Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na marzec

Osoby urodzone w marcu, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w lutym

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 marca

Motto: Najpierw wszystko rodzi się w naszych myślach, później ręce nadają temu kształt

Osoby urodzone w tym dniu są opanowane i postępują według własnej woli, wiedzą, że bagaż biedy jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, i nie trzeba go pilnować.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią działać bez przymusu i chcą być do końca przekonane, że to, na co się decydują jest dla nich najlepsze. W życiu jak wiadomo różnie bywa, ale ich opanowanie stwarza im wiele możliwości wykazania się w ciężkich i trudnych sytuacjach życiowych. Dobrze sobie radzą na kierowniczych stanowiskach i nie należą do tych co mają tatuaże na pół ręki wyimagimowego mężczyzny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są powściągliwi i lubią swoje decyzje przemyśleć zanim na coś się zdecydują. Postępują według swojej woli, która w wielu przypadkach jest siłą napędową w ich działaniu. Rzadko, kiedy chcą zmienić swoje postępowanie i raz przyjęte zasady pozostają na długo dla nich zasadami. Nie należą do tych co dmuchają w kolorowe balony swojej próżności.

2 marca

Motto: Doskonałość duchowa polega na tym, że nie pragniemy za dużo, a mało nas nie zadawala

Osoby urodzone w tym dniu pragną za wszelką ceną osiągnąć złoty środek. Oczekują od życia tyle na ile zasługują, tyle im się należy, nie chcą za dużo, ani za mało. Tyle przyjemności i pochwał na ile zasłużyli, albo tyle smutku i przykrości na ile też zasłużyli.

Kobiety urodzone w tym dniu cenią sobie wartości dekoracyjne. A co to takiego można zapytać? Najnowsza torebka, buty, szalik, jeśli je stać to nawet meble, które powinni podziwiać ci, co też sobie ceni wartości dekoracyjne. Mają właściwy stosunek do wszystkiego i do wszystkich, potrafią opanować swój gniew, ale i tłumią w swoje uczucia namiętności. Tuszują smutek, ale i na radość nie chcą sobie pozwolić.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają duże poczucie poszanowania prawa, tradycji i zwyczajów. Dbają o rodzinę i mają skromności do idealizowani swojego życia, bo mają je ułożone. Tyle samo dni słonecznych, co i pochmurnych, kar i nagród. Wiedzą, że jeśli dzisiaj jest wesoło jutro będzie smutno, taka mozaika dla wielu może wydawać się nieciekawa a nawet przerażająca, dla nich tak właśnie działa świat. Raczej go nie przeżywają, ale go „przeżuwają”.

3 marca

Motto: O wielu rzeczach myślimy, ale tylko niektóre postanawiamy zrobić

Osoby urodzone w tym dniu mają otwarte głowy na wszystko to, co dzieje się wokół nich. Światem interesują się już od samego rana (za bardzo) o wszystkim chcą wiedzieć i mieć własne zdanie. Ich myślę składa się z myślenia o rzeczach dalszych, bliższych i tych, które trzeba będzie kiedyś zrobić. Pierwszeństwo mają te rzeczy, które są nie tylko lepsze od innych, ale przede wszystkim najpotrzebniejsze dla nich samych.

Kobiety urodzone w tym dniu zawsze od samego rana mają wiele postanowień: iść do sklepu, ugotować obiad, zadzwonić do koleżanki, w pracy zrobić to, czego wczoraj nie udało się wykonać. Widać, że lubią planować, są aktywne, potrafią myśleć na wielu płaszczyznach, bo życie traktują jak krzyżówkę, którą dla przyjemności i wysiłku trzeb rozwiązać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zaczynają dzień od włączenia telewizora, czy rozmowach o tym, co się wczoraj wydarzyło. Potrafią też planować i robić jakieś założenia na przyszłość. Mają dużo postanowień niektóre z nich są naprawdę świetne np. wybudowanie domu poza miastem z dala od ruchu i hałasu wielkomiejskiego. Ten ogień chęci mieszkał w ich umyśle zawsze, a w nocy ich głowy płonęły.

4 marca

Motto: Odwaga i męstwo cóż one znaczą jeśliby nie było strachu i tchórzostwa

Osoby urodzone w tym dniu lubią martwić się na zapas raz o to, że stracą swoje oszczędności, to znowu, że będą chore. Nie jest to tchórzostwo, ale takie życie w stresie jest nieprzyjemne.

Kobiety urodzone w tym dniu umieją przeciwstawić się życiu, ale potrafią zadręczać siebie i innych swoim strachem przed czymś, co dopiero ma się wydarzyć. Ich wrodzona ostrożność może naprawdę dać się we znaki, tym bardziej, że praktycznie nikomu nie ufają. Wiedzą o tym i potrafią z tym żyć, co można zaliczyć im w poczet odwagi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że męstwo jest wiedzą, która pozwala im na rozpoznanie swoich słabostek, a mają ich, co nie miara. Łatwo im ulegają nawet poddają się z ochotą. Męstwo tłumaczą sobie, analizuje je tak długo i zawzięcie, że z czasem ono przestaje być męstwem, a odwaga odwagą.

5 marca

Motto: Hojność to nie tylko lekką ręką wydawanie pieniędzy to także w pocie czoła praca

Osoby urodzone w tym dniu odczuwają radość w wydawaniu zarobionych pieniędzy, niestety ta radość nie może być zbyt długa, bo jak każda rzecz musi mieć swój początek i koniec. Ważne jest to, że się nie smucą z powodu wydanych pieniędzy, ani nie odczuwają żalu.

Kobiety urodzone w tym dniu zdają sobie sprawę z tego, że umiejętność wydawania pieniędzy jest tak samo ważna jak wiele innych rzeczy, których w ciągu życia człowiek się uczy. Przy tym przez cały czas muszą pamiętać, aby nie być rozrzutnymi, bo od hojności tylko mały kroczek do rozrzutności. Dobre są z nich gospodynie domowe, bo potrafią wszystko sobie tak rozplanować, aby na wszystko starczyło.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu często ocierają się w swoim życiu, o różne spekulacje finansowe. Chęć zysku jak wiatr co rozsiewa ich pragnienia powoduje także czasem ataki kaszlu, bo mają alergie. W takich sytuacjach zachowują się jak piece na węgle, które potrzebują powietrza aby ogień napił się powietrza.

6 marca

Motto: Przeciwieństwa są potrzebne tak jak lustra

Osoby urodzone w tym dniu lubią doszukiwać się w bliźnim tego czy tamtego. Wiadomo skoro wszędzie są źli to gdzieś muszą być dobrzy, trzeba tylko ich poszukać, lub nawet wyszukać.

Kobiety urodzone w tym dniu nie wierzą w stałą przyjaźń, bo z góry zakładają, że nie może być dwoje ludzi całkowicie pasujących do siebie, tak właśnie rozumieją przyjaźń. Do jakichś większych porywów miłosnych też nie są za bardzo zdolne, bo posiadają dziwne tendencje do psucia. Wolą popiół i zgliszcza od wiosny nadziei stojącej przy oknie sypialni.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią mieć dobrze ułożone życie, tak, aby wszystko w nim było na swoim miejscu. Z drugiej strony pociągają ich przygody z dala od domu nawet awanturniczy tryb życia. Najpierw czegoś namiętnie szukają przez kilka tygodni a gdy już znajdą w tym zadowolenie i przyjemność wtedy ogłaszają całemu światu, że to jest pomyłka, nie to mieli na myśli, itd. Obracanie kota ogonem, czyli coś ich pociąga, ale tylko do czasu.

7 marca

Motto: Powodów, dla których ludzie się kochają jest dużo mniej niż, dla których się nienawidzą

Osoby urodzone w tym dniu wybierają przyjaźni z takimi ludźmi, z którymi żyje się im godnie, pożytecznie, przyjemnie a przede wszystkim dobrze. Co wcale nie oznacza, że one kochają dobro, czy rozpatrują pojęcia dobra. One na tych rzeczach się nie znają, bo w myśl powiedzenia każdy lubi to, co wydaje mu się, że lubi, i to, co dla niego jest dobre.

Kobiety urodzone w tym dniu umieją oddawać uczucia tym, co uczuciowo w nie zainwestowali. Życzą dobrze tym do im dobrze życzą a przede wszystkim tym dobrze życzą, z których mają korzyści. Nie jest to znowu taka powszechna rzecz, bo wielu ludzi życzy źle wiedzą, że sami będą mieli źle, ale tamci jeszcze gorzej.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są uczynni i życzliwi najbardziej tym ludziom, których dobrze, albo wcale nie znają. Ich nastawienie do świata jest pozytywne, nie są konfliktowi i żywią niechęci do bliźniego przez długi okres czasu. Potrafią odwzajemniać uczucia i nie jedna osoba mogłaby nazwać ich swoim przyjacielem, chociaż niemało jest dyskusji nad znaczeniem słowa przyjaźń. Czy pochodzi ono od przyjaciół, czy od życzliwości?

8 marca

Motto: Dużo wiemy o sobie, ale jeszcze więcej o sobie nie wiemy

Osoby urodzone w tym dniu w pogoni za przyjemnościami życia potrafią biec na oślep, co prowadzi do tego, że nieraz są krzywdzone przez same siebie. Nie oznacza to, że postępują wobec siebie niesprawiedliwie, one po prostu wyrządzają sobie krzywdę poprzez zaniedbanie własnych interesów, nie troszczenie się o własne zdrowie ani opinię.

Kobiety urodzone w tym dniu żyją szybko i męcząco wciąż w pogoni za czymś nowym i modnym. Wydają więcej niż budżet na to pozwala skutkiem tego są wieczne długi, niezapłacone rachunki, bałagan w życiu osobistym. Dotyczy to w szczególności młodych kobiet w starszym wieku wszystko powoli dochodzi do normy, one mądrzeją poznają swoje namiętności, ale z czasem rzucą nawet papierosy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu postępują spontanicznie popełniają przy tym wiele błędów. Niestety wszyscy je popełniamy, ale oni w jakiś dziwny sposób dużo popełniają ich na nie swoją korzyść. Podejmowanie Niewłaściwych decyzji, o których wadach wiedzą zanim jeszcze je podjęli jest czymś, co można im przepisać, jako główną cechę charakterystyczną.

9 marca

Motto: Ambicja jest nam potrzebna nawet do tego, aby pójść na spacer

Osoby urodzone w tym dniu mają wielkie plany życiowe ich ambicją jest, aby jeśli nie wszystko to bynajmniej część z nich spełnić. Ustosunkować się należycie do ambicji to także realizacja średnich i małych planów, bez których nawet nie wiedzielibyśmy o dużych i wielkich. Pragną naładować baterie poklasku i pochwał energią ludzi, którzy tak na dobrą sprawę niewiele mają z nimi wspólnego.

Kobiety urodzone w tym dniu mają wiele celów bardzo ambitnych i o wielu sprawach rozważają. Obiecują , że za byle co, to one się nie sprzedadzą, że są w cenie i dobrze trzeba za nie zapłacić. Dla kupujących ważne jest coś innego, tak jak dla komara kropla krwi jest morzem krwi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uchodzą za lubi nadmiernie ambitnych, co jest tak samo złe jak brak ambicji. Często stawiają swoje możliwości wyżej niż w rzeczywistości są one warte, co powoduje niepotrzebne stresy. Do wszystkiego potrzebują przewodnika, pilota nawet do włączenia i wyłączenia telewizora.

10 marca

Motto: Spryt to takie trzecie oko wykorzystuj je dla dobra

Osoby urodzone w tym dniu mają pewne zdolności załatwienia czegoś, czego inni nie mogą załatwić. Są to ludzie rozsądni i pracowici, ale czasami potrafią być przebiegłymi i chytrymi, co się kłóci z rozsądkiem, bo wiadomo oliwa zawsze na wierzch wypływa.

Kobiety urodzone w tym dniu są życiowo zaradne, a niektórzy mówią o nich, że są sprytne. Spryt nie zawsze musi nam się kojarzyć się z przebiegłością, bo one nie są przebiegłe. Po prostu nieraz lubią wyprzedzać bieg wypadków. Na tym polega ich spryt? Na tym samym co szybko myślącego szachisty, aby przewidzieć ruch przeciwnika na trzy posunięcia z góry.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że mają pewne cechy wrodzone i jedną z nich jest spryt. Ich spryt chyli się ku drobnym oszustwom typu pójściem z kolegami na piwo po pracy i wmówienie żonie, że pracowali po godzinach. Są też romantyczni potrafią powiedzieć: zachodzące słońce ma już dość wyjącej kosiarki.

11 marca

Motto: Wolność to znaczy móc dokonać wyboru, wielu tego jednak nie potrafi

Osoby urodzone w tym dniu są chcą być za wszelką cenę wolnymi nawet czasem za najwyższą, czyli nie liczenie się z konsekwencjami, jakie mogą na nich spać po wygłoszeniu swych poglądów i opinii. Często jednak zapominają, że wolność to także prawo wyboru nieraz mniejszego zła, ale zawsze zła.

Kobiety urodzone w tym dniu chcą być niezależne pod każdym względem nie tylko od rodziny, ale i od całego świata. Ta niezależność w wielu przypadkach jest im do niczego potrzebne. Zbyt duże demonstrowanie jej w szczególności w miejscach publicznych często nawet wśród przyjaciół sprawia wrażenie, że są monszalańskie, a nawet aroganckie, co zraża wiele osób do nich. Zupełnie niepotrzebnie, bo w głębi duszy takimi nie są.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu często zastanawiają się na swoimi wyborami, ale niestety często po dokonaniu wyboru. Panowie decyzje należy dokonywać przed rozpatrzeniem a nie po dokonaniu wyboru. Poza tym dokonywaniu wyborów nie zawsze oznacza łamanie raz już przyjętych reguł gry. Proszę o tym pamiętać.

12 marca

Motto: Wolność zawsze była wrogiem biednych

Osoby urodzone w tym dniu same siebie przekonują do własnych celów, jakby ich cele czy plany życiowe nie dotyczyły ich samych tylko kogoś zupełnie innego. Wiadomo, że możliwości osiągnięcia sukcesu są o wiele mniejsze, gdy się nic nie robi, albo bardzo mało robi. Dlatego aby czuć się wolnym trzeba coś posiadać, coś mieć, albo coś sobą reprezentować, proszę o tym pamiętać.

Kobiety urodzone w tym dniu są tymi, co ustalają reguły gry w życie lub zabawy a zarazem są sędziami. Słowem pragną wszystkiego i wszystko robią, aby to one zawsze miały możliwość a może nawet i przywilej stawiania kropki nad i. Oznacza to też, że nie za bardzo liczą się z cudzym zdaniem, czyli niezbyt elegancko traktują drugiego człowieka. Potrafią też się tak zachowywać, aby wprowadzić jakieś zamieszanie, albo atmosferę niepewności a tego niestety nikt nie lubi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że wolność jest po to, aby robić to co się chce robić, a jak ma się silną wolę to można za jej pomocą do czegoś tam dojść, czyli osiągnąć sukces. Niestety nie zawsze tak jest, nie zawsze silna wola i ambicje plus wolność stwarzają charakter i osobowość człowieka. Do pełnej wolności czyli do takiej, abyśmy poczuli się wolni potrzeba odpowiednich środków. Jednym z nich są pieniądze, ale nie zawsze.

13 marca

Motto: Wolność to także to, że inni mogą być innymi

Osoby urodzone w tym dniu rzadko kiedy patrzą prosto w oczy bliźnieniu, a nawet jeśli już to próbują tylko przez chwilkę, po kilku sekundach spuszczają albo oczy, albo głowę. Nie oznacza to że mają nieczyste sumienia, albo z natury są wstydliwe, tak nie jest. One po prostu mają słaby charakter, nie posiadają umiejętności egzekwowania swoich należności i szybko ulegają naciskom innych.

Kobiety urodzone w tym dniu nie posiadają swojego zewnętrznego i wewnętrznego ja. Co to oznacza? Oznacza to, że wewnętrznie są rozbite, nie umieją podejmować decyzji, są niezdecydowane, itd. Jest to bardzo widoczne na zewnątrz , po ich twarzy, ruchach, gestach, słowach, które dokładnie oddają ich całe wnętrze. Potrzebują więcej odwagi i wiary w siebie, a może nawet i miłości drugiego człowieka silniejszego od nich.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie posiadają własnej mocnej osobowości szczególności ci urodzeni w rodzinach o niskich dochodach. Ich nieśmiałość wynika w wielu przypadkach ze statusu społecznego ich rodziców. Sami siebie ograniczają, zbyt łatwo ulegając przyjętym przez rodziców standardom właściwego postępowania a także i funkcjonowania w grupie.

14 marca

Motto: Świat i my to jedno z tą różnicą, że my bez świata nie możemy źyć a świat bez nas tak.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że funkcjonowanie w dzisiejszym świecie w dużym stopniu zależy nie tylko od nas samych, ale przede wszystkim o wielu innych ludzi, często nawet nam nieznanych. Zawsze tak było, bo jako grupa mamy większą szańce przeżycia. Dlatego sztuka życia z ludźmi jest ich sztuką, są prawie w niej mistrzami.

Kobiety urodzone w tym dniu mają szerokie kontakty łaście się po to, aby je wykorzystywać. Lubią ludzi i lubią przebywać wśród ludzi, lubią pracować dla kogoś, ale lubią też mieć korzyści z tego kogoś. Są ciekawe świata, ale nie są ciekawe ludzi, z którymi przyszło im się stykać Można to nazwać albo nawet określić nie wchodzeniem w czyjeś życie, mowa o życiu prywatnym. Dlatego do większych przyjaźni nie są zdolne.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu chętnie oddają się zawodom związanym z kontaktami z bliźnimi. Do takiej pracy najbardziej się nadają, bo łatwo nawiązują znajomości. Dobrze rozumieją to, co się wokół nich dzieje i bez większego analizowania wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Zawsze gotowi do współpracy, wiedzą jak postępować z nudziarzami i natrętami. Świat jest ich wielkim sprzymierzeńcem, ale wszystko traktują zbyt powierzchownie.

15 marca

Motto: Przesąd jak prąd elektryczny zawsze trzyma nas od czegoś lub kogoś z daleka

Osoby urodzone w tym dniu z natury są przesądne i często powtarzające to, co wszyscy już wiedzą. Mają uprzedzenia do ludzi, których właściwie nie znają, albo nawet nigdy nie widzieli. Z góry zakładają, że człowiek noszący czarny beret na głowie to zupełny idiota, bo normalni ludzie nie noszą już beretów na głowach od dawna.

Kobiety urodzone w tym dniu od dzieciństwa wiedzą, co jest dla nich najlepsze, co mogą a czego nie mogą robić. Są konserwatywne z osobowością mocną, czyli są w tym przypadku uparte i potrafią bronić swoich racji. Wiąże się to z ich trybem życia i tym, z czego żyją. Do tego dochodzi jeszcze zazdrość, niepewność, kompleksy oraz zbyt pewność siebie. Odrzucają wszystko to, co im nie pasuje, albo jest dla nich niewygodne, nieraz krzywdzą w ten sposób innych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zbyt często wypowiadają się o innych z pewną dozą sarkazmu i niechęci. Ludzi, których nawet nie znają potrafią nienawidzić, bo coś tam powiedzieli, albo coś tam zrobili i to było nie po ich myśli. Są konfliktowi, a kiedy im się dzieje krzywda, często z ich powodów innych potrafią oskarżać za swoje niepowodzenia albo nieszczęścia.

16 marca

Motto: Każdy z nas jest sam, to stara prawda, ale do samotności potrzebujemy wszystkich

Osoby urodzone w tym dniu chcą być samotni w tłumie, ale za bardzo radzą sobie z samotnością. Chcą być odludkami i za odludków chcą być uważani, ale nie mają wystarczająco dużej wiary w siebie, aby być samotnikami. Nie zadają sobie także pytania, kim by chcieli być tak naprawdę.

Kobietom urodzonym w tym dniu brakuje wiary w to, co robią, są bojaźliwe i nie potrafią przyciągać do siebie ludzi. Świat wokół siebie traktują jak teatr, albo film, wszystko dzieje się w nim na niby, ale one z tego powodu cierpią tak naprawdę. Często wstępują do jakiś organizacji czy kółek, drobnych stowarzyszeń, ale chyba tylko po to, aby jeszcze bardziej być samotnymi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pędzą przykład życia typu samotny jeleń na rykowisku. Świadomie wybrali właśnie takie rozwiązanie na swój wolny czas poza pracą, ale podświadomie pragną to zmienić. Wymaga to dużego zdyscyplinowania, a także charakteru. Jeśli się ma pretensje do całego świata, to trzeba tak swoje życie urządzić, aby cały świat stworzyć możliwości do bycia sobą.

17 marca

Motto: Świat emocji jest światem ukrytym na zewnątrz

Osoby urodzone w tym dniu nie potrafią skryć swoich uczuć, co wiąże się i z tym, że często działają bez zastanowienia się na swoją niekorzyść. Poza tym muszą płacić konsekwencje swoich emocji. Ta ich nadwrażliwość spowodowana jest nieumiejętnością opanowania swoich żądz. Dlatego tak często doznają w swoim życiu przykrości, aby być sprawiedliwym trzeba też powiedzieć, że są i żądze przyjemne.

Kobiety urodzone w tym dniu są mało opanowane i zbyt łatwo pobudliwe, czyli szybko ulegają emocją. Jest to uleczalne i wyleczalne, a przede wszystkim trzeba tylko chcieć, czyli nie dać się ponosić emocją i nerwom. Tak jak pisać i czytać się uczymy tak samo można nauczyć się opanowywać więcej kierować się namysłem. Nie wkładać w coś całego serca, całej siebie, a nawet, jeśli tak, to trzeba wiedzieć, dla kogo to się robi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przypominają mężczyzn, którzy nie potrafią pić alkoholu. Zbyt szybko upijają się małą ilością alkoholu i rozrabiają jak mały Kaziu po dużym piwie. Można i należy poskromić swoje namiętności i do kart, i do kobiet, i do hazardu, papierosów i piwa. Trzeba tylko chcieć. Zasady są proste nie dać się wyprowadzić z równowagi, pokazać po sobie zdenerwowania, albo bezradności.

18 marca

Motto: Biurokracja cóż to takiego? Urzędnicy państwowi szkoleni przez rząd na wykwalifikowanych ignorantów

Osoby urodzone w tym dniu to typowi urzędnicy, nawet, jeśli mini nie są. Urzędnicy przeważnie kojarzą się z urzędem a urząd z władzą a władzy właściwie nikt nie lubi poza urzędnikami, bo oni z urzędowania żyją. Są to osoby przystosowane do szybkiego działania co wcale nie oznacza, że potrafią samodzielnie myśleć. Ich szybkie działanie polega na podporządkowaniu się nowych przepisom.

Kobiety urodzone w tym dniu często padają ofiarami swoich rutynowaych działań, bo nieoczekiwanie, czy niespodziewane sytuacje życiowe całkowicie je zaskajują czyniąc z nich ofiary. Elastyczność, giętkość to jest to, czego najbardziej potrzebują. W każdej sytuacji życiowej musi być inne spojrzenie na sprawę, choć może się wydawać, że jedna jest odpowiedz.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są ociężali umysłowo, ale doskonale funkcjonują w pracy w biurach na etatach urzędników. Są takimi wykwalifikowani osobami, co to staruszce nie potrafią wytłumaczyć po ludzku, dlaczego jeszcze w tym miesiącu nie otrzymała renty. Brak komunikatywności słownej, brak łagodnego ludzkiego spojrzenia na świat.

19 marca

Motto: Bezinteresowność to świadome zrzeczenie się zysku

Osoby urodzone w tym dniu to ludzie wysoce moralni i szlachetni, jeśli mogą to pomogą bliźniemu nie oczekując w zamian nic to znaczy satysfakcja im wystarcza, uśmiech, dobre słowo. Wierzą w dobre uczynki, wyrzuty sumienia. Trudno jest powiedzieć, że tak żyją i robią, bo akurat są osobami religijnymi, czy dobrymi. A może i są religijni i dobrzy, przecież jedno nie wyklucza drugiego.

Kobiety urodzone w tym dniu to dobre matki i przykładne żony, jest z nich wspaniały materiał babcie. Należą do tej kategorii ludzi, dla których pomoc bliźniemu to nie puste frazesy, ale wielkie znaczenie. Z natury są idealistkami i trudno jest je zrazić do człowieka i ludzkości. Wierzą, że prawda zawsze zwycięży, dobre pokona zło. Nie należy je jednak brać organizacje charytatywne nie są też siostrami miłosierdzia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią wyciągnąć rękę do bliźniego potrzebującego pomocy. Nie dla zysku to robią, ale dla zaspokojenia własnych potrzeb niesienia pomocy innym. Niewielu jest dzisiaj takich ludzi, swoją pomoc traktują, jako część swojego życia. Siebie nie traktują w jakiś nadzwyczajny sposób i nie wymagają żadnych przywilejów.

20 marca

Motto: Kultura to nic innego jak rolnicy usuwający chwasty ze swoich pól, czyli odchwaszczanie

Osoby urodzone w tym dniu lubią przebywać w miejscach, w których coś się dzieje miłego dla ich ucha i ducha. Najczęściej są to muzea, kina czy teatry. Lubią też kształtować czyjeś poglądy czy narzucać swój punkt widzenia. Nie są jednak nachalne czy nietolerancyjne one tak pokierują rozmową do drugą osobę doprowadzić do wspólnego poglądu, czy potrafią przekomarzać, ale i postawić na swoim.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią sprawiać wrażenie, że żyją w świecie już ułożonym i unormowanym o pewnych wartościach artystycznych i kulturalnych. Są też bardzo selektywne i długo się zastanawiają zanim wyciągną rękę do powitania spotkanego przypadkiem osobę. To one w swoich środowiskach wyznaczają granicę, czego można a czego nie można, i od którego momentu zaczyna się dobra zabawa, a w którym się kończy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu działają celowo i dla pewnych celów oznacza to, że swoje umiejętności i wizje z góry znają. To nie ich rzeczywistość kształtuje, ale oni kształtują rzeczywistość. Oczywiście wymaga to dużej pracy, samozaparcia i silnej woli, ale oni wszystko to posiadają. Ich praca to także pewien porządek, w którym świetnie się orientują.

21 marca

Motto: Porządek to nic innego jak narzucenie swoich własnych praw i schematów myślowych

Osoby urodzone w tym dniu lubią przeciwstawiać się wszelkim porządkom z góry ustalonym, dawno temu nawet, gdy jeszcze ich nie było na świecie. Ta ciągła walka ze wszystkim jest jakby celem życia tych osób. Co wcale nie oznacza, że osoby te są za anarchią czy jakimś ogólnym wszechświatowym chaosem. One po prostu nie cierpią żadnych wzorów i schematów życiowych ani myślowych. Czasami może się wydawać, że są wrogami państwa.

Kobiety urodzone w tym dniu są walecznie jak lwice i świetnie radzą sobie na kierowniczych stanowiskach. Ich świat to świat, w którym trzeba wszystko przemeblować po swojemu. Zastany porządek może był i dobry, ale nie ich. Całkowita zmiana wszystkiego i to na raz jest oczywiście nie możliwa, dlatego cierpią od czasu do czasu. Silny charakter i mocne postanowienia czynią je czasami niebezpiecznymi nawet dla siebie samych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu powinni zostać albo wojskowymi albo policjantami. Mundur wydawanie i wykonywanie rozkazów to ich życiowa pasja. To oni projektują porządek i go przestrzegają. Projektowanie porządku to także planowe układanie pewnych rzeczy w jakąś całość a także możliwości manipulowania czymś. A manipulowanie to ich następna słabostka po wydawaniu rozkazów.

22 marca

Motto: Wartości mają wartość jeśli warto jej mieć

Osoby urodzone w tym dniu lubią sztuczne podziały, klasyfikacje i wszelkiego rodzaju skale określające czegoś tam wartość. Jest im łatwiej żyć w takim świecie tak uporządkowanym i urządzonym. Ład i porządek to ich hasło. Jest to poniekąd sprzeczne i z samą naturą, ale oni o tym nie myślą dla nich rozwój cywilizacyjny jest ważniejszy. Wierzą bałwochwalczo we wszystko to, co podadzą im środki masowego przekazu, często zapominają o własnym zdaniu.

Kobiety urodzone w tym dniu są eleganckie i zadbane, nienaganne w swoim postępowaniu słowem wzorem, jakiego drobno mieszczańskiego zachowania. A to tylko, dlatego, że tak zostały wychowane i od dziecka zostały wpojone im pewne wartości, bez których człowiek nie ma żadnych wartości. Takie rzeczy im wmówiono i one w to uwierzyły, są im posłuszne przez całe życie, i to jest piękne i warte podkreślenia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu na pewno wolą być szczęśliwi i bogaci niż biedni i chorzy. To jest wiadome każdy człowiek przy zdrowych zmysłach wybrałby to pierwsze stwierdzenie. Ale oni się z nim urodzili i dla nich raz już zastane wartości mają swoją moc przez całe ich życie, które określają jego sposób bycia, zachowywania się, nawet jedzenia. Więc oni zawsze są nienaganni.

23 marca

Motto: Państwo to zbiorowy obowiązek wszystkich wobec wszystkich

Osoby urodzone w tym dniu lubią i szanują bliźniego. Cenią sobie możliwość korzystania z przywilejów, które gwarantuje im prawo. Są obowiązkowe i można na nich polegać. Można nawet brać je za przykład do naśladowania, ich sumienność, rzetelność prawdę mówiąc czasami są nie do zniesienia.

Kobiety urodzone w tym dniu bardzo dobrze wiedzą, co im się może podobać a co nie. Co wypada im robić a czego nie wypada? Ta wiedza w dużym stopniu świadczy o ich charakterze, który jest prostolinijny i nie ma w nim większych sprzeczności. Dlatego cienią sobie te osoby, które w podobny do nich sposób podchodzą do życia. Gra z nimi w towarzyskie niuanse jest prosta i jasna, bo nie znoszą żadnych krętactw.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że jeśli chce się wymagać od innych obowiązkowości to samemu trzeba być obowiązkowym. Jeśli samemu stoi się na uboczu to nie można mieć do innych pretensji, że się pchają. Aby uczestniczyć w zawodach zwanych życiem, trzeba brać w nim czynny udział. To są właśnie oni, urodzeni działacze z żyłką moralizatorską zawsze gotowi poświęcać swój wolny czas dla idei.

24 marca

Motto: Państwo to wspaniały interes dla ojców narodu

Osoby urodzone w tym dniu dobrze wiedzą, że aby dobrze zarobić to najlepiej mieć posadkę państwową a jeszcze lepiej żeby zarobić reprezentantem narodu. Są sprytne i przebiegłe w tym ujemnym znaczeniu wykorzystują swoją władze do swoich prywatnych celów, albo tak wszystko ustawiają, aby na wszystkim zarobić. Są zdolne, mają dobrą pamięć lubią się uczyć po to, aby lepiej swoje możliwości wykorzystać dla siebie samych.

Kobiety urodzone w tym dniu cechuje duża zapobiegliwość i chęć brania wszystkich spraw w swoje ręce. Nikomu nie wierzą ani nie ufają przyjaźń traktują jak pole walki, w której liczy się ten, co wygrywa, dlatego niewielu mają przyjaciół. Rodzinę trzymają na dystans same sobie rezerwują prawo dokonywania wyboru nawet wtedy mogliby ustąpić a nawet trochę stracić, co w sumie końcowej byłoby dla nich zarobkiem. Prawa interesują ich tylko wtedy, gdy potrafią naciągnąć je na swoją stronę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to straszni biurokracji nawet, jeśli nie pracują w biurach, którzy uważają, że bez łapówki trudno jest cokolwiek w dzisiejszym świecie załatwić, bo wszyscy tylko czekają na prezenty. Z poczuciem wyższości w głosie obwieszczają całemu światu o jego zgniliźnie i przemocy wobec niewinnego obywatela, tylko po to, aby ukryć swoje przewinienia.

25 marca

Motto: Umiejętność radzenia sobie w życiu to, gdy głowa służy za młot do kruszenia przeszkód, lewa ręka za wiosło, a prawa za siekierę

Osoby urodzone w tym dniu mają w życiu trochę szczęścia i wiele rzeczy im się udaje. Odbywa się to za pomocą długich godzin pracy, ale ich wytrwałość i upartość często owocuje sukcesem. Wierzę, że jeśli ktoś czegoś w życiu nie osiągnął to głownie z powodu własnego lennictwa, albo stawiania na złego konia. Czasem tylko do ich głowy dociera to, że co za dużo to niezdrowo, najważniejszy jest umiar.

Kobiety urodzone w tym dniu rzadkie, kiedy mają myśli o tym, że czegoś tam nie mogą zrobić, albo, że wcześniej wiara ich opuści. Dla nich wszystko, no prawie wszystko jest w zasięgu ręki, trzeba tylko ją wyciągnąć. Może to jest i prawda, ale trzeba jeszcze to palcami złapać, czyli uchwycić i przyciągnąć do siebie. To, czego nie udało im się załatwić najczęściej lekceważą i mówią o tym z małą dozą cynizmu i pogardy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, dlaczego jedni ludzie mają więcej szczęścia w życiu od innych, albo, dlaczego mają więcej pieniędzy niż inni, albo, dlaczego jeszcze mercedesami, a drudzy czekają na przestankach na autobusy. Dlaczego? Bo oni tego bardzo chcą, chęć czegoś według nich jest najlepszą rada na radzenie sobie w życiu. Przyczyną klęski mówią, jest brak woli i właściwego rozpoznania przeciwnika. Może to i prawda.

26 marca

Motto: Równość jest wrogiem postępu

Osoby urodzone w tym dniu są ciche i spokojne ich ambicje nie są wygórowane, dlatego nie ma wielkich dramatów w ich życiu. Żyją tak na ile pozwali im ich własne życie żyć. Mają jednak swoją filozofię, którą gdzie tylko mogą to ją lansują mianowicie, że Pan Bóg stworzył nas wszystkich równymi, więc wszyscy powinniśmy wszystko otrzymywać po równo.

Kobiety urodzone w tym dniu są pracowite i oszczędne, potrafią też wiele z siebie dać, aby ich rodziny miały wszystko to, co najlepsze, to, co im się należy od życia. Myślenie w ten sposób nie jest tylko zwykłym myśleniem, bo pewien sposób zaprogramowało ich życie. Można nawet powiedzieć, że krzywo, przez co nie zawsze są szczęśliwe i słoneczne. Brakuje im też poczucia humoru.

Mężczyźni urodzeni w tym dni nie mają pretensji do innym, że ci potrafią rozkoszować się życiem i cenią sobie uroki życia, a oni tego nie umieją robić, ich to nawet nie denerwuje, oni po prostu mają jakiś ukryty żal do siebie, do świata, do Pana Boga o to, że inni mają lepiej niż oni. Marzeniem ich jest, aby mieć tak samo, czyli tyle samo, co ci, do których mają ukryty żal w sercu na twarzy jest on widoczny.

27 marca

Motto: Obiektywność to jest coś, czego nie ma, ale wszyscy o tym mówią subiektywnie

Osoby urodzone w tym dniu za wszelką cenę starają się podchodzić do wszystkiego na zimno bez emocji i bez jakiś wewnętrznych uprzedzeń. Spoglądanie na coś chłodnym okiem to jeszcze nie obiektywizm, o tym często zapominają. Chętnie też poddają się chęci wypowiedzi na tematy, na które niewiele mają do powiedzenia myśląc, że są obiektywne i to oni nie, kto inny potrafić odkryć przyczynę, dlaczego tak się dzieje a nie inaczej.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią wiele zrozumieć, ale zrozumienie nie jest wykładnikiem wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje. Doszukiwanie się w czymś sensu jest ich specjalnością, która z czasem przechodzi w dręczenie bliźniego. A dręczenie to psucie atmosfery domowej z czasem i znajomi się odsuną, przez to tylko, że one coś tam chcę zrozumieć i obiektywnie o tym opowiedzieć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że potrafią rozpoznać w drugim człowieku bratnią duże po sposobie interpretacji świata. Może to i prawda. Każdy szuka tego, co mu najlepiej odpowiada i pasuje i rozumie. Wybierają kogoś na swego kolegę czy przyjaciela nie można doszukiwać się w nim złych rzeczy tylko dobrych. Obiektywne spojrzenie, którym oni się kierują jest tylko chwilowym spojrzeniem, dlatego nie można tak łatwo wierzyć na słowo.

28 marca

Motto: Koniec bez końca to wieczny początek

Osoby urodzone w tym dniu nie mogą dostrzec sensu, czyli końca w tym wszystkim, co robią. Długo się namyślają, nie podda im się ciemność w ciemności, do ludzi mają pretensje nie wiadomo, o co, obrażają się na Niebo. Wciąż wszystko robią od początku, a robotą w rękach im się rwie, dużo mają w sobie energii nie za bardzo wiedzą jak ją mają wykorzystać.

Kobiety urodzone w tym dniu wierzą, że wiele rzeczy nie ma sensu, co według ich sposobu myślenia oznacza, że wiele rzeczy nie ma końca. Taka postawa nie wróży niczego dobrego w ich życiu zawodowym ani osobistym. Jest to pewnego rodzaju nie zadowolenie i z siebie i z tego, co się robi. Inną formą nie zadowolenia jest cierpienie, cierpią nawet, jeśli nie mają najmniejszych powodów do cierpienia. Widocznie tak lubią.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są jak kobiety ciężarne, do czego tylko się zabiorą zaraz rozpoczynają się bóle porodowe i nawet, jeśli coś im tam w życiu wyjdzie, czyli coś tam urodzą to zastękają się przy tym, że jeden Pan Bóg raczy wiedzieć, jak oni się wycierpieli. Początki są trudne, to stare porzekadło, ale dla nich często początek jest i końcem całego wysiłku.

29 marca

Motto: Umieć mówić to znaczy pomnażać swoje dobra osobiste

Osoby urodzone w tym dniu mają szczególny dar dany im chyba od samego Pana Boga umieją mówić. Co to znaczy umieć mówić? Każdy z nas mówi? Umieć mówić to znaczy tak przekazywać swoje myśli, aby znaczenie słów było jasne i klarowne, a wszystko to, co jest jasne jest także szczere, bo z serca pochodzi. Szczerość wzrusza i odsłania wszystkie mroki, czyli przekonuje.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią podzielić się ze swoimi radościami i smutkami z najbliższymi. Nie są tajemnicze ani nie skrywają tego, co mają powiedzieć. Przeważnie mówią w pierwszej osobie, aby słuchający ją dobrze rozumieli. Ich szczerość i otwartość często jest narażona na cięte języki bliźnich, które niewiele jednak mogą im zrobić, bo one i tak sobie poradzą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią dużo mówić, ale przecież nie, dlatego mówią, ale dlatego, że mają dużo do powiedzenia, i to, co mówią ludziom się podoba. W swoich wypowiedziach są rozważni i nie teorii, co by było gdyby było. Mówią konkretnie i na temat i to jest ich największa zaleta. Znają siłę i moc słów, dlatego w “zawodach mówionych” świetnie dają sobie radę.

30 marca

Motto: Działać i myśleć to dopiero trudna sprawa

Osoby urodzone w tym dniu lubią coś zawsze robić, a jeśli roboty nie ma to zrobią wszystko, żeby była, nie, nie są pracusiami one po prostu lubią działać. Pomiędzy działaniem a skutecznością często nie ma znaku równości, ale im to nie przeszkadza.

Kobiety urodzone w tym dniu dobrze znają teorię działania, która według nich jest głupia, bo w praktyce trudno jest ją zastosować. Słowem nie za bardzo wierzą w działanie grupowe a w szczególności w działalność społeczną. Natomiast bardziej interesuje je teoria działania, czyli mówienie o nim samym, są bardzo krytyczne nastawione do wzniosłych celów, które uważają za mrzonki.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to ludzie, którzy lubią działać i dlatego często są na polu swojej działalności, czyli działkach. Bardzo lubią naturę, grzebanie w ziemi, nawet się poświęcać dla krzaka pomidorów gotowi są nieść wiadro wody przez pół miasta. Lubią też stawiać na swoim i jak już coś zaplanują to trudno jest ich od tego odciągnąć np. malowanie mieszkania w grudniu.

31 marca

Motto: Wiara czyni cuda, ale dla niektórych to jedno i to samo

Osoby urodzone w tym dniu są gorliwie wierzącymi ludźmi w sensie religijnym. Wiara jest dla nich bardzo ważna, ponieważ niesie pewny zasób wiedzy, którą oni potrzebują do przeżywania dnia codziennego.

Kobiety urodzone w tym dniu są wierzące nawet, jeśli jawnie nie chcą się przyznać. Nie oznacza to, że w trudnych okresach w ich życiu “zdają się na Boga”, który powinien rozwiązywać ich problemy. A trudnych okresów w ich życiu jest sporo, bo wszystko trzeba przewidzieć, przemyśleć i pilnować swoich interesów. A one nie za bardzo wiedzą jak to się robi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą w siebie samych, bo wierzą, że Bóg na pewno ma dużo więcej spraw ma głowie niż zajmowanie się tylko nimi. Wierzę w dobro, ale są też przekonani, że skoro istnieje dobro musi być i zło. Ta podwójna wiara jest ich charakterystyczną cechą. Na świat patrzą z dwóch stron, czyli zastanawiają się nad skutkami zanim podejmą decyzję.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz