Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na wrzesień

Osoby urodzone we wrześniu, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych we wrześniu

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

WRZESIEN

1 września
Motto. Są ludzie, którzy wszystko chcą wiedzieć, taka ich natura, ale niczego nie chcą się uczyć, czyli głupiec wie wiele, ale wszystko źle.

Osoby urodzone w tym dniu z natury są ciekawskie i wszystko, co jest wokół nich interesuje je. Mają światopogląd bardzo rozległy, wiele też potrafią zrozumieć i prawie niczemu się nie dziwią. Mają na każde pytanie odpowiedz, która bardziej “wypływa” z nich życiowego doświadczenia niż z nabytej wiedzy. Konflikty ludzkie przyjmują bardzo naturalnie, ze zrozumieniem, ale są bezradni wobec nich, nie potrafią wyciągnąć z nich wniosków dla siebie.

Kobiety urodzone w tym dniu idą przez życie prostą drogą, pozornie są zajęte gromadzeniem pieniędzy, ale nie mają materialistycznego podejścia do życia. Nieraz ból codziennej egzystencji zagląda im do oczu, nieraz też Futuna uśmiecha się do nich. Dla nich jednak nie ma to większego znaczenia, one po prostu bagatelizują to wszystko, zbyt łatwo godzą się na cierpienie, zbyt szybko przyzwyczają się do szczęścia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają umysł bardzo chłonny na wszelkiego rodzaju nowalijki, są zdolni i pracowici, ale uczenie się przychodzi im bardzo ciężko. Odmawiają sobie zdolności uczenia się, dlatego, że uczyć się to robić coś to samo wiele razy. Nauka nudzi i usypia. Mogą rozebrać zegarek, ale złożyć go powtórnie to już za dużo jak na nich.

2 września
Motto: Do portu marzeń wypływamy na pięknym statku, wpływamy (często), jako rozbitkowie na połamanej tratwie. Uważajcie, o czym marzycie, to może się wam spełnić.

Osoby urodzone w tym dniu mają duże, piękne, szlachetne, wzniosłe marzenia, w czasie ich realizacji, wbrew ich woli przekształcają się one w nędzne pragnienia zaspokojenia własnych potrzeb. Niszczone przez ocean życia, który bez litości bije w ich statek marzeń, rzucając nim o skały, skazując na strach i głód, po to tylko, aby do portu dotarli zmęczeni podróżą wędrowcy, którym wszystko jest obojętne. Cierpią za coś, a nie z powodu czegoś.

Kobiety urodzone w tym dniu wiedzą, że aby być w życiu szczęśliwą, trzeba szczęściu wyjść na przeciw, wybudować swój okręt, którym można wypłynąć po przygodę. Gdy są młode robią to z wielkim zapałem, wdziękiem i śmiechem na ustach, po niepowodzeniach są rozczarowane życiem, spodziewali się po nim dużo lepszego traktowania. Tak jakby było gdzieś zapisane, że wszyscy pragnący szczęścia muszą go osiągnąć.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że można jedynie się rozczarować, gdy ma się oczekiwania. Dlatego nie warto niczego planować, oni są spadkobiercami bankructw. Marzenia spełniają się lub nie, tylko wtedy, gdy się je ma, plany też. Gdy się ich nie ma, nie powinno się przejmować porażką. Najważniejsza jest sama podróż, wszystkie po drodze doznane upokorzenia i radości są nagrodami albo karami za same marzenia, z tym musimy się liczyć. Zastanawianie się nad tym nie może być przyczyną do zmartwień.

3 września
Motto: Są ludzie, których życie męczy, dopiero śmierć jest zbawieniem, ale śmierć nie jest straszna, straszne jest umieranie.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że praca podoba się Bogu. Praca jest częścią planu Stwórcy. Sukces zawodowy dowodzi Bożego błogosławieństwa i wyboru do grona zbawionych. Jednak w obecnym stanie duchowym, w jakim się znajdują jest im bardzo źle. Czują się niewygodnie w swojej skórze, żyją, bo żyją, żyć muszą, godzą się na wszystko, co życie im przyniesie, bo ich niezadowolenie z życia jest niezależne od nich.

Kobiety urodzone w tym dniu mają duże wątpliwości, co do znaczenia swojego życia, które obecnie przeżywają. Natura ich jest skryta i tajemnicza, nie są zbytnio towarzyskie i mają skłonności do melancholii. Są wprawdzie obiektywne, ale smutek wrodzony bardzo często popycha je do pesymizmu. Wszelkie niepowodzenia przyjmują godnie i ze spokojem, jakby wyczekując na coś wielkiego, coś o wiele bardziej ważniejszego w ich życiu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu prawie z pełny zrozumieniem odnoszą się do śmierci, którą uważają za siostrę życia, ale też ważniejszą i mądrzejszą siostrę. Są osobami religijnymi i wierzą, że nasze życie może nie mieć sensu, bo jaki sens może mieć ciągła walka, której wynikiem i tak będzie przegrana. Wierzą, że stwórca musiał mieć mimo wszystko w tym swój ukryty cel, skoro wystawia nas na bezcelowość życia.

4 września
Motto: Spokój i cisza w życiu człowieka są zwiastunem stagnacji, która usypia, a z czasem następuje upadek.

Osoby urodzone w tym dniu muszą być ciągle w ruchu, ruch jest gwarancją ich radości w życiu. W momencie, w którym przestaną coś robić, uważają, że jest to moment, w którym mogą czekać na śmierć. Ich dążenia do celu są ruchem celem powodującym to, że wciąż idą naprzód. To jest piękne i chwalebne. Stanąć w miejscu, czyli przestać marzyć, śnić, dążyć do celu to pewny upadek. Są energiczne, pełne optymizmu i wiary w to, co robią, w życiu osiągają spokój i małą stabilizację finansową, co jest gwarancją spokoju.

Kobiety urodzone w tym dniu tylko dzięki temu, że same sobie potrafią wynajdować różne zajęcia sprawia, że są piękne duchowo i wyglądają młodo w podeszłym wieku. Praca, styl życia jest motorem ich szczęścia, dzięki temu
zachowują prężną sylwetkę. Gdy nie mają, co zrobić z czasem zaczynają biegać, wyjeżdżać na wycieczki w gór, najważniejsze, aby nie siedzieć w czterech ścianach. Są słońcem dla swojej rodziny, wirem, który wciąga ludzi znajdujących się w ich towarzystwie do robienia czegoś tam.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przede wszystko urodzili się po to, aby wykonywać jakieś swoje życiowe misje czy zadania, czyli wynajdują sobie stale jakieś zajęcie, np. kółko teatralne, zajęcia plastyczne, czytanie. To utrzymuje ich w ruchu. I to bardzo lubią. Są energiczni, pogodni, uśmiechnięci nawet w pochmurne dni. Wiele rzeczy może być dla nich ciężarem, ale wolą dźwigać ciężary zamiast się nudzić, bo nuda zabija, takie mają powiedzonko.

5 września
Motto: Wspominanie, powoływanie się na przeszłość to taka ludzka rzecz, ale przeszłość to czarna dziura, która wciąga słabych i niszczy ich przyszłość, jeśli kurczowo się jej trzymają.

Osoby urodzone w tym dniu lubią wspominać stare, dobre czasy, w których tak świetnie sobie radzili, czuli się dobrze, a teraz to już nic takiego nie ma i nie będzie. Oczywiście najchętniej wspominają to, co było dobre, to za czym tęsknią, dzieciństwo i lata beztroskie. Siłą ich wspomnień nieraz jest tak wielka, że potrafi zagłuszyć teraźniejszość, wobec której często są bezradni, bo pojęcie przeszłości obejmuje ich działalność, uczucia i wolę oraz czynności poznawcze przyszłości.

Kobiety urodzone w tym dniu im dłużej żyją tym bardziej żałują tego, co już bezpowrotnie minęło. Och, tak piękna sukienka jest już na mnie za mała. Co się ze mną stało? Można nawet powiedzieć, że wspominanie to ich stałe zajęcie. Chciałyby przywołać czas przeszły, po to tylko, aby raz jeszcze doświadczyć tych samych przyjemności czy radości. Gorzej jest, gdy zaczynają narzekać i ubolewać nad przeszłością wtedy robią się smutne i uciążliwe dla bliskich. Świadomość przemijania najwyraźniej im przeszkadza w życiu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią w towarzystwie znajomych przy małej butelce wódki wspominać jak to kiedyś było, jacy to byli mądrzy, piękni i cieszyli się popularnością. Takie refleksje znad stołu są bardzo im potrzebne, bo służą, jako terapia w przeżywani teraźniejszości, a tak mimo wszystko jest „wchłaniana” przez przeszłość. Dlaczego teraz tacy nie są, trudno jest powiedzieć? Dlaczego wtedy życie miało dla nich większy sens, takie subiektywne przeżywanie i doświadczenia, należy uznać za ich słabość. Byli młodzi i walczyli o wszystko, a teraz zestarzeli się i nuda ich wzięła w swoje szpony, zapomnieli, że życie to zbiór doświadczeń, które są różnorodne i składają się z różnorodności przeżyć.

6 września
Motto:, Gdy życie płynie gładko, sennie, nawet go niezauważany, dopiero, gdy natrafi na przeszkodę zaczynamy ubolewać nad swoim losem.

Osoby urodzone w tym dniu tak bardzo są zajęte chwilą obecną, którą właśnie przeżywają, że nie mają czasu ma zastanowieniem się, dokąd, nurt życia ich niesie. Gdy wszystko się układa po ich myśli niczym się nie przejmują i uważają, że tak na być. Pierwszy lepszy mały wir, zawirowanie jest przyczyną ich cierpieniem i stresów. Zapomnieli, że życie to nie tylko przyjemność unoszenia się na fali, ale także wiosłowanie, gdy wiaterek przestanie dmuchać.

Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnego dzieciństwa idą przez życie gładko, najpierw rodzice zapewnili im wygodę, później tak się ułożyło. Bardzo wyraźnie szczęście im sprzyja, ale one nie odczuwają jego obecności do momentu, gdy zaczyna dziać się coś niedobrego. Najgorsze jest to, że przyzwyczajają się do spokoju, gdy spotka ich „zawirowanie” potrafią mu sprostać, stają się dziecinnie bezradne.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu najbardziej cenią sobie spokój i dobrą przemianę materii. Niewiele ich świat i życie interesuje, uważają się za zwycięzców, mają swoje ważniejsze sprawy. Zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystko będzie się w życiu układało jak sobie życzymy, dlatego, zawsze przygotowani są na małe “życiowe koziołki”. Spokój się kończy, ponieważ niepokój się wkrada, podbiją umysł, zwycięża. Dlatego jest ważne dla niech wsparcie z, zewnątrz, czyli rodziny.

7 września
Motto: Dobro jak i zło jest w życiu potrzebne, jak sól i pieprz, te przeprawy czynią je smaczniejszym. Dobro ma swoich generałów i lepszych żołnierzy, ale często dla „świętego spokoju” godzi się na stosowanie przemocy, terroru i okrucieństwa.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą bardzo dobrze, że jeśli istnieje zło to musi być i dobro, które wynagradzałoby zło. Czy można całe życie przeżyć bez zła, samemu będąc dobrym? Na tym długo się zastanawiają i dochodzą do wniosku, że nie. Gdyby nie było zła nie wiedzielibyśmy, co to jest dobro. Słowem zło jest konieczne, nieodłączną częścią naszego życia. Najważniejsze jest tylko to, aby nie czynić zła, być zawsze tylko dobrym, ale czy to możliwe?

Kobiety urodzone w tym dniu więcej w życiu spotyka smutku niż radości, co jest rzeczą normalną. One o tym wiedzą i wcale radości czy szczęścia nie oczekują każdego dnia, to nie przeszkadza im być radosną i szczęśliwą przez cały tydzień czy nawet miesiąc. Łagodne usposobienie, duża wyrozumiałość, tolerancja, to schody do zadowolenia i szczęścia. Gdyby je zapytać czy są szczęśliwe odpowiedziałyby tak, ale nie potrafiłby opowiedzieć o swoim szczęściu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że wielkie szczęście i zadowolenie z życia, nie trwa długo. Z zasady dobre dni przeplatają się ze złymi i cała filozofia w tym, aby tych dobrych, miłych dni było więcej niż złych. Wiadomo, czym więcej czynimy dobra, tym więcej dobra do nas wraca. Jednak nie powinniśmy liczyć, czy wliczać szczęście w nasze życie, jako coś, co nam się należy, czy nieodzowną część naszego życia, bo tak nie jest i nie może być.

8 września
Motto: Większość z nas lepiej się czuje, gdy ma zmartwienia i troski, niż gdy ma się cieszyć i radować.

Osoby urodzone w tym dniu mają świadomość tego, że lepiej psychicznie się czują, gdy mają coś zrobić, rozwiązać, jaki problem, czy wręcz muszą nieść go na plecach, niż gdy nadchodzi ich stan błogości i radości, z którym to nie potrafią sobie radzić. Uważają, że radość, głośny śmiech, jest przypisany dzieciom i ludziom niepoważnych czy wręcz głupim. Słowem lekkość życia, beztroskość może nas unosić we wszystkie strony, natomiast ciężar wyznacza cel i drogę.

Kobiety urodzone w tym dniu są skromne i ciche, nie przepadają za wielkimi uciechami tego świata, ale nie należy je traktować jak zakonnice czy osoby, które wybrały drogę ubóstwa. One umieją cieszyć się życiem i rodziną, doceniają znaczenie miłości w ich życiu. Ale, wszelkie radości są tylko i wyłącznie ich słodką tajemnicą, pocałunek tak, ale tylko przy zgaszonym świetle. Drogie piękne auto, tak, ale nie na pokaz i za wszelką cenę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie znoszą “świecenia w oczy” swoim dorobkiem życiowym, czy nawet osiągnięciami. Są bardzo prywatni, zamknięci w sobie i w swoim świecie. Nie znoszą nic na pokaz, ani nie przepadają za wystawnym trybem życia, chociaż na wiele rzeczy ich stać czy nawet mogą sobie pozwolić. Uważają, że jawne cieszenie się swoim szczęściem czy powodzeniem, może być przyczyną zazdrości ludzi i zemsty bogów.

9 września
Motto: Im dłużej żyjesz tym bardziej wszystkiemu się dziwisz niczym widz w teatrze.

Osoby urodzone w tym dniu dożywają później starości, przez życie idą spokojnie i są do niego ustosunkowani bardzo łagodnie. Potrafią trzymać nerwy na postronkach. Nie wzbijają się za wysoko, ani też nie opadają zbyt nisko. Swoje przeżyli, ale wszystkiemu się dziwią. A to, że gwiazdy świecą w nocy, a to, że ludzie tacy niedobrzy, że tyle nędzy o zła na świecie to, że obecne pokolenie jest jeszcze gorsze od poprzedniego.

Kobiety urodzone w tym dniu ciężar swojego istnienia same dźwigają, nie przejmując się przeciwnościami losu. Wiedzą, że świat jest tak urządzony, że ciągle coś się w nim psuje, przeważnie jest inaczej niż to sobie planowaliśmy. Dlaczego się dziwić temu wszystkiemu? A jednak się dziwią, że człowiek pomimo tego, że zdaje sobie sprawę z ogromu wysiłku utrzymania się przy życiu, na czas jeszcze na rozpacz lub radość.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to grono filozofów na własny użytek domowy tłumacząc wszelkie swoje życiowe porażki ze stoickim spokojem. Wiele ze swoich porażek wyciągają wniosków i mają satysfakcje, że udało im się do takich wniosków dojść. Tym niemniej dziwią się, że pomimo swojego wysiłku i analizy sytuacji, nie potrafili dojść do swojego celu, tak szybko jakby tego chcieli. Dziwią się temu, że świat bardziej nastawiony jest na NIE niż na TAK.

10 września
Motto: Zawsze ktoś lub coś nami rządzi nadając nam kierunek działania. Najgorsze są pieniądze, one utrudniają podejmowanie decyzji.

Osoby urodzone w tym dniu mają duży respekt dla władzy i prawa, przestrzegają wszelkie nakazy i zakazy, które według nich są bardzo pomocne w codziennym życiu, czyli zwariowanym świecie. Aby czuć się bezpiecznym trzeba mieć nad sobą bat, który by tego bezpieczeństwa strzegł. Tak jak pilnuje się swojej własności, swoich praw, swojej kasy. Unikają wszelkiego rodzaju tłumnych spotkań, i organizacji, do których należy spora grupa ludzi.

Kobiety urodzone w tym dniu wiedzą, że bez rozsądnego, opartego na mocnych finansach zamążpójścia trudno jest żyć tylko dla siebie samej. Chętnie podporządkowują się innym silniejszych finansowo czy sprawującym władze, ale wszystko musi być w granicach zdrowego rozsądku i prawa. Zdają sobie sprawę, że państwo, aby mogło istnieć musi wymuszać posłuch swoich obywateli w taki sposób, aby inni mogli spokojnie i bezpiecznie spać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu bardzo niechętnie, bardziej z rozsądku niż dobrej woli przymuszają się do wielu spraw i kwestii, choćby pracy na dwa etaty. Gdyby tak nie było stanowiliby jeden wielki chaos wewnętrzny swoich myśli, który także byłby chaosem w ich życiu. Aby mieć spokój wybierają mniejsze zło, godząc się na gorsze warunki. Z natury są spokojni, uczynni, pracowici, kochający swojej rodzinny. Należy do tych, co wolą budować, zamiast burzyć.

11 września
Motto: Niektórzy z nas wierzą, że mają misję do spełnienia, ale tylko niektórzy z niektórych wiedzą, jaka to misja. Reszta żyje w mroku marzeń i złudzeń.

Osoby urodzone w tym dniu mają swoje własne źródło udręki, są mało lojalni, niedokładni, ani nie planują swojej przyszłości ani o niej zbytnio nie myślą. W sumie jakoś – takość sobie żyją wygodnie uwolnieni od świata obowiązków, ale nie przyjemności. Jedynie od czasu do czasu zakłócają im spokój naiwni ludzie, którzy pożyczyli im pieniądze.

Kobiety urodzone w tym dniu to wspaniałe osoby z marzeniami o wiecznym szczęściu, z misją niesienia innym pomocy, ratowania ludzkości przed złem i innymi świństwami naszej cywilizacji. Wyznają filozofię pozytywnego myślenia, ale przy tym są leniwe, im po prostu nic się nie chce. A wstanie z kanapy sprzed telewizora uważają za największą karą. I jak większość ludzi, którym nic się nie chce serca mają dobre i czułe.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie są w stanie zrozumieć, dlaczego tyle ludzi żyje życiem nijakim, w którym nic się nie dzieje. Ich zdaniem zawsze powinno coś się w życiu dziać. Człowiek powinien mieć jakąś misję, której poszczególne etapy powinny być realizowane codziennie. Niestety teoria rzadko, kiedy pokrywa się z życiem, dlaczego tak jest, o tym nie myślą. Zresztą, mało też robią dla siebie samych, ale to inna para kaloszy.

12 września
Motto: Wolność tak, dla wszystkich tak, ale nie dla każdego.

Osoby urodzone w tym dniu zdają sobie sprawę z tego, że większość z nas potraktuje wszystkie prawa im dane, jako własną wolność do robienia tego, na co tyłka mają ochotę. Im więcej pieniędzy tym więcej praw i obowiązków, które posiadacze wykorzystują, jako przywileje dla siebie samych. Im większa wolność tym człowiek bardziej głupieje. Od nędzy też się głupieje, ale w drugą stronę.
Kobiety urodzone w tym dniu lubią być wolne od wszystkiego w szczególności, gdy są bardzo młode. Wtedy wolność i jej smak słodki smakują im najbardziej. Wolność bardziej kojarzy im się z przyjemnościami niż z obowiązkami. Są kapryśne, wymagające, lubią się śmiać z byle, czego i na byle, co zwracają uwagę. Dopiero w wieku średnim doceniają pewne wartości wolności takie jak: prawo odrzucenia, czy zrezygnowania z tego, z czego nie będą mieć żadnych korzyści.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie myślą o wolności, ponieważ nie mają czasu. Czy są wolni, nad tym się nie zastanawiają? Wiedzą, że wolność jest im do niczego niepotrzebna, bo nie mogą jej sobie kupić, a skoro nie stać ich na nią, to, co z taką wolnością można zrobić? Jeszcze więcej pracować, dłużej i ciężej, po to tylko, aby mów na weekend pochwalić domem z dużym trawnikiem.

13 września
Bieda w życiu przeszkadza tak samo jak bogactwo, chyba, że człowiek do tych rzeczy się przyzwyczai.
Osoby urodzone w tym dniu cechuje duża rozrzutność w ich codziennych sprawach. Potrafią działać z rozmachem, są opanowane, można na nie liczyć. Z drugiej strony potrafią się nikczemnie zachować, ulegają silnej namiętności zaangażowaniu, co powoduje, że przestają myśleć. Słowem potrafią wygrać z dużym rozmachem a także przegrać z kretesem. A najgorsze jest to, że nie umieją dać sobie radę czy to na górze, czy to na dole.
Kobiety urodzone w tym dniu wymagają szczególnej troski i opieki. Mogą być dla wybranego mężczyzny wszystkim dobre, albo całym złem tego świata. Ani jeden ani drugi stan nie jest od nich zależny. One po prostu przez całe życie są na takiej huśtawce emocjonalnej. Trudno jest je przekonać do czegokolwiek, czyli są uparte, ale także potrafią otworzyć serce i w musi w bliźniego wszystko to, co tylko zechcą.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu najlepiej się czują, gdy nie muszą dokonywać żadnych wielkich rzeczy. Na słowo zwycięzca lekko ironicznie się uśmiechają. Przyjemność mają w tym, że ich to nie interesuje, nawet nie muszą o tym myśleć. Wielkie loty przyprawiają ich o zawrót głowy, cieszą się małymi rzeczami. Niedostatek nie przeraża ich, bogactwo tak. Bo bogactwo, to problemy, a problemy to ból głowy, więc, po co to, komu potrzebne.

14 września
Motto: Czy można być mądrym i głupim jednocześnie. Większość ludzi twierdzi, że tak.
Osoby urodzone w tym dniu są doskonałym przykładem człowieka, który potrafi myśleć, a także działać bezmyślnie. Jak to jest możliwe? Jest to trudne do wytłumaczenia, ale jest to możliwe. Lubią uchodzić za ludzi mądrych i faktycznie nimi są, ale bardzo łatwo jest je wprowadzić w fałszywą dumne, pochlebić im byle, czym, nad czym nawet się nie zastanawia, przymną, a później jest już za późno, aby uratować twarz.
Kobiety urodzone w tym dniu potrafią działać podstępnie nawet z premedytacją. Ich myślenie i gra słowna jest bardzo dobrze zaplanowana, gdy na coś się zdecydują. Są sprawiedliwe i uczciwe, ale gdy coś chcą mieć zrobią dosłownie wszystko, aby to osiągnąć zapominając o moralności i etyce. Świadczy to jakimś ich rozdwojeniu, jakby dobre ich zamiary miały podłoże z złych. Słowem robią tak jak im pasują znając zasady gry dobrze wychowanych osób.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu podobni swoim charakterem są do drzewa, na którym rosną owoce słodkie i cierpkie, w zależności od promieni słońca, czyli ciepła. W wielu ważnych sprawach życiowych zajmują właściwe miejsce, w momencie, gdy do gry wchodzą emocje, zaczynają robić się nadpobudliwymi, nieopanowanymi, co często zakończa się ich całkowitym upadkiem.

15 września
Motto: Ambicja umiera wobec bezsilności, po to tylko, aby zniszczyć marzenia człowieka
Osoby urodzone w tym dniu cierpią na nadmiar ambicji, która popycha ich do wielu wyrzeczeń, czasem nawet do upokorzeń bardzo dla nich bolesnych, po to tylko, aby z czasem zaspokoić swoje ambicje. W wielu przypadkach ambicja jest wrogiem ich samych. Ujemna ich siła jest potężna i bardzo groźna, ale gdy trafi na przychylny grunt umysłu może cuda uczynić.
Kobiety urodzone w tym dniu są ambitne, uczuciowe, przebiegłe i chytre w swoim postępowaniu. Wiele osób uważa je za egoistki a także za materialistki. Ale one twierdzą, że lepiej mieć ambicje niż “umierać z nudów i braków ambicji”. Od bliskich wymagają wiele zrozumienia a nawet zgody na ich postępowanie, nie zawsze zgodne z etyką. Siłą bycia lepszą, mieć więcej zawsze w nich dominuje.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią odróżnić wielkie marzenia od małych, który niestety wielu osobom zacierają się podczas ich realizacji. Ich wizja życia zawsze współpracuje z ambicjami, które tylko są siłą napędową, kontrolowaną przez nich. Zdają sobie sprawę ze swoich predyspozycji, umiar i rozsądek jest po ich stronie. Wieloznaczność czy niepewność jest przez nich eliminowana zaraz na początku gry, a jeśli się nie da tego zrobić to starają się wszystko kontrolować.

16 września
Motto: Droga, którą idziemy nie tylko nas prowadzi do celu, ale i kształtuje.
Osoby urodzone w tym dniu lubią rozmyślać nad tym, co ma wpływ na to, że dochodzimy do celu? Jakie są środki umożliwiające osiągnięcie cel? Lubią rozmyślać i namyślać się, poszukiwać najłatwiejszych rozwiązań umożliwiających osiągnięcie celu. Są dokładni w tym, co robią, ale i szybko działają, nie boją się odpowiedzialności, gdy przychodzi do podejmowania decyzji. Zdają sobie sprawę, że rozmyślanie o celu nie prowadzi do niego, ale działanie.
Kobiety urodzone w tym dniu zanim podejmą jakąś ważną decyzję lubią zastanowić się nad jej skutkami, a przede wszystkim czy jest ona wykonalna przez nie. Zanim nie nabiorą pewności, że jest, nie podejmą się realizacji. Nie znoszą rozczarowań, ani porażek. Lubią porządek, spokój i czas, w którym się namyślają uważają za swój osobisty, nawet za pewnego rodzaju medytacje nad omawianą sprawę.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu robią tylko to, co do nich należy, albo jest w ich mocy. Podobnie jest z ich myśleniem, nie myślą o tym, co by było, gdy było, tylko konkretnie o tym, co teraz jest. Ich marzenia, które przeradzają się w plany muszą mocno opierać się na rzeczywistości. A ona jak wiadomo jest kształtowana przez nasze marzenia i plany, jeśli jest odwrotnie wtedy nazywamy ją szarą rzeczywistością.

17 września
Motto: Wszystko, co robimy związane jest z naszym szczęściem.

Osoby urodzone w tym dniu są przekonane, że wszystkie nasze działania i posunięcia w życiu można sprowadzić do jednego mianownika: szczęście. Szczęście jest mam potrzebne w życiu tak samo jak zdrowie. Bez szczęścia nie ma powodzenia ani sukcesu. Do czego przez całe nasze życie dążymy: do szczęścia. Pierwiastek szczęścia to miłość, to zadowolenie, dobro. Człowiek szczęśliwy nie potrafi czynić zła.
Kobiety urodzone w tym dniu potrafią być nieszczęśliwe na własne życzenie. Natomiast wypracować szczęście, albo na nie zasłużyć nie za bardzo potrafią. Ciężko pracują, ocierają się o szczęście, są blisko szczęścia, czuje je wokół siebie, ale tak naprawdę to tylko znają jego smak. Nigdy nie karmiły nim swojej duszy, dlaczego tak jest, trudno powiedzieć. Być może zbyt wiele jest czynników składających się na szczęście, o których one zapominają, bo one przecież nie występuje w czystej postaci.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu twierdzą, że szczęście trzeba zdobywać w życiu tak jak wszystko inne. Naszą funkcją jest zapewnienie najodpowiedniejszych warunków, w których szczęście najchętniej by przebywało. Nie oznacza to, że biedny nie może być szczęśliwy, może. Ich szczęściem jest praca, którą lubią, żoną, którą kochają, a także takie mniejsze szczęścia jak: znajomi, przyjaciele, życzliwi ludzie.

18 września
Motto: Umiejętność omijania problemów to rozumienie niebezpieczeństwa.

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że szczęście, miłość, prawda tylko towarzyszą nam przez życie, natomiast problemy, kłopoty, zmartwienia są naszymi codziennymi gośćmi, czasem nawet więcej mają do powiedzenia o nas niż my sami o sobie. Dlatego tak łatwo nie ulegają wszelkim namowom i zanim podejmą jakąkolwiek decyzję chcieliby poznać jak najwięcej szczegółów. Dla osób ich nieznających czasem jest to denerwujące, taka oglądanie czegoś sto razy.

Kobiety urodzone w tym dniu są bardzo ostrożne w tym, co robią i mówią, poza tym cechuje je duża dokładność, dlatego są bardzo cenionymi pracownicami, przykładnymi matkami. Chwalenie je na niewiele się zda, bo one znają swoją wartość i robią tak, aby było najlepiej. Osoby, które raz im podpadły trzymane są na dystans. Mają własne zdanie, są sprawiedliwe, nie robią niczego na pokaz, ale dla jakiegoś celu, albo dla własnej przyjemności.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu we wszystkim widzą problemy, całe swoje życie traktują jak jeden wielki problem. Przyjemność rozpatrują pod względem problemu już rozwiązanego, nieprzyjemność nierozwiązanego. Zdają sobie sprawę z tego, że tak nie można do życia podchodzić, ale oni inaczej nie potrafią żyć. Nie można przez całe życie trzymać się z dala od problemów, bo nie ma takie możliwości i trzeba się z tym pogodzić.

19 września
Motto: Chwalimy tych, co nas chwalą, ale kochamy tylko siebie.

Osoby urodzone w tym dniu lubią być chwaleni, nagradzami, a przede wszystkim chcą, aby o nich dobrze mówiono, podziwiano. Potrafią to dobrze robić, lubią to robić, dlatego takie zawody jak dziennikarstwo, aktorstwo, rozrywka, bardzo im pasują. Przebywanie z ludźmi i mówienie o ludziach, praca z ludźmi i życie z nimi w zgodzie, to ich powołanie.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią dodać sił i zachęcić do działania. Są doskonałymi organizatorkami życia towarzyskiego, potrafią całe towarzystwo zmusić do dobrej zabawy, nikogo nie pominą, każdemu powiedzą komplement słowem, urodzone dyplomatki. Są miłe i czarujące, wrażliwe i delikatne, czasem w życiu za dużo grają, gdy odgrywają swoją rolę, zapominają się, ale tylko po to, aby jak najlepiej wypaść.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią rozdawać pochwały, bo uważają, że pochwała może być zachętą do lepszego działania, nawet, jeśli pochwalony nie zasługuje na nią. Są otwarci do ludzi, życzliwie nastawieni do świata, nie boją się kontaktu z nieznajomymi, szybko potrafią nawiązywać przyjaźnie. Praca w klubach, filmie, słowem wśród ludzi, to ich specjalność, która nie męczy ich zbytnio. Tym bardziej, że mają duży respekt dla ludzi.

20 września
Motto: O złym wpływie bogactwa na życie najwięcej mają do powiedzenia biedni.
Osoby urodzone w tym dniu uważają, że wszelkie zło pochodzi od ludzi bogatych, od tych, co mają władzę, i od tych, co za nas decydują. W pewnym sensie zazdroszczą tym wszystkim, którzy potrafili w jakimś stopniu lepiej się w życiu ustawić. Byli zapobiegliwsi, mądrzejsi a nawet sprytniejsi. Myślą sztampowo, mało są oryginalni, a przede wszystkim winę za to czy tamto widzą u wszystkich tylko nie u siebie.
Kobiety urodzone w tym dniu potrafią długo narzekać, doszukiwać się niewiadomo, czego, być “wiecznie niezadowolonym”. Przyczyną ich lustracji i narzekań jest wielokrotnie zazdrość, najprymitywniejsza, głupia zazdrość, jaka tylko może być. Innym powodem, dla, którego są nieszczęśliwi to brak własnej wartości, często zmieszany z kompleksami różnego typu i maści. To, czego najbardziej potrzebują to wiary w siebie.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że jak coś idzie źle, to przede wszystkim temu winni są ci, co nami rządzą, bo oni wszyscy kradną, marnotrawią a szarego człowieka to w nosie mają. Na pewno jest w tym trochę prawdy, ale najbardziej za nasze niepowodzenia powinniśmy rozliczać nas samych. O tym prostym fakcie nie chcą pamiętać, bo, po co, niech inni będą odpowiedzialni za nasze życie.

21 września
Motto: Ubóstwo nie jest grzechem, może być jednak karą, bogactwo jest grzechem, (co tacy, co tak twierdzą), ale może być nagrodą.

Osoby urodzone w tym dniu nie mogą pogodzić się ze swoim ubóstwem nie tylko materialnym, ale także duchowym. Pretensje mają do świadomości, która jeszcze bardziej im uświadamia ich położenie. Nie za bardzo wiedzą jak mają z tej sytuacji wybrnąć. Czy pracą, czy wielkim wyrzeczeniem, gotowi są nawet uwierzyć w powiedzenie:, że aby być bogatym trzeba się nim urodzić? Życie i jego szczeble awansu, cierpliwość a przede wszystkim pracowitość nie przemawia do nich.

Kobiety urodzone w tym dniu twierdzą, że do wszystkiego trzeba dojrzeć, nic nie dzieje się ot tak bez potrzebnego czasu danego nam na zrozumienie tego, co się wokół nas rozgrywa. Bogactwo, o którym myślą dane jest tylko wybranych, czyli tym, co już są bogaci. A dlaczego są bogaci:, bo kradną, oszukują, słowem robią to, czego one nie Mogą robić, albo nie potrafią, mogą też nie chcieć robić. Takie przekonanie trzyma je w nienawiści do wszystkich tych, co mogą sobie pozwolić na troszkę więcej.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wyczuwają w każdej godzinie swojego życia gorycz i niezadowolenie. Gdy oglądają telewizję kiwają głowami zniedowierzeniem, że takie rzeczy mogą się naprawdę dziać. Gorycz niemocy sparaliżowała im umysł i serce. Do wszystkich bogatych mają pretensje, chociaż nigdy nie widzieli żadnego milionera. Bieda, która pozwala im tylko na przeżycie tak im doskwiera, że całkowicie zrezygnowali z jakiejkolwiek walki z życiem o więcej.

22 września
Motto:, Aby wyzdrowieć trzeba łykać gorzkie tabletki, podobnie jest w życiu prawda jest gorzka, ale czyni nas zdrowymi.

Osoby urodzone w tym dniu wolą jak to się mówi gorzką prawdę od słodkiego kłamstwa. Są prawdomówne, uczciwe, obowiązkowe a nade wszystko nie cierpią kłamczuchów. Kłamstwo działa na nich bardzo źle i dostają od niego dużych bombli na plecach. Oczywiście z takimi zasadami nie jest łatwo im żyć, tym, bardziej, że wszelkiego rodzaju oszuści chcą wykorzystać ich do swoich niecnych planów, jako parawanu.
Kobiety urodzone w tym dniu idą przez życie drogą prostą, nie ma u nich innych kolorów, albo biały, albo czarny. W wielu przypadkach taka postawa bardzo im ułatwia życie i co tu mówić zaoszczędza wiele, wiele problemów. Problem jest tylko w tym, że nie każdy chce słyszeć prawdę, i nie każdy jest przygotowany na prawdę. Dlaczego muszą bardzo uważać na ludzi, z którymi się przyjaźnią?

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są prawdomówni i szczerzy, przez co zdobywają sobie dużo przyjaciół. Życie ich nie jest ani łatwe, ani proste, oni nie chcą komplikować go sobie poprzez udawanie czegoś czy skrywanie prawdy. Aby kłamać czy oszukiwać trzeba mieć wyobraźnię, oni jej nie mają, dlatego przy dłuższych znajomościach mogą poniektórych wydawać się nudni, czy mało ciekawi towarzysko.

23 września
Motto: Św. Augustyn: Bóg nas nigdy nie opuszcza, choć czasem nam się to wydaje.

Osoby urodzone w tym dniu wielokrotnie w swoim życiu kwestionują istnienie Boga, udowadniając jego nieobecność podczas wszelkich nieszczęść na nich spadających. Według nich Bóg jest po to, aby im pomagał, no może nie osobiście, ale czuwał nad nimi i miał je w opiece. Obecność Boga w ich życie musi być odczuwalna w przeciwnym razie, nie, kto inny jak tylko ON odpowiada za wszystkie nieszczęścia.
Kobiety urodzone w tym dniu się osobami bardzo religijnymi, mocno wierzącymi w Boga. Bóg jest im potrzebny w życiu we wszystkim, co robią, przez cały czas o nim pamiętają. Na pewno wiara w Niego im pomaga w zmaganiu się z życiem, tym bardziej, że samo życie nie traktuje je zbyt pobłażliwie. Są spokojne, na co dzień i opanowane w tym, co robią, mają w sobie dużo cierpliwości i miłości do bliźniego.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu są ludźmi nerwowymi i wybuchowymi, łatwo też jest wpędzić ich w pobudzenie emocjonalne, z którym nie potrafią sobie dawać rady. Gdy wszystko im się układa, idzie jak po maślę wtedy jest Bóg, do którego się modlą. Gdy jest źle, gdy spotka ich nieszczęście wtedy machają pięściami, krzycząc, że nie ma Boga. Bo gdyby był to by do tego nie dopuścił. Myślą zbyt szybko, jeszcze szybciej podejmują decyzje, dlatego wszystko tak się dzieje.

24 września
Motto: Wznoszenie się do góry uważamy za normalne, natomiast spadanie za klęskę.
Osoby urodzone w tym dniu pragną za wszelką cenę iść do góry, i tylko wspinanie się po szczeblach kariery ich interesuje. Osiąganie sukcesu, to ich życiowe zamierzenia. Natomiast nie biorą pod uwagę możliwość chwilowej zadyszki, czy nawet upadku. Ich cel określony jest jednoznacznie osiągnąć jak najwięcej tylko można, a później trzymać to, czyli bronić rękami i nogami. Cel ich życia staje się wyznacznikiem ich sukcesu, szczęścia, chlebem i miłością.
Kobiety urodzone w tym dniu same lubią rozstrzygać o rzeczach ważnych w szczególności, gdy chodzi o ich kariery zawodowe. Nic w tym dziwnego, ale one po drodze potrafią zrazić do siebie wiele osób. Chociaż działają z namysłem ich zbytnia pewność siebie przechodzi w zarozumialstwo, które wcześniej czy później może być przyczyną ich porażki czy nawet klęski. Muszą pamiętać, że wspinanie się i spadanie są elementami tej samej gry.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu uwielbiają robić karierę na każdym etapie swojego życia. Oznacza to, że zawsze powinni być pierwsi i najlepsi, bo bez tego nie można zrobić kariery. Ale pierwszych i najlepszych najbardziej lubią obcy ludzie, obcy ich podziwiają. Z przyjaciółmi i rodziną trzeba tak żyć, aby nie czuli się źle w towarzystwie najlepszych. Oni tego nie potrafią robić i ciągły bieg, ciągłe współzawodnictwo czynią jest ich wielu stresów, które wyładowują na najbliższych.

25 września
Motto:, Jeżeli szczęście nasze zależy od nas to i nieszczęście powinno również zależeć od nas.
Osoby urodzone w tym dniu mają przeświadczenie, że wszystko zależy od nas samych, to my jesteśmy twórcami siebie samych. To rodzice kształtują dzieci i czym więcej nad nimi pracują tym więcej są szczęśliwsi. Słowem szczęście i nieszczęście, sukces i porażka zależą tylko od nas. Trudno jest powiedzieć ile jest w tym prawdy, i ile tak naprawdę zależy od nas samych a ile od przypadku i szczęścia, na które w wielu przypadkach nie mamy żadnego wpływu.

Kobiety urodzone w tym dniu działają zgodnie ze swoją wolą i przekonaniami, uważają, że wszystko to, co może ich spotkać albo im się przydarzyć zależy tylko od nich, nawet, jeśli będzie to przypadek. Wiara ich, że same decydują o sobie i swoich rodzinach czyni je osobami bardzo energetycznymi. Postępują moralnie i etycznie i jeśli nikt nie wejdzie im w drogę są spokojnie. Kochane pragną by ich miłość – mężczyzna zawładnął nimi, jednocześnie pragną władzę na nim. Jak to zrozumieć, mężczyzna nie potrafi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą w swoje szczęście, które jest zawsze pod ręką, tzw. kiedy tylko je potrzebują zawsze ono jest. Niewielu ludzi jest tak pewnych siebie jak oni, traktujących życie jak pole walki, na którym można próbować różne metody i style walki w tym testowanie własnego szczęścia. Uśmiechnięci zadowoleni z życia, zawsze gotowi do zapasów ze szczęściem w sumie wygrywają, naginając życie do swoich potrzeb.

26 września
Motto: Miłość buduje związek i jednocześnie rządzi życiem człowieka a ten nie zawsze rozporządzą swoim życien.

Osoby urodzone w tym dniu potrafią w swoim związku małżeńskim oddać wszystko, co najlepsze. Gdy poczują się w jakiś sposób urażone lub dotknięte, zawiedzione, w ich mniemaniu poniżone, wtedy gotowe są zrobić wszystko, aby to, co do tej pory wybudowali zniszczyć. Są dobrymi budowniczymi swojego szczęścia, ale także mogą być główną przyczyną ich porażki a nawet klęski życiowej. Bo to co nazywają światem muszą nie tylko wybudować ale i stworzyć. Budowanie nie zawsze jest równoznaczne z tworzeniem.

Kobiety urodzone w tym dniu są wspaniałymi matkami, żonami, kochankami, wiele z ciebie potrafią dać a nawet poświęcić się dla dobra sprawy czy rodziny. Te piękne cechy charakteru przeplatają się z poczuciem własnej dumy, nadwrażliwości, a także kompleksów. Często wymagają od bliźnich, aby wkładali w związek tyle samo, co one. Nie każdy potrafi tak robić jak one wtedy, dochodzi do wojny, niszczą wszystko, co tylko stanie na ich drodze łącznie z sobą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu najbardziej potrzebują w życiu miłości i zrozumienia, gdy tego nie mają są nieszczęśliwi i potrafią, gdy są niekochani albo zawiedzeni w miłości zrobić wszystko, aby zniszczyć to, co wybudowali. Podobnie jak kobiety urodne w tym dniu, sami nie wiedzą czy są niekochani czy tylko im się zdaje. Lepiej ich unikać, za ich dobre serce oczekują więcej niż ktokolwiek może im dać. Wiecznie niezadowoleni, zestresowani.

27września
Motto: Nieopanowanie jest cechą zawiedzionych w miłości
Osoby urodzone w tym dniu mają gwałtowną naturę, w szczególności, gdy chodzi o uczucia. Popadają z jednej skrajności w drugą albo kochają za dużo, albo podają w skrajną nienawiść. Często też popadają w gniew, w którym tracą rozum albo jak to same określają “odchodzą od zmysłów”, przebaczają w jednej sekundzie wszystko to, na co przez tak długi okres czasu pracowali w pocie czoła. A pracować lubią i umieją.
Kobiety urodzone w tym dniu mają od czasu do czasu napady dzikiego gniewu, w którym zachowują się jak potwory, niszcząc wszystko to, co spotkają na swojej drodze. Wiele osób podejrzewa je w tych chwilach o utratę świadomości, bo zachowują się jak ludzie chorzy umysłowo. Trudno nazwać ich zachowanie nieopanowaniem, przyczyny są o wiele głębsze: brak poczucia własnej wartości, niepewność siebie, plus słaba znajomość duszy ludzkiej połączona z naiwnością.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią panować nad swoimi nerwami. Najpierw ulegają otoczeniu, są skromni i wszystko przyjmują z pokorą, ale tylko do czasu. Sami niewiedzą, w którym momencie czara się przelewa i wybuchają. Często alkohol wyzwala w nich tamowane żale i urazy. W takich sytuacjach należy wystrzegać się ich a nawet unikać. Przyjaźń tak, ale tylko na trzeźwo.

28 września
Motto: Doświadczenie może być strachem przed czymś, a niewiedza męstwem.
Osoby urodzone w tym dniu dokonują wiele rzeczy w strachu albo obawie przed czymś, nie oznacza to, że są tchórzami, albo ludźmi, których łatwo jest przestraszyć. One wiedzą, że strach jest częścią naszego życia, tym czynnikiem, który wstrzymuje nas przed nierozsądnymi krokami albo zbyt pochopnymi krokami. Strach może być niewiedzą, ale także doświadczenie i wiedzą mogą być przyczyną strachu, bo zdajemy sobie sprawę, w co się angażujemy.
Kobiety urodzone w tym dniu są odważne i dzielne, więc rozsądne i cierpliwe. Doświadczenie swoje życiowe wykorzystują, jako przestrogę przed łatwym zyskiem czy wygodnym życiem. Strach w ich przypadku jest rozsądkiem, z którym bardzo się liczą. Jest on hamulcem przed zbyt szykiem nabraniem szybkości na niepewnej drodze. Ich męstwo to obawą przed zbytnią dzielnością życiową.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią walczyć w życie z wieloma przeciwnościami, nawet z takimi, z którymi wiedzą, że nie muszą, ale dla samego dreszczyku emocji. Ten dreszcz emocji towarzyszy im przez całe życie, jest też w dużym stopniu bodźcem do działania. Męstwo jest im znane w postaci sprzeciwu wobec rzeczywistości, w celu poprawienia swojego życia, warunków życiowych, a także szukają go w miłości.

29 września
Motto: Najbardziej odpowiadają mam ci, co myślą tak jak my i cenią to, co my cenimy.
Osoby urodzone w tym dniu szukają przyjaciół, którzy podobnie jak oni myślą. Zgodność w myśleniu i działaniu to ich najważniejszy cel w przyjaźni i w życiu codziennym. Gdy ktoś ma odmienne zdanie, albo myśli inaczej jest przez nich nieakceptowany a nawet i z zwalczany za swoje poglądy. Trudności z nimi są wielkie, bo na pierwszy rzut oka wydają się miłymi, przeje mymi osobami, przy bliższych kontaktach tracą na atrakcyjności.

Kobiety urodzone w tym dniu przyjaźnią z tymi, co im się podobają, czyli myślą i robią tak jak one. Nie muszą mieć racji, ani być sprawiedliwe, ale muszą mieć pewność, że bliska im osoba myśli tak samo jak one. W przyjaźniach są ciężkie i nudne, w życiu zarozumiałe i sta nowsze a nawet uparte i trudno jest osiągnąć z nimi jakiś stopień porozumienia, gdy wyczują, że ktoś inaczej myśli niż one.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią rozmowy o sporcie, polityce, życiu codziennym i jego problemach spowodowanych przez tzw. układy, na które nie ma rady. Akceptują ludzi, którzy zgadzają się z ich teoriami, z ich poglądami i tym wszystkim z czyim oni się zgadzają. Świat jest wtedy zły, gdy oni mają inne zdanie o nim a ludzie nierozsądni, bo robią inaczej niż oni by to zrobili. Są trudni do współżycia i niewygodni do dyskusji.

30 września
Motto: Działać nie znaczy tworzyć, działanie wymaga ruchu, tworzenie skupienia.
Osoby urodzone w tym dniu lubią być w ciągłym ruchu same sobie umiejętnie wyszukują zajęcia, bo nie znoszą nudy. Nudę poza chorobą uważają za największego wroga człowieka. Prawdę mówiąc, swoją działalność często mylą z tworzeniem, gdyż uważają, że aby coś się działo potrzebne jest tworzenie. Są energiczne, pomysłowe, mają umysł dociekliwy lubią kino, dobrą książkę, podróże, a nader wszystko działać, cokolwiek robić, ale żeby nie siedzieć w miejscu.
Kobiety urodzone w tym dniu uwielbiają mężczyzn, którzy potrafią pięknie, z pasją, kolorowo, słowami akcji mówić o swoich przygodach w dalekich krajach, albo z dalekiej przeszłości. Są wspaniałymi słuchaczkami, które podnieca akcja, robić coś” pluć i łapać”, ale nie dać się nudzie złapać, to jest ich dewiza. Źródło ich życia jest wiecznie pulsujące, wiecznie coś się w nim dzieje, energia je rozpycha, czasem nawet za bardzo.
Mężczyźni urodzeni w tym dniu są cisi i spokojni, potrafią godzinami siedzieć nad jednym obrazem zastanawiać się, jaką technika malarz malował obraz. Lubią mówić na temat sztuki a także życia, do działania zbytnio się nie rwą, wolą swoją energię zachować na lepsze czasy. Lubią zejść z drogi, ustąpić niż kruszyć kopie o nic, chociaż mają własne zdanie. Wolą przyznać komuś rację dla “świętego spokoju”, niż się z nim dochodzić, tracić energię na darmo.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz