Koronawirus w jaworzyńskim przedszkolu. Dyrektor uspokaja

Dyrektor jaworzyńskiego przedszkola Pani Jadwiga Chrobak poinformowała o pozytywnym wyniku na covid – 19 u jednego z pracowników przedszkola.

Koronawirus mimo, że po mału wypychany z naszej świadomości ciągle jest realnym zagrożeniem, które może dotknąć każdego z nas. Nie oszczędza on żadnej z grup społecznych. Jedną z grup dużego ryzyka jest kadra pedagogiczna pracująca z dziećmi w dużych skupisakch. Wspomniany wirus nie oszczędził również naszego przedszkola w Jaworzynie Śląskiej.

Dyrektor jaworzyńskiego przedszkola Pani Jadwiga Chrobak poinformowała o pozytywnym wyniku na covid – 19 u jednego z pracowników przedszkola. Na stronie internetowej przedszkola, a także na drzwiach wejściowych do placówki pojawił się komunikat następującej treści:

Drodzy Rodzice.

Informuję, że w dniu 25.02.2021r. w godzinach popołudniowych, u jednego z pracowników obsługi przedszkola stwierdzono wirusa Covid-19. Po wdrożeniu obowiązującej w takich sytuacjach procedury, osoba ta została skierowana na izolację. Dwie osoby, które miały najbliższy kontakt z zarażoną, przebywają na kwarantannie. Osoby te nie miały bezpośredniej styczności z dziećmi. Placówka została dodatkowo zdezynfekowana w godzinach popołudniowych dnia 25.02.2021r.

Zgodnie z ustaleniami z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy, zdarzenie nie wpłynie na funkcjonowanie przedszkola i żłobka i w kolejnych dniach będą one czynne na dotychczasowych zasadach.

Jadwiga Chrobak- dyrektor przedszkola

Zarażonemu pracownikowi należy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszelkich zasad bezpieczeństwa.

info: przedszkolejaworzyna.szkolnastrona.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *