Konkurs na kartkę bożonarodzeniową od serca

Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyny Śląska ogłosiło konkurs dla najmłodszych na kartkę bożonarodzeniową. Sens konkursu jest szczytny. Warto zapoznać się ze szczegółami.

Grudzień to miesiąc, kiedy nasze myśli biegną nieubłaganie ku Świętom Bożego Narodzenia. To rodzinne święta, które kojarzą nam się z mnóstwem dobrych słów i miłości. Nie każde święta wyglądają jednak jednakowo. Są wśród nas osoby starsze, samotne, chore, których święta będą odbiegać daleko od przyjętych kanonów. Warto zdawać sobie z tego sprawę i wytwarzać w najmłodszych odruch empatii, która karze skłaniać się ku potrzebującym.

Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska rozumiejąc te potrzeby ogłosiło konkurs dla najmłodszych na kartkę bożonarodzeniową, co będzie miało podwójny wymiar. Po pierwsze wspólnie w gronie rodzinnym będzie można spędzić czas podczas tworzenia takiej kartki, tłumacząc przy tym, że narysowana kartka zostanie przekazana osobom potrzebującym. Po drugie będzie można wygrać ciekawe nagrody.

Zasady są proste. Kartkę można wykonać dowolną techniką. Wszystkie prace zostaną przekazane samotnym i potrzebującym. Kartki będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych – przedszkole, Szkoła Podstawowa klasy 1-3, Szkoła Podstawowa klasy 5-8.

Kartki należy składać do 17 grudnia w Salonie Optycznym Godlewscy przy ulicy Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej, lub po kontakcie telefonicznym.

Ważne, aby każda kartka była podpisana. Należy również podać telefon kontaktowy do opiekuna dziecka

Wszystkie szczegóły można ustalić pod numerem 665 179 903

Zawsze miło jest otrzymywać prezenty, jeszcze lepiej uczyć się je dawać od serca. Pamiętajmy, że święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy te postawy muszą być dużo bardziej ujawnione. Uczmy tego nasze dzieci.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz