Jaworzyńska „kranówka” tylko po przegotowaniu

Z informacji podanej przez Urząd Miasta, jaworzyńska woda z kranu aktualnie nadaje się do picia tylko po wcześniejszym przegotowaniu.

Poziom usług i dostępność podstawowych kwestii jak woda ciągle wzrasta. Nie raz spotkaliśmy się z kampaniami w różnych rejonach Polski o możliwości picia wody prosto z kranu, gdzie nie jesteśmy narażeni na żadne komplikacje. Przykładem z bliskiego podwórka może być samorząd w Szczawnie Zdroju, gdzie w poczuciu kryzysu związanego ze śmieciami i produkcją plastiku, radni Rady Miejskiej do picia używają tamtejszej wody prosto z kranu, podanej oczywiście w szklanym dzbanku. Należy podkreślić, że jakość wody jaką nam się dostarcza jest systematycznie badana, aby wyeliminować wszelkie nieprawidłowości. Okazuje się, że woda z jaworzyńskich wodociągów nie daje nam aktualnie możliwości spożywania jej bez uprzedniego przegotowania.

Jak poinformował Urząd Miejski na swojej stronie, a także w formie sms-ów do mieszkańców: „W związku z przekroczeniem parametrów mikrobiologicznych wody pobieranej z wodociągu publicznego w Jaworzynie Śląskiej informujemy, że nadaje się ona do spożywania tylko po wcześniejszym przegotowaniu. ZUK Sp. z o.o. podjął natychmiastowe działania polegające na płukaniu całej sieci wodociągowej i podawaniu środka dezynfekcyjnego. O wynikach kolejnych badań będziemy informować na bieżąco.”

Apelujemy do mieszkańców, aby stosować się do tych zaleceń i nie narażać się na wszelkie możliwe następstwa związane z piciem wody do tego niezdatnej. O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

info: jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

2 myśli na temat “Jaworzyńska „kranówka” tylko po przegotowaniu

Dodaj komentarz