Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na maj

Osoby urodzone w maju dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w maju

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

Maj 2023

1 maja

Motto:, Jeśli nie znajdziemy w sobie dobra nie znajdziemy go w świecie

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że cały świat dawno już zwariował dąży ku przepaści. Zło rządzi światem, ludzie są źli, najgorsi są politycy, którzy kradną, oszukują, biorą łapówki. Najchętniej by się z życia wycofali, zamknęli okna i drzwi do siebie i zamurowali się gdzieś daleko gdzie pieprz rośnie.

Kobiety urodzone w tym dniu nie interesuje moda, ani największe sensacje dzisiejszych czasów serwowane w programach telewizji śniadaniowej. To, za czym inne przepadają, albo gotowe są wydać dużo pieniędzy je nie kręci. Te ich pierwsze „JA” jest inne niż drugie „JA”. One są bardzo zmysłowe i kobiece a ich okrągłości wprost są stworzone do pieszczoty i całowania i to im się bardzo odpowiada. Nigdy jednak nie powiedzą, że zamiast ugotować obiad mężowi wolą czytać poezję.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pędzą życie raczej skromnie i w samotności, niewiele od życia oczekują, ani nie chcą. Jest pobyt na ziemi jest wyraźnie płaski, wycofany, telewizor jest ich najlepszym przyjacielem. Ludzie mogą Reprezentują typ współczesnych pustelników mających w pogardzie świat i jego sprawy, całkowicie zapominają o życiu duchowym, które pierwsze nawiązuję kontakt z drugim człowiekiem. się domagać od nich czegoś chcieć, a oni nie są w stanie niczego czegoś dać.

2 maja

Motto: Człowiek jest najważniejszy w społeczeństwie, bo społeczeństwo składa się z ludzi

Osoby urodzone w tym dniu lubią brać swoje życie i odpowiedzialność na swoje barki. Decyzję tę motywują tym, że tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za swój los, za to czy jesteśmy szczęśliwi czy nie, biedni czy bogaci. Dobro i zło zanim stanie się problemem społeczeństwa najpierw dotknie naszego prywatnego „ja”.

Kobiety urodzone w tym dniu często uważają, że wszystko z góry jest już ustalone, ale mimo tego próbują wkładać swoje palce i coś w ostatniej chwili chcą zmienić. Niby na tym im nie zależało a jednak nie potrafiły do końca zachować obojętności. Nie chodzi im o tym, że chce coś zmienić, ale o to, że mają na tyle władzy, że mogą o czymś zadecydować, że coś im podlega.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają raczej obojętny stosunek do świata, który czasami przechodzi w wrogość. Nawet, jeśli są szczęśliwi czy tylko zadowoleni, nie potrafią tego okazać, co ich najbliższych irytuje. Jednak potrafią utrzymać się na szczycie fali i wyczuć kierunek wiatru, który skieruje ich tam gdzie chcą być w danej chwili. To ich różni od innych i pomaga im uchwycić sens tego, co robią.

3 maja

Motto: To, co jest moralne jest też wartościowe

Osoby urodzone w tym dniu są obowiązkowe i można na nich polegać, jeśli coś powiedzą, albo obiecają to znaczy, że tak będzie. Zawsze dotrzymują swoich zobowiązań. Nie lubią krętaczy i wszelkiego rodzaju nauczycieli ludzkości, którzy prawią kazania a sami postępują tak jak im jest wygodniej.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi matkami i żonami, bo potrafią rozmawiać i pielęgnować, miłość, przyjaźnie i znajomości. Mają wiele motywów do pracy i do tego, aby być przykładem dla swoich najbliższych. Wiedzą, co mają zrobić w danej sytuacji i jak się zachować, aby nikogo nie urazić. Może nie wiedzą jak rozpocząć dyskusje, ale wiedzą jak ją zakończyć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mogą być na pewno politykami, bo ci akurat mają najmniej wspólnego z moralnością, poszanowaniem praw, czy prawdomównością. Oni nie należą do ludzi, co wiedzą wszystko, a niczego nie rozumną. Dla nich rozumieć to znaczy nad czymś się pochylić, albo na dłużej zatrzymać swój wzrok, popatrzeć i pomyśleć. Oni nie potrafią oddzielić przeżyć wewnętrznych od doznań zewnętrznych, czyli doznań
obiektywnych.

4 maja

Motto: Subiektywnie znaczy takie jest moje zdanie, ale nie oznacza egoistycznie

Osoby urodzone w tym dniu na imieninach uważają, że zdolności poznawszy idą w parze z naszym stylem życia. Na przykład proszą ciocię, aby przetłumaczyła słowa angielskiej piosenki, bo była w Ameryce i na pewno zna angielski. Ciocia zaprzecza mówiąc: owszem w Ameryce byłam, ale nie znam angielskiego, pływałem w rzece, ale nie jestem rybą.

Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnej młodości potrafią narzucać tzw. swój styl życia. Pół biedy, gdy nie mają rodzin, szczęście, że potrafią być wyrozumiałe i nie zarozumiałe. One potrzebują ludzi, aby zobaczyć siebie, gdy ich wokół nie ich wtedy trudno jest im odnieść się do świata zewnętrznego. One nauczone są poznawać siebie poprzez przebywanie wśród ludzi, na podstawie relacji z nimi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są błyskotliwi i dowcipni, ale nie posiadają zbyt wiele talentów, które pomogłyby im mieć wygodniejsze życie. Są zdumieni ludzkim zachowaniem, złośliwością przede wszystkim tych, którym pomogli, podali pomocną dłoń. Jednak z lekkością ponoszą brew nad powierzchownością bliźnich, którzy tylko nauczyli się oglądać człowieka a nie rozumieć go. Oglądanie się na innych bez analizowania to tylko.

5 maja

Motto: Być obiektywnym to znaczy przyznać rację i nie mieć żalu do nikogo

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że lepszy zawsze wygrywa, bogatszy ma rację, bo obiektywnie rzecz biorąc, jeśli ktoś doszedł do czegoś musi być dobrym, bo na tym dobrze się zna. Dobrze się znać to rozumieć, co się robi i trzeba w tym być poprzez swoje „JA”.

Kobiety urodzone w tym dniu bez zbędnych słów potrafią ocenić człowieka, albo sprawę, z którą mają do czynienia. Ich obiektywizm zjednuje im ludzi, są dobrymi sędziami, wypowiadają się bezstronnie. Zachowują zdrowy rozsądek poprzez rozumne poznanie rzeczy, która jest przedmiotem ich zainteresowania nawet w sprawach sercowych, bo obiektywizm to nic innego niż widzenie ludzi i rzeczy takimi, jakie są.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to namiętni czytelnicy książek i wycieczek górskich. Ich obiektywizm i wyważone słowa zdobywają im przyjaciół, a najbardziej to, że nie stawiają siebie na pierwszym miejscu, ani nie doszukują się we wszystkim osobistych korzyści. Z góry zakładają, że dogłębne poznanie siebie czy bliźniego jest niemożliwe. Poznanie jest procesem twórczym, dlatego do wszystkiego potrzeba odpowiedniego dystansu.

6 maja

Motto: Rządzenie jest sztuką, zarządzania swoim i cudzym życiem

Osoby urodzone w tym dniu mają dar rządzenia, czyli przewodzenia grupie. Kierują swoim życiem, które dla nich jest drzewem a każdego napotkanego człowieka traktują jak gałąź, po której można wdrapać się wyżej.

Kobiety urodzone w tym dniu trzymają ster władzy w swoich rękach. Nie są dyktatorkami, ale szybko szufladkują ludzi, w których upychają krewnych i znajomych. W ten sposób wydaje się im, że mają władze nad nimi, bo są zaetykietowani. Te etykietki pomagają im w patrzeniu na świat, rozumieniu go, a także panowania nad nimi. Powstaje szczególna relacją, w której one chcą być szanowane i podziwianie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to kandydaci na kierownicze stanowiska w wszelkiego rodzaju urzędach państwowych. Umiejętność rządzenia i zarządzania wyssali z mlekiem matki. Ale rządzenie jest sztuką taką samą jak chodzenie po linie, dopiero z góry widać, jak bardzo niebezpiecznie jest być ponad tłumem. Jeden nieuważny krok, ruch, może doprowadzić do upadku, często nawet do skręcenia karku i śmierci.

7 maja

Motto: Należy być posłusznym, czyli samemu ocenić swoje predyspozycje i zmierzyć się z nimi

Osoby urodzone w tym dniu posiadają dobrze rozbudowaną świadomość własnych możliwości. Raczej wolą słuchać niż mówić, a jeśli mają już coś zrobić to za wiedzą swoich przełożonych. Nie oznacza to, że są niezaradne życiowo, albo, że nie mają własnego zdania, one wolę nie kopać się z koniem.

Kobiety urodzone w tym dniu marzenia i pragnienia realizują z pomocą swojej przebiegłości i swoistej metody walki, która innym może wydawać się dziwaczna. Dla nich podejmowanie samodzielnych decyzji jest trudne. Boją się jedynie odpowiedzialności i lęku przed samotnością, bo jeśli coś pójdzie nie tak będą zdane na same siebie. Ta samodzielność w podejmowaniu decyzji ma też czasami swoje uboczne skutki.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią się ze wszystkimi dogadywać, świadczy to o tym, że nie mają natury wojowniczej. Ale życie nie znosi tych, co chcą obok przejść przez nie. Dlatego nie zawsze własne dobro można osiągnąć przy pomocy kompromisu. “Święty spokój”, o którym zawsze marzą nie raz jest złudzeniem, dlatego podporządkowanie się nie zawsze oznacza bezpieczeństwo, o którym marzą.

8 maja

Motto: Ustąpić nie zawsze znaczy dać za wygraną

Osoby urodzone w tym dniu trudno jest jednoznacznie określić, istnieją, bo oddychaj, żyją, bo płacą rachunki i spłacają kredyty. Istnieją od wypłaty do wypłaty.

Kobiety urodzone w tym dniu mają problem ze zrozumieniem samych siebie, tak jakby tego chciały. Mogą się godzinami o coś się z kimś sprzeczać i w jednej sekundzie przyznać im rację. Potrafią też na drugi dzień wszystko odwołać, mówiąc, że myśli ich nie poszły we właściwym kierunku. Chociaż ich głos był pełen entuzjazmu i jasno określone myśli i słowa można było odczytać, że się zgadzają.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie są najlepszymi biznesmenami, ani też nie potrafią dobijać targu, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Są zbyt nerwowi a nawet narwani, a to oznacza, że nie do końca poznali to, za co się biorą. Podejmują decyzje w jednej minucie, ale w następnej je zmieniania, słowem potrafię umęczyć człowieka i siebie, bo na pewno nie mają w tym przyjemności. Zbyt emocjonalnie podchodzą do spraw codziennych, które wymagają obiektywności i krytyczności zwanej zimną krwią.

9 maja

Motto: Człowiek pojętny to taki, co jeszcze się nie nauczył, ale już wie

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że najwygodniej jest żyć w zgodzie ze sobą, co to oznacza? To, co masz w głowie, albo w sercu jest twoje.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo zaradne życiowo i nie potrzeba pokazywać im dwa razy tego samego, raz wystarczy. Są dobrymi córkami i żonami, szybko się uczą, umieją podglądać, czyli obserwować to, co dzieje się wokół nich, wyciągać wnioski, a dalej to już prosta dla nich droga. Prosta, ale po schodach, bo wspinają się każdego dnia, a wspinanie jednak wymaga wysiłku.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają bardzo dobrze “opanowane” zdolności manualne. Potrafią coś zepsuć, ale potrafią też i naprawić, a naprawianie sprawia im przyjemność. Psucie i naprawianie, to most łączący ich zainteresowania, to ich porządek życia, potrzeba ich rozwoju. Dobrze czują się w zawodach mechanicznych, typu mechanik samochodowy czy elektromonter. Wielu z nich jest wynalazcami wszelkiego rodzaju rzeczy zupełnie ludziom nie potrzebnych nawet im samym jak np. elektryczne kapcie.

10 maja

Motto: Pewność siebie to droga, którą dobrze znamy w dzień, ale w nocy staje się nam obca

Osoby urodzone w tym dniu potrafią dobrze wystartować, są tzw. dobrze zapowiadającymi się artystami, kucharzami, sprzedawcami, sportowcami, politykami, etc. Gdzieś po drodze gubi się ich pewność siebie nachodzi niepewność.

Kobiety urodzone w tym dniu są inteligentne, ale inteligencja nie zawsze jest przydatna, czasem lepiej jest być głupią. Wiecznie niezdecydowane, wahające się, niepewne, przedtem wiedziały teraz już nie wiedzą. Nie jest to samoograniczanie się na rzecz zaistniałych konieczności. Czasem głupota jest tak samo wartościowa jak mądrość. Nieśmiały wzrok, biodra jak wiosła, którymi wiosłują idąc na zakupy w zupełnie naturalny sposób.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to cudowne dzieci, dobrze zapowiadający się młodzieńcy i niespełnieni mężczyźni, którym coś tam zabrakło do pełnego szczęścia i sukcesu. Pierwszą rzeczą, która podłożyła im nogę była właśnie niepewność siebie, niedowartościowanie, czy nawet kompleksy rodzinne. Drugą rzeczą jest pytanie się innych o zdanie, co myślą lub sądzą na ich temat. Wiara w siebie jest ważniejsza niż intelekt, wszystko trzeba rozumieć, ale to nie wiele pomoże, jeśli nie mamy wiary.

11 maja

Motto: W dzisiejszym świecie coraz mniej jest mitów, za to coraz to więcej mitomanów

Osoby urodzone w tym dniu mają niesamowitą wyobraźnię w tworzeniu słowem rzeczy, których tak naprawdę nie ma. Niektórzy nazywają ich ogrodnikami, bo przesadzają w tym wszystkim, co mówią. Jeszcze inni nazywają ich mitomanami – tworzą mity. Ich myślenie skierowane jest na nich samych, w którym oni odrywają główne role.

Kobiety urodzone w tym dniu ponosi wyobraźnia do tego stopnia, że rodzą się problemy z ich najbliższymi. Dwa razy wystąpiła w przedstawieniu szkolnym, a już tworzy mity o tym, że czeka ją największą sława aktorki od czasu nie wiadomo, jakich. Nikt oczywiście w to nie wierzy poza nimi samymi. Jednak one potrzebują tego pożywienia, aby móc żyć i funkcjonować. Wyobraźnia przenosi je do sfer wyższych niż w rzeczywistości są.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zachowują się jak rybacy na spotkaniu rodzinnym. Jeden przed drugim opowiada, jakiej to on nie złapał ryby, świadomie nie rozróżniają fikcji od rzeczywistości. Takie podgrzewanie wyobraźni wytwarza ciśnienie emocji do momentu, w którym ona eksploduje i rozmowa przekształca się w paplanie. Być może, dlatego takie mitomaństwo jest ich formą obrony przed światem.

12 maja

Motto: Wszyscy mamy rozum, ale jedni używają go mniej lub więcej – tak samo jak rąk i nóg

Osoby urodzone w tym dniu dużo mówią o używaniu rozumu jako narzędzia pracy lub tak samo jak samochód czy piła do rżnięcia drzewa. Mają powiedzonko: ten człowiek pozjadał wszystkie rozumy, czyli własnego też nie ma. Dzielą też według własnego uznania ludzi na rozumnych i bezrozumnych. Chcą być mądrymi tak samo jak się chce być kucharzem czy kierowcą rajdowym.

Kobiety urodzone w tym dniu są zawsze pewne tego, co mówią i co robią, bo jak twierdzą zawsze używają rozumu. One oczywiście posiadają piękny i zdrowy rozum. Taki rozum, który czasem określanym jest także, jako chłopski. Wybierają mężczyzn starszych, statecznych i dojrzałych, często zapominając, że oni są już w klubie sflaczałych penisów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią ciężko pracować i wydaje im się, że na zdrowy rozum to innego wyjścia nie ma jak ciężka praca. Mają zdrowe podejście do życia jak to określają oraz zdrowe spojrzenie na świat. Rozum potrzebny jest im nie do używania go, ale upewniania się w tym, co już wiedzą z własnego doświadczenia. Rzadko, kiedy go gimnastykują, bo oni już wcześniej wiedzą coś zanim to zrobią.

13 maja

Motto: Mało kto potrafi w tej samej chwili mówić i myśleć

Osoby urodzone w tym dniu posiadają tzw. rozum praktyczny. A cóż to jest ten rozum praktyczny!? Rozum praktyczny to taki, w którym ręce planują myśleć to co mózg ma zrobić.

Kobiety urodzone w tym dniu są praktyczne i przewidującą. Wiedzą, że mechanik samochodowy, adwokat lub lekarz zawsze narzucają swój styl myślenia w którym one czują się niewygodnie, jak sługa przed panem. Wiedzą, że nie należy zostawiać torebki w samochodzie, czy śliwek popijać zimnym mlekiem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że praca, środowisko, w którym żyją kształtuję ich zachowanie i świadomość a rozum praktyczny to taki, który zawsze będzie brał do rozwagę za i przeciw. Jednak nie podchodzą do życia z pytaniem:, co ja z tego będę miał? Tylko robią i działają, bo i tak wiedzą, że jak skończą to będą korzyści.

14 maja

Motto: Rozum teoretyczny to taki, który nie nastręcza większego wysiłku, bo wszystko robimy w naszej głowie

Osoby urodzone w tym dniu lubią snuć teorie i gdybać, a te stają się murem za którym się skrywają. W teorii przeważnie wszystko jest o wiele piękniejsze niż w rzeczywistości, dlatego wiele rzeczy dla nich wydaje się prostych i łatwych. Nieraz nazywane są te osoby “filozofami”, bo więcej filozofują niż robią.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią dużo planować, ale rzadko, kiedy udaje im się wprowadzić plany w życie. Planują się zakochać, a później nie wiedzą czy są zakochane czy nie, czy to tylko seks bez zobowiązań. Ich życie przypomina rozkład jazdy pociągów; 17.05 intercity do Jeleniej Góry przez Świdnicę, ale przez megafon już zapowiadają 10 minutowe opóźnienie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to doskonali projektanci marzeń, gorzej jest natomiast z wykonawstwem. Nie są też praktyczni, bo nie potrafią przewidzieć tego, co może wydarzyć się jutro. Ich teoria, że jakoś to będzie przeważnie się sprawdza, ale koszty, które poniosą są strasznie wysokie. Z czasem stają się przedłużeniem swoich planów, nie fundamentem domu, być może dymem z konina.

15 maja

Motto: Coś, co jest piękne musi być też moralnie czyste

Osoby urodzone w tym dniu lubią mówić na coś, co im się podoba, że to jest piękne. Jest to bardzo wygodne podejście do sprawy piękna, ponieważ nie nastręcza im większych trudności w ich subiektywnym odczuwaniu piękna. Jest to zbyt indywidualne podejście do sprawy, ale one takie są. Jest im z tym łatwiej żyć.

Kobiety urodzone w tym dniu patrzą na świat poprzez trzy progi swojego myślenia. Wszystko jest mądre, pięknie, i cudowne. Podobnie jest z rzeczami z brzydkimi, które są brzydkie, okropne, i straszne. Jest to oczywiście ich indywidualne spostrzeganie świata. Piękno nie kojarzy im się z prawdą, czy z tym, co prawe. Dlatego łatwo jest je oszukać, bo są zbyt naiwne i łatwowierne w stosunku do ludzi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu piękno widzą oczywiście w kobietach, sztuka też może kojarzyć się im z pięknem, ale samo życie jest według nich okropne. Piękna sztuka musi nieść jakieś treści, piękna kobieta musi też być mądrą kobietą, ale oni o tym w ten sposób nie myślą. Dlatego ich definicja piękna jest zbyt prywatna, aby mogli dobrze funkcjonować w społeczeństwie czy nawet w swoim środowisku.

16 maja

Motto: Bóg jest wszędzie, ale w ten sposób nie myśli człowiek religijny

Osoby urodzone w tym dniu są ludźmi religijnymi interesują się tym, co może spotkać je po śmierci. Mają poglądy konserwatywno – tradycyjne. Wiara ich jest bardziej z rozsądku niż z potrzeby serca. Jest, więc bardziej powierzchowna niż należycie przemyślana.

Kobiety urodzone w tym dniu są osobami wierzącymi i praktykującymi. W ten też sposób wychowują swoje dzieci. Mają swoje skale wartości moralnej i duchowej, z którymi jednak się jawnie nie obnoszą. Są skromne i ciche. To, co według nich posiada jakąś wartość zaakceptowaną przez ogół przyjmują za swoją.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mało myślą o Bogu, ale za to dużo mówią o religii. Bóg dla nich jest pewnego rodzaju skrzynką życzeń, z którymi się do niego zwracają, natomiast sama religia na być listonoszem, który zaniesie ich życzenia do Boga.

17 maja

Motto: Świadomość to ręka podająca chleb do ust

Osoby urodzone w tym dniu zdają sobie też z tego sprawę, że można być świadomym na wiele sposobów. W ich przekonaniu świadomość to uświadomienie sobie, że jest żyje a ono wymaga poznania pewnych reguł gry. Życie to nic innego niż gra i przy pełnej świadomości można tą grą kierować.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią coś przemyśleć zanim to zrobią. Chcą być w pełni świadome tego, że krok, który zrobią naprzód będzie krokiem bezpiecznym. Te asekuranctwo nie zawsze zdaje w pełni egzamin, bo ryzyko jest częścią naszego życia,
naszej gry w życie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są świadomi życia i jego uroków. A świadomi to tacy, którzy mają swoją własną racjonalną filozofię życia. Świadomi są tego co robią i świadomi są tego co nie zrobią, jakie będą konsekwencje robienia lub nie robienia. Dla nich życie to książka podróżnicza, którą po przeczytaniu chce się doświadczyć na własnej skórze.

18 maja

Motto: Bezcelowość w życiu to brak stawiania sobie pytań co dalej

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że życie ludzkie nie ma większego sensu, to znaczy ma jeden zasadniczy sens – cierpienie. Są mieszaniną światła i ciemności, bo nie potrafią „same siebie czytać”.

Kobiety urodzone w tym dniu to takie niebieskie anioły z sercem o kolorze atramentu. Niby są zadowolone nie mają na co się uskarżać, uśmiech nie gości na ich ustach zbyt często ale śmieją się słodko. We wszystkim widzą ulotność chwili, której symbole może być piórko, a ono symbolem ptaka. Jednak ptak też może być symbolem dynamiki, której im
niestety brakuje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią się cieszyć z tego co mają, a mają sporo. Wiecznie są niezadowoleni i to niezadowolenie jest ich główną cechą charakteru. Jako dzieci cieszą się ze zepsucia zabawki, a w życiu dorosłym radość to szybsze bicie serca i świadomość, że wysiłek często idzie na marne. Mówią: patrzcie państwo pracował jak mrówka i nic z sobą na tamten świat nie zabrał.

19 maja

Motto: Język to narzędzie poszerzające świat człowieka

Osoby urodzone w tym dniu lubią dużo mówić, opowiadać, są doskonałymi interpretatorami świata otaczającego ich. Język w ich posługiwaniu się nim jest wspaniałym narzędziem w zdobywaniu świata. Takie zawody jak dziennikarstwo, czy adwokatura, nie wspominając o handlu są jakby dla nich stworzone.

Kobiety urodzone w tym dniu mają strasznie dużą siłę przekonywania innych, potrafią nawet jeśli tylko zechcą wmówić innym rzeczy nieprawdopodobne. Potrafią słowem opisać wszytko to co tylko ślina przyniesie im na język. Nie jest to najlepsza ich zaleta, ale w krytycznych chwilach ich życia słowami zdobywają sobie przyjaciół i uznanie, co nie jest bez znaczenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu za pomocą potrafią urządzić się w życiu jak mało kto. W młodości brano ich za przemądrzalców, ale oni z każdym rokiem dojrzewali, uczyli się, więcej rozumieli i doszli to tego co sobie zaplanowali. Aby to wszystko osiągnąć musi się być pracowitym i wytrwałym, a przede wszystkim zdolnym co wysłowienia tego wszystko co zamierza się zrobić. Bez komunikatywności oni nic nie potrafią zrobić.

20 maja

Motto: Poznać to znaczy coś doświadczyć

Osoby urodzone w tym dniu lubią podróże i częste zmiany miejsca. Nieraz mówi się o nich, że nigdzie miejsca dłużej nie zagrzeją. Gdy mają cytrynę piją herbatę, a gdy jajka robią jajecznice. Są pozytywnie zakręceni, co pozwala im na zapomnienie wieku i a to sprawia im przyjemność.

Kobiety urodzone w tym dniu są z natury ciekawskie, ale ich ciekowość to nie tylko zaspokajanie ciekawości to także poznawanie. Przy poznawaniu czegoś według nich ciekawego, potrafią szybko się uczyć i nie narzekają na nudą, która innym tak doskwiera. Przy nich i inne osoby mogą dużo skorzystać, bo one chętnie swoimi doświadczeniami się dzielą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają duże zadatki na wybitnych naukowców ze względu na swój bardzo ciekawski charakter. Wszystko ich interesuje, wszystko chcą wiedzieć. Nie żałują swojego wolnego czasu na dokształcanie się czyli czytanie literatury fachowej. Imponują im ludzie, którzy coś potrafią zrobić np. napisać operę. Jak te wszystkie nuty się układają w muzykę dziwią się.

21 maja

Motto: Człowiek, który nigdy się nie dziwi nie może być inteligentny

Osoby urodzone w tym dniu lubią się dziwić, pół biedy kiedy jeszcze są dziećmi, zdziwienie dziecinne jest bardzo zabawne. Gdy jest się dorosłym trzeba umieć się dziwić, zdziwienie musi być inteligentne.

Kobiety urodzone w tym dniu są łagodnego usposobienia, życzliwe dla bliźniego i wyrozumiałe. Czasami nawet ich wyrozumiałość przechodzi w zdziwienie. Dziwią się na przekład, że można całe życie pracować i nic ze swojej pracy nie mieć. Dziwią, że ludzie prawią banały pustych słów, ale one najwięcej dają człowiekowi pocieszenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu czasem lubią popatrzeć na świat ze swojego fotelu z pokoju. Siedzą przed telewizorem i się dziwią, że jeden skandal polityczny goni drugi. Wyciągają słuszne wnioski, że politycy kradną, oszukują i znowu się dziwią, że świat tak jest urządzony od powstania. Najfajniejsza jest ich poza człowieka zaskoczonego przez zdziwionego, gdy się golą.

22 maja

Motto: Człowiek i technika czyli mit wykorzystywania swoich umiejętności przez leniwych

Osoby urodzone w tym dniu są uzdolnione technicznie i technika jest ich sprzymierzeńcem. Lubią wszelkiego rodzaju nowalijki techniczne, przepadają za grzebaniem w samochodzie, naprawą odkurzacza. Wielką przyjemność sprawia im patrzenie na duże koparki i dźwigi unoszące jakieś wielkie kawałki żelastwa. Rozwiązać tajemnicę budowania piramid jest ich największym marzeniem.

Kobiety urodzone w tym dniu wolą przez cały dzień patrzeć na latające samoloty niż ugotować obiad. Gdy tylko trafi się okazja oglądnięcia jakiegoś nowego katalogu samochodowego, gotowe są rzucić wszystko, nawet zrezygnować z randki. Ten słaby punkt ich charakteru może być wykorzystany przez wszelkiego rodzaju mechaników samochodowych i komputerowców.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają prawie nieograniczone pole do popisu we wszelkiego rodzajach starych złomowiskach samochodów, gdzie mogą się wyżywać jako konstruktorzy. Ich pasja do majsterkowania może być źle zrozumiana przez osoby im bliskie, które czują się jakby były dopiero na drugim miejscu w ich życiu, a tego nikt in lubi.

23 maja

Motto: Szczęśliwa rodzina nie może być demokratyczna

Osoby urodzone w tym dniu bardzo cenią sobie szczęście rodzinne a przede wszystkim rodzinę. Wierzą w siłę i moc rodziny, w jej znaczenie, a węzeł małżeński jest dla nich nie tylko symbolem, ale przede wszystkim przymierzę dwojga ludzi, serc i dusz ze światem i Bogiem.

Kobiety urodzone w tym dniu są wspaniałymi matkami i żonami. Potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę w domu i stworzyć dobre warunki do pracy poza nim mężowi. Są wspaniałą podporą psychiczną i moralną.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to przysłowiowe koła napędowe szczęścia rodzinnego. Bardzo wysoko cenią sobie swoją rolę w rodzinie jako głowa rodziny. Starają się zawsze mieć własne niezależne sądy wobec dzieci, nikogo w rodzinie tej najbliższej nie faworyzować. Ich zdaniem każda rodzina rządzi się własnymi prawami, które wszyscy członkowie muszą jednakowo przestrzegać.

24 maja

Motto: Celem życia nie jest śmierć, ale życie w godności

Osoby urodzone w tym mają czas na wszystko do niczego im się nie spieszy. Z drugiej strony traktują życie, jako małą zabawną chwilkę, z którą trzeba coś zrobić. Malują ucho czerwoną farbą krzycząc; jestem van Goghem, ucięłam sobie ucho.

Kobiety urodzone w tym dniu swoim sposobem bycia i życia stwarzają wrażenie, że zasługują na wiele więcej niż w rzeczywistości mają. Ale jest to tylko wrażenie, bo zasługują na to, co mają nawet o więcej nie myślą, choć być może w skrytości marzą o czymś więcej. Nie są zarozumiałe, ale potrafią zachować się wyniośle. Nie są służalcze, ale potrafią oddać każdemu to, co mu się należy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu każdą przeszkodę życia pokonują bez szemrania i sprzeciwu. Czasem wydaje im się, że zasługują na więcej, ale przez cały czas pamiętają, że zawsze jest taka możliwość, że otrzymają mniej. I więcej i mniej przyjmują ze spokojem ducha i godnością na twarzy. Pochwałę przyjmują z lekkim uśmiechem na ustach, naganę ze zdziwieniem, ale podniesionym czołem.

25 maja

Motto: Ci, co nie lubią wędrować kręcą się w kółko

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo ruchliwe. Ruch czyni z nich wszędobylskimi i wkładającymi nos w nie swoje sprawy. Gromadzą stare gazety, kupują nowe książki, tylko po to, aby to kiedyś przeczytać.

Kobiety urodzone w tym dniu są niespokojne i trudno jest z nimi wytrzymać. Inteligencję mają powierzchowną, ale bardzo błyskotliwą. Niby coś tam wiedzą, coś im się przypomina, ale tak do końca nie są przekonane czy wiedzą na pewno. Łatwo się uczą jeszcze łatwiej zapominają jednak najważniejsze jest to, że w nauce i zapominaniu mają przyjemność.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są wędrowcami, mają łatwy kontakt z ludźmi i nawiązywaniem znajomości, co niestety nie jest zaletą, ale w ich przypadku wadą. Przez ten nieustany ruch wszystko kojarzy im się ze wszystkim, zamazuje w pamięci. Łatwość korzystania ze swoich znajomości i gościnności obcych czyni z nich współczesnymi włóczęgami o wielu zawodach i zainteresowaniach.

26 maja

Motto: Głowa jest tak samo ważna jak łokcie w pokonywaniu przeszkód do celu

Osoby urodzone w tym dniu wiedzę, że do osiągnięcia swoich celów potrzeba nie tylko mocnej głowy, ale i dużych łokci. Niektórzy uważają, że oni używają częściej łokci niż głowy, ale tak nie jest. Łokcie służą im tylko wtedy, gdy głową nie dają rady zrobić to, co zamierzali.

Kobiety urodzone w tym dniu są sta nowsze i zdecydowane na, wiele jeśli jest to im potrzebne do osiągnięcia ich celu. Stosują swoją własną taktykę w osiąganiu tego, co zamierzają. Są etyczne i moralne a ich piękne głowy pięknie potrafią planować, nigdy nie stawiają celu za cel życia, tylko za drogę. Ich zdolności praktyczne i chęci do życia czynią z nich wspaniałymi partnerkami.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to praktycy z zacięciem filozoficznym bardzo interesuje ich życie i człowiek. Aby osiągną swoje małe całe to, co nazywają potrzebą życia nie zawahają się użyć swoich łokci. Te rozpychanie się to nic innego jak robienie sobie miejsca dla swoich celów. Jednak nikt z ich przyjaciół na tym rozpychaniu nie ucierpi, bo dalecy są od przemocy, czy uszczęśliwiania siebie kosztem innych.

27 maja

Motto: Decyzje człowieka nie zawsze zależą od niego i jego woli

Osoby urodzone w tym dniu interesuje je doskonałość człowieka i niedoskonałość jego w podejmowaniu różnych ważnych decyzji. Twierdzą, że są religijne bo często słyszą szepczącego szatana.

Kobiety urodzone w tym dniu świetnie sobie radzą, jako prawnicy, lekarze psychiatrzy czy psychologowie. Ich natura wolna od wszelkich większych obciążeń typy zduszanie się do ciężkiej pracy w imię lepszego bytu dzieci czyni je osobami o dużym zacięciu do rozważań filozoficznych. Potrafią dobrze i szczerze doradzić, a także bezinteresownie pomoc bliźniemu. Lecz gdy wyczują, że są wykorzystywane potrafią się zemścić.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają, nad czym się w życiu zastanawiać, przynajmniej tak im się wydaje. Do życia podchodzą z dużą rezerwą zdają sobie z tego sprawę liczą się nie tylko ich chęci, ale także muszą być sprzyjające warunki, aby mogli zrealizować to, co sobie zaplanowali. Wierzą w teorię konieczności, którą kieruje przymus, czyli coś, co od nas nie zależy, ale, z czym należy się liczyć.

28 maja

Motto: Charakter człowieka to skrzyżowanie przyzwyczajeń, uczucia i rozumu

Osoby urodzone w tym dniu posiadają swoisty charakter, który lubią określać, jako coś, czego nie da się określić. Mają swoje przyzwyczajenia, z których trudno jest im zrezygnować np. oglądanie telewizora z książką w ręku. Mają też pewne zdolności do manipulowania ludźmi, ponieważ są dobrymi psychologami, czyli tymi, co potrafią
zrozumieć duszę

Kobiety urodzone w tym dniu wiele zawdzięczają swoim rodzicom, od których wiele się nauczyły. Ich główną cechą charakteru jest zdolność rozróżniania dobra i zła. Z pozoru jest to tylko proste, ta zdolność określa im świat i ludzi, z którymi przychodzi im mieć do czynienia, kształtuje także ich charakter.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo można określi po ich zachowywaniu się. Posiadają mało skomplikowany charakter i są słabi psychicznie. Łatwo poddają się nawykom i szybko popadają w przyzwyczajenia. Są wrażliwi na uwagi otoczenia, łatwo jest ich zawstydzić, ale gdy się zapomną “wychodzi z nich” zupełnie coś innego, są aroganccy i bezwstydni.

29 maja

Motto: Pomyślność to nie to samo, co po myśleć

Osoby urodzone w tym dniu mocno wierzą w szczęśliwą albo nie szczęśliwą gwiazdą, pod którą człowiek się urodziłem. Zastanawiają się, dlaczego jedni cieszą się pomyślnością przez całe życie, potrafią wszystko po ich myśli załatwić i być do tego jeszcze szczęśliwymi a inni używają swojego rozsądku tak jak należy to robić i nic im nie wychodzi.

Kobiety urodzone w tym dniu posiadają pewnego rodzaju wewnętrzną prawdę, która jest tylko im znana, którą można także porównać z wiedzą. To ich instynktowne wyczucie sytuacji bardzo ułatwia im życie w dobrze tego wszystko, co jest dla nich najlepsze i najwłaściwsze. Są miłe w obyciu i potrafią, jeśli tylko zechcą rzucić czar – urok na niejednego mężczyznę o silnej woli.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu od wczesnej młodości zauważyli, że są tacy ludzie, którzy bez większego wysiłku potrafią zwrócić na siebie uwagę nie tylko ludzi, ale i samego losu. Oni niestety nie są tymi ludźmi i dlatego jest im żyć z tą świadomością, która czyni z nich malkontentami. Być może dużo w tym przypadku ma do powiedzenia natura a co za tym idzie pewne cechy, które gołym okiem nie są widoczne, ale jak magnesu przyciągają wszystko to, co najlepsze. Niestety oni tych cech nie posiadają.

30 maja

Motto: Jedni chwalą nas za to, co robimy inni, za co czego nie robimy

Osoby urodzone w tym dniu rządzą się w życiu własnymi prawami, które dominują nad nimi. Według nich nie ma dobra i zła, ale są tylko dobre i złe postępki. Dobrem rządzą zalety, które posiadamy, a złem wady, które też posiadamy. Stosują taki podział jest dla nich wszystko jasne i proste tak przynajmniej im się wydaje. Ale to jest tylko teoria w życiu jak każdy wie różnie bywa.

Kobiety urodzone w tym dniu są opanowane i wewnętrznie spójne to pomaga im zdobywać nowych przyjaciół i uznanie, którym są obdarzane przez swoich współpracowników i przełożonych. Są w zgodzie z tzw. harmonia życia i niczego, co jest potrzebne im do szczęścia nie brakuje. Jedynie powinny więcej wierzyć w swoją pracę ani traktować jej rutynowo, zbyt duża pewność siebie nieraz może zrobić przykrą niespodziankę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu hołdują wyznaniu, że tylko umiar jest gwarancją naszego samozadowolenia w życiu rodzinnym i zawodowym a nawet większego sukcesu zawodowego. Koncentracja i uwaga na tym, co się robi jest ich główną zaletą, natomiast kobiety zarzucają im małoduszność, czyli niezdolność na pełne otwarcie się. Ta wada jest ich piętą Achillesową.

31maja

Motto: Przyczyną wielu rozgoryczeń jest niemożność bycia obojętnym

Osoby urodzone w tym dniu potrafią wiele w życiu wycierpieć i wiele cierpień znieść. Życie nie traktuje je zbyt łagodnie i jakby na przekór wszystkiemu testuje je, ile jeszcze mogą znieść? Ile jest w nich cierpliwości. Dlatego często można je zobaczyć na coś wściekłe, albo zasępione, gdy kielich się przepełnia goryczą stają się agresywne czy porywcze.

Kobiety urodzone w tym dniu nie mają łatwego życia a ból Glowy częstym jest ich towarzyszem. Łatwo jest je zdenerwować, choć potrafią wiele wycierpieć zanim się je zdenerwuje. Mogą być dobrymi aktorkami i rozkapryszonymi żonami. Życie uważają za coś takiego same niewiedzą, co, ale mówią o nim lekceważąco. Brakuje im w wielu przepadkach obojętności, która w ich przypadku może być lekarstwem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są szczerzy i szlachetni w przyjaźni potrafią być oddanymi przyjaciółmi. Mogą zrezygnować z wielu życiowych wygód, ale mają potrafią zdenerwować się byle, czym np. brakiem mleka. Powinno w domu być, ale go nie ma, biorą to zbyt personalnie, jako zamach na siebie czy lekceważenie. To może powodować u nich poczucie mściwości czy nawet zemsty. Muszą z tym walczyć.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska