Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na maj

Osoby urodzone w maju, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w maju

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski

Chicago

listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU: MAJ

1 maja

Motto:, Jeśli nie znajdziemy w sobie dobra nie znajdziemy go w świecie

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że cały świat dawno już zwariował dąży ku przepaści. Zło rządzi światem, ludzie są źli, najgorsi są politycy, którzy kradną, oszukują, biorą łapówki. Najchętniej by się z życia wycofali, skryli gdzieś daleko gdzie pieprz rośnie. Cechuje je skromność, a nawet ubóstwo, w którym upatrują cnoty, która ma naprawić świat.

Kobiety urodzone w tym dniu nie interesuje moda, ani największe sensacje dzisiejszych czasów. To, za czym inni przepadają, albo gotowi są wydać dużo pieniędzy je nie kręci. Są bardzo kobiece a ich okrągłości wprost są stworzone do pieszczoty i całowania. One nigdy nie powiedzą, że zamiast ugotować obiad mężowi wolą czytać poezję.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pędzą życie raczej skromnie i w samotności, niewiele od życia oczekują, ani nie chcą. Telewizor jest ich najlepszym przyjacielem, bo ludzie już coś tam mogą się domagać, a oni nie są w stanie czegoś dać. Reprezentują typ współczesnych pustelników mających w pogardzie świat i jego sprawy. Z wiekiem popadają w zamiłowanie do wszelkich trucizn łącznie z piciem piwa.

2 maja

Motto: Człowiek jest najważniejszy w społeczeństwie, bo społeczeństwo składa się z ludzi

Osoby urodzone w tym dniu lubią brać swoje życie i odpowiedzialność za nie na swoje barki. Decyzję tę motywują tym, że tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za swój los, za to czy jesteśmy szczęśliwi czy nie, biedni czy bogaci. Dobro i zło zanim stanie się problemem społeczeństwa najpierw dotknie naszego prywatnego „ja”.

Kobiety urodzone w tym dniu mają trudny charakter, często uważają, że wszystko z góry jest już ustalone, ale mimo tego próbują wkładać swoje palce i coś w ostatniej chwili chcą zmienić. Niby na tym im nie zależało a jednak nie potrafiły do końca zachować obojętności. Ich marzeniem jest mężczyzna, który zawsze otworzy drzwi i puści je przodem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają bardzo obojętny stosunek do ś wiata, który czasami przechodzi w wrogość. Nawet, jeśli są szczęśliwi czy tylko zadowoleni, nie potrafią tego okazać, co ich najbliższych irytuje. Jednak potrafią utrzymać się na szczycie fali i wyczuć kierunek wiatru, który skieruje ich tam gdzie chcą być w danej chwili.

3 maja

Motto: To, co jest moralne jest też wartościowe

Osoby urodzone w tym dniu są obowiązkowe i można na nich polegać, jeśli coś powiedzą, albo obiecają to znaczy się, że tak postąpią. Zawsze dotrzymują swoich zobowiązań. Nie lubią krętaczy i wszelkiego rodzaju nauczycieli ludzkości, którzy prawią kazania a sami postępują tak jak im jest wygodniej.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi matkami i żonami. Mają wiele motywów do pracy i do tego, aby być przykładem dla swoich najbliższych. Wiedzą, co mają zrobić w danej sytuacji i jak się zachować, aby nikogo nie urazić. Może nie wiedzą jak rozpocząć dyskusje, ale wiedzą jak ją zakończyć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mogą być na pewno politykami, bo ci akurat najmniej mają wspólnego z moralnością, poszanowaniem praw, czy prawdomównością. Oni nie należą do ludzi co wiedzą wszystko, a niczego nie rozumną. Dla nich rozumieć to znaczy nad czymś się pochylić, albo na dłużej zatrzymać swój wzrok, popatrzeć i pomyśleć.

4 maja

Motto: Subiektywnie znaczy takie jest moje zdanie, ale nie oznacza egoistycznie

Osoby urodzone w tym dniu na imieninach u cioci proszą ją, aby przetłumaczyła słowa angielskiej piosenki, bo była w Ameryce i na pewno zna angielski. A gdy ciocia zaprzeczyła, mówiąc: owszem w Ameryce byłam, ale nie znam angielskiego, wtedy te osoby, poszły po rozum do głowy mówiąc: pływałem w rzece, ale nie jestem rybą.

Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnej młodości potrafią narzucać tzw. swój styl życia. Pół biedy, gdy nie mają rodzin, szczęście, że potrafią być wyrozumiałe i nie zarozumiałe. One potrzebują innych ludzi, aby zobaczyć siebie, gdy ich wokół nie ma wtedy czują się jak małe dziewczynki, dopiero po trzecim dziecko wiedzą, o co w życiu chodzi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mogą mieć duże problemy ze swoim otoczeniem, jeśli nie uwierzą w to, że ich rację nie zawsze mogą czy muszą być racjami innych ludzi. Są zdumieni ludzkim zachowaniem, złośliwością przede wszystkim tych, którym nich. pomogli, podali pomocną dłoń. Jednak z lekkością ponoszą brew nad powierzchownością bliźnich.

5 maja

Motto: Być obiektywnym to znaczy przyznać rację i nie mieć żalu do nikogo

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że lepszy zawsze wygrywa, bogatszy ma rację, bo obiektywnie rzecz biorą, jeśli ktoś doszedł do czegoś musi być dobrym, bo na tym dobrze się zna.

Kobiety urodzone w tym dniu patrzą na świat szeroko otwartymi oczami. Bez zbędnych słów potrafią ocenić człowieka, albo sprawę, z którą mają do czynienia. Ich obiektywizm zjednuje im ludzi, dobrymi są sędziami, wypowiadają się bezstronnie i potrafią zachować zdrowy rozsądek nawet w sprawach sercowych, bo obiektywizm to nic innego niż widzenie ludzi i rzeczy takimi jakie są.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to wspaniali krytycy codzienności, a także dobrzy obserwatorzy tego wszystkiego, co wokół nich się dzieje. Ich obiektywizm i wyważone słowa zdobywają im przyjaciół, a najbardziej to, że nie stawiają siebie na pierwszym miejscu, ani nie doszukują się we wszystkim osobistych korzyści. Ich intencje w dużej mierze pokrywają się z efektami.

6 maja

Motto: Rządzenie jest sztuką, wydawanie rozkazów życiem

Osoby urodzone w tym dniu mają dar rządzenia, czyli przewodzenia grupie. Tak kierują swoim życiem, (w świadomy sposób), aby jak najwięcej z niego skorzystać i wziąć. Dla nich życie to drzewo życia, i każdego napotkanego człowieka traktują jak gałąź, bo której można wdrapać się wyżej.

Kobiety urodzone w tym dniu są tymi osobami w rodzinie, które trzymają ster władzy w swoich rękach. Nie są dyktatorkami, ale jeśli kogoś trzyma się przez całe życie pod swoim parasolem opiekuńczym trudno jest wymagać od niego później samodzielności. Dlatego nie są najlepszymi matkami, ani pedagogami. Same chęci nie wystarcza, aby było dobrze potrzeba jeszcze “podwładni” sami myśleli za siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to kandydaci na kierownicze stanowiska w wszelkiego rodzaju urzędach państwowych. Umiejętność rządzenia i zarządzania wyssali z mlekiem matki. Ale rządzenie jest sztuką taką samą jak chodzenie po linie, albo handlowania. Zawsze trzeba być uważnym i ostrożnym. Są zbyt zadufani w sobie i zbyt poważni, za mała przebywają na wolnym powietrzu, bo gdy się jest urzędnikiem o wolności osobistej rzadko, kiedy się myśli.

7 maja

Motto: Należy być posłusznym tzn. poddać się pod obronę silniejszego, ale czy zawsze?

Osoby urodzone w tym dniu posiadają dobrze rozbudowaną świadomość własnych możliwości. Raczej wolą słuchać niż mówić, a jeśli mają już coś zrobić to za wiedzą swoich przełożonych. Nie oznacza to, że są niezaradne życiowo, albo, że nie mają własnego zdania, wolę nie kopać się z koniem.

Kobiety urodzone w tym dniu tak jak każdy z nas mają swoje marzenia i pragnienia, które realizują z pomocą swojej przebiegłości i swoistej metody walki, która innym może wydawać się dziwaczna. Nie chcą prowadzić wojny przeciwko wszystko, bo życie uważają za pole walki, dlatego wybrały kompromis, jako oręż do walki. A co to takiego jest kompromis? Według nich umowa pomiędzy nimi a resztą świata.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią się ze wszystkimi dogadywać, świadczy to o tym, że nie mają natury wojowniczej. Ale życie nie znosi tych, co chcą obok przejść przez nie. Dlatego nie zawsze własne dobro można osiągnąć przy pomocy kompromisu. “Święty spokój”, o którym zawsze marzą nie raz jest złudzeniem, dlatego podporządkowanie się nie zawsze oznacza bezpieczeństwo, o którym marzą.

8 maja

Motto: Ustąpić nie zawsze znaczy dać za wygrane, czyli zrezygnować

Osoby urodzone w tym dniu trudno jest jednoznacznie określić, ponieważ ich charakter jest bliżej nieokreślony. Po odebraniu kiepskiego wykształcenia, wybrali kiepsko płatne prace, skazując się na życie przygnębiające, od wypłaty do wypłaty.

Kobiety urodzone w tym dni ze względu na swój trudny charakter nie są za bardzo lubiane w swoim środowisku. Mogą się godzinni o coś się z kimś sprzeczać i w jednej sekundzie przyznać im rację, po to tylko, aby na drugi dzień wszystko odwołać. Chociaż ich głos był pełen entuzjazmu i jasno określone myśli i słowa można było odczytać, że się zgadzają.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie są najlepszymi biznesmenami, ani też nie potrafią dobijać targu, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Są zbyt nerwowi a nawet narwani, mało solidni. Podejmują decyzje w jednej minucie, ale w następnej je zmieniania, Słowem potrafię umęczyć człowieka i siebie przy okazji, bo na pewno nie mają w tym przyjemności.

9 maja

Motto: Człowiek pojętny to taki, co jeszcze się nie nauczył, ale już wie

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że najwygodniej jest żyć w zgodzie ze sobą, co to oznacza? To co masz w głowie, albo w sercu jest twoje, bo wtedy mówisz i czuje jak ty, a nie ktoś kogo chcesz udawać, albo naśladować.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo zaradne życiowo i nie potrzeba pokazywać im dwa razy tego samego, raz wystarczy. Są dobrymi córkami i żonami, szybko się uczą, umieją podglądać, czyli obserwować to, co dzieje się wokół nich, wyciągać wnioski, a dalej to już prosta dla nich droga. Pomimo tych zalet nie za bardzo są lubiane w środowisku właśnie z ich powodu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają bardzo dobrze “opanowane” zdolności manualne. Potrafią coś zepsuć, ale potrafią też i naprawić, a naprawianie sprawia im przyjemność. Dobrze czują się w zawodach mechanicznych, typu mechanik samo chowy czy elektromonter. Wielu z nich jest wynalazcami wszelkiego rodzaju rzeczy zupełnie ludziom nie potrzebnych nawet im samym jak np. elektryczne kapcie.

10 maja

Motto: Pewność siebie to droga, którą dobrze znamy w dzień, ale w nocy staje się nam obca

Osoby urodzone w tym dniu potrafią dobrze wystartować, są tzw. dobrze zapowiadającymi się artystami, sportowcami, politykami, etc. Oni są wciąż w tym samym punkcie. Ludzie mówią o nich z uznaniem, ale niewiele z tego wynika. Gdzie po drodze gubi się ich pewność siebie na miejsce, które wchodzi niepewność. Te niezdecydowanie się przeszkadza im przez całe życie.

Kobiety urodzone w tym dniu to typowe kobiety, gdy myślimy o kobietach. Wiecznie niezdecydowane, wahające się, niepewne, przedtem wiedziały teraz już nie wiedzą. Jest to bardzo denerwujące nawet dla nich. Skąd ta niepewność się w nich bierze, same nie wiedzą. Być może z tego że nikomu nie ufają ani w nic nie wierzą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to cudowne dzieci, dobrze zapowiadający się młodzieńcy i niespełnieni mężczyźni, którym coś tam zabrakło do pełnego szczęścia i sukcesu. Pierwszą rzeczą, która podłożyła im nogę była właśnie niepewność siebie, niedowartościowanie, czy nawet kompleksy. W ich przypadku to jeszcze jest brak konsekwencji w tym, co robią jest też przyczyną, wkradnięcia się niepewności.

11 maja

Motto: W dzisiejszym świecie coraz mniej jest mitów, za to coraz to więcej mitomanów

Osoby urodzone w tym dniu mają niesamowitą wyobraźnię w tworzeniu słowem rzeczy, których tak naprawdę nie ma. Niektórzy nazywają ich ogrodnikami, bo przesadzają w tym wszystkim, co mówią. Jeszcze inni nazywają ich mitomanii, ponieważ tworzą mity. Ich myślenie skierowane jest na nich samych, w którym oni odrywają główne role.

Kobiety urodzone w tym dniu ponosi wyobraźnia do tego stopnia, że potrafią zapomną o rzeczywistości. Dwa razy wystąpiła w przedstawieniu szkolnym, a już tworzy mity o tym, że czeka ją największą sława aktorki od czasu niewiadomo, jakich. Nikt oczywiście w to nie wierzy poza nimi samymi. Jednak one potrzebują tego pożywienia, aby móc żyć i funkcjonować.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zachowują się jak rybacy na spotkaniu rodzinnym. Jeden przez drugiego opowiada, jakiej to on nie złapał ryby. Są to ludzie nieczęsto zaślepieni tym, co robią, pełni jakiegoś lęki, czy obawy przez bliźnimi a nawet samym życiem. Być może, dlatego takie mitomaństwo jest ich formą obrony przed światem.

12 maja

Motto: Wszyscy mamy rozum, (ale jedni mniej tak jak rąk) inni więcej go używają

Osoby urodzone w tym dniu dużo mówią o używaniu rozumu, nawet mają takiego powiedzonko: ten człowiek pozjadał wszystkie rozumy, czyli własnego też nie ma. Dzielą też według własnego uznania ludzi na rozumnych i bezrozumnych. Trudno jest jednak powiedzieć, na czym polega ich dzielenia i według jakich norm tego dzielenia dokonują. Jednak jedno jest pewne wysoko cenią sobie rozum.

Kobiety urodzone w tym dniu są zawsze pewne tego, co mówią i co robią, bo jak twierdzą zawsze używają rozumu. One oczywiście posiadają zdrowy rozum, czy taki rozum, który czasem określanym jest także, jako chłopski Wybierają mężczyzn starszych i statecznych i dojrzały, często zapominając, że oni są już w klubie sflaczałych penisów.
.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią ciężko pracować i wydaje im się, że na zdrowy rozum to innego wyjścia nie ma jak ciężka praca. Mają zdrowe podejście do życia jak to określają oraz zdrowe spojrzenie na świat. Rozum potrzebny jest im nie do używania go, ale upewniania się w tym, co już wiedzą z własnego doświadczenia. Rzadko, kiedy go gimnastykują, bo oni wcześniej wiedzą coś zanim to zrobią.

13 maja

Motto: Rozum praktyczny to taki, który współpracuje z rękoma

Osoby urodzone w tym dniu posiadają tzw., rozum praktyczny. A cóż to jest ten rozum praktyczny!? Rozum praktyczny to taki, w którym doświadczenie zdobyte w ciągu życia czegoś nas nauczyło. Jest to jednak bezwartościowe w momencie, kiedy trzeba przeprowadzić jakąś analizę myślową o czymś, czego nie znają. Wtedy się gubią, popełniają dziecinne błędy i są bezradne.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo praktyczne i przewidujące lubią też działać, czyli wprowadzić swoje słowa, w czym. Nie znoszą utyskiwania na zły los albo i jeśli spotkają takiego człowieka, wolą mu zejść z drogi niż podać rękę. Jest to ich własny system wartościowania ludzi, jeśli nie jesteś aktywny, siedzisz z założonymi rękami nie możesz być praktyczny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że praca, środowisko, w którym żyją kształtuję ich zachowanie i świadomość a rozum praktyczny to taki, który zawsze będzie brał do rozwagę za i przeciw. Dlatego nie za bardzo lubią nowości, czy wszelkiego rodzaju nowalijki. Umysł mają praktyczny, czyli taki, który musi przynieść z myślenia efekty materialne. Jednak nie podchodzą do życia z pytaniem:, co ja z tego będę miał? Tylko robią i działają.

14 maja

Motto: Rozum teoretyczny to taki, który nie nastręcza większego wysiłku, bo wszystko robimy w naszej głowie

Osoby urodzone w tym dniu lubią snuć teorie i gdybać. Myślą, co by było gdyby było. Oczywiście w teorii przeważnie wszystko jest piękne, o wiele piękniejsze niż w rzeczywistości, dlatego wiele rzeczy dla nich wydaję się prostych i łatwych. Nieraz nazywane są te osoby “filozofami”, bo więcej filozofują niż robią.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią dużo planować, ale rzadko, kiedy udaje im się wprowadzić plany w życie. Powodów, dlaczego tak nie jest można wymienić tysiące. Jednym z nich jest to, że teoria skąd brać pieniądze nie raz mija się z praktyką. Z czasem stają się przedłużeniem swoich planów, nie fundamentem domu, być może dymem z konina.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to doskonali projektanci marzeń, gorzej jest natomiast z wykonawstwem. Nie są też praktyczni, bo nie potrafią przewidzieć tego, co może wydarzyć się jutro, jeśli dzisiaj wydadzą wszystkie pieniądze. Ich teoria, że jakoś to będzie przeważnie się sprawdza, ale koszty, które poniosą są strasznie wysokie. Nie świadczy to najlepiej o ich zdolnościach planowania i przewidywania.

15 maja

Motto: Coś, co jest piękne musi być też moralnie czyste

Osoby urodzone w tym dniu lubią mówić na coś, co im się podoba, że to jest piękne. Jest to bardzo wygodne podejście do sprawy piękna, ponieważ nie nastręcza im większych trudności w ich subiektywnym odczuwaniu piękna. Jest to zbyt indywidualne podejście do sprawy, ale one takie są. Jest im z tym łatwiej żyć. Dlatego nie jest rzeczą łatwą zdobyć się im na obiektywizm i patrzenie na świat nie tylko ze swojego punktu widzenia.

Kobiety urodzone w tym dniu patrzą na świat poprzez trzy progi swojego myślenia. Wszystko jest ładne, pięknie, i cudowne. Podobnie jest z rzeczami z brzydkimi, które są brzydkie, okropne, i straszne. Jest to oczywiście ich indywidualne spostrzeganie świata. Piękno nie kojarzy im się z prawdą, czy z tym, co prawe. Dlatego łatwo jest je oszukać, bo są zbyt naiwne I łatwowierne w stosunku do ludzi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu piękno widzą oczywiście w kobietach, sztuka też może kojarzyć się im z pięknem, ale samo życie jest według nich okropne. Piękna sztuka musi nieść jakieś treści, piękna kobieta musi też być mądrą kobietą, ale oni o tym w ten sposób nie myślą. Dlatego ich definicja piękna jest zbyt prywatna, aby mogli dobrze funkcjonować w społeczeństwie czy nawet w swoim środowisku.

16 maja

Motto: Bóg jest wszędzie, ale w ten sposób nie myśli człowiek religijny

Osoby urodzone w tym dniu są ludźmi religijnymi interesują się tym, co może spotkać je po śmierci. Mają poglądy konserwatywno – tradycyjne. Wiara ich jest bardziej z rozsądku niż z potrzeby serca. Jest, więc bardziej powierzchowna niż należycie przemyślana.

Kobiety urodzone w tym dniu są osobami wierzącymi i praktykującymi. W ten też sposób wychowują swoje dzieci. Mają swoje skale wartości moralnej i duchowej, z którymi jednak się jawnie nie obnoszą. Są skromne i ciche. To, co według nich posiada jakąś wartość zaakceptowaną przez ogół przyjmują za swoją.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mało myślą o Bogu, ale za to dużo mówią o religii. Bóg dla nich jest pewnego rodzaju skrzynką życzeń, z którymi się do niego zwracają, natomiast sama religia na być listonoszem, który zaniesie ich życzenia do Boga.

17 maja

Motto: Świadomość to ręka podająca chleb do ust

Osoby urodzone w tym dniu zdają sobie też z tego sprawę, że można być świadomym na wiele sposobów. W ich przekonaniu świadomość to uświadomienie sobie, że jest żyje a ono wymaga poznania pewnych reguł gry. Życie to nic innego niż gra i przy pełnej świadomości można tą grą kierować.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią coś przemyśleć zanim to zrobią. Chcą być w pełni świadome tego, że krok, który zrobią naprzód będzie krokiem bezpiecznym. Te asekuranctwo nie zawsze zdaje w pełni egzamin, bo ryzyko jest częścią naszego życia, naszej gry w życie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są świadomi życia i jego uroków. A świadomi to tacy, którzy mają swoją własną racjonalną filozofię życia. Świadomi są tego co robią i świadomi są tego co nie zrobią, jakie będą konsekwencje robienia lub nie robienia. Dla nich życie to książka podróżnicza, którą po przeczytaniu chce się doświadczyć na własnej skórze.

18 maja

Motto: Bezcelowość w życiu to brak stawiania sobie pytań co dalej

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że życie ludzkie nie ma większego sensu, to znaczy ma jeden zasadniczy sens – cierpienie. Są mieszaniną światła i ciemności, bo nie potrafią „same siebie czytać”.

Kobiety urodzone w tym dniu to takie niebieskie anioły z sercem o kolorze atramentu. Niby są zadowolone nie mają na co się uskarżać, uśmiech nie gości na ich ustach zbyt często ale śmieją się słodko. We wszystkim widzą ulotność chwili, której symbole może być piórko, a ono symbolem ptaka. Jednak ptak też może być symbolem dynamiki, której im niestety brakuje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią się cieszyć z tego co mają, a mają sporo. Wiecznie są niezadowoleni i to niezadowolenie jest ich główną cechą charakteru. Jako dzieci cieszą się ze zepsucia zabawki, a w życiu dorosłym radość to szybsze bicie serca i świadomość, że wysiłek często idzie na marne. Mówią: patrzcie państwo pracował jak mrówka i nic z sobą na tamten świat nie zabrał.

19 maja

Motto: Język to narzędzie poszerzające świat człowieka

Osoby urodzone w tym dniu lubią dużo mówić, opowiadać, są doskonałymi interpretatorami świata otaczającego ich. Język w ich posługiwaniu się nim jest wspaniałym narzędziem w zdobywaniu świata. Takie zawody jak dziennikarstwo, czy adwokatura, nie wspominając o handlu są jakby dla nich stworzone.

Kobiety urodzone w tym dniu mają strasznie dużą siłę przekonywania innych, potrafią nawet jeśli tylko zechcą wmówić innym rzeczy nieprawdopodobne. Potrafią słowem opisać wszytko to co tylko ślina przyniesie im na język. Nie jest to najlepsza ich zaleta, ale w krytycznych chwilach ich życia słowami zdobywają sobie przyjaciół i uznanie, co nie jest bez znaczenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu za pomocą potrafią urządzić się w życiu jak mało kto. W młodości brano ich za przemądrzalców, ale oni z każdym rokiem dojrzewali, uczyli się, więcej rozumiali i doszli to tego co sobie zaplanowali. Aby to wszystko osiągnąc musi się być pracowitym i wytrwałym, a przede wszystkim zdolnym co wysłowienia tego wszystko co zamierza się zrobić. Bez komunikatywności oni nic nie potrafią zrobić.

20 maja

Motto: Poznać to znaczy coś doświadczyć

Osoby urodzone w tym dniu lubia podróże i częste zmiany miejsca. Nieraz mówi się o nich, że nigdzie miejsca dłużej nie zagrzeją. Ich poznawanie to także odkrywanie czegoś nowego, a także nawiązywanie nowych przyjaźni. Są niespokojne o jutrzejszy dzień, bo zbyt bardzo niecierpliwią się tym kiedy on nastanie. Ich poznawanie jest fascynujące, bo pozwala im na zapomnienie wieku i sprawia im przyjemność.

Kobiety urodzone w tym dniu są z natury ciekawskie, ale ich ciekowość to nie tylko zaspokajanie ciekawości to także poznawanie. Przy poznawaniu czegoś według nich ciekawego, potrafią szybko się uczyć i nie narzekają na nudą, która innym tak doskwiera. Przy nich i inne osoby mogą dużo skorzystać, bo one chętnie swoimi doświadczeniami się dzielą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają duże zadatki na wybitnych naukowców ze względu na swój bardzo ciekawski charakter. Wszystko ich interesuje, wszystko chcą wiedzieć. Nie żałują swojego wolnego czasu na dokształcanie się czyli czytanie literatury fachowej. Imponują im ludzie, którzy coś potrafią zrobić np. napisać operę. Jak te wszystkie nuty się układają w muzykę dziwią się.

21 maja

Motto: Człowiek, który nigdy się nie dziwi nie może być inteligentny

Osoby urodzone w tym dniu lubią się dziwić, pół biedy kiedy jeszcze są dziećmi, zdziwienie dziecinne jest bardzo zabawne. Gdy jest się dorosłym trzeba umieć się dziwić, zdziwienie musi być inteligentne, ale one nie za bardzo umią dziwić się inteligentnie. Czym człowiek starszy tym bardziej się dziwi, a osobom urodzonym tym dniu jest ono wręcz niezbędne do życia.

Kobiety urodzone w tym dniu są łagodnego usposobienia, życzliwe dla bliźniego i wyrozumiałe. Czasami nawet ich wyrozumiałość przechodzi w zdziwienie. Dziwią się na przekład, że można całe życie pracować i nic ze swojej pracy nie mieć. Dziwią się z tego, że są ludzie, którzy za wszelką ceną pragną być politykami. Takie jest ich zdziwienie, że komuć coś tam się chce.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu czasem lubią popatrzeć na świat ze swojego fotelu z pokoju. Siedzą przed telewizorem i się dziwią, że jeden skandal polityczny goni drugi. Wyciągają służne wnioski, że politycy kradną, oszukują i znowu się dziwią, że świat tak jest urządzony od samego początku. Ich zdziwieniu nie ma końca, a zdziwienie jest przyczyną wielu dawno odkrytych praw, odkrywanych przez nich na własny użytek.

22 maja

Motto: Człowiek i technika czyli mit wykorzystywania swoich umiejętności przez leniwych

Osoby urodzone w tym dniu są uzdolnione technicznie i technika jest ich sprzymierzeńcem. Lubią wszelkiego rodzaju nowalijki techniczne, przepadają za grzebaniem w samochodzie, naprawą odkurzacza. Wielką przyjemność sprawia im patrzenie na duże koparki i dźwigi unoszące jakieś wielkie kawałki żelastwa. Rozwiązać tajemnicę budowania piramid jest ich największym marzeniem.

Kobiety urodzone w tym dniu wolą przez cały dzień patrzeć na latające samoloty niż ugotować obiad. Gdy tylko trafi się okazja oglądnięcia jakiegoś nowego katalogu samochodowego, gotowe są rzucić wszystko, nawet zrezygnować z randki. Ten słaby punkt ich charakteru może być wykorzystany przez wszelkiego rodzaju mechaników samochodowych i komputerowców. Dla muszą koniecznie uważać na mężczyzn w tych zawodach.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają prawie nieograniczone pole do popisu we wszelkiego rodzajach starych złomowiskach samochodów, gdzie mogą się wyżywać jako konstruktorzy. Ich pasja do majsterkowania może być źle zrozumiana przez osoby im bliskie, które czują się jakby były dopiero na drugim miejscu w ich życiu, a tego nikt in lubi. Egoizm plus zapatrzenie w siebie, słabe zrozumienie swoich słabostek to główne grzechy tych mężczyzn.

23 maja

Motto: Szczęśliwa rodzina nie może być demokratyczna

Osoby urodzone w tym dniu bardzo cenią sobie szczęście rodzinne a przede wszystkim rodzinę. Wierzą w siłę i moc rodziny, w jej znaczenie, a węzeł małżeński jest dla nich nie tylko symbolem, ale przede wszystkim przemierzem dwojga ludzi, serc i dusz ze światem i Bogiem. Nierozerwalność tego węzła to gwarancja na stabilność, moralność, dobro, prawdę, nie mówiąc o miłości, bo ona jest podstawą tego wszystkiego.

Kobiety urodzone w tym dniu są wspaniałymi matkami i żonami. Potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę w domu i stworzyć dobre warunki do pracy poza nim mężowi. Są wspaniałą podporą psychiczną i moralną. Są piękne bo są dobre. Więzi miłości jakie nawiązują pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny są nići, które wiążą ich na dobre.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to przysłowiowe koła napędowe szczęścia rodzinnego. Bardzo wysoko cenią sobie swoją rolę w rodzinie jako głowa rodziny. Starają się zawsze mieć własne niezależne sądy wobec dzieci, nikogo w rodzinie tej najbliższej nie faworyzować. Ich zdaniem każda rodzina rządzi się własnymi prawami, które wszyscy członkowie muszą jednakowo przestrzegać.

24 maja

Motto: Celem życia nie jest śmierć, ale życie w godności

Osoby urodzone w tym dniu żyją tak jakby śmierci nie było. Z jednej strony na wszystko mają czas, wszystko odkładają na później, do niczego im się nie spieszy. Z drugiej strony traktują życie, jako małą chwilkę, z którą trzeba coś zrobić. Najlepiej według nich jest żyć z dala od wszelkich spraw, którymi żyje tzw. ludzkość. Dla nich najważniejsza jest godność i szczęście osobiste.

Kobiety urodzone w tym dniu swoim sposobem bycia i życia stwarzają wrażenie, że zasługują na wiele więcej niż w rzeczywistości mają. Ale jest to tylko wrażenie, bo zasługują na to, co mają nawet o więcej nie myślą, choć być może w skrytości marzą o czymś więcej. Nie są zarozumiałe, ale potrafią zachować się wyniośle. Nie są służalcze, ale potrafią oddać każdemu to, co mu się należy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu każdą przeszkodę życia pokonują bez szemrania i sprzeciwu. Czasem wydaje im się, że zasługują na więcej, ale przez cały czas pamiętają, że zawsze jest taka możliwość, że otrzymają mniej. I więcej i mniej przyjmują ze spokojem ducha i godnością na twarzy. Pochwałę przyjmują z lekkim uśmiechem na ustach, naganę ze zdziwieniem, ale podniesionym czołem.

25 maja

Motto: Ci, co nie lubią wędrować kręcą się w kółko

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo ruchliwe. Ruch czyni z nich wszędobylskimi i wkładającymi nos w nie swoje sprawy. Nie wszystkim to się podoba, ale one inne nie mogą być. Gromadzą stare gazety, kupują nowe książki, tylko po to, aby to kiedyś przeczytać. Same jednak w to nie wierzą, skąd, więc w nich ta siła kupowania i składanie czegoś, czego nigdy nie wykorzystają.

Kobiety urodzone w tym dniu są niespokojne i trudno jest z nimi wytrzymać. Inteligencję mają powierzchowną, ale bardzo błyskotliwą. Niby coś tam wiedzą, coś im się przypomina, ale tak do końca nie są przekonane czy wiedzą na pewno. Łatwo się uczą jeszcze łatwiej zapominają jednak najważniejsze jest to, że w nauce i zapominaniu mają przyjemność.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są wędrowcami, mają łatwy kontakt z ludźmi i nawiązywaniem znajomości, co niestety nie jest zaletą, ale w ich przypadku wadą. Przez ten nieustany ruch wszystko kojarzy im się ze wszystkim, zamazuje w pamięci. Łatwość korzystania ze swoich znajomości i gościnności obcych czyni z nich współczesnymi włóczęgami o wielu zawodach i zainteresowaniach.

26 maja

Motto: Głowa jest tak samo ważna jak łokcie w pokonywaniu przeszkód do celu

Osoby urodzone w tym dniu wiedzę, że do osiągnięcia swoich celów potrzeba nie tylko mocnej głowy, ale i dużych łokci. Niektórzy uważają, że oni używają częściej łokci niż głowy, ale tak nie jest. Łokcie służą im tylko wtedy, gdy głową nie dają rady zrobić to, co zamierzali. Ani pochlebstwa ani nienawiść nie jest ich domeną, oni tylko pilnują swojego interesu.

Kobiety urodzone w tym dniu są stanowcze i zdecydowane na, wiele jeśli jest to im potrzebne do osiągnięcia ich celu. Stosują swoją własną taktykę w osiąganiu tego, co zamierzają. Są etyczne i moralne a ich piękne głowy pięknie potrafią planować, nigdy nie stawiają celu za cel życia, tylko za drogę. Ich zdolności praktyczne i chęci do życia czynią z nich wspaniałymi partnerkami.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to praktycy z zacięciem filozoficznym bardzo interesuje ich życie i człowiek. Aby osiągną swoje małe całe to, co nazywają potrzebą życia nie zawahają się użyć swoich łokci. Te rozpychanie się to nic innego jak robienie sobie miejsca dla swoich celów. Jednak nikt z ich przyjaciół na tym rozpychaniu nie ucierpi, bo dalecy są od przemocy, czy uszczęśliwiania siebie kosztem innych.

27 maja

Motto: Decyzje człowieka nie zawsze zależą od niego i jego woli

Osoby urodzone w tym dniu mają skłonności do rozważań na różne tematy a najbardziej upodobały sobie rozważania filozoficzne. Interesuje je doskonałość człowieka i niedoskonałość jego w podejmowaniu różnych ważnych decyzji. Szukają definicji szczęścia, wolności, przyjemności i tego czy możemy osiągnąć całkowitą wolność. To znaczy, jaką?

Kobiety urodzone w tym dniu świetnie sobie radzą, jako prawnicy, lekarze psychiatrzy czy psychologowie. Ich natura wolna od wszelkich większych obciążeń typy zduszanie się do ciężkiej pracy w imię lepszego bytu dzieci czyni je osobami o dużym zacięciu do rozważań filozoficznych. Potrafią dobrze i szczerze doradzić, a także bezinteresownie pomoc bliźniemu. Lecz gdy wyczują, że są wykorzystywane potrafią się zemścić.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają, nad czym się w życiu zastanawiać, przynajmniej tak im się wydaje. Do życia podchodzą z dużą rezerwą zdają sobie z tego sprawę liczą się nie tylko ich chęci, ale także muszą być sprzyjające warunki, aby mogli zrealizować to, co sobie zaplanowali. Wierzą w teorię konieczności, którą kieruje przymus, czyli coś, co od nas nie zależy, ale, z czym należy się liczyć.

28 maja

Motto: Charakter człowieka to skrzyżowanie przyzwyczajeń, uczucia i rozumu

Osoby urodzone w tym dniu posiadają swoisty charakter, który lubią określać, jako coś, czego nie da się określić. Mają swoje przyzwyczajenia, z których trudno jest im zrezygnować np. oglądanie telewizora z książką w ręku. Mają też pewne zdolności do manipulowania ludźmi, ponieważ są dobrymi psychologami, czyli tymi, co potrafią zrozumieć duszę

Kobiety urodzone w tym dniu wiele zawdzięczają swoim rodzicom, od których wiele się nauczyły. Ich główną cechą charakteru jest zdolność rozróżniania dobra i zła. Z pozoru jest to tylko proste, ta zdolność określa im świat i ludzi, z którymi przychodzi im mieć do czynienia, kształtuje także ich charakter.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo można określi po ich zachowywaniu się. Posiadają mało skomplikowany charakter i są słabi psychicznie. Łatwo poddają się nawykom i szybko popadają w przyzwyczajenia. Są wrażliwi na uwagi otoczenia, łatwo jest ich zawstydzić, ale gdy się zapomną “wychodzi z nich” zupełnie coś innego, są aroganccy i bezwstydni.

29 maja

Motto: Pomyślność to nie to samo, co po myśleć

Osoby urodzone w tym dniu mocno wierzą w szczęśliwą albo nie szczęśliwą gwiazdą, pod którą człowiek się urodziłem. Zastanawiają się, dlaczego jedni cieszą się pomyślnością przez całe życie, potrafią wszystko po ich myśli załatwić i być do tego jeszcze szczęśliwymi a inni używają swojego rozsądku tak jak należy to robić i nic im nie wychodzi.

Kobiety urodzone w tym dniu posiadają pewnego rodzaju wewnętrzną prawdę, która jest tylko im znana, którą można także porównać z wiedzą. To ich instynktowne wyczucie sytuacji bardzo ułatwia im życie w dobrze tego wszystko, co jest dla nich najlepsze i najwłaściwsze. Są miłe w obyciu i potrafią, jeśli tylko zechcą rzucić czar – urok na niejednego mężczyznę o silnej woli.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu od wczesnej młodości zauważyli, że są tacy ludzie, którzy bez większego wysiłku potrafią zwrócić na siebie uwagę nie tylko ludzi, ale i samego losu. Oni niestety nie są tymi ludźmi i dlatego jest im żyć z tą świadomością, która czyni z nich malkontentami. Być może dużo w tym przypadku ma do powiedzenia natura a co za tym idzie pewne cechy, które gołym okiem nie są widoczne, ale jak magnesu przyciągają wszystko to, co najlepsze. Niestety oni tych cech nie posiadają.

30 maja

Motto: Jedni chwalą nas za to, co robimy inni, za co czego nie robimy

Osoby urodzone w tym dniu rządzą się w życiu własnymi prawami, które dominują nad nimi. Według nich nie ma dobra i zła, ale są tylko dobre i złe postępki. Dobrem rządzą zalety, które posiadamy, a złem wady, które też posiadamy. Stosują taki podział jest dla nich wszystko jasne i proste tak przynajmniej im się wydaje. Ale to jest tylko teoria w życiu jak każdy wie różnie bywa.

Kobiety urodzone w tym dniu są opanowane i wewnętrznie spójne to pomaga im zdobywać nowych przyjaciół i uznanie, którym są obdarzane przez swoich współpracowników i przełożonych. Są w zgodzie z tzw. harmonia życia i niczego, co jest potrzebne im do szczęścia nie brakuje. Jedynie powinny więcej wierzyć w swoją pracę ani traktować jej rutynowo, zbyt duża pewność siebie nieraz może zrobić przykrą niespodziankę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu hołdują wyznaniu, że tylko umiar jest gwarancją naszego samozadowolenia w życiu rodzinnym i zawodowym a nawet większego sukcesu zawodowego. Koncentracja i uwaga na tym, co się robi jest ich główną zaletą, natomiast kobiety zarzucają im małoduszność, czyli niezdolność na pełne otwarcie się. Ta wada jest ich piętą Achillesową.

31 maja

Motto: Przyczyną wielu rozgoryczeń jest niemożność bycia obojętnym

Osoby urodzone w tym dniu potrafią wiele w życiu wycierpieć i wiele cierpień znieść. Życie nie traktuje je zbyt łagodnie i jakby na przekór wszystkiemu testuje je, ile jeszcze mogą znieść? Ile jest w nich cierpliwości. Dlatego często można je zobaczyć na coś wściekłe, albo zasępione, gdy kielich się przepełnia goryczą stają się agresywne czy porywcze.

Kobiety urodzone w tym dniu nie mają łatwego życia a ból Glowy częstym jest ich towarzyszem. Łatwo jest je zdenerwować, choć potrafią wiele wycierpieć zanim się je zdenerwuje. Mogą być dobrymi aktorkami i rozkapryszonymi żonami. Życie uważają za coś takiego same niewiedzą, co, ale mówią o nim lekceważąco. Brakuje im w wielu przepadkach obojętności, która w ich przypadku może być lekarstwem.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są szczerzy i szlachetni w przyjaźni potrafią być oddanymi przyjaciółmi. Mogą zrezygnować z wielu życiowych wygód, ale mają potrafią zdenerwować się byle, czym np. brakiem mleka. Powinno w domu być, ale go nie ma, biorą to zbyt personalnie, jako zamach na siebie czy lekceważenie. To może powodować u nich poczucie mściwości czy nawet zemsty. Muszą z tym walczyć.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz