Inwencja i kreatywność w pomocy na „drodze do Nieba”

30 października w Szkole Podstawowej w Pastuchowie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy różaniec w konkursie Różaniec drogą do Nieba. Pomysłowość uczniów była naprawdę duża.

Miesiąc październik jest miesiącem Maryjnym, kiedy w szczególny sposób wierni zwracają się do Matki Bożej za pośrednictwem różańca. Ta stara i rozpowszechniona modlitwa ma niesłabnących orędowników mimo czasów, które na pozór temu nie służą.

Różaniec – wieniec koralików, który pomaga w modlitwie może być również wdzięcznym narzędziem do wykonania, gdzie pomysłowość może być bardzo duża. W obozach koncentracyjnych czy syberyjskich zsyłkach do łagrów więźniowie robili go na przykład z zasuszonego chleba i skrzętnie skrywali do prywatnych praktyk. Dziś nie musimy wykazywać się tak dużym poświęceniem i nasza pomysłowość dzięki dostępności różnych materiałów czy darów natury może być dużo większa co udowodnili uczniowie w szkole podstawowej w Pastuchowie.

30 października w szkole podstawowej w Pastuchowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczno- techniczny dla klas 0-III. gdzie tematem do wytworzenia był wspomniany różaniec. Pomysłowość dzieci i rodziców była naprawdę duża. Wykonane przez dzieci różańce były kolorowe, ciekawe i zrobione z różnych materiałów. Oprócz upominków za udział dla każdego dziecka zostały wręczone nagrody w 2 kategoriach: kl. 0-I oraz kl. II-III.

Lista wyróżnionych i nagrodzonych wygląda następująco:

Klasy 0-I

I miejsce- Kamil Cichoń- kl.I
II miejsce- Inka Zając- kl.0
III miejsce- Ex aequo
Jagoda Sowulewska i Nikodem Tręda z kl.I
Wyróżnienia: Oliwier Mucha- kl.0, Filip Gołąb- kl.I oraz Juliusz Zając- kl.I

Klasy II-III

I miejsce- Maja Zięba- kl.III
II miejsce- Oliwia Prasał- kl.II
III miejsce- Maja Nurek- kl.III
Wyróżnienie: Kacper Żuliński- kl.II

Pełna galeria zdjęć na stronie internetowej szkoły w Pastuchowie TUTAJ

Wszystkim uczestniczącym i wyróżnionym w konkursie serdecznie gratuluje pomysłowości i chęci. Niech wykonane różańce dobrze służą do tego, do czego są powołane

info, foto: pastuchowsp.jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *