby dorośli, a cały wolny czas wpatrzeni w komputer. Czas spędzony przed komputerem czyni ich życie martwym, dlatego wszystko to, co jest wokół nich też obumiera.

3 lutego

Motto: Tajemnica jest wtedy, gdy tylko jedna osoba o niej wie

Osoby urodzone w tym dniu często zadają sobie pytania, po co? Na co? Dlaczego? Jest to zupełnie normalne, bo należy zadawać sobie takie pytania i wiele innych. Należy rozgrzewać je do czerwoności, do największej temperatury, aby ciepło z nich tryskające ogrzało także i nasze serca i nasze umysły. Ten, co pyta o drogę nie błądzi, tak mówi stare przysłowie, ale są tacy, co specjalnie wprowadzają w błąd.

Kobiety urodzone w tym dniu są roztargnione a na dodatek noszą marynarki, co nie mają kieszeń. Można sobie wyobrazić ich rozpacz, gdy potrzebują coś znaleźć, ale nie mogą, nawet nie wiedzą gdzie tego czegoś poszukać. Spoglądają na świat i ludzi ze zdumieniem, ale oczekują od niego wiele. W życiu rodzinno-domowym odgrywają jakąś szczególną rolę, do której przygotowują się od dzieciństwa.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są wrażliwi i deliktami mają naturę czułą i nie lubią, gdy ktoś dotyka ich tajemniczych miejsc, typu gdzie jest barek z alkoholem. Dlatego nie raz wolą zamilczeć lub się zasępić, czy tylko zachmurzyć. Drażliwych miejsc w ich duszy jest wiele, dlatego trzeba najpierw ich zrozumieć, dobrze poznać, aby później mówić, że się z nimi przyjaźni.

4 lutego

Motto:, Kiedy miłość jest ślepa dzieci są nieszczęśliwe

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że wszystko było dobrze, ale tylko jedna rzecz nie była dobra, więc można patrzeć na nią z przymrużeniem oka.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią dolewać oliwy do ognia, chcą czegoś i pragną czegoś, ale to “coś” to zwyczaje głupstwo w porównaniu z realiami życia. Życie nie jest jakimś cyklem cudownych zdarzeń czy wydarzeń, to zaplanowana droga, przez którą trzeba przejść. Oczywiście nie wszystko da się zaplanować i przewidzieć, jednak świadome macierzyństwo jest najważniejsze.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to zabawne głuptasy najpierw spoglądają na kobietę przez tydzień, miesiąc albo i jeszcze dłużej, później myślą o samobójstwie i o swoim nadwyrężonym honorze. O jakim honorze mowa nie wiadomo, czy ich nadwyrężony ideał kobiety i piękna legł w gruzy też nie wiadomo. Przez całe życie pamiętają, że są czymś lepszym, ale ta romantyczna postawa do niczego nie prowadzi.

5 lutego

Motto: Mocne nogi, twarde łokcie, trochę szczęścia, dużo zdrowia to pół sukcesu

Osoby urodzone w tym dniu szybko odgarnęły tajemnicę robienia kariery tzw. życiowej. Wiedzą, w jakich przypadkach jak się zachować, ponieważ w jakiś dziwny sposób posiadły wiedzę o swoim instynkcie, który im podpowiada, co i jak.

Kobiety urodzone w tym dniu śmiejąc się i płacząc jednocześnie potrafią mówić: eee…. Głuptasie, chodźże tutaj i ucałuj mnie, twoją słodką starą kochankę. Dlaczego ja przez całe życie kocham takiego głupka, itd. Ile potrzeba samozaparcie, aby w ten sposób osiągnąć to, co się zamierzało? Nie każdy tak potrafi, ale one robią to perfekcyjnie i dlatego są życiowo zaradne i lubiane, a to, że innym taka metoda nie odpowiada to się nie liczy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mogą się uskarżać na życie ani na to, że czegoś im w życiu brakuje, powinni mieć to wszystko, na co sobie zapracowali i zasłużyli. Jeśli tego nie mają, to nie mogą być nieszczęśliwymi, ponieważ jak to w życiu bywa większą część winy ponoszą sami. Są zdolni i przedsiębiorczy odrobina pracy, i dłuższy krok powinien z każdym dniem przybliżać ich do celu, który nie jest ich celem ostatecznym.

6 lutego

Motto: Bieda najczęściej przebywa tam gdzie się o niej mówi

Osoby urodzone w tym dniu przez całe życie ciężko pracują i niewiele z tego mają. Dlaczego tak się dzieje same nie wiedzą, choć przyczyn może być i jest bardzo dużo? Pierwsza z nich to wiara w siebie, która jest matką wszelkich powodzeń. Druga niepełne wykształcenie, które ciągnie się jak kamień u nogi wiadomo, że kształcenie to nie wszystko, ale w ich przypadku znaczy bardzo dużo. I po trzeci zbyt szybko się poddają a w wielu przypadkach nawet nie rozpoczynają walki mówią.

Kobiety urodzone w tym dniu podobają się mężczyzną, są inteligentne z urodzenia, ale życie niewiele może je nauczyć. Potrafią zrobić dobre wrażenie na każdym. Jednym przy bliższym poznaniu tracą dużo, wiąże się to z ich negacją wszelkiego wysiłki, który według nich z góry to wiedzą nie ma żadnych szans powodzenia. Są czułymi i kochającymi matkami, ale swemu potomstwu nie wiele potrafią pomóc czy doradzić. Doskonały materiał ma kury domowe.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zdają sobie sprawę, że wszelkie działanie może przynieść dobre lub złe skutki, tego, co się robi. Ich celem działania jest oczywiście dobro, ale oni nie są przekonani czy powinni cokolwiek robić. Nic nie robić świadomie, albo nie świadomie prowokują zło, które przeważnie bierze się z nic nie robienia, a co to jest zło. Zło to nic innego jak najstarsza siostra nędzy i biedy.

7 lutego

Motto: Płotka ma skrzydła. Prawda w ciężkich butach chodzi

Osoby urodzone w tym dniu poprzez cel swoich dążeń do szczęścia gotowe są nawet rozsiewać na lewo i prawo słowa, które nie są prawdziwe. Są to mali skandaliści posiadający zdrowy rozum i jasne spojrzenie na życie, uważają, że można pomóc sobie mówiąc o czymś, czego niema.

Kobiety urodzone w tym dniu są miłe i towarzyskie, przy tym posiadają wspaniały dar mówienia, który w ich przypadku jest doskonałym orężem w zdobywaniu i realizowaniu ich panów. Są dobrymi strategami i potrafią nawet długo odczekać na wymarzone przez siebie okazję, aby raz jeszcze przepuścić atak, który w większości przypadków jest skuteczny i przynosi im wygraną. Chociaż nie zawsze ta walka jest fair play.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią na drodze do swojego sukcesu zastosować wiele rodzajów broni w niszczeniu swoich konkurentów, jedną z nich jest plotka. A to ich główny przeciwnik jest homoseksualistą, albo bije własną żonę a matką pomiata, dzieci chodzą głodne. Są próżni i niebezpieczni, sprytni i przebiegli, mają praktyczny umysł, ale niestety wszystkie te dodatnie cechy dla innych u nich służą do stosowania brudnych metod walki.

8 lutego

Motto: Każdy złodziej ma praktyczny umysł naiwni marzycielski

Osoby urodzone w tym dniu stawiają swoje dobre na najwyższym podium oraz uważają, że ich dobro jest największym celem w ich życiu. Nie ma nic złego czy dziwnego w tym myśleniu, poza tym, że po drodze wykorzystują ludzi, którzy im zaufali, a nawet w nich wierzyli.

Kobiety urodzone w tym dniu wysoko zachodzą w swoich życiu zawodowym i politycznym. Są doskonałymi matkami i opiekunkami swojego potomstwa, dla którego potrafią zrobić bardzo dużo. Mają trafne osądy sytuacji, w których się znalazły i trudno jest je wyprowadzić w pole, ponieważ to one są tymi osobami, które to robią. Zdają sobie z prawem z tego, że aby więcej wziąć trzeba więcej dać, dlatego mogą wyrządzić dużo zła a nawet krzywdy.

Mężczyźni urodzeniu w tym dniu mają bardzo chwiejny charakter i słowa niewiele dla nich znaczą, jeśli oni je wypowiadają, bo jeśli inni to potrafią wszystko wyegzekwować. Dobrze się wywiązują na wysokich stanowiskach i nawet stwarzają wrażenie ludzi uczciwych i porządnych. Ich najwyższym celem jest ich własne dobre i ci wszyscy, których mogą wykorzystać do osiągnięcia swoich celów. Na pierwszych stopniach swoich karier są bardzo pomocni w budowania wspólnych celów całej grupy, ale im wyżej są tym więcej ciągną ku sobie.

9 lutego

Motto: Prawda jest podobna do czegoś tam, kłamstwo tylko do siebie

Osoby urodzone w tym dniu mają skromności do rozważań filozoficznych, stąd też dzielność ich w pokonywaniu problemów dnia codziennego, chęć poznawania siebie i swoich możliwości. Jednak niewiele mają korzyści z tych rozważań, bowiem nie potrafią rozstrzygnąć, w jaki sposób należy odróżnić to, czego pragną, od tego, co jest im naprawdę w życiu potrzebne. Te wahania się, brak zdecydowania czynią z nich ludzi ułomnych i nieszczęśliwych.

Kobiety urodzone w tym dniu postępują tak jak postępować należy a nie jak czują czy powinny. Ich poglądy są dla nich samych i nie mają odwagi głośno je wypowiadać. Na tyle siebie znają, aby to właśnie stwierdzić. Te takie małe okłamywania się, kłamstewka są przyczyną ich filozoficznych cierpień, które z kolei czynią je ludźmi tchórzliwymi.

Mężczyźni urodzeni tym dniu działają schematycznie i bardziej z przyzwyczajenia niż z potrzeby chwili czy rozsądku. Pewne rzeczy nauczyli się robić dawno temu i obecnie było by to przeciw ich naturze raz jeszcze czegoś uczyć się od odnowa. Żyjąc i działając w ten sposób krzywdzą nie tylko siebie, ale i ludzi, którzy znaleźli się w orbicie ich działania.

10 lutego

Motto: Nigdy nikomu niczego nie pożyczaj wtedy ludzie będą cię cenić

Osoby urodzone tym dniu słyną z krótkiej pamięci coś powiedzą i nie pamiętają, co. Coś pożyczą i nie wiedzą, od kogo. Ciężko u nich z dotrzymaniem słowa i oddaniem długu. Podobno nie rozróżniają słów: przyjemność miesza się im z przykrości, ulegają pokusie łatwych i jednoznacznych osądów.

Kobiety urodzone w tym dniu patrzą na świat rozwiązłym sposobem myślenia i interpretacji go, co świadczy o chwiejnym ich charakterze. Zbyt często oddają się własnym żądzom narażając bliźnich na przykrości a siebie na złośliwe uwagi. Często dopuszczają się czegoś brzydkiego nie zdają sobie sprawy w pierwszej chwili z tego, co robią.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo ulegają swoim zachciankom w sprawach, w których większość ludzi radzi sobie dość dobrze. Nie mają wyrobionej silnej woli i nie tylko nie walczą ze sobą w przezwyciężaniu własnych pokus. Oni gonią za nimi. Brak rozeznania w swoim charakterze, stanowczości, zbyt duża gwałtowność to wszystko wpływa na to w stosunkach między ludzkich wypadają bardzo niekorzystnie i często są nielubiani.

11 lutego

Motto: Rozum jest tak samo ważny jak serce, lecz ten, co kocha nie używa rozumu.

Osoby urodzone w tym dniu są rozsądnie i nierozsądnie, bo człowiek rozsądny używa swojego rozumu, nierozsądny go nie używa. Im się zdarza wykorzystywać swój rozum tylko od czasu do czasu. Oczywiście nie wszyscy pracujemy przez cały czas na pełnych obrotach, ale można zwolnić, natomiast nigdy nie można całkowicie wyłączać swojego rozumu, bo wtedy może nastąpić katastrofa. Często też ona następuje tym większa im więcej zainwestowaliśmy w życie.

Kobiety urodzone w tym dniu przypominają dzieci, które wiedzą, co jest im wolno robić, a czego nie wolno, ale chętnie oddają się temu, co jest im nie wolno. Taka metoda daleko nie może je zaprowadzić i też do niczego dobrego nie prowadzi. Są miłe i towarzyskie, uczuciowe, pracowite dobrze się czuję, gdy niczego nie muszą robić o kluczowym znaczeniu w ich życiu. Lubią dobro i wiedzą, co to jest dobro, ale zło bardziej je pociąga.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu należą to do tego typu ludzi, co bardzo wierzą w rozum, ale sercem się kierują, bo tak jest im wygodniej. Uważają się za szczęśliwych, ale narzekają, że za mało zarabiają, bo w pracy nie ma, kto ich docenić i w ogóle gdyby nie oni dawno wszystko by już upadło, rozleciało się w proch. Choć mówią to, co myślą i nawet są przekonani, że tak jest, to prawda wygląda trochę inaczej, bo nie rozumieją, że po prostu robią tylko to, co do nich należy.

12 lutego

Motto: Przyjaźń jest tak samo potrzebna człowiekowi jak woda

Osoby urodzone w tym dniu przeważnie są duszami towarzystwa i nieraz trudno jest sobie wyobrazić spotkanie towarzyskie bez nich. Posiadają dużą bogatą i mocną osobowość, chęć do życia i pragnienia do spełniania swoich marzeń. Cieszy ich pomyślność bliźniego a nawet chęć niesienia pomocy innym.

Kobiety urodzone tym w dniu zanim zostaną żonami i matkami najpierw się zaprzyjaźniają, pragną poznać i zrozumieć tę drugą stronę. Wrogie są wszelkim sporom i kłótniom. Posiadają zdolności prawnicze w łagodzeniu zwaśnionych stron. Potrzeba przyjaźni rodzi sama, one jej potrzebują, bez niej nie mogłyby żyć. Najintensywniej jest ona widoczna u młodych dorastających panienek.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zdobywają swoich przyjaciół w boju a najlepszą jej formą są wspólne zainteresowania i a także doświadczenia życiowe, których razem doświadczyli. Nie przyjaźnią się dla korzyści osobistych czy dla prestiżu. Są szlachetni, uczynni, bezinteresowni, gdy zajdzie potrzeba mogą nawet się poświęcić, ale muszą chodzić w parze. Gdy partner nawali, wtedy wszystko może się zawalić.

13 lutego

Motto: Czy przyjaźń jest równa przyjaźni

Osoby urodzone w tym dniu cenią sobie przyjaźń i przyjaciół traktują jak członków własnej rodziny. Ich stosunek do przyjaciół nie pieniądzem się mierzy, ale uczciwością, życzliwością i pewnymi wartościami, które dla przyjaciół mają taką samą wartość.

Kobiety urodzone w tym dniu łatwo dotrzymują słowa, ponieważ nigdy pochopnie niczego nikomu nie obiecują. Znają siebie i potrafią przewidzieć okoliczności, w których przyjdzie im dotrzymać danego słowa. Zanim wypowie słowo w myślą rozważą, co z tego może wyniknąć i co z tego będą miały. Stąd też, jeśli postępują dla przyjemności czy dla zysku odpłacają tą samo monetą. Trudno jest je oszukać i rzadko, kiedy mieszają biznes z przyjemnością

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią osiągać swój cel drogą prostą i uczciwą, są prawdomówni i wzbudzają zaufanie. Są jakby można było powiedzieć ze starej dobrej szkoły. Na swoich przyjaciół patrzą bez żadnych wyniosłości, jeśli są im równi duchem i pozycją zawodową. Na ludzi im nie równym spoglądają z pewną dozą wyniosłości. Można szybko ich polubić i dają się lubić, umieją zdobywać ludzką sympatię i serca.

14 lutego.

Motto. Uważaj na ludzi, którzy biorą dwoma a oddają jedną

Osoby urodzone w tym dniu lubią się uskarżać i ubolewać nad swoim życiem, losem, przeznaczeniem. Często też sami siebie oszukują wmawiają sobie, że są lubiani w towarzystwie z takiego a takiego powodu, albo za wspaniały charakter.

Kobiety urodzone w tym dniu cierpią z byle, jakiego powodu, nawet z powody dowcipu, który ktoś opowie podczas obiadu, a one pomyślą sobie, że to z nich się śmieje towarzystwo. Na przyjaciół bardziej patrzą pod względem korzyści i przyjaźń nabiera dla nich wartość wtedy, gdy przyjaciel jest wartościowy. Oczywiście takiej przyjaźni długo nie da się skrywać, więc stąd te ich utyskiwania na cały świat i własne życie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią samu sobie przypisywać pewne cechy, których nie posiadają, a także cudze sukcesy i pracę. Oczywiście winę za cokolwiek przypisują innym i na ich barki składają wszystko to, co jest im nie wygodne. Nieraz świadomie potrafią wprowadzić w błąd, po tylko, aby na czyjeś pomyłce samemu najlepiej zarobić. Częściej udają przyjaciół niż nimi są, co niestety nie da się na długą drogę życia ukryć.

15 lutego

Motto: Życzliwość jest młodszą siostrą przyjaźni, dlatego na wielu kolanach siedzi

Osoby urodzone w tym dniu mają cały świat po swojej stronie, są uczuciowe, szlachetne, miłe i jakby mogły to pierwszemu lepszemu napotkanemu człowiekowi na drodze nieba by uchyliły.

Kobiety urodzone w tym dniu to dobry materiał na pielęgniarki, siostry miłosierdzia, starsze siostry opiekunki, które o wszystkich się troszczą i martwią, a tylko, dlatego, że wszystkim dobrze życzą. Od życia aż tyle dobrodziejstwa nie zaznały. Bezinteresowna życzliwość w dzisiejszych czasach często traktowana jest jak wariactwo, dlatego uważajcie panie, komu pomagacie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu postępują sprawiedliwie, nawet wtedy, gdy mogą na tym stracić. Oni pragną, aby innym dobrze się działo, nie tylko im. Doskonale nadają się na nauczycieli i wychowawców. Wszystkim życzą dobrze i nie mają zielonego pojęcia, że są tacy, co ich wiara w człowieka i życzliwość może działać na nerwy.

16 lutego

Motto Zgoda i chleb są artykułami pierwszej potrzeby do życia.

Osoby urodzone w tym dniu lubią mieć własne zdanie, ale potrafią też wysłuchać innych, co mają im do powiedzenia. Mają usposobienie spokojne w wolą żyć w zgodzie z wszystkimi, począwszy od rodziny, państwa, a skończywszy na samych sobie. Zdają sobie sprawę z roli i znaczenia zgody w ich życiu, chcą mieć noce spokojne a dnie pracowite.

Kobiety urodzone w tym dniu są spokojne i wyważone w swoich opiniach o innych, uśmiech często gości na ich twarzach. Lubią zacisze domowego ogniska i raczej wolą z dala trzymać się od problemów wielkiego świata. Potrafią obronić swoje zdanie, a jeśli z kimś się zgodzą wbrew swoim przekonaniom to tylko, dlatego, że potrafią ustąpić w imię wyższych celów. Zgoda, którą sobie bardzo cenią ma dla nich także smak przyjaźni i życzliwości. Są przedsiębiorcze i pracowite, często trudno jest je utrzymać w domu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu dobrymi są dyplomatami, których trudno jest wyprowadzić z równowagi czy pozbawić spokoju. Oni dążą do ugody, ale nie za wszelką cenę, bo wiedzą na ile mogą sobie pozwolić i przeważnie znają ceny. Być może są jak na dzisiejsze czasy zbyt łatwowierni, bo nie potrafią patrzeć na ręce wyciągnięte do zgody, ani prosto w oczy, ale jest bardziej już psychologiczny aspekt niż dyplomatyczny.

17 lutego

Motto: Matki więcej kochają dzieci niż dzieci matki, czyli im więcej włożysz trudu tym bardziej na tym ci zależy

Osoby urodzone w tym dniu są bezinteresowne i chętnie niosą pomoc i radę bliźnieniu. Jedyną ich wadą jest to, że w zamian czegoś tam oczekują nie mówiąc na początku, że czegoś tam oczekują.

Kobiety urodzone w tym dniu żyją tylko to, po aby doznawać hołdów podziękowań za dobrodziejstwo, które kiedyś tam komuś wyświadczyli. Nawet za najmniejszy gest z ich strony należy czołobitnie dziękować. Pomimo tym wad są bardzo życzliwe i kochane przez ludzi, którym było dane z nimi się zetknąć. Na ogół mają dobrą pamięć, lubią wyświadczać przysługi, a później cierpią, bo znowu ich poświęcenia nie doceniono.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu kochają bardziej to, co własnym trudem zdobyli niż to, co zostało im ofiarowane. A to, co zostało im ofiarowane jest znacznie większe od tego, co własnym trudem zdobyli. Niemożność ocenienia czyjejś pracy czy poświęcenia jest główną ich cechą. To, co jest ich jest ważnie, a to, co otrzymali też jest ich, ale mniej ważne. Taka postawa w dużym stopniu zraża ludzi do nich, którzy często mają ich za niewdzięczników i ignorantów.

18 lutego

Motto: Szczęśliwi godzin nie liczą, ale czy potrafią zdobyć przyjaciół

Osoby urodzone w tym dniu mają dużo szczęścia w życiu i potrafią z niego korzystać rozsądnie. Ich życie nie upływa w samotności i nie jest przykre, ani podlewane dużą ilością łez. Są zgodni i wyrozumiali lubią coś tam robić, czyli być w ruchu, co jest ważnym aspektem bycia szczęśliwym. Nie zawsze kierują się przyjemnościami w swoim dobrze rzeczy ważnych i przyjaciół.

Kobiety urodzone w tym dniu wiele do szczęścia nie potrzebują, ale są bardzo selektywne i dużo spędzą czasu nad wybraniem tego, co naprawdę jest im do szczęścia potrzebne. Życie swoje traktują jak jakąś układankę, którą samu można sobie ułożyć i według tego wzoru żyć. Dlatego przysłowie: jak sobie pościelisz tak się wyśpisz jest w pewnym stopniu ich ulubionych przysłowiem. One dodają, jeszcze trzeba wiedzieć, z kim się do łóżka idzie i na czym śpimy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są z natury szczęśliwymi samotnikami, czyli kimś, kto świadomie chce być sam, bo w stadzie jest mu duszo. Jednak muszą pozostać w jakichś relacjach z bliźnimi, dlatego chcą, aby spędzony z nimi czas był też przyjemnym czasem. W pracy potrafią dużo z siebie dać a czasami podczas weekendu przy dobrym nastroju są duszą towarzystwa.

19 lutego

Motto: Życie szczęśliwe czy zawsze musi być przyjemne!?

Osoby urodzone w tym dniu zdają sobie z tego sprawę, że w życiu różnie bywa, na wiele spraw nie mamy większego wpływu, wiele spraw dzieje się poza naszymi możliwościami oddziaływania. Dlatego zachowują się zachowawczo wobec bliskich i całego świata. Szczęście i nieszczęście taktują jak coś normalnego, jak coś, co jest częścią życia człowieka. Taką postawa może być czasami denerwująca, gdy należy “użyć” trochę emocji wobec najbliższych.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią rzeczy przyjemne, etyczne i estetyczne. Ładnie urządzone mieszkanie może być dla nich natchnieniem do owocniejszej pracy. Nie znoszą kłamstwa, ani ludzi kłamiących, którymi gardzą, wolą najgorszą prawdę od najpiękniejszego kłamstwa. Lubią słuchać muzykę i cenią ludzi postępujących prawo, które uważają za rzecz naturalną. To, co jest istotne, więc warto o tym myśleć, taka jest ich filozofia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że aby być szczęśliwym trzeba dużo żądać od siebie i życia, bo żądzą jest motorem napędowym szczęścia. Ci, co nie żąda nic nie otrzymują, więc co tu mówić o szczęściu. Nie zawsze są przy tym etyczni, ale lubią historie o etycznych i dzielnych ludziach, którzy dzięki właśnie tym cechom dochodzą do swojego celu.

20 lutego

Motto: Na przyjaźń trzeba mieć czas, a czas to pieniądz, ale prawdziwej przyjaźni się nie kupi

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo towarzyskie, ale dla wszystkich przyjaciół nie mają czasu. Czy można ograniczyć liczbę przyjaciół nie raz się zastanawiali. Cechuje je bardziej kobieca niż męska natura, dużo jest w nich współczucia dla bliźnich, lecz sami nie są zbytnio skłonni do utyskiwań czy skarg na swój los.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo towarzyskie i sam widok znajomych jest dla nich szczęściem i radością. Dla przyjaciół poświęcają dużo swojego czasu i znają się na tym mówiąc: wiele rzeczy w życiu cieszy, ale jeszcze więcej smuci. One chcą mówić tylko o tym, co je cieszy, dlatego szukają przyjaciół, z którymi dobrze się im rozmawia, którzy nie są nudni, na których mogą liczyć. Czy ich znajdują i jak długo ich znajomość i przyjaźń trwa to zupełnie inny temat?

Mężczyźni urodzeni w tym dniu cieszą się dużym powodzeniem wśród kobiet wrażliwych i delikatnych, natomiast te z mocnym postanowieniem nie przypadają za nimi, bo są zbyt subtelni według nich. Lubią przebywać wśród przyjaciół i ludzi według nich ładnych duchowo, z którymi łatwiej jest im się zaprzyjaźnić. Usposobienie mają artystyczne, które z wiekiem przekształca się w biznesowe.

21 lutego

Motto: Czy można mieć przyjaciół na każdy dzień tygodnia?

Osoby urodzone w tym dniu z natury są wygodne i lubią otaczać się rzeczami, które są dla nich miłe lub użyteczne. Podobnie jest z przyjaźnią i przyjaciółmi.

Kobiety urodzone w tym dniu są jak kochankowie, dla których najważniejszą i najbliższą osobą jest osoba kochana. Gdy jej nie ma pod ręką, albo jest nie potrzebna można chwilowo o niej zapomną. Ta postawa łatwo jest wyczuwalna przy bliższych z nimi kontaktach. Potrafią szybko się zaprzyjaźniać i potrafią trzymać przyjaciół na dystans. W małżeństwie dobrze się spisują i są tą aktywniejszą stroną w układaniu życia codziennego.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu bardziej potrzebują przyjaciół w nieszczęściu niż w szczęściu, dlatego w takich sytuacjach jak wojsko, czy praca, są wspaniałymi przyjaciółmi. W momencie, gdy są nie łączy ich tak bliska więź z bliźnimi stają się wyrafinowani. Zapominają o przyjaźniach kolegach myśląc bardziej biznesowo:, co ja z tego będę miał?

22 lutego

Motto: Za przyjemności trzeba płacić, nawet, jeśli są za darmo.

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że własne zaspokajanie potrzeb jest najważniejszym ich celem w życiu. Można uważać ich za egoistów, ale to chyba nie jest w stu procentach słuszne, ponieważ one potrafią cieszyć się ze szczęścia innych. One po prostu zbyt namiętnie traktują siebie i swoje życie, zbyt łatwo ulegają pokusie dogadzania sobie.

Kobiety urodzone w tym dniu poza szukaniem przyjaciół dla nich wygodnych i przyjemności potrafią dobrze urządzić się w życiu i osobistym i zawodowym. Są zaradne i przedsiębiorcze, przeważnie jest to ważne i słuszne, co im pasuje. Taka postawa nie jest etyczna, ale one nie szukają etyki w życiu codziennym, umieją dokonywać wyboru i jeśli jest jeszcze w tym jakaś mała przyjemność, to, dlaczego się zastanawiać? Oczywiście przyjemność finansowa.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że przeciwieństwem przyjemności jest przykrość i obie te rzeczy potrafią czynić z upodobaniem. Są z nich zbuntowani chłopcy urwisy i kochający mężowie i ojcowie. Bardziej kierują się rozsądkiem, bo wiedzą, że rozsądek stoi pomiędzy przyjemnością a przykrością, przecież przyjemność nie zawsze jest dobrem. Stąd też ich wiecznie chłopięce spojrzenie na świat.

23 lutego

Motto: Pochlebcy to ci, co nie mogą być przyjaciółmi

Osoby urodzone w tym dniu są przekonane, że nie zawsze przyjaźń jest możliwa z wszystkimi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby być dla kogoś miły i uprzejmym, jeśli to nic nie kosztuje.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią zabiegać gorliwie o to, aby osiągnąć swój cel. Do ich dodatnich cech należy: widzenie wszystkiego, pamiętanie wszystkiego, zdolność analizowania i wyciągania jak najbardziej obiektywnych wniosków. Są to piękne cechy i mogą służyć przy obronie jak i przy ataku. Potrafią wybrać te przyjemności, które są ich godne i które do nich pasują.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są przewidujący i zapobiegliwi, potrafią nawet martwić się o rzeczy, które ich nie dotyczą. Taka jest ich natura i charakter stąd też nie raz wysokie na nich spływają zaszczyty, bo ich martwienie się na zapas może przez niektórych rozczytane, jako przewidywanie czegoś, co dopiero ma nastąpić.

24 lutego

Motto: Każdy ma to, co lubi: osioł siano, pies kość, chytry złoto

Osoby urodzone w tym dniu stworzone są do wykonywania tego, co najwięcej sprawia im przyjemność. Dlatego ulubionym ich powiedzeniem jest: rób to, co do ciebie należy.

Kobiety urodzone w tym dniu, jeśli coś robią to robią to do końca i to jest bardzo piękną cecha charakteru, być konsekwentnym w tym, co się robi, mieć swój własny kręgosłup, czyli zasady. Drugą ich pozytywną cechą jest to, że jeśli robią jedną rzecz to tylko tą jedną. Nie dają się zwodzić wieloma sprawami na raz, bo sami wiemy, co z takiego robienia stu rzeczy w jednej chwili może wyniknąć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu rozróżniają rzeczy przykre od rzeczy przyjemnych. Rzeczą przykrą jest praca w biurze przez dziesięć godzin dziennie, miłą liczenie pieniędzy. Idą dalej ich rozumowaniem można założyć, że także wiedzą różnicę pomiędzy rzeczami dobrymi i złymi. Złem jest praca ponad siły, ale dobrem zarabianie pieniędzy. Ale można także powiedzieć, że to, co cieszy jednych martwi drugich.

25 lutego

Motto.: Czy dobro to, co najlepsze, czy to, co piękne?

Osoby urodzone w tym dniu często zastanawiają się, co to znaczy być dobrym? I o jakie tutaj dobro chodzi. W jakim sensie? Możemy myśleć o dobru znajdującym się w poszczególnych rzeczach. Możemy odwołać się do definicji dobra, ale wtedy natrafimy na taki sam problem jak z przyjemnością, bo każdy według siebie będzie mówił o tym, co jest dobrem dla niego. Te rozważanie oczywiście nie towarzyszą im przez całe życie, ale raz po raz zaprzątają sobie głowę.

Kobiety urodzone w tym dniu patrzą na świat przez pryzmat własnych doświadczeń próbując przynajmniej rozumieć go zaczynając od siebie. Dobrze spełniają się w zawodach prawników i psychologów. W domu są niezastąpione przy rozwiązywaniu problemów dorastających dzieci. Dla nich dobrem jest to, co może przynieść im korzyści, satysfakcję, przyjemność, której w dzisiejszym świecie coraz to mniej.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają świat ułożony według hierarchii własnych wartości, co ułatwia im funkcjonowanie w nim. W wielu sprawach mało mają do powiedzenia i nie mówią, bo twierdzą, że się na tym nie znają, co poniekąd jest i ich wymówką. Życie codzienne nie nastraja do głębokich rozważań filozoficznych, ale filozofem trzeba być codziennie. Oni są bardziej poetami i bardziej pociąga ich uroda kobiet niż ich mądrość.

26 lutego

Motto.: Szczęście pracuje na pełnych obrotach w maszynie zwanym życie

Osoby urodzone w tym dniu są szczęśliwe i za takie pragną uchodzić w oczach swoich przyjaciół.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią być zajęte wieloma sprawami na raz, nie, dlatego, że te sprawy są dla nich bardzo ważne, ale dlatego, że jeśli robi się dużo rzeczy, większą ma się przyjemność w ich robieniu. Są towarzyskie i nigdy nie mają czasu wszędzie wpadają jak bomba, tylko na chwilę. Pomimo tego zabiegania są bardzo lubiane i wszędzie mile widziane.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie uważają powiedzenia: “dobrze czynię, dobrze żyję”, za w stu procentach prawdziwe. Wiedzą, że w wielu przypadkach nie warto a nawet nie należy pomagać bliźnieniu. Dlatego pracując z ludźmi nie przywiązują wagi do analizowania ich postępowania w kategoriach szczęścia. Szczęśliwi są wtedy, gdy wszystko samo się toczy swoim torem i nie muszą głowić się, co dalej.

27 lutego

Motto: Kamień nigdy nie wzleci do góry, bądź lekki pozwól unieść się życiu

Osoby urodzone w tym dniu mają swoje dziwne przyzwyczajenia, które w dużym stopniu nie pozwalają im na realizowanie swoich życiowych planów, czyli tzw. wspinanie się do góry. Oczywiście wszyscy funkcjonujemy na zasadzie góra – dół, w myśl starego powiedzenia: raz na wozie raz pod wozem.

Kobiety urodzone w tym dniu mają zbyt przyciężkawe spojrzenie na świat, który według nich jest zbyt zwariowany. Niestety, jeśli będą przez cały czas w ten sposób myśleć trudno będzie im z rodziną wytrzymać. Nie można przez cały czas pamiętać o swoich przyzwyczajeniach. Po prostu tak się żyć nie da. Trzeba pomału, ale stanowczo zmieniać się wraz ze światem, a wtedy życie będzie łatwiejsze.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zawsze próbują utrzymać balans pomiędzy jedną rzeczą a drugą, niestety nie zawsze im się to udaje, nawet można powiedzieć rzadko, kiedy to im się udaje. Powodów, dlaczego tak jest można znaleźć z tysiąc albo i jeszcze więcej, ale głównym jest to, że nie potrafią, ponieważ tych, co im się to udaje nazywają karierowiczami, sami są bezradnymi w wielu przypadkach.

28 lutego

Motto: Cel zawsze jest zawieszony u góry nigdy w dole

Osoby urodzone w tym dniu są skromne i potrafią swoją skromnością przekonać wiele osób do siebie. Same rozwiązują swoje problemy, same też potrafią wziąć odpowiedzialność za innych często nawet nie będąc tego świadomym.

Kobiety urodzone w tym dniu łatwo określić mogą to, do czego zdążają w sprawach ważnych kierują się rozsądkiem i roztropnością. W sprawach rodzinnych szlachetnością i sprawiedliwością. Są dobre w tym, co robią i w pracy i w domu. Wiedzą, że od nich zależy to, co zrobią, albo to, co dopiero będzie. Dlatego kierują się ku pochwale, czyli sukcesowi, bez jakiś większych emocji.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nigdy nie przejmują się tym, co nie jest w zasięgu ich możliwości. W przeciwieństwie do wielu innych ludzi ich gdybanie nie interesuje. Jest coś możliwego do zrobienia można to robić, więc robią. Dlatego częsty uśmiech gości na ich twarzach, róbmy swoje, wyznaczony cel jest w zasięgu ręki, trzeba tylko trochę bardziej ją wyciągnąć, to wszystko. Z taką postawą i wiarą można daleko zajść.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz