Karolinka z Milikowic potrzebuje naszej pomocy

Karolinka Gładka z Milikowic, 9 letnia uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej walczy z ciężkim nowotworem i potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka na jej leczenie

Karolinka ma 9 lat. Do niedawna była wesołą, uśmiechniętą dziewczynką. Zawsze pierwsza do zabawy – na podwórku, na rowerze, chłonęła świat z radosnym błyskiem w oczach. Życie jej rodziny toczyło się zwykłym, spokojnym rytmem. Niestety, dziewczynka zachorowała. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu.

Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Od tamtej pory szpital, sprzęt medyczny stały się jej codziennością. Karolinka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Kolejne cykle wyniszczają jej ciałko, chemia sieje spustoszenie w organizmie. Czeka ją jeszcze radioterapia. Mimo to nie narzeka, walczy i nie poddaje się.

Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na subkonto dziewczynki w Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”: nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867, tytułem: Karolina Gładka. Na Facebooku powstała także grupa licytacyjna, na której każdy może wystawić dany przedmiot, link TUTAJ. Całkowity dochód z aukcji trafi na konto dziewczynki.

info od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz