Jaworzyńscy strażacy chcą pomagać „braciom mniejszym”

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej organizuje zbiórkę darów dla zwierząt, które zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt w Świdnicy.

Okres zimowy to czas kiedy temperatury i aura pokazuje nam ułomność naszych ciał. Wyraża się to przede wszystkim w poczuciu chłodu, wzmożonego ogrzewania się itd. Ten czas i te realia dotykają również zwierzęta, które odczuwają podobnie jak my. Niby zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie zawsze chcemy dostrzegać ten problem. Pojawia się okazja, aby to zmienić i poczuć się współodpowiedzialnym za los zwierząt, które w tym czasie przebywają w schronisku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej organizuje zbiórkę darów dla zwierząt, które zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Straż przekazuje nam: „Drodzy mieszkańcy naszej gminy. Z racji tego że jesteśmy by pomagać i pomagamy w każdy sposób ,chcieli byśmy też pomoc czworonogom pieskom i kotom ze schroniska .

Nadchodzą święta i chcielibyśmy podarować odrobinę szczęścia wszystkim zwierzakom ze schroniska w Świdnicy. Wierzymy że dzięki dobremu sercu mieszkańcom uda nam się zebrać potrzebne rzeczy takie jak koce, karma sucha dla psa, kota, karma mokra, kojce. Może komuś zalega niepotrzebny ciepły koc lub chciałby kupić karmę .

Przy naszej remizie będzie przy wejściu postawiony karton na dary od państwa w każdy poniedziałek oraz czwartek będzie możliwość pozostawienia darów . Zbiórka trwać będzie do 23.12 2021r .

W razie jakikolwiek pytań prosimy o kontakt przez naszą stronę. Wierzymy w siłę Facebooka i w wasze dobre serca za co bardzo dziękujemy.”

Serdecznie zapraszam do uczestniczenia we wspomnianej akcji. Nasz mały gest może mieć duże znaczenie w poprawie komfortu życia naszych braci mniejszych, którzy nie mieli tyle szczęścia, aby w tym czasie wylegiwać się spokojnie w ciepłym domu na kanapie.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz