Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na październik

Osoby urodzone w październiku, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w październiku

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

PAZDZIERNIK

1 października

Motto: Nikt nie powie, że krzywdzi siebie samego, ale większość z nas nie potrafi pomóc samym sobie.

Osoby urodzone w tym dniu często zastanawiają się nad tym jak sobie samu pomóc, żeby było jeszcze lepiej, lub chociażby nie krzywdzić siebie samego. Krzywdzimy siebie samych, gdy podejmiemy jakąś decyzję mało przemyślaną, albo ryzyko licząc oczywiście na szczęście, które jak wiadomo chodzi tylko i wyłącznie swoimi drogami. Krzywdzenie samego siebie jest różnorodne i bardzo często o krzywdzie wyrządzonej samym sobie nie myślimy. Kobiety urodzone w tym dniu z natury są lekkomyślne, byle, czym się nie przejmują a w ich zrozumieniu wszystko jest właściwie byle, czym. Nie przywiązują zbytniej uwagi do swojego wyglądu, a jak nie ma wagi, to człowiek się unosi w przestrzeń obojętności. Jak się mają spodobać to i tak się spodobają. Ich filozofia jest prosta, dostosowana do nich, co ma być to będzie, po co się wysilać, wyżej pępka nikt nie podskoczy. Mężczyźni urodzeni w tym dniu twierdzą, że: każdy radzi sobie sam i odpowiada za siebie, lewa ręka wiosło, prawa siekiera i do przodu. W głowie im się nie mieści, że mogą być sprawcami swoich niepowodzeń czy krzywd. Nikt nie włamuje się do własnego domu, ale oni to robią, bo ciągle zapominają kluczy, miłych słów i gestów życzliwości. Na to wszystko jest cena, którą płacą, krzywdząc siebie i swoich bliskich.

2 października

Motto: Pieniądze są przyczyną więcej nieszczęść niż szczęść, a plakat z idolem „Disco Polo”, to nie jest recepta na dobre samopoczucie, czy sukces.

Urodzeni w tym dniu mają własną filozofię rozmarzania „kasy” i wzbogacania samego siebie, więc wzbogacają się i finansowo i intelektualnie. Życie ich przypomina jazdę na rowerze, cały czas trzeba kręcić nogami i głową, nawet, jeśli jest z górki. Kobiety urodzone w tym dniu często korzystają z pożyczek, aby związać koniec z końcem. Same też, gdy mają pieniądze lubią pożyczyć innym. Wzajemne pożyczanie sobie czegokolwiek nie jest najlepszą formą przyjaźni i nieraz na tym straciły zęby jak tygrysy atakujące żelazne kraty. Są natomiast pracowite i uczciwe i widzą skąd się biorą pieniądze. Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiele mają do powiedzenia na temat inwestowania i zarabiania pieniędzy. Wiedzą nawet, któremu z przyjaciół należy pozazdrościć wielkiej kasy. Wyznają filozofię: pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają mu, zapominają dodać, że pieniądz lubi być szanowany i dobrych rękach rozmnaża się. Ale tak myślało wielu siedząc w więzieniach, umierając ze sloganem na ustach: pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają mu.

3 października

Motto: Wychowywać to przez cały czas dawać wskazówki innym. Nie wychowywać to być przykładem dla innych.

Osoby urodzone w tym dniu jak większość z nas lubią, gdy się mówi do nich grzecznie i uprzejmie; proszę to ciasteczko jest dla ciebie, usiądź w pierwszym rzędzie będziesz lepiej widział i słyszał. Są miłe i uprzejme, nie kierują się namiętnościami, tylko rozsądkiem. Przestrzegają prawo i dbają o dobre wychowanie swoich dzieci. Znają potęgę wykształcenia, są pracowite, wymagające, i zawsze żądają godziwej zapłaty za swoją pracę. Kobiety urodzone w tym dniu poświęcają wiele uwagi swoim bliskim, a przede wszystkim wychowywaniu dzieci. Nad wszystkim chcą mieć kontrolę, ale jeśli wszystko idzie zgodnie z ich kodem etycznym nie przeszkadzają. Uważają, że najlepszą metodą uczenia jest właściwe podejście do tematu, dlatego czasem zachowują się jak skazani na szubienicy z pętlą na szyi, chcący wygłosić płomienną mowę. Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią zdać się na czyjąś wiedzę a to nauczyciel jest dla nich autorytetem, a to lekarz, czy adwokat może podjęć za nich decyzję w ich sprawach. Sami twierdzą, nie mają zbyt dużego doświadczenia, aby decydować o rzeczach, na których się nie znają. Są łatwowierni, uczynni, dobry u życzliwi dla innych, dlatego, też często padają ofiarami innych osób niekoniecznie oszustów, ale sprytniejszych od nich. Czasem odkrywają takie głębokie prawdy o których kelnerzy i fryzjerzy dawno już wiedzieli.

4 października

Motto: O dobrze się myśli, dobro się planuje, zło samo dzieje.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że dobru trzeba pomóc, a także dobrze się napracować, aby dobro “samo się działo”. Dlaczego tak się dzieje, często się zastanawiają? Dobro też ma wiele znaczeń i określeń a zło nie trzeba określać, ono jest pod ręką. Lubią filozofować, mieć własne zdanie, które wyjaśniają na “wielu płaszczyznach filozoficznych”. Kobiety urodzone w tym dniu robią rzeczy pożyteczne, które według nich muszą być dobre. Łatwo angażują się w pracę, z których właściwie nic nie mają, a nawet problemy. Lubią prowadzić długie dyskusje, z których właściwie nic nie wynika, udzielać rad, które są bezużyteczne, słowem spędzać czas na rzeczach, które “zabijają czas”. Ich dążenia nie mają określonego celu, ale na pewno są życzliwe i dobrze życzące wszystkim ludziom. Są pogodne i wyrozumiałością mówią o życiu mocno przyciskają torebkę w której trzymają pistolet napity. Mężczyźni urodzeni w tym dniu zawsze są przeciwko złu, przemocy, niesprawiedliwości, czyli tych wszelkich spraw ogromnej dzisiaj wagi, z których żartować nie wypada. Są łagodnego usposobienia, życzliwie nastawieni do świata i ludzi. Mają dużo do powiezienia o sprawach dobra i zła, ale tylko w teorii, bo teoria interesuje ich najbardziej. Dążą do celów wzniosłych i pięknych, lubią o nim porozmawiać, podobnie jak o pieniądzach, które mówią prawdę o nas samych pod warunkiem, że je mamy.

5 października

Motto: Wolność to rzecz zbyt cenna, aby każdego nią obdarowywać.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że należy przestrzegać praw, bo prawa pomagają mam w życiu codziennym. Urodzeni w tym dniu należą do większości społeczeństwa, która nie widzi zagrożenia w demokracji, bo większość zawsze ma rację. Boją się myśli, co by było, gdyby wszyscy mieli rację. Dlatego są sojusznikami tych, co chcą dobrze dla wszystkich, stwarzając zagrożenie tylko dla niektórych. Kobiety urodzone w tym dniu mają zdolności do bycia takim małym tyranem, czyli lubią narzuca swoją wolą i podporządkowywać sobie innych. Uważają, że one lepiej wiedzą, lepiej na wszystkim się znają, i tylko ich ręka trzymana nad wszystkim, może przynieść określone korzyści i spokój. Niewiele osób potrafi im się podporządkować całkowicie, dlatego stan wiecznego zagrożenia jest ich uczuciem dominującym w ich życiu. Po prostu lubią czuć się zagrożone, wtedy lepiej im się żyje. Mężczyźni urodzeni w tym dniu są opiekuńczy i obowiązkowi w wykonywaniu swoich obowiązków. Mają taka wewnętrzną potrzebę doglądania wszystkiego, czyli kontrolowania. Często to przekracza ich kompetycję, np., gdy dzieci ich są już dorosłe, ale oni wciąż uważają, że wiedzą lepiej, co dla ich dzieci jest dobre lub złe. Nie zdają sobie z tego sprawy, że w ten sposób ograniczają ich wolność, a nawet podporządkowuję je sobie. Potrafią tak krzyknąć, wydać z siebie taki dźwięk, że pęka szkło a mężczyźni zdejmują kapelusze.

6 października

Motto: Nieszczęście źródłem oczyszczenia.

Osoby urodzone w tym dniu wierzą, że przyczyną wiele nieszczęść jesteśmy my sami. Są, więc opanowani, spokojni, cierpliwie znoszą koleje losu. Oczekują po każdej burzy słońce na swoim niebie, tak samo jak po każdym niepowodzeniu – powodzenie, a po nieszczęściu – szczęście. Takie przeplatanie zła z dobrem i łączenie w pary przeciwieństw. Nie są ani dobrem, ani złem przestraszeni, po prostu wierzą, że jedno następuje po drugim. Kobiety urodzone w tym dniu wiodą życie bez większych napięć czy stresów. Na zimne dmuchają, a na gorące tylko patrzą. Nic je nie dziwi, ani nie podnosi ciśnienia w żyłach, każde nieszczęście lub szczęście traktują z pewnym uśmiechem ironicznym na ustach. Acha!!! Był wypadek, to normalne tyle aut jeździ po ulicach, więc wypadki MUSZA być. Taka jest ich postawa, z którą żyją wygodnie i jakby w dużym zrozumieniu otaczającego je świata. Mężczyźni urodzeni w tym dniu oddani są swoim myślą i pracy tak dalece, że nie dostrzegają otaczającego ich świata. Żyją we swoim świecie, w którym jeśli dzisiaj cierpisz, to jutro powinieneś być mądrzejszym i ominąć cierpienie. Oczywiście świata nie zmienią, ani nadejście szczęścia nie da się obliczyć według dni nieszczęść, ale oni tym się nie przejmują. Życie ich jest płaskie jak stół na którym jedzą golonkę z chrzanem, ale takie właśnie najbardziej im odpowiada,

7 października

Motto: Ciągły apetyt na wszystko to, co zobaczą oczy jest przyczyną naszych cierpień.

Osoby urodzone w tym dniu są jak dzieci, które cokolwiek zobaczą, zaraz chciałyby to mieć, które nie zastanawiają się nad tym czy w ogóle jest to im potrzebne, a przede wszystkim mogą pozwolić sobie na nowy wydatek. Ich chęć posiadania, zdobywania, wielka energia życiowa jest przyczyną wielu nieszczęść. Żyją we własnym piekle ciągłego łaknienia czegoś nowego, przy okazji dręcząc innych swoimi kaprysami. Kobiety urodzone w tym dniu od samego urodzenia są nieszczęśliwe z tego, że nie potrafią zadowolić się tym, co mają, albo tym, co przed chwilą właśnie otrzymały, tylko natychmiast myślą o czymś innym, nowym, niekoniecznie lepszym. Przed znajomymi odgrywają role “nieszczęśliwej”, mówiąc: w tej sukienne było mi do twarzy, ale to nie była moja twarz. Dopiero na starość maleje ich chęć posiadania wszystkiego, co tylko zobaczą, robią się łagodniejsze i wyrozumialsze. Mężczyźni urodzeni w tym dniu przepadają za wszelkiego rodzaju nowościami, które zaraz chcieliby mieć. Najnowszy samochód, motor też by się przydał, najładniejsza dziewczyna w mieście, ale tylko na chwilę, bo są jeszcze ładniejsze, itd. Ciągłe szukanie, czegoś nowego, ściganie się ze wszystkim we wczesnych latach ich dynamiczne życia doprowadza do tego, że wszędzie jest ich pełno.

8 października

Motto: Marzenia, czyli świat bez rzeczywistości, w którym myśli kierują naszym życiem a nie praca.

Osoby urodzone w tym dniu budują swój świat w strefie swoich marzeń, w którym wszystko pięknie gra, pięknie też się układa. Ich świat wyimaginowany istnie tylko w ich głowie. On dostarcza im energii do życia codziennego jest też ich przyczyną wzruszeń i przeżyć. Potrafią powiedzieć znajomym, że większy jest pożytek z buraka czerwonego, bo można go ugotować i zjeść niż z ich głowy. Kobiety urodzone w tym dniu wiedzą wszystko jak powinno być ułożone, na jakich zasadach powinno działać. Bo zanim cokolwiek zacznie funkcjonować, czy działać w rzeczywistości działa tylko w ich głowach. One mają marzenia senne które nie pokrywają się z rzeczywistością. Widzą całość, ale nie potrafią wyobrazić sobie szczegół, który jest mocno osadzony w rzeczywistości. Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, jak powinna wyglądać ich idealna, czyli wymarzona praca i kobieta. Znają też swoje miejsce w idealnej rodzinie, ale w rzeczywistości, ich idealna praca i kobieta jest zwyczajną pracą i kobietą. Rolą ich w rodzinie nie ogranicza się do udzielania rad i porad, z których często nic nie wynika, bo wymagają zbyt wiele, ale do prawidłowego czytania wyciągów bankowych.

9 października

Motto: Świat, w którym żyjemy jest wobec nas okrutny i nudny a jego piękno pułapką.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, czym jest nuda, która jest jak pustynia, zabija wszystko to, co znajdzie się w jej zasięgu. Dlatego stwarzają własny kolorowy świat, w którym nie powinno być nudy. Piękno tak samo jest bolesne dla oczu jak cierpienie dla serca. Osoby te widzą się stojące na piedestale, realizujące wiele cennych i wspaniałych pomysłów, o których nikt jeszcze nawet nie myśli. Kobiety urodzone w tym dniu żyją w świecie swoich ulubionych rzeczy np. muzyki, która im wystarcza, aby przeżyć od pierwszego do pierwszego każdego następnego miesiąca. Mają charakter łagodny, niedostatek pojawiający się w ich życiu od czasu do czasu nie przeszkadza im w życiu codziennym. Wolą tak żyć bezstresowo niż mają uganiać się za czymś, co i tak nie ma większej wartości z powodu złudy i nudy. Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają przyjazne nastawienie do ludzi i świata, to znaczy dają sobie radę z codziennością. Świat jest piękny i Abo zobaczyć jego urok trzeba kochać, albo być zagrożonym. Ani jedno, ani drugie uczucie tak naprawdę ich nie dotyczy, więc żyją w swoich przyjemnością i w swojej grzeczności, nie podrywając zbytnio skrzydeł do lotu. Za tamtą górą, za tamtą rzekę, jest tak samo jak tutaj.

10 października

Motto:, Jeśli uderzony zostaniesz w jeden policzek, nigdy nie nastawiaj drugiego, bo będziesz bity w oba, aż w końcu ktoś kopnie cię w tyłek.

Osoby urodzone w tym dniu bardzo łatwo zranić, albo utracić ich zaufanie. One po pierwszym zawiedzeniu się nabierają całkowitego dystansu do osób, które według ich zawiedli je. Potrafią osobie, której zaufali oddać całe serce, ale najmniejszy wiatr, najmniejszy szept może spowodować u nich nieodwracalne skutki. Można je oszukać tylko jeden raz, pierwszy i ostatni, podobnie jak z saperem. Nigdy potem. Kobiety urodzone w tym dniu nigdy nie pozwolą sobie na luksus robienie błędów tych samych dwa razy. Czy jest to możliwe w ich przypadku, tylko wtedy, gdy tak naprawdę zechcą być oszukane zdając sobie z tego w pełni sprawę? Charakter mają bardzo prostolinijny, czarne jest dla nic czarne nigdy białe. Raz podpadłeś, nie myśl, że po raz uda ci mnie oszukać. Osoby przez nieotrącone nie istnieją dla nich tak bardzo są zawzięte w sobie.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu są prawdomówni i bardzo szczerzy, nawet odrobinkę naiwni. Łatwo jest się z nimi zaprzyjaźnić, ale jeszcze łatwiej jest przyjaźń stracić, bo nie potrafią przebaczać, ani wybaczać. Życie ich raczej przebiega w samotności, na zimne dmuchają, gorące omijają. Wolą mieć spokojną głowę, niż podjąć ryzyko jakiekolwiek. Niestety tak łatwo i wygodnie nie da się, żyć, ale oni nie zdają sobie z tego sprawy, jednak zachowują „zdrowy dystans” do pieniądza.

11 października

Motto: Nigdy nie mów tego, co myślisz do ludzi, którym nie ufasz.

Osoby urodzone w tym dniu są tajemnicze a przede wszystkim małomówne. To, co mają powiedzieć streszczają do kilku słów. Sprawiają wrażenie ponuraków, którzy nigdy nie powiedzą naprawdę to, co myślą, wybierają milczenie. Nawet w sprawach sercowych nie są zbytnio wylewnymi. Ta ich niechęć do otwierania ust i serca dla innych jest męcząca i irytująca. Przy bliższym zapoznaniu się z nimi okazuje się, że są osobami miłymi i uczynnymi. Kobiety urodzone w tym dniu potrafią długo skrywać swe myśli, sprawiają wrażenie osób zamkniętych w sobie, tzw. milczków, z którymi jest trudno się dogadać. Nie przepadają za dużym towarzystwem, ani za zabawami całonocnymi. Trudno jest zgadnąć, co myślą, albo, co je gnębi. Świat emocji raczej skrywają w sobie. Zamyślona twarz, rzadko goszczący uśmiech na twarzy nadaje im wyglądu ponurego czy wręcz smutnego, ale tak naprawdę trzeba je dobrze poznać, by wykrzesać z nich radość. Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przepadają za wesołym, często lekkim życiem, należą do tej grupy ludzi małomównych, ale pracowitych fachowców. Do każdego problemu podchodzą bardzo poważnie i życie raczej upływa im na smutno, nie, dlatego, że jest smutne, ale dlatego, że oni są mało rozrywkowi. Zawsze zamiast zabawy w ładnej restauracji wybiorą dom, albo ogródek. Jednak potrzebują ludzi do życia, dlatego bardzo, bardzo ostrożnie nawiązują kontakty czy znajomości, w których zanim dojdzie do przyjaźni trzeba trochę poczekać.

12 października

Motto: Ludzie potrzebują siebie na zasadzie głodny potrzebuje jedzenia.

Osoby urodzone w tym dniu lubią ludzi, lubią się przyjaźnić, bo jakakolwiek znajomość z ludźmi przynosi zawsze określone korzyści i przyjemności. Ktoś może powiedzieć, że straty też, ale nawiązujemy przyjaźnie dla przyjemności lub korzyści a nie dla strat.
Kobiety urodzone w tym dniu lubią przebywać wśród ludzi wartościowych a ludzie wartościowi to tacy, co mają dużo przyjaciół, znajomych, wokół których zawsze coś się dzieje. Warto je poznać choćby z tego powodu, że przepadają za tymi, co potrafią coś zorganizować czy zabłysnąć, ładnie powiedzieć lub zagrać na instrumencie. Są miłe, uczynne, przyjaźnie nastawione do życia, potrafią dużo włożyć w przyjaźń. Mężczyźni urodzeni w tym dniu dobierają sobie towarzystwo według swoich zapatrywań. Odróżniają też granicę pomiędzy tym, co ma wartość przyjaźni a tym, co jest przyjaźnią. Są bezinteresowni w przyjaźni, gdy naprawdę zaprzyjaźnią się i stawiają przyjaźń na pierwszym miejscu, wyżej nawet niż miłość, która według nich jest spontaniczną i krótkotrwała, zawsze o podłożu seksualnym.

13 października

Motto: Wykształcenie jest tak samo ważne jak zdrowie, im wyższe tym człowiek zdrowszy.

Osoby urodzone w tym dniu to ludzie ambitni, którzy potrafią wielu rzeczy się wyrzec, aby tylko oni lub ich dzieci mogły się uczyć. Nauka, to największa ich radość życia, dlatego cenią sobie duże ładne zbiory książek, języki starożytne i obce. Swoją pracą, uciułanym groszem szczebel po szczeblu, bez rozpychania się łokciami wśród pieczeniarzy doszli do celu.. One nie należą do pokolenia z „przyklejonym” telefonem do ręki, ani „myszką” w dłoni. Kobiety urodzone w tym dniu są szlachetne i mądre życiowo, i wiedzą, że ci, co spajają ich śmietankę, śpią o dwie godzinny więcej niż one.. To, co los im przyniesie przyjmują z wdzięcznością i zadowoleniem, nie uważają się za pechowców. Złość i gniew są cechami ludzi głupich i niewykształconych, nie jest godny ich. Charakter mają stanowczy, wykształcenie staranne, sposób bycia wielce kulturalny. Mężczyźni urodzeni w tym dniu podziwiają wielkich tego świata, którzy według nich są wykształconymi ludźmi. Są kulturalni, mają poczucie humoru, lubią się uczyć, i zdają sobie z tego sprawę z tego, że szef jest po to, aby rządzić i wymagać. Nie mają żalu do tych, którzy odpowiadają przed właścicielami lub są właścicielami. Nie znoszą jednak swoich pracodawców, którzy do nich mówią tonem i głosem wikarych.

14 października

Motto: Zadowolenie z własnego losu, życia, z siebie samego, to tylko potrafi człowiek naprawdę mądry. Osoby urodzone w tym dniu traktują życie jak szkołę, w której człowiek uczy się prawdziwego zadowolenia z każdego dnia, każdego losu. One uczą się życia przez obserwację go, na własnych i cudzych błędach, na analizowaniu ludzkiego postępowania, szybko dochodzą do wniosków, które ogłaszają jak wystrzał z pistoletu. Kobiety urodzone w tym dniu nie wierzą, że można znaleźć jakąś uniwersalną formułę, czy złoty środek, który dostarczyłby wielu rozwiązań na życiowe problemy, ale jednym z nich może być wykształcenie. Na mężczyzn patrzą jak wydają pieniądze, a nie ile zarabiają. Złość jest kupą żelastwa, ciężarem ciągnącym w dół, dlatego nie chcą sie denerwować. Mężczyźni urodzeni w tym dniu pytają się o tajniki mądrego i rozsądnego życia swoich nauczycieli, którzy zrobili sobie wędki i radzą sobie w życiu , a nie ci co odziedziczyli kutry rybackie i fale morskie przeszkadzają im w połowie sukcesu. Nie potrzebują kubka do kawy z ich inicjałami, ale dobrej klasy „coffee maker”.

15 października

Motto: Bieda też może być źródłem inspiracji, jeśli się ukończy kurs filozofii skąpstwa.

Osoby urodzone w tym dniu nie mają łatwego życia, sukces je omija, a i życie nie głaszcze po głowie. Czyli, nic nowego pod słońcem, większość ludzi tak może powiedzieć. Bieda jest częstym gościem w ich domu, a nuda i monotonia życia spycha radość i zadowolenie poza ich rodzinne ognisko. Nie są oni ani ciepli ani zimni w swoich przekonaniach, ani nie potrafią zagrzać do walki z życiem swych bliskich, z którymi los ich związał. Kobiety urodzone w tym dniu o swoim życiu niewiele mogą powiedzieć, niewiele też jest rzeczy, które mogłyby być jakimś źródłem inspiracji do jakiegokolwiek działania. Umieją pracować, ciężko, a wiadomo, że czym cięższa praca tym mniejsza płaca, więc ten wzór nie jest najlepszy. Są ciche i spokojne, z pokorą i cierpliwością znoszą swój los. Jeśli coś im nie wychodzi, zaraz to tłumaczą tym, że urodziły się pod nieszczęśliwą gwiazdą. Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mają jakiś dalekosiężnych planów ani zaplanowanej przyszłości. Nie zamykają oczu i nie marzą, ani niczego sobie nie wyobrażają. Twierdzą, że robienie cokolwiek nie ma sensu, bo i tak będzie jak ma być. Fataliści od urodzenia, zawsze kraczą i niestety wykraczą nieszczęście. Uważają, że im starsze społeczeństwo tym gorzej dla państwo, dlatego młode dziewczyny są dla nich ratunkiem od myśli samobójczych.

16 października

Motto: Nie można dzielić grzechy na duże i małe, ważnie i mniej ważne. Grzech jest grzechem i za każdy jesteśmy odpowiedzialni osobiście i tak samo.

Osoby urodzone w tym dniu są odpowiedzialne, uczynne, przedsiębiorcze, mierzące swoje życie etapami, które muszą przejść jeden po drugim, aby dojść tam gdzie sobie to zaplanowały. Moralność obowiązuje przez 24 godziny na dobę, nie znoszą wykrętów, ani drobnych kłamstw, które tak czy inaczej zawsze będą na wierzchu życia. Dla nich wiara ma sens i opowieść o Wielkim Bogu wysyłającego Syna urodzonego w ubogiej stajence jest nie tylko piękna ale i prawdziwa. Kobiety urodzone w tym dniu to przykłady na uczciwe i szczęśliwe życie, w którym wszystko się układa po naszej myśli, jeśli sami sobie je układamy. Wierzą w siebie i to, co robią, ufają własnej głowie, która pracuje na wysokich obrotach. Wierzą, że można być niezależną finansowo, jeśli jest się mądrą (rozsądną), a przede wszystkim narzuci się sobie samej dyscyplinę. Za każdy grzech i pomyłkę jak trzeba zapłacić, czy to mała czy duża tyle samo kosztuje nas zdrowia i stresu. Mężczyźni urodzeni w tym dniu są bardzo surowi w stosunku do swoich najbliższych, a także chcą za takich uchodzić wśród swoich przyjaciół. Surowi, bo wymagają bardzo dużo od siebie i innych, a moralność uważają za wskazówkę wszelkich działań i przyjaźni. Rodzina w ich przekonaniu to wielkie pole, na którym nie można robić żadnych doświadczeń, ale w pocie czoła uprawiać je, pielęgnować je. Podobnie jest z charakterem wykrzywia go łatwizna, na której nie jeden skręcił swoje życie. W oczach znajomych często uchodzą za konserwatystów lub ludzi o wstecznych poglądach.

17 października

Motto: Na cudzych błędach się uczymy na swoich zdajemy egzamin z życia.

Osoby urodzone w tym dniu idą przez życie z podniesioną głową, z szeroko otwartymi oczami, tym niemniej raz po raz potykają się na swojej drodze życia. Nie zawsze szeroko otwarte oczy oznaczają właściwy kierunek do celu. Cechuje je duża spostrzegawczość, bystrość i łatwość podejmowania decyzji. Brakuje im jednak chęci walki oraz umiejętności wyciągania wniosków, głębszej analizy i ciągu logicznego wydarzeń. Kobiety urodzone w tym dniu szybko dochodzą do swojego celu i zamierzeń. Droga, którą idą pozornie wydaje się prosta i szybka, dlatego często oszukuje je stwarzając złudzenie. Są zbyt łatwowierne, same zresztą nie zawsze dotrzymują słowa, słuchają jednym tylko uchem to, co do nich się mówi. Obracają się wśród emigrantów i przeróżnych lumpów artystycznych dlatego ich egzamin życia zawsze jest trudny. Mężczyźni urodzeni w tym dniu znają tablicę Mendelejewa na pamięć, i potrafią się tą widzą posługiwać. To, co robią przychodzi im łatwo, natomiast to, co chcieliby zrobić napawa ich strachem, boją się podejmowania decyzji, większej odpowiedzialności. W rzeczach błahych można na nich liczy, gdy mową o konkretnej pracy, obowiązkach czy większym wysiłku, to uciekają pola walki.

18 października

Motto: Niezdolność podejmowania decyzji, wykrętne odpowiedzi, nie patrzenie prosto w oczy, to cecha człowieka, który cierpi z powodu swoich słabości.

Osoby urodzone w tym dniu to ludzie słabi, niezdolni do wielkich rzeczy tak do zrobienia jak i do przeżywania. Cierpią, a ich ciernienie jest jeszcze większe, bo zdają sobie z tego sprawę. Usychają z braku wody, która w tym przypadku jest wodą pitną. Odwaga cywilna, czy życiowa przysparza im ból głowy, bo nagle uświadamiają sobie, że może być jeszcze gorzej niż jest. Kobiety urodzone w tym dniu są spokojne, zachowawcze, stwarzają wrażenie osób zakompleksionych. Czekają, aby ktoś im zaproponował napój życia – ambrozję. Ktoś, kto zna je tylko z kontaktów zawodowych, może pomyśleć, że celowo robią wszystko, aby schować się w mysią dziurę. Ale one takie są, uznają zasadę, aby się nie wychylać, pokazać, nie daj Boże coś powiedzieć nie będąc pytaną. Oczy mają spuszczone w dół, jakby bały się własnego cienia, przeżywają swoje życie bez rozgłosu, dmuchania w trąby i puzony. Mężczyźni urodzeni w tym dniu to wzorowi ojcowie rodzin, przykładni synowie. Od życia chcą tyle ile tylko im się należy, o więcej nie poproszą, ani nie będą się upominać. Sprawiają wrażenie ludzi zadowolonych z tego, co mają, ani rozrzutność, ani skąpstwo ich nie cechuje. Ich świat jest ich domem podobnie jak ślimaka, czasem tylko wystawią swoje czujki, po to tylko, aby sprawdzić, jaka jest pogoda, a nie po to, co słychać w wielkim świecie.

19 października

Motto: Zdolność wynajdowania trudność jak ich pokonywanie to wielka sztuka, ale w dwóch różnych przypadkach.

Osoby urodzone w tym dniu posiadają wspaniałe predyspozycje do życia w świecie ludzi, którzy kochają życie, pracę, mają plany, lubią brać się z życiem za bary, jak niedźwiedź z sosną. Ile się nasapie to jest jego, ile się nadrapie to też jest jego. Kobiety urodzone w tym dniu nie traktują życia jako toru przeszkód ani pola minowego. Wiedzą co można i na ile je stać, kiedy i na ile można sobie pozwalać, aby nie popsuć tego, co tak naprawdę chciały właśnie naprawić. Trudności życiowe nie są da nich wielką troską dnia codziennego, rozwiązują je łatwo i jeszcze łatwiej potrafią je zagmatwać, a to tylko, dlatego, że chciały lepiej, chociaż było już dobrze. Mężczyźni urodzeni w tym dniu dokonują łatwych rozstrzygnięć, osądzają to, co jest dobre dla nich, a to, co jest złe. Wiedzą sami najlepiej, co należy chwalić a co ganić. Umiejętność skupienia się na sprawie, to, czego potrzebują najbardziej i o tym muszą zawsze pamiętać. Można ich zrozumieć, że dla zabawy przykleili sobie wąsa, ale dlaczego tydzień po wciąż go noszą, tego już nie.

20 października

Motto: Lepiej jest wrogiem dobrego.

Osoby urodzone w tym dniu lubią pracować nad czymś tak długo, aż im się to znudzi albo tak długo będą poprawiać, aż popsują to, nad czym tak usilnie pracowali. Jeśli jest dobrze, nie trzeba pracować, aby przedobrzyć, zbyt duże chuchanie, dmuchanie w wiele przypadkach szkodzi, a nie pomaga. Są zbyt dokładni, lubią wszystko wiedzieć zanim cokolwiek zaczną robić, a zanim się dowiedzą wszystkiego często okazja mija im koło nosa. Kobiety urodzone w tym dniu to perfekcjonistki, wszystko to, co robią musi być perfekt zrobione. Od osób bliskich wymagają tego samego, jeśli coś jest nie po ich myśli zrobione, wtedy mogą uczynić piekło na ziemi. Niektórzy podejrzewają je o jakąś chorobę związaną z tą perfekcją, która w normalnym życiu więcej przeszkadza niż pomaga. Rzadko, kiedy ulegają pokusom zrobienia czegoś dla zabawy czy wygłupów, są bardzo poważne. Zanim jako panny są rozkosznymi studentkami, po ślubie zmieniają się w wyniosłe nauczycielki. Mężczyźni urodzeni w tym dniu będą rozwiązywać swoje sprawy tak długo, aż przyjaciół i pracodawców znudzą, łącznie z sobą. Przykładni na każdym kroku, poważni a nawet surowi, rzadko, kiedy wybaczają, uważając, że ze słabościami trzeba walczyć i przezwyciężać. Za narzędzia pracy uważają nie ręce ale ucho, oko, nos i drzwi.

21 października

Motto: Panowanie nad sobą to posiadania silnej woli.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, czym może być wyćwiczona silna wola, ile można dzięki niej pokonać życiowych przeszkód, i rwać owoce z drzewa sukcesu ze samego czubka. Do silnej woli trzeba też mieć silny charakter i osoby urodzone w tym dniu posiadają go. Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnego dzieciństwa poszukują swojej drogi, która doprowadziłaby je do ich wymarzonego celu. Są odważne i posiadają silną wolą, mają tzw. charakter, który trzyma je na raz obranym już ”kursie”. Postępują sprawiedliwie lubią ludzi uczciwych i wiedzą, że kwiatki otrzymuje się od święta a na co dzień trzeba zadowolić się tym co nie zawsze sprawia przyjemność, ale jest obowiązkiem. Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią “obudzić “ w sobie silną wolę, którą wykuwają swój los. Mają też silny charakter, którego używają jako liny, gdy potrzebują coś załatwić, gdy są w potrzebie, albo, gdy życie tak ich przydusi, że muszą walczyć. Na co dzień, składają zwierzęta ofiarne w postaci przepracowanych godzin nadliczbowych, aby pokazać kolegom, że upór i wola, wzmożony wysiłek to ziarno z którego będzie chleb.

22 października

Motto: Chłopski zdrowy rozsądek jest lepszy od akademickiej mądrości, filozoficznej wiedzy, intelektualnych przemyśleń.

Osoby urodzone w tym dniu posiadają tak zwany chłopski zdrowy rozsądek, który jest poza zdrowiem największym skarbem człowieka, w żadnych szkołach nie nauczą myśleć, ani nawet dobrze nie potrafią wytłumaczyć, co to właściwie ten chłopski zdrowy rozsądek jest. Kobiety urodzone w tym dniu są pracowite, uczynne, sprawiedliwe, potrafią docenić wysiłek, trud i pracę. Są powszechnie lubiane a ich zdrowy rozsądek, zdrowe podejście do sprawy wymagającej rozwiązania wysoko jest cenione przez ich przyjaciół i współpracowników. One nie potrzebują aniołów stróżów ze Starego czy Nowego Testamentu, aby je chronić przed tym co robią. Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią dobrze doradzić, naprawić auto, na pracach budowniczych też się znają. Posiadają w sobie coś większego niż mądrość, coś, co można nazwać zmysłem praktycznym, co niektórzy nazywają “chłopską filozofią”. Niektórzy nazywają ich “majster klepka”, ale oni są czymś więcej. Przez wielu znajomych są traktowani jako firma ochroniarska na którą można liczyć 24/7.

23 października

Motto: Wielu zadaje sobie pytanie czy istnieje życie po śmierci, ale aby umrzeć trzeba się narodzić, wiele osób ma z tym problemy.

Osoby urodzone w tym dniu mają wielkie kłopoty ze swoją osobowością, z własnym poglądem na życie, z wizją życia, słowem często zadają sobie pytanie, po co żyją? Życie nie przynosi im radości, tylko ból, świadomość umierania, przemijania, nie pozwala im na dłużej oderwać się od czarnych myśli. A dlaczego je mają – ponieważ najczęściej nachodzę ich w pokoju ze zgaszonym świetle. Kobiety urodzone w tym dniu mają skomplikowaną psychikę, są z góry negatywnie nastawione do wszystkiego, które nawet jeszcze nie spróbowały a już wiedzą jak to smakuje. One są jak rzeki gdy pada deszcz przez długie dni to się przelewają, albo gdy świeci słońce i wysychają. Oburzają się na coś na co nie mają wpływu, są podczas gniewu i groźne i piękne. Mężczyźni urodzeni w tym dniu to dobry materiał na osoby duchowne lub uduchowione, nie są materialistycznie nastawione do życia, rozważają problemy życia i śmierci bardziej w podtekstach filozoficznych niż wiary. Filozofia ich pociąga, samotność ich pociąga, (doskonały materiał na starych kawalerów). Śmierć mają za nic, żyć nie umieją, ale umieją szybko pisać na klawiaturze komputerowej.

24 października

Motto: Życie ciągłe coś przed nami stawia, gdy się przed tym uchylamy wtedy dopada nas nuda, gdy walczymy z tym, czujemy zmęczenie.

Osoby urodzone w tym dniu bardzo dużo w swoim życiu pracują, sami sobie lubią wyszukiwać różne zajęcia. Niektóre nawet są nastawione do pracy wręcz krwiożerczo, pracują po wiele więcej godzin dziennie niż powinni. Tak ich zachłanność wiąże się z wielkim apetytem, który jest żarłocznością. Niestety często z przepracowania umierają przedwcześnie nawet nie kosztując owoców swoje pracy. Kobiety urodzone w tym dniu zawsze marzą o dążeniu do władzy i zaszczytów. Same sobie narzucają tempo, które wzrasta wraz ich zbliżaniem się do celu. Gdy dojdą, padają z przemęczenia, nie mając sił cieszyć się z osiągniętego celu. Mają lotny umysł i spryt w oczach i palcach, dzięki czemu stukają się w głowę bardzo znamiennie. Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie lubią się nudzi, dlatego zawsze coś tam sobie robią, albo wynajdą robotę. Są łapczywi na każdą robotę, która tylko wpadnie im w ręce. Można powiedzieć, że robota lubi głupiego, a głupi lubi robotę. Wiedzą kto powiedział: nie mają chleba niech jedzą bułki, ale nie mogą sobie przypomnieć kto powiedział: nie maja trawy więc niech jedzą liście z drzew.

25 października

Motto: Nigdy nie wiadomo, kiedy co nas spotka, ale możemy się domyślać, że spotka nas to, na co zasłużyliśmy.

Osoby urodzone w tym dniu nie są „producentami złości”, a polega to na tym, że nie tracą czasu i energii na bezowocne spory czy utarczki. Wierzą w przesądy i sny, wszelkiego rodzaju przepowiednie, czy zabobony. Kobiety urodzone w tym dniu tak planują swoje życie, aby było one zgodne z ich przekonaniami względem ludzi i Boga. Nie wierzą, że mogą złym zachowaniem obrazić Pana Boga, bo aż tak Bóg nami się nie interesuje – twierdzą. Bóg ma swoje zmartwienia – ważniejsze niż my. Mają charakter chwiejny, gdy chodzi o religie, wierzą, chodzą do kościoła, ale czy Bóg naprawdę istnieje? Mężczyźni urodzeni w tym dniu hodują w sobie kwiat nadziei o nazwie hortensja, że świat nie jest taki zły i może nas spotkać więcej dobra niż złego, czyli są optymistami. Często spotykają się wszelkiego rodzaju zarzutami od swoich bliskich, że coś tam mieli zrobić, zapewniali, ale… Oni są odporni na wszelkie zarzuty, które obchodzą ich tyle co grzebienie z masy perłowej dla łysych.

26 października

Motto: Ustąpić to znaczy zrezygnować z czegoś, co sprawiedliwie nam się należy.

Osoby urodzone w tym dniu są ciche i spokojne, nie są też wymagające od siebie i otoczenie więcej niż mogliby otrzymać, a często nawet świadomie rezygnują z czegoś, co im się należy. Wolą, jak to mówią mieć głowę spokojną niż wciąż się o coś kłócić. Kobiety urodzone w tym dni, aby zapobiec jakiejś sytuacji, w której nie widzą wyjścia ratują się ucieczką. Wolą uciec, czyli ustąpić niż szukać rozwiązania, które przyniosłoby im rozsądne załatwienie sprawy. Nie chodzi o korzyści, ale odebranie czegoś, co im się naprawdę należy. Z koleżankami porozumiewają się w taki sam sposób jak skazani za kradzież. Mężczyźni urodzeni w tym dniu wolą ustąpić niż mają się bić o swoje. Naturą mają lękliwą, często rozsądek bierze u nich górę na odwagę, której tak naprawdę aż tak dużo nie potrzebują. Wystarczy, że upomną się o swoje, nic więcej. Oni potrafią nawet zejść z drogi komuś, kogo nawet na tej drodze jeszcze nie ma, albo zjeść śniadanie z kimś, kto dzień rozpoczyna od kolacji.

27 października

Motto: Mocny kręgosłup to wyprostowana postawa.

Osoby urodzone w tym dniu postępują słusznie, zgodnie z literą prawa pisanego i niepisanego. Mają tzw. mocny kręgosłup i tego się trzymają. Nie potrzebują żadnych wielkich nakazów czy zakazów, aby być “prostym” przez całe życie. Zasady te wpojono im od najwcześniejszego dzieciństwa, gdy tato czytał im legendę o Popielu, którego zjadły myszy. Kobiety urodzone w tym dniu są uczciwe i wierne swoim zasadom, mają swoje słowo, które dla nich ma wartość. Nie jest łatwo je nabrać, bo nie są naiwne, żadne ładne słówka typu kwiatuszku czy słoneczko nie robią na nich większego wrażenia. Lubią dać słowo i lubią trzymać za słowo. Także tradycja, religia, przyjaźń mają dla nich wartość. Gdy znajdą partnera godnego ich wtedy naprawdę potrafią wiele w życiu dokonać. Mężczyźni urodzeni w tym dniu idą przez życie z podniesioną głową i tak łatwo nie dają się przekrzywić w jedną czy drugą stronę. Osądy ich są surowe, nieraz wręcz ostre, ale zasady są zasadami, więc nie można naginać je do jakiś tam przypadków. Ich dewiza życiowa, raz się nagniesz i nie ma żadnej pewności, że z powrotem można będzie się wyprostować, dlatego lepiej nie próbować.

28 października

Motto: Zło ma więcej znaczeń niż dobro

Osoby urodzone w tym dniu lubią życie spokojne i ciche z dala od wszelkich center, w których aż kipi energią i hałasem. Wolą święty spokój nad szarpaniem się i utarczkami nawet w słusznej sprawie. Kobiety urodzone w tym dniu cieszą się tym, co mają oraz z tego, co życie im przynosi i nie znoszą hasła: bunt za wszelką cenę, albo lepiej buntować się dla samego buntu. Chociaż mają artystyczne usposobienie okoliczności, w jakich kreują swoje życie są raczej nie ciekawe, że względu na to, że w gmachu rozumu są dopiero na pierwszym piętrze. Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzę, że można przeżyć całe życie bez zadawania sobie pytań czy postępujemy dobrze czy źle. Jest w nich pewna doza nienawiści do współczesnego świata, bo według nich nie ma wystarczająco dużo dobra i życzliwości. Nie wysilają się zbytnio, bo uważają, że nie ma, po co? Od siedzenia za biurkiem zbyt długo zwędza ich zaczerwienione pośladki

29 października

Motto: Można na kogoś krzyczeć i karać go, ale w miłości nie w gniewie.

Osoby urodzone w tym dniu nie powinny sobie pozwalać na luksus ponoszenia nerwów. Nie powinni silić się na krytykę, bo zbyt łatwo dają ponosić się namiętnością a te powodują, to, że robią się stronnicze i niesprawiedliwe. Największą ich zaletą jest szczera bezinteresowna miłość. Piszą wiersze, którymi zapełniają swoje i redaktorów poczty emaliowe. Kobiety urodzone w tym dniu są szczere i otwarte a gdy kręcą głową na tak, to właśnie tak myślą. Trudno jest je oszukać pomimo tego, że każdemu wierzą na słowo i nie domagają się dowodów prawdy. Ich miłość jest jedno kierunkowa i nie ma w niej żadnych podtekstów typu coś za coś. Popadają w gadulstwo, a gdy milczą to słychać głos syren uwodzących marynarzy ze statku Odyseusza. Mężczyźni urodzeni w tym dniu często wpadają w gniew, dużo mówią zresztą nie na temat, mają nieuzasadnione pretensje do ludzi, którzy właściwie chcieli im pomóc, ale ich szczere chęci obróciły się przeciwko nim. Gdy są zmęczeni żują tanie gumy do żucia w myślach rozwodząc się nad sobą cofając się o krok do tyłu, tak jak to robią saperzy gdy rozbroją bombę.

30 października

Motto: Przyjaźń wśród krewnych jest jak najpiękniejsza róża w ogrodzie życia

Osoby urodzone w tym dniu z wszystkich przyjaźni najbardziej cenią sobie przyjaźń rodzinną, bez której jak twierdzą nie mogliby żyć. Krewni są dla nich najważniejsi, bo to ich krew. Im warto pomóc, bo tak jakby człowiek pomagał sam sobie. Kobiety urodzone w tym dniu są zgodne i życzliwie nastawione do życia, co czyni z nich osoby pogodne i szczęśliwe. Ich myśli są jasne, serca szczere, rozum otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje, które muszą być też jasne a przede wszystkim oparte na wzajemnym zrozumieniu i współpracy, bez żadnych kątów. Mężczyźni urodzeni w tym dniu są bardzo życzliwie nastawieni do rodziny i krewnych, których uważają za swych najbliższych przyjaciół, z którymi można robić wszystko nawet interesy. Nie mają w sobie nienawiści czy zawiści, która tak często jest wśród rodziny. Potrafią pomoc bezinteresownie, a także dać z siebie więcej niż od nich się oczekuje.

31 października

Motto: O miłości mówi się tak jak o chlebie powszednim, zapominając, że na pokarm trzeba zapracować, a miłość na być za darmo?

Osoby urodzone w tym dniu przyjmują za “normalkę”, jeśli idzie o pracę, zdrowie, szczęście, miłość. Kobiety urodzone w tym dniu traktują życie i swoje obowiązki zbyt powierzchownie, aby mieć do nich zaufanie na tyle, że świadomie wiedzą, co robią czy czynią. Ich dewizą jest powiedzenie: łatwo przyszło, łatwo poszło. Ale tak naprawdę to nic łatwo im nie przychodzi wbrew pozorom, że wygląda ma łatwo. Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią odróżnić rzeczy wielkich od małych, słów wzniosłych od zwyczajnych. Czasem czują się jak mucha, którą za chwile Wielki Pan Bóg rozgniecie na szybie, za ich poglądy które maja od dzieciństwa, ale nie potrafię je sformułować.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz