Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na sierpień

Osoby urodzone w sierpniu dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w sierpniu

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 sierpnia

Motto: Życie nasze to jeden wielki cel, wokół, którego krąży wiele mniejszych celów też bardzo ważnych.

Osoby urodzone w tym dniu zdają sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć w życiu jakiś cel, trzeba tak ułoży sobie plan, aby były w nim mniejsze cele, które trzeba po drodze zrealizowa , aby osiągnąć ten wielki. Aby to osiągnąć trzeba by zapobiegliwym, przewidującym, z dużą wyobraźnią, nie lekceważy mniejszych rzeczy, aby w końcowym rozrachunku nie wyszło, że ta jedna mała śrubka unieszkodliwiła działanie całej wielkiej maszynerii.

Kobiety urodzone w tym dniu nauczone są ciężko pracowa i odpowiada same za siebie. Potrafią da sobie radę w każdej sytuacji i na wiele niespodzianek są przygotowane, ponieważ w ich planach wszystkie te niespodzianki są wzięte pod uwagę. Mają duże poczucie humoru i wyobraźnię. Szybko jak tylko mogą zmierzają do swojego celu, nie zapominając o tym mniejszych dnia codziennego.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią zatroszczy się o swoje sprawy, ponieważ mają cele nadrzędne, na które składają się wiele celów pomniejszych. Oni umieją myśle i podejmowa wyborów, co jest w życiu bardzo ważne. Wiedzą, że życie to wiele wspaniałych i strasznych problemów, wszystkie je należy pokona ze stanowczością, nie robi uników. Są odpowiedzialni i konkretni można na nich polega

2 sierpnia

Motto: Wielu z nas rodzi się bez akuszerki, i tak jest bez całe życie

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo niezależne i bardzo swoją niezależność cenią. Czasem z tego powodu jest trudno z nimi wytrzyma. Niezależność to piękne słowo, ale są takie przypadki, gdy można o nim zapomnieć. Osoby te uważają, że podobnie jak z miłością, która jest ślepa, ale to miłość jest sensem życia. A jeśli nie ma znikąd pomocy i jesteśmy sami, to życie staje się bardzo nieznośne.

Kobiety urodzone w tym dniu są w dużym stopniu zaślepione swoją niezależnością, która więcej im przeszkadza niż pomaga. Polega to na tym, że nie potrafią wybrać odpowiedniego momentu, aby swoją niezależność myślową schowa do torebki z kosmykami. Niezależność w dużym stopniu zagraża kobietom, i tylko niektóre potrafią
sobie z nią radzi , większość, na szczęście do tego się nie nadaje.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to bohaterowie podwórkowych rozmów, romantyczni bojownicy o serca sąsiadek. Sami idą przez życie, na dodatek mają swoją niezależność, tak wymieszaną ze słabością do uciech życiowych, że tworzą bardzo trudny typ emocjonalny do zrozumienia dla bliźnich. Zresztą oni sami mają trudności ze zrozumieniem swojego postępowania i siebie samych.

3 sierpnia

Motto: Wielu przez nieodwzajemnioną miłość uratowało się przed jeszcze większym nieszczęściem

Osoby urodzone w tym dniu mają duże skromności do przywiązywania się do osób lub rzeczy. Bardzo im to w życiu przeszkadza, ale one w jakiś dziwny sposób potrafią z tym żyć. Można nawet posądzać je o świadome szukanie problemów, i szkodzeniu sobie, dotyczy to w szczególności spraw sercowych.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pomagać bliźnim, mają dobre serca, nawet za dobre, co wielu je wykorzystuje. Oznaczy to, że pozwalają innym narzucać swoje, problemy a nawet wciąganie w swoje sprawy. Większość z nich później tego bardzo żałuje, ale tylko tak długo, dopóki i trafi się okazja do przebaczenia, czy wybaczenia. Z tego powodu znowu cierpią, i wszystko wskazuje na to, że bardzo to lubią.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią zakocha się na śmierć nawet w dziewczynie, która bardzo wyraźnie ich ostrzega a nawet prosi, aby tego nie robili. Niepoprawni marzyciele, poszukiwacze miłych wrażeń, niestety często kończą na znalezieniu nieprzyjemnych wrażeń. Podobnie jest z innymi sprawami, bardzo ważnymi życiowymi, które tak wielki sprawiają im problem, że samo życie przygniata ich swoim ciężarem.

4 sierpnia

Motto:, Aby cokolwiek w życiu osiągnąć zawsze trzeba liczy się z niebezpieczeństwem, które im większe tym większa nagroda

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że nie ma smutku bez radości i radości bez smutku. To, do czego tak zdążamy musi w pewnym stopniu nas przeraża , bo zawsze wyznaczamy sobie większe cele niż w rzeczywistości możemy się zdobyć. To, czego pragniemy zawsze ma większą wartość od tego, co już posiadamy. Dlatego warto się zastanowi jak uporządkować swoje życie, aby by szczęśliwym.

Kobiety urodzone w tym dniu są pogodne i wyrozumiałe, nie przepadają za małymi rzeczami typy praca ponad godziny, aby kupi sobie nową sukienkę. Miłują duże rzeczy, np. rodzina, miłość mężowska, które wnoszą w ich życie spokój i radość. Są zdania, że o małe rzeczy nie warto walczy , bo one nie przynoszą mam szczęścia, a mogą by tylko przyczyną dużego smutku i zazdrości.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu tracą siły, ale tylko na rzeczy, które naprawdę ich interesują. Są pasjonatami tego, co robią, i nie ma w ich słowniku takich słów jak: mógłbym, chciałbym, skoro tylko zdołałbym. Jeśli tylko na czymś się skoncentrują, zapominają o reszcie świata, co jest też niewskazane. Całą pociechą jest to, że umysł mają jasny i są życiowo zaradni, dlatego bez większych problemów moją naraża się na przeciwieństwa życia.

5 sierpnia

Motto: Wielu zastanawia się nad tym czy Bóg jest czy go nie ma. A zagadnienie jest zupełnie inne czy wierzymy w Boga czy nie

Osoby urodzone w tym dniu są religijne i wierzą w istnienie Boga, ale nie wierzą w jego bezpośrednie oddziaływanie na nich, czyli Bóg nie ma wpływu na to wszystko, co oni robią czy zamierzają zrobi . Taka postawa jest sprzeczna z ich wiarą religijna, ale oni nad tym się nie zastanawiają. Pojęcie Boga jest im miłe, jest im potrzebna świadomość Boga, ale jego obecność na nawet istnienie całkowicie odrzucają.

Kobiety urodzone w tym dniu bardzo lubią chodzi do kościoła, nawet w głębi duszy są religijne, ale kościół bardziej traktują jak teatr, a Boga jak kogoś, kogo tak naprawdę nie ma, ale dobrze, że w naszej świadomości jest. Bo jest potrzebny do załatwienia wielu spraw. Bóg jest w ich życiu codziennym obecny, ale ich serca nie potrzebują Boga. Wierzą w idee Boga, a nie w Boga.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to wierzący ateiści, bez Boga nie wyobrażają sobie świata, jako wielkiego budowniczego, który zawsze jest obecny przy wszystkim, ale nie zabiera głosu, bo go nie ma. Można o Boga się spiera, ale nie można z Bogiem się kłóci. Poza tym twierdzą. Gdy nie było Boga świat byłby o wiele bardziej smutniejszy niż jest, i tyle dobrej literatury by nigdy nie powstało. Bóg jest potrzebny, jako inspiracja, ale jego obecność to już za dużo.

6 sierpnia

Motto: Mówimy wszystko jasne jak słońce, ale tak naprawdę żyjemy w mroku, bo jasność nie oznacza wyrazistości

Osoby urodzone w tym dniu mają jasność spojrzenia na sprawy dotyczące ich, ale tak naprawdę to nigdy głębiej nie zastanawiały się nad mechanizmem dziejących się ich spraw. Wiele rzeczy znają tylko z własnego opisu, bo nigdy ich nie dotknęły, wiele mają celnych, czyli mówiąc inaczej własnych spostrzeżeń, własnych osądów, ale nigdy tak do końca nie przemyśleli skąd ta wiedza się w nich wzięła, że mogą pozwoli sobie na własne osądy czy zdanie.

Kobiety urodzone w tym dniu cechuje duże poczucie pewności siebie i bardziej działają instynktownie niż racjonalnie. W wielu przypadkach instynkt nie zawiódł ich, ale nie w każdej sytuacji można się na niego zdać. Stąd biorą się przyczyny wielu ich cierpień. Nie zawsze to, co jasne da się w zupełności rozpoznać, zobaczyć, czy nawet dotknąć, aby przekona się czy robimy właściwy wybór.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają dużo do powiedzenia prawie na każdy temat. Posiadają gładkość wymowy a ton ich głosu sugeruje, że to, o czym mówią to jest prawdziwe. Mówią tak przekonująco, że sami siebie przekonują w tym, co mówią, nawet, jeśli myśli jeszcze nie mają poukładanych tak, aby przekona samych siebie. Ich pewność bierze się z wypowiadania słów, którym ulegają pewnego rodzaju złudzeniu, w które nawet sami tak do końca nie wierzą.

7 sierpnia

Motto: Pewność siebie skąd ona pochodzi i dlaczego najwięcej jej mają ci, co najmniej powinni

Osoby urodzone w tym dniu rzadko, kiedy dłużej się zastanawiają nad podejmowaniem decyzji. Oni po prostu nie potrafią podejmować decyzji z namysłem, ponieważ uważają, że i tak nigdy nie wiemy, kiedy podejmujemy właściwe, a kiedy nie właściwe decyzje. Niektórzy uważają, że taka sztuka życia, to pewność siebie i nigdy nie
oglądanie się za siebie z powodu strachu przed życiem.

Kobiety urodzone w tym dniu prawie nigdy nie mają kłopotów z wyszukiwaniem powodów, dla których coś ta zrobiły, albo nie zrobiły. Ich pewność siebie polega na tym, że nigdy sobie nie ufają, a skoro sobie nie ufają to i ludziom nie ufają. Ich pewność siebie polega na wierze w siebie. One wiary w siebie nigdy nie posiądą, bo nie mają tej pewności, która gwarantowałaby im wewnętrzny spokój.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają wiele pomysłów na życie, wiele też im się marzy, w czym wcale nie są odosobnieni od innych ludzi. Doznają też różnego rodzaju “wizji”, w których widzą się bardzo wyraźnie na wymarzonym przez siebie “filmie”. Brakuje im jednak większej pewności siebie, aby swoje marzenia realizować, które są bardzo rzeczywiste. Bardziej żyją w świecie wyobraźni niż codzienności.

8 sierpnia

Motto: Czy można przez całe życie w to samo wierzy?

Osoby urodzone w tym dniu wierzą w wiele rzeczy, które są im pomocne w życiu, ale także wierzą w wiele rzeczy, które przeszkadzają im w życiu. Cały kłopot w tym, że one same nie za bardzo wiedzą, które rzeczy im pomagają, a które przeszkadzają. Jak, np. wiara w to, że jakoś to będzie, bo musi by, samo życie za nas zdecyduje, jak ma byc? Pozytywną cechą jest wciąż szukanie nowych dróg czy możliwości zarabiania pieniędzy i wydawania ich na swoje przyjemności.

Kobiety urodzone w tym dni od wczesnej młodości wierzą w to, co ich rodzice wierzyli. Trudno powiedzie, że nie mają własnego zdania, czy własnego światopoglądu, mają, ale ciężko jest im zmienić się, bo wielokrotnie zastanawiają się czy zmiana może wnieść coś nowego w ich życie. W sumie nie chodzi o zmianę, ale o postawę życiową i wiarę w swoje poglądy, które niestety muszą ulega zmianom, bo życie je kształtuje w coraz to inne formy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przepadają za nowościami, ani za wszelkiego rodzaju nowinkami. Dotyczy to również sposobów odżywiania się. Wciąż wierzą, że duży tłusty obiad dodaje im siły do pracy, bo tata tak jadał i żył długo w zdrowiu. Wiara w to czyni ich bardzo podatnymi na wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne. Zapominają, że to, co było dobre dla kogoś nie musi by dobre dla nich, skąd wiara, czyli przekonanie do czegoś czyni z nich ofiarami życia.

9 sierpnia

Motto: Często zastanawiamy się czy pieniądz jest lepszym narzędziem do rozwiązywania naszych problemów, czy głowa?

Osoby urodzone w tym dniu wiele znają sposobów radzenia sobie w życiu, w wielu przypadkach potrafią też sobie da doskonałe radę. Wiedzą, że najpierw trzeba stworzy teorię powstania problemu w głowie, żeby lepiej go rozpracowa w rzeczywistości. Ich teorie powstające w głowie to nie teorie dla teorii, ale skuteczne narzędzia do
rozpoznawania problemów.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią dochodzi do swoich zaplanowanych celów, znają też wiele sposobów, aby do nich dojść. Stosują też swoje własne metody osiągania ich. Wszystko to, co jest pod ich ręką i nadaje się do wykorzystania jest korzystne dla nich i dobre, to, co się nie nadaje jest złe. Nie widzą większej różnicy pomiędzy
dobrem a złem, jeśli coś jest dla nich korzystne, biorą to bez większego zastanowienia się.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to pewnego rodzaju hedoniści o drobnomieszczańskich poglądach. Dobrze im jest z samym sobą i z tymi wszystkimi, którzy z nimi się zgadzają. Są pracowici i wytrwali w swoich założeniach, ale nieciekawi, jako ludzie żyjący w grupie ludzi, którzy mogą mieć inne zdanie niż oni.

10 sierpnia

Motto: Wyobraźnia to nie tylko zdolność do wyobrażania sobie czegoś tam, ale także jaśniejsza strona rzeczywistości

Osoby urodzone w tym dniu odkryły w sobie duże zdolności do wyobrażania różnych rzeczy. Nieodłącznym elementem wyobraźni jest pamięć, której używamy np. gdy coś rysujemy, albo o czymś opowiadamy. Mają one także duże poczucie własnej wartości, są zdolnymi ludźmi a najlepiej czują w zawodach takich jak: architektura, inżynieria, reżyseria, słowem wszędzie tam gdzie potrzeba pamięci i wyobraźni.

Kobiety urodzone w tym dniu mają doskonałą pamięć i wybujałą wyobraźnię. Często spotyka się je w miejscach, w których dużo się dzieje różnych na raz. Z natury są wolno myślicielkami, trudno jest je czymkolwiek zaskoczy
i niewiele jest rzeczy, którym mogłyby się zdziwi. Sprawiają wrażenie osób obytych w świecie. Jednak trudno jest im zagrzać jedno miejsce, pomimo tego, że wiele rozumieją, rzadko, kiedy wybaczają.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu od wczesnej młodości lubią popisywać się swoją wyobraźnia i pamięcią. Takie snobistyczne zachowanie jest bardzo praktyczne w dorosłym życiu, ułatwię im je. Nauka wierszy miłosnych na pamięć, gdy wydorośleli przydała się jak znalazł. Duża wyobraźnia i chęć do życia i zabawy zjednuje im wielu przyjaciół, których obecnością cieszą się przez długie lata życia.

11 sierpnia

Motto: Mamy dużo filozofów, ale mało filozofii

Osoby urodzone w tym dniu mają podejście do życia bardzo filozoficzne. Co to oznacza same dobrze nie wiedzą, nie wiedzą też, co słowo filozofia oznacza? Za pewne jakieś długie, skomplikowane myślenie o życiu czy śmierci, szczęściu, miłości, albo posiadanie własnych poglądów na dane sprawy. W sumie każdy może by filozofem na swój własny domowy użytek i w tym przypadku znaczenie filozofii przechodzi w wymądrzanie się.

Kobiety urodzone w tym dniu szybko wysławiania się i myśli ich są jasne jak słońce, potrafią też jak słońce parzy. Mają własne zdanie na wiele spraw, łącznie z tym jak dobrze wychowywać dzieci. Są dużymi indywidualistkami, których ciężko jest przekona, aby zmieniły swoje zdania. Wyznają własną filozofię, w której przeważnie, czyli zawsze one mają rację, inni mogą się myli, albo się nie znają.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są wyznawcami popularnych filozofii, czyli myśli filozoficznych typu: piwo z rana jak śmietana, albo z pustego i Salamon nie naleje. Rola filozofii w ich pojęciu sprawdza się sprytu życiowego, który można wykorzystana swoją korzyść. Są towarzyscy i potrafią dobrze się zabawi, świat jest dla nich bardziej zdziwieniem niż realną rzeczą, stąd może zbyt lekko traktują życie, w którym nie odnoszą większych sukcesów.

12 sierpnia

Motto: Budowanie kariery to oddalanie się od życia codziennego

Osoby urodzone w tym dniu ze względu na bardzo zajęte życie obowiązkami zawodowymi, nie doceniają uroków życia codziennego, rodzinnego, uczuciowego. Mają niestety poprzestawiane wartości, zbyt bardzo są zapatrzeni w siebie, w swoje problemy i poza nimi, nic nie jest aż tak ważne. Tracą dużo, ale w zanim dużo też zyskują wspinając się po szczeblach kariery. Co to jest życie i jakie jest jego znaczenie? O tym nie można według nich myśleć, gdy stawiany siebie na pierwszym miejscu.

Kobiety urodzone w tym dniu wiele nie oczekują od bliźnich, którzy potrzebni są im tylko do pokonywania, jako kolejne przeszkody stające na ich drodze do ekscesu. Nie oczekują też żadnych odpowiedzi na swoje pytania jak ży, aby by dobrym czy szczęśliwym. Dlatego na wszelkiego rodzaju nieszczęścia czy ludzkie niepowodzenia nie
są dla nich czymś wielkim, traktują to, jako wypadek przy pracy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie są osobami poszukującymi wyjaśnień o tym, czym jest życie i jaki jest jego sens. Sama świadomość, że trzeba je w jakiś sposób przeżyć wystarcza im, aby zbytnio się życiem nie interesować
. Pozwala to im na to, aby wszelkiego rodzaju kłótnie wewnętrzne odrzuci na bok a jedynie rywalizować
z samym z sobą. Nie mają też żadnym przekonań czy wierzeń, bycie i wspinanie się do góry w zupełności im wystarcza.

13 sierpnia
Motto: Nie zawsze jest tak w życiu, że ten, co zasługuje na nagrodę otrzymuje ją

Osoby urodzone w tym dniu są przekonane, że system oceniania człowieka czynów jest tylko umownym, i nic takiego jak nagrody i kary nie istnieje. Nieraz uczciwi, pracowici, sprawiedliwi padają ofiarami wszelkiego rodzaju oszust czy nieszczęść. Czasami jest odwrotnie człowiek niezasługujący na nagrodę otrzymuje ją. Kto o tym decyduje, albo nawet, kto za taki stan rzeczy odpowiada nie wiedzą?

Kobiety urodzone w tym dniu mają własne teorie na temat życia, które według nich jest ciekawe, ale nie zależy zbytnio się nim przejmować, bo i tak nie mamy wiele możliwości decydowania o tym, co może się zdarzy. Może sobie samemu w jakiś sposób pomóc, ale żeby się szarpać, czy łapa za bary z życiem, to, to nie. Charakter mają spokojny i łagodny z dużo wyrozumiałością traktują bliźnich.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią życie łatwe i przyjemne, może nawet zbyt bardzo. Nie lubią żadnych odpowiedzialności brać na siebie i sami są nieodpowiedzialni. Wszystko traktują lekką ręką, lekko przyszło, lekko poszło. Po co się martwi , albo nawet zamartwia, koń ma duży łeb niech myśli. Taka postawa nawet dla nich jest nie wygodna, bo zmusza do ciężkiego życia, ale oni niczego innego nie znają.

14 sierpnia
Motto:, Aby być dobrym trzeba posiadać pewien rodzaj wiedzy o życiu i ludziach

Osoby urodzone w tym dniu wierzą, że dobro to wiedza o ludziach i życiu, którą zdobywamy na wielu płaszczyznach naszych życiowych doświadczeń, właściwie każdego dnia. Dobro według nich jest czymś więcej niż czynienie dobra, dobro jest ponad dobrocią, ono jest w nas i ponad nami my tylko mamy wolną wolę ściągania go do nas, ile go zostanie w nas to ud zupełnie inna sprawa.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi lekarzami czy adwokatami, potrafią służyć dobrą radą, nie zawsze jest w tych zawodach reguła. Wiele od nich można się nauczy, nawet, jeśli same do żadnych szkół nie uczęszczały posiadają mądrość życiową, której nie znajdzie się w żadnym podręczniku, czy przewodniku po życiu. Warto się z nimi przyjaźni
.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, czym jest dobre życie, czym jest istota czy natura życia. Odróżniają dobro od zła, ale także wiedzą, czym się różnią dobre rzeczy od złych, czyli takie, które mogą by przydatne od takich, które mogą stworzy problemy i nieporozumienia. Mają głębokie życie duchowe, są wrażliwi, uczynni dzięki temu
potrafią odróżni dobrą naturę ludzką od złej, chociaż jak to w życiu bywa nigdy nie ma stu procentowej gwarancji
bycia dobrym zawsze.

15 sierpnia

Motto: Kłótnia małżeńska to próba stałości związku, rozwód to próba zmiany na coś jeszcze innego

Osoby urodzone w tym dniu według swoich słów zawsze cenią sobie dom i ciepło rodzinne, ale jakoś tak im się życie układa, że nie potrafią ani domu wybudować, ani ciepła rodzinnego wytworzy. W małżeństwie formuła “oko za oko, ząb za ząb” nie jest najlepszym rozwiązaniem. Rewanż na żonie czy mężu w małżeństwie nie istnieje, proszę o tym pamięta , nie ma też odwetu.

Kobiety urodzone w tym dniu są wybuchowa, znerwicowane, a przede wszystkim są tylko jedne racje, ich racje. Gdy mówią wszyscy mają słucha , gdy inni mówią, one krzyczą, płaczą, denerwują się, zaciskają pięści, zachowują się nienormalnie.Trudno jest je zrozumieć , koleżanek potrzebują tylko do własnych celów, a prawdę powiedziawszy potrafią okazać dobroć i miłość, ale zbyt często diabeł w nie wstępuje. To, co budują lata potrafią zburzy w jeden dzień.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu rzadko, kiedy potrafią uświadomi sobie, jakie mogą by konsekwencje ich zachowa
wobec najbliższych. Doprowadza to do sytuacji, w których nie kontrolują się, nie działają rozważnie, słowem psują to wszystko, co nie musiało by zepsute. Zakładają, że lepiej by przeciwnym niż pokazać swoją słabość czy przyzna
do błędu. Potrzebują więcej pewności siebie i wiary w to, co robią.

16 sierpnia

Motto: Miłość i małżeństwo to klamry spinające nasze życie

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że n ie samą pracą ludzie się bogacą. Małżeństwo jest ich inwestycja, a miłość wkładem. Osobisty sukces w małżeństwie zależy od tego ile w nie włożymy miłości. Są one przeciwne wszelkim konfliktom małżeńskim, nawet teoria, że przez konflikt zachodzą zmiany, że jest on przepisany naturze ludzkiej, że wzbogaca nasze życie wewnętrzne jest im obca, tzn. nie przejmują jej do wiadomości

Kobiety urodzone w tym dniu lubią rodzinę i rodzina sprawia im wielką radość. Stosunki ich między – rodzinne raczej kształtują się na układach serce do serca niż logice, czy przesłankach ekonomicznych. Są czułe i wrażliwe potrafią pokazać ile są warte w ciężkich sytuacjach, warto mieć je za żony i przyjaciółki. Do małżeństwa przygotowują się starannie ważąc wszystko za i przeciw. Miłość i szczęście mają dla nich największą wartość.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są ludźmi rodzinnymi ceniącymi sobie zacisze domowe bardziej niż głośne przyjęcia czy imprezy ze sławnymi ludźmi. Ich sprawą jest tak kierować życiem, aby najbliżsi mieli najlepiej jak tylko można to dla nich uczyni . Konflikty według nich powstają zawsze i są nieodłączną częścią naszego życia, dlatego walka z
nimi to ostateczność, należy robi wszystko, aby do nich nie dopuszcza

17 sierpnia

Motto: Ludzie wierzą we wszystko, nawet w największe absurdy

Osoby urodzone w tym dniu to zwolennicy wszystkich teorii i filozofii, a także obrońcy własnego zdania. One wierzą, że wszystko to, co człowiek wymyślił jest godne rozwagi, są przekonani, że świat się zmienia a wraz z nim zmieniają się ludzie i ich poglądy. Dlatego nie warto upiera się przy tym czy innym poglądzie czy zdaniu, bo jutro mogą by one już nieważne czy nieprawdziwe. Szacunek, na jaki zasługują dzisiaj to, że są stare i powszechnie szanowane, nic więcej.

Kobiety urodzone w tym dniu wierzą we wszystko a tak naprawdę to w nic nie wierzą, bo wierzy w coś, czyli w jedną rzecz to automatycznie odrzucanie wiary i inne rzeczy. Sama świadomość, że jedna rzecz może by przyczyną ich ciernia z powodu odrzucenia innych rzeczy. Taka postawa życiowa, do szczęścia czy stabilizacji nie prowadzi, dlatego są one ciągle w drodze do nowych rzeczy, lubią by po prostu w ruchu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że nie ma potrzeby w coś wierzy czy wierzy, czy uważa coś słuszne czy nie słuszne. Według nich to nie jest najważniejsze w życiu. Najważniejsze jest to czy to coś im się podoba czy nie. Jak z tym czymś się czują. Sprawdzanie tego wszystkiego, co mam życie przynosi jest bez sensu, dlatego biorą życie takim, jakie ono jest, bardziej na czucie niż na rozum czy logikę

18 sierpnia
Motto: Złudzeniu ulegamy wszyscy, problem w tym, że większość z nas przez całe życiu ze złudzeniem się nie rozstaje

Osoby urodzone w tym dniu ulegają złudzeniu bardzo często, w które czasem nawet i wątpią, ale jest im ciężko wydostać się z jego rąk. Złudzenie to także brak pewności siebie, naiwność, którą ludzie bardzie chętnie wykorzystują dla swoich wszelkiego rodzaju korzyści. Osoby te często mają dobre i czułe serca, ale o słabej osobowości, psychice, i raczej wolą stracić niż wdawać się we wszelkiego rodzaju kłótnie czy spory.

Kobiety urodzone w tym dniu często ulegają złudzeniu, ponieważ często coś im się wydaje. Taki stan rzeczy spowodowany jest brakiem pewności siebie, a także brakiem poczucia rzeczywistości. Ich mrzonki, albo sny na jawie spowodowane są wybujałą wyobraźnią. One wyobrażają sobie wiele rzeczy, nawet takie, które w ogóle nie istnieją, które mogły by dopiero wymyślone. Oczywiście takie podejście do życia przeszkadza im w realizowaniu siebie i swoich planów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają podstawowy problem z sobą poprzez wyobrażanie siebie w sytuacjach, w których tak naprawdę nie powinni być z wielu względów, np. jechać dorożką po mieście z pewnego przyjęcia u księcia. Ich złudzenia tego typu potrzebne są im do wartościowania się. Wartościowanie się musi być na czymś oparte, musi mie korzenie w rzeczywistości, dwa dodać dwa zawsze powinno da cztery, jeśli tak nie jest złudzenia stają się chorobą.

19 sierpnia

Motto: Sami kreujemy siebie, swój świat i wszystko, co w nim jest, a nawet stwarzamy siebie

Osoby urodzone w tym dniu wątpią w możliwość akceptacji tego wszystkiego, co nas otacza, ponieważ nie potrafią w pełni zaakceptować otaczającego ich świata. Na dodatek twierdzą, że trudno jest wszystko zrozumie
, bo nawet nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrozumie . A sprawa raz już zrozumiała, może np. za tydzień znowu by niezrozumiałą. Dlatego droga do sukcesu jest dużo łatwiejsza, gdy się nią tylko idzie bez oglądania na boki.

Kobiety urodzone w tym dniu unikają długiej i mozolniej pracy, nauka też nie jest im dana, bo ich nudzi, ale są pozytywnie nastawione do życia. Lubią szybkie efekty, cierpliwość nie jest ich najlepszą zaletą. Umieją szybko podejmować decyzje, są odważne, ale niestety mało roztropne. Świat ich jest wygodny i prosty. Często zabierają
głos przy instruowaniu innych ludzi, chociaż same niewiele mają do powiedzenia, ze względu na swoją powierzchowność i ignorancję.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią mieć własne gniazdeczka, jak nazywają swoje domy rodzinne. Chcę, aby wszystko grało i układało się po najmniejszej linii oporu. Nauczyli się sobie radzi tak, aby było im wygodnie, stwarza tak swoje życie, aby w nim odgrywa główne role. Przeważnie udaje im się to osiągnąć, jeśli nie, świat ich może ule katastrofie, a ich życie bardzo ciężkie i nieprzyjemne.

20 sierpnia

Motto: Umiejętność prowadzenia rozmowy to pół sukcesu w dyskusji

Osoby urodzone w tym dniu lubią rozmawia, prowadzi długie dyskusje, są wygadane. Umysł mają też bardzo dociekliwy, cenią sobie ludzi umiejących wysłowi się, żonglujących słowem. Doskonale nadają się na adwokatów, kaznodziejów. Potrafią nawet o niczym mówi długo i pięknie, często i namiętnie, słowem przekonywająco, że miło jest ich (tylko) czasem posłucha

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią w każdej sprawie zabrać głosi rzadko, kiedy postronny słuchacz zorientuje się czy mówią prawdę, czy nawet na temat, a mówią pięknie. Często też próbują wiele rzeczy wyjaśni czy nawet opisać zdarzenia, w których nigdy nie brały udziału. Tak, więc przy dużym darze wymowy mają, także możliwości “rozwijania tematu” prosto z wyobraźni, czyli zmyślając. Zakochany w nich mężczyzna traci nie tylko głowę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to cudowni “czarusie”, kobiety ich lubią, przepadają za nimi, a nawet przez nich płaczą. Ale wszystko jest cudownie dopóki jest zabawa, i nawet łzy nie są tak słone do momentu, w którym trzeba za zabawę zapłaci. Wtedy oni odchodzą, stosy złamanych serc, morza wylanych łez, przez to przedzierają się przez
całe życie z uśmiechem na ustach. Dają przyjemności i nieprzyjemności, to najkrótsza ich charakterystyka a kobiety to lubią.

21 sierpnia

Motto: Wszyscy wiemy gdzie jest źródło zła, mało to wie o źródle dobroci

Osoby urodzone w tym dniu chcą uchodzi w oczach bliskich im osób za mądre i dobre. Mają takie aspiracie, aby nimi by i wielką przyjemność sprawia im pochwala, wyróżnienie, czy nagroda. Wysoko sobie cenią wiedzę i
ludzi wykształconych. Są takimi małymi filozofami domowymi, rozpatrującymi problemy dnia ze stoickim spokojem, chociaż tak naprawdę to wiele rzeczy im się tylko wydaje, bo źródło dobroci i wiedzy jest ukryte przed zwykłymi przechodniami przez życie.

Kobiety urodzone w tym dniu nie mają wielkich wymagań od życia, ponieważ wiele od niego nie oczekują. Mają to wszystko, co jest im tak naprawdę potrzebne, na co dzień prawie, że pod ręką i cóż im więcej może by
potrzebne. Wszelka wiedza i dobro, jakie w sobie mają wystarcza im do otrzymania tego wszystkiego od życia, aby przeżyć je godnie i wygodnie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu do niczego nie chcą się zmusza, ani też nie za wiele z siebie chcą wykrzesać , gdy sytuacja życiowa do większego wysiłku ich zmusza. Złem jest dla nich, że muszą w soboty pracować, ale dobrem jest praca, która pozwala im przeżyć . Patrzenie w głąb siebie zmusza ich do wielkiego wysiłku rozpoznania ich zła wobec nich samych. Zło, które wynika z lenistwa a przede wszystkim zadowalanie się byle, czym.

22 sierpnia

Motto: Wierzy w to, w co wszyscy wierzą jest wygodne, robimy to, co wszyscy robią jest praktyczne

Osoby urodzone w tym dniu wybrali sobie prostą drogę przez życie: nie szukają nowych dróg, ani nie przepadają za wszelkiego rodzaju nowinkami ze świata rewolucji, tylko dumnie kroczą drogą wybraną już przez innych. W rozpacz wpadają wtedy, gdy muszą sami podejmować decyzje za siebie i innych.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi matkami i żonami, posłusznymi córkami i w zasadzie nigdy nie sprawiają większego kłopotu swoim bliskim. Można na nie liczy, gdy przyjdzie potrzeba. W dyskusjach raczej głosu nie zabierają, własnych poglądów nie mają. Za to doskonale wiedzą to, co jest dla nich dobre i z czego można mieć
korzy i te umiejętności wystarczają im do względnego życia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że właściwie to jest bez różni czy się ma poglądy czy się ich nie ma. Na wszystkim nie trzeba się zna , aby dobrze żyć, to jest ich dewiza. I dużo jest w tym racji. Przecież nie mamy żadnych gwarancji na dobre i szczęśliwe życie, nawet logika i wiedza tego nam nie gwarantują, więc lepiej żyć tak jak życie się samo układa, albo zmusza nas do akceptacji.

23 sierpnia

Motto: Wiele osób w dzisiejszym świecie w wiele rzeczy wątpi podchodząc do wszystkiego bardzo sceptycznie

Osoby urodzone w tym dniu jest bardzo ciężko namówi do czegokolwiek. One we wszystko wątpią do wszystkiego podchodzą bardzo sceptycznie. Posiadają jednak bardzo dużą pewność siebie będąc sceptykami, to ich wyróżnia z tłumu innych ludzi, którzy nie mają pewności siebie. Sceptyczność jest ich wadą wrodzoną, która przydaje im nieraz bardzo dużo uroku, a także przestrzega przed “fałszywymi prorokami”.

Kobiety urodzone w tym dniu nie uwierzą, jeśli czegoś nie zobaczą, a jeśli już zobaczą to i tak muszą to dotknąć, aby się upewni, a jeśli już dotkną to i tak nie wierzą, aby to, o czym mówią było na pewno tym. Trudno jest je do
czegokolwiek przekona , ich pewność siebie, że tak właśnie nie jest, jest bardzo wielka i bardzo męcząca bliźnich. Trudno z takimi niedowiarkami się dogadać, przekonać, namówić , poza tym wiecznie są niezadowolone.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu sprawiają takie wrażenie jakby na wszystkim się znali i wszystko wiedzieli, ale o wszystkim tak mówili, że właściwie to jest nic nie warte. Ich własne zdanie na każdy temat, pewność połączona ze sceptycyzmem czyni z nich ludzi mało ciekawych towarzysko. Są po prostu przemądrzali, ale przemądrzali w wątpienie we wszystko, co tylko stanie na ich drodze.

24 sierpnia

Motto: Wrażenie, zrobi na kimś dobre wrażenie to oczarować go sobą

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że najważniejsze jest w naszym życiu zrobienia dobrego wrażenia na osobach, z którymi mamy do czynienia. Ponieważ to jak one nas zapamiętają, jak utkwiony w ich pamięci będzie miało duże znaczenie na nasze późniejsze znajomości z nimi. Obraz nas w ich pamięci i wyobrażenie o nas, będą odgrywa decydują rolę w przyszłości.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią ładnie się ubiera , są bardzo zadbane, sprawiają miłe wrażenie. Są delikatne i subtelne a przede wszystkim świadome swojego zachowania, swoich słów, które zawsze służą im za pomost w budowaniu ich planów czy zamierzeń. Lubią pomóc bliźniemu, ale lubią też mieć z tego korzyści. Bezinteresowność ich jest tylko do pewnego stopnia, później są już zainteresowane.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to świetni aktorzy odrywający swoje role w życiu przed bliskimi i znajomymi. Dobrze się w nich czują, bo ich gra obliczona jest na efekty, dobre wrażenie, którym oczarowują swoich rozmówców. Jest to im bardzo pomocne w życiu i przydatne w załatwianiu wielu osobistych spraw., Jeśli są szlachetni to bardzo dobrze, ale jeśli mają w sobie coś z łajdaka mogą by przyczyną wielu łez i nerwów.

25 sierpnia

Motto: Niepewność jest matką wielu klęsk, ale także i sukcesów

Osoby urodzone w tym dniu cechuje wielka niepewność, która w wielu przypadkach jest denerwująca nie tylko dla nich, ale także dla ich bliskich. Najpierw nie mogą się zdecydować , później zastanawiają się czy dobrego dokonali wyboru a na końcu żałuje podjętych decyzji, po to tylko, aby w kilka dni później dojść do wniosku, że dokonali właściwego wyboru.

Kobiety urodzone w tym dniu nie potrafią podejmować szybkich decyzji, ani zademonstrować swojego poglądu na daną sprawę w jednej chwili. Nawet, jeśli są pewne siebie czy omawianego tematu to i tak o tym mówią z wielkim ociąganiem się, flegmatycznie z robieniem dużych pauz na przerwy. Dlatego towarzysko nie są najciekawszymi
osobami, natomiast w życiu rodzinnym dają sobie radę nieźle.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu cechuje brak odwagi w podejmowaniu decyzji, a także chwiejność w podejmowaniu decyzji. Polega to na tym, że co chwilę zmieniają swoje zdanie, raz tak, raz inaczej. Powoduje to, że wiele ludzi uważa ich za krętaczy, którym w sumie nie są, ale ich postawa na krętaczy wskazuje. Więcej pewności siebie przysporzyłoby im wielu dobrych przyjaciół, których nie mają.

26 sierpnia

Motto: Na pewno wszyscy myślimy, ale czy logicznie, a może tak, aby było nam tylko wygodniej

Osoby urodzone w tym dniu “używają swojego myślenia”, jako narzędzie w kreowaniu swojej przyszłości, tak, aby było im jak najlepiej. I nie ma w tym nic złego, bo każdy chce mieć jak najlepiej, tym niemniej one myślą logicznie w ten sposób, że ich myślenie podporządkowane jest ich wygodzie. Im nie jest potrzebne myślenie logiczne, które doprowadza do pewnych wniosków, które nie zawsze są im na rękę.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią myślę, o czym bardzo długo doszukując się w tym czymś, jakich ukrytych podtekstów czy symboli. Dla nich wszystko ma znaczenie, dlatego logiczne myślenie może doprowadzi do rozszyfrowania tych symboli. Nie zawsze jest to im do czegoś tam potrzebne, ale lubią logicznie myśleć, czytać kryminały, oglądać filmy o tej tematyce, a także krzyżówki, które trzymają ich mózg w ruchu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu uważają, że jeśli ktoś potrafi logicznie myśleć to nie powinien mieć żadnych kłopotów w życiu, bo logika wszelkie problemy eliminuje. Jest to oczywiście zawodne a nawet i nieprawdziwe, bo logiczne racje nie zawsze sprawdzają się w życiu. Zycie ma sens, ale nie zawsze jest logiczne. Dlatego często zdawanie się tylko na siebie samego i swój rozum, bez rozmów z bliskimi może by przyczyną wielu nieporozumień.

27 sierpnia

Motto: Sposób rozwiązywania problemów to aktywna umiejętność życia.

Osoby urodzone w tym dniu wierzą, że przez ciągłe zmaganie się z życiem potrafimy by lepszymi, dobrymi i uczciwymi, bo życie jest jedynym nauczycielem, który tego wszystkiego uczy. Oczywiście nie za darmo, za swoje potknięcia słono płacimy. Logiczne myślenie przy rozwiązywaniu życiowych spraw na niewiele się zda, ale aktywność uczestniczenia w życiu siłą rzeczy zapoznaje nas z wieloma przypadkami, w których jest dużo odpowiedzi na nasze pytania.

Kobiety urodzone w tym dniu są psychicznie przygotowane do wielu spotkań w życiu poprzez wiele zdarzeń, w których przyszło im uczestniczy . Są bardzo doświadczone życiowo, a trudności są częścią ich życia. Najpierw w dzieciństwie były świadkami wielu zmagań z życiem, w dorosłym życiu, co chwilę problemy wzywają je do walki. Są takimi wojowniczkami życia, chwila spokoju i znowu walka.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą jak stawić się czoła życiu, jak chwyci go za bary, jak się z nim zmaga. Wciąż szukają nowych środków do przechytrzenia życia, ale ono za bardzo nie daje się. Walczą o swoje, ale niewiele z tej walki wynika, wciąż nie czują satysfakcji wygranej. Są spokojni i czasem wolą poda się na jakiś tam warunkach, ale to na długo nie jest rozwiązaniem. Przez cały czas trzeba mieć w sobie tą agresywność życia, czyli aktywność działania, czasowy pokój niczego Im gwarantuje.

28 sierpnia

Motto: Rządzić jest tak samo trudno jak leczy

Osoby urodzone w tym dniu lubią rządzić wydawać rozkazy. Mają wewnętrzną potrzebę przewodzenia innym, nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. One najpierw rozkazują a dopiero później pytają się o wyniki, czy efekty swoich rozkazów. Nie jest to najlepsze rozwiązywanie własnych i cudzych problemów, i tłumaczenie się, że wszyscy jesteśmy omylni, robimy błędy niczego nie dowodzi a wręcz przeciwnie, przeszkadza.

Kobiety urodzone w tym dniu same robią wszystko najlepiej i samej wszystko wiedzą najlepiej. Trudno jest je do czegokolwiek przekona , są zawzięte w sobie i wolą raczej straci niż ustąpi , dlatego życie nie ma nad nimi litości. Tracą, płaczą, płacą, chyba, że znajdą jelenia, którym mogą rządzi i go wykorzystywać Co nie jest aż tak trudne w dzisiejszych czasach, bo wielu mężczyznom trzeba da dobrze po głowie zanim zaczną myśleć zanim otworzą oczy?

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to wyćwiczeni w boju z życiem żołnierze. Nie znoszą wszelkiego rodzaju demokracji ani w domu ani w pracy. Wciąż stwarzają sytuacje nerwicowe i stresujące, mali tyrani, twierdzący, że wszystko jest złe, bo ich się nie słucha. Sobie przypisują wszystkie zwycięstwa nawet cudze, klęski są nie ich. Potrafią też służy dobrymi radami, ale po niewczasie, gdy już coś się złego stało, tzw. musztarda po obiedzie”.

29 sierpnia

Motto: Na równie widać lepiej, ale z czasem nudzi się nam

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że można przejść przez życie bez większego wysiłku, żyć bezpiecznie i cieszy
się tym wszystkim, co samo życie przyniesie. Taki komfort psychiczny odpowiada im, nie za bardzo chce im się wysila na wspinanie się w górę, oglądanie swego życia z różnych perspektyw. Pewne ryzyko zawsze musi
by wliczone, ale oni wolą o tym nie pamięta . Lepiej żyć spokojnie bez szamotania się. Umysł mają ludzi z prowincji, którym wystarcza to, co ich zaspokaja.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią pogodzi się z tym, co życie im przyniesie, nie mają jakiś wielkich aspiracji czy ambicji, dlatego życie ich jest spokojne a one same oschłe. Sprawiają wrażenie jakby czas w ich obecności zwolnił, ważne sprawy łatwo wytłumaczy , gdy się raz na zawsze załatwi tak, aby później nie było żadnych ich następstw. W zetknięciu z wielkim światem, milionem spraw zachowują się tak, jakby dopiero, co ktoś je z długiego snu przebudził.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu unikają konfliktów i ludzi, przede wszystkim ludzi, bo to ludzie stwarzają konflikty nie, kto inny. Są typem samotnika, któremu właściwie zawsze jest dobrze, gdzie się go postawi, czy położy jemu i tak będzie dobrze. Prowadzą życie poza wszelkim układami, żadnych wielkim klęsk czy zwycięstw nie mają. Potrafią ciężko pracować i wcale nie narzekać, uczucie zazdrości jest im prawie nieznane.

30 sierpnia

Motto: Bunt przeciwko czemukolwiek jest wskazany, ale pamiętaj do walki potrzebna jest stratega, aby wygra
wojnę pieniądze

Osoby urodzone w tym dniu potrzebują do życia zobaczy swojego wroga, aby zacząć cokolwiek robi , słowem potrzebują motywacji do działania. Same w sobie nie potrafią się zebrać , aby się zbuntować. Energia do życia aktywnego w nich jest uśpiona, jedynie się budzi, gdy się nimi dobrze potrzęsie, albo, gdy życie wymierzy im potężnego kopniaka wtedy idą do przodu, napędzani siłą uderzenia.

Kobiety urodzone w tym dniu najbardziej obawiają się chaosu w ich życiu, na którym nie potrafią zapanować umysłowo. Takim chaosem może by wielka kłótnia z mężem pijakiem, albo nieprzychodzenie córki na noc do domu. Gubią się w swoich domysłach buntują, ale nic z tego nie wychodzi, bo nie potrafią zebra się w sobie, ułoży plan i zacząć działa . W sumie godząc się ze wszystkim przegrywają, tłumacząc przegraną tym, że nic nie dało się zrobi

Mężczyźni urodzeni w tym dniu żyją kosztem innych. Inni są im potrzebni do działania, a przede wszystkim do tego, aby ich słuchać. Wiedzą, że życie jest walką, w której wygrywa silniejszy, albo sprytniejszy, czasem nawet mądrzejszy, ale najbardziej liczy się siła. Aby być silnym trzeba mieć pieniądze, oni ich nie mają, dlatego przyjęli miny doradców, albo słuchaczy z nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

31 sierpnia

Motto: Trzymać ludzi na dystans to wspaniała sprawa, tylko jak to zrobić i jak duży ma to być dystans? To niewielu ludzi wie

Osoby urodzone w tym dniu są bardzo rozsądne, praktyczne, a nawet przebiegłe. Nie chcą nikomu da swego, ale i więcej niż im się należy nie wezmą. To jest moje i nie ruszaj, zabierz swoje i uciekaj z moich oczu. Potrzebują towarzystwa, ale tylko do rozrywki własnej, kontakty przyjacielskie proszę bardzo, ale tylko wtedy, gdy im pasuje albo odpowiada. Jestem dla ciebie miłym, ty bądź dla mnie, to nic nie kosztuje. Swoje problemy rozwiązuj sami, odsuń się, stajesz się męczący.

Kobiety urodzone w tym dniu ograniczają się do kontaktów towarzyskich, kiedy tylko muszą. Jedynie wtedy, gdy czują potrzeby do wzajemnych kontaktów, potrafią by wyjątkowo miłe i sympatyczne, jak piękne motyle z parnych dżungli. Na co dzień mają maski uśmiechu założone na twarz, z których nic poza małą urzędową uprzejmością nie da się wyczyta. Słowem zbliż się do mnie, ale tak abym widziała słonce i mogła swobodnie oddycha

Mężczyźni urodzeni w tym dniu cenią sobie obyczaje, kiedy to ludzie witali się na odległość bez spoglądania sobie w oczy. Załatwiali interesy bez wypytywania się jak żona pańska dzisiaj się czuje. Prowadzą oziębły tryb życia, w którym nie ma miejsca na rozczulanie się czy plotkowanie o bliźnich. Czym mniej ludzie mogą o nich powiedzieć, tym bardziej czują się bezpieczniej? Ich dewizą jest ich własny świat, w którym są tylko oni, ich radości i smutki.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska