Kolejny poseł interweniuje ws. Pastuchowa. Burmistrz „odpycha” problem

Po piśmie posłanki Pani Moniki Wielichowskiej w sprawie inwestycji we wsi Pastuchów interweniuje pisemnie kolejny poseł Pan Michał Dworczyk. Burmistrz przekazuje pismo z petycją mieszkańców Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Temat inwestycji we wsi Pastuchów był przez jakiś czas i jak się wydaje nadal jest tematem bardzo gorącym w naszej gminie za sprawą mieszkańców, którzy rozpoczęli kampanie informowania i szukania pomocy po według nich źle wykonanych pracach związanych z budową kanalizacji i odbudowie drogi po ukończeniu robót. Temat był nagłaśniany w telewizji Dami Region. Do sprawy odniosła się i wysłała zapytania w tej sprawie posłanka Pani Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej

Kolejnym posłem, który podjął się oficjalnie sprawy jest Pan Michał Dworczyk z PIS, który również wysłał pismo do burmistrza z prośbą o wyjaśnienia w sprawie. Z pismem posła można zapoznać się poniżej.

Jakiś czas temu zorganizowane zostały osobiste spotkania z mieszkańcami, którzy podpisali się pod petycja do burmistrza ws. źle wykonanej inwestycji w Pastuchowie. W spotkaniach uczestniczyli radni z Pastuchowa, Pani sołtys, burmistrz i wiceburmistrz. Mieszkańcy optowali za spotkaniem ogólnym. Niestety nie dopuszczono do takiego wariantu rozmów. Według relacji mieszkańców burmistrz miał stwierdzać, że zalania konkretnych posesji wynikają ze źle poprowadzonej infrastruktury na wodę opadową, która spływa z dachów posesji podczas deszczów. Było oprócz tego wiele zapewnień i nadziei na poprawę aktualnego stanu.

Okazuje się, że patrząc po działaniach Urzędu Miejskiego w tej sprawie, ten mimo spotkania z mieszkańcami nie poczuwa się do  odpowiedzialności w sprawie i przekazał petycję do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, wskazując, że ulica Wyzwolenia w Pastuchowie jest pod zarządem Powiatu Świdnickiego. Pismo do zapoznania się poniżej.

Mieszkańcy Pastuchowa trwają aktualnie w dziwnym trójkącie Zakładu Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej, Urzędu Gminy w Jaworzynie Śląskiej i Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Dochodzą do tego interwencje Poselskie, które znacząco rozszerzają zakres zainteresowanych. Efektów działań na rzecz poprawy zaniechań jakie zostały stwierdzone niestety póki co nie widać. Rozmycie odpowiedzialności w tej sprawie może jednak wskazywać na brak chęci jakiejkolwiek ze stron do naprawy tego stanu rzeczy. To przykre i pokazujące dobitnie jak przeprowadza się inwestycje w naszej gminie.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska