Karolina wymiata

Porcelana to od wieków stylowa i wytrzymała dekoracja stołu oraz piękna oprawa dla dań i napojów. Swoje miejsce w tej historii zajmuje też polska porcelana Karolina, produkowana w Jaworzynie Śląskiej od 1860 roku. W czym tkwi kunszt jej wykonania oraz sekret jej ponadczasowego piękna? Dlaczego to jej czas i Twój czas na Karolinę?

Porcelana Karolina – czas okazji

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Porcelana na stole i jako dekoracja we wnętrzach nadaje charakteru i świadczy też o guście jej właściciela. Jeśli jesteś miłośnikiem unikalnych kształtów, ręcznie malowanych wzorów oraz kunsztu wykonania, porcelana Karolina nie powinna być Ci obca i obojętna. Szczególnie, że teraz wymiata… a dosłownie wymiata cenami. To czas, kiedy najwyższej jakości, polską porcelanę możesz mieć w swoim domu lub sprezentować ją bliskim.

Obecne oferty porcelany Karolina to okazja do wymiany swojej zastawy stołowej i zastąpienia jej nowym, eleganckim, trwałym serwisem obiadowym i kawowym. Do wyboru jest wiele fasonów, a wśród nich zarówno te klasyczne, stonowane, gładkie i minimalistyczne, jak i dekorowane, malowane złotem lub platyną, odważne w formie. Karolina wymiata również kubki, filiżanki, talerze, półmiski i salaterki na sztuki. Możesz zaskoczyć swoich
gości serwując ciasto na porcelanowej paterze. Wyobraź sobie swoją kuchnię wyposażoną w porcelanowe dodatki, takie jak maselniczka, cukierniczka, imbryk… Pomyśl o codziennym rytuale picia kawy lub herbaty z pięknej, szlachetnej filiżanki lub wygodnego, wymarzonego kubka. Porcelanowa galanteria to również świeczniki, serwetniki i wazony, które udekorują kuchnię, jadalnię, czy salon. Moda na porcelanę nigdy nie przemija.

160 lat tradycji produkcji porcelany

Sztuka tworzenia porcelany, niczym alchemia, ma w sobie tajemniczy charakter, a porcelanowe wyroby uchodzą za przedmioty wyjątkowe, cenne, oryginalne. Klasyczna biała porcelana nazywana była nawet „białym złotem”. Do dziś uznaje się porcelanę za symbol luksusu i piękna. Nie inaczej jest z porcelaną Karolina.

W zabytkowych murach fabryki w Jaworzynie Śląskiej praca ludzkich rąk przeplata się z automatyzacją maszynową, która pomaga dbać o wysoką jakość wyrobów z białego złota. Tu, wyjątkowe, porcelanowe wyroby, powstają z ekologicznych surowców, takich jak kaoliny, skalenie, kwarce. Idealnie gładkie powierzchnie i wyjątkowa wytrzymałość porcelany Karolina to zasługa procesu produkcyjnego i ponad 160 lat tradycji. Ręczne prace w zakresie zdobienia i dekorowania nadają tym wyrobom niepowtarzalnego wymiaru. Fabryka w swojej produkcji nie używa mączki kostnej, co pozwala na użytkowanie porcelany przez wegetarian oraz wegan. Jako jedyny producent porcelany w Polsce, Zakłady Porcelany Stołowej Karolina wytwarzają porcelanę kremową tzw. FBC – Fine Bone China. Jest to unikatowa, kremowa barwa naczyń uzyskiwana w masie, a nie poprzez proces szkliwienia.

Porcelana Karolina dzisiaj

Zakłady Porcelany Stołowej Karolina posiadają bogatą tradycję produkcji porcelany. Współczesna działalność utrwala wielopokoleniowe dziedzictwo wartości, wzbogacając je o nowe, konieczne trendy, takie jak odpowiedzialna i ekologiczna produkcja, odbywająca się z maksymalnym szacunkiem dla środowiska oraz planety. Dotyczy to użytych surowców pochodzenia naturalnego, własnej receptury mieszanki mineralnej dla produkcji porcelany FBC, produkcji wyrobów wytrzymałych, co jest jednoznaczne z długim cyklem życia produktu.

100% eco friendly, 100% vege oraz polska porcelana najwyższej jakości to dla Karoliny nie slogany, lecz normy i pryncypia. Dlatego od lat porcelanowe serwisy, półmiski, filiżanki ze spodkami, wazony, talerze i inne wyroby zajmują szczególne miejsce w sercach ich posiadaczy. Karolina reprezentuje sobą ponadczasowe piękno i wyjątkową wytrzymałość.

Porcelana dla Ciebie

Czy porcelana jest droga? Na pewno jest warta swojej ceny, bo dzięki wytrzymałości przetrwa lata. Potwierdza to fakt przechodzenia porcelany Karolina z pokolenia na pokolenie. Nie masz jeszcze swojej zastawy stołowej? Szukasz fasonu, który będzie pasował do Twojego stylu i Twojego wnętrza? Karolina właśnie wymiata w sklepie online oraz w Sklepie Firmowym w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 4. Zaproś Karolinę do swojego domu.

(Artkuł promocyjny Zps Karolina)

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska