Kulig na boisku – akt wandalizmu w Piotrowicach

Wykorzystując zalegający na boisku w Piotrowicach śnieg dokonano aktu wandalizmu. Widoczne były ślady najprawdopodobniej samochodu, który ciągnął za sobą kulig.

Zimowa aura, której towarzyszy słoneczna pogoda daje wiele okazji do wypoczynku na zdrowym, rześkim powietrzu. Są to różnego rodzaju aktywności. Spacery, sanki czy też sławne kuligi, gdzie grupę sanek kiedyś ciągnął koń dziś samochód, lub traktor. Nie jest to najbezpieczniejsza zabawa, mimo to można znaleźć jej amatorów, którzy takie kuligi organizują.

Jeden z takich kuligów zorganizowano najprawdopodobniej na boisku sportowym w Piotrowicach, które utrzymywane jest przez LKS Piotrowice Świdnickie. Murawa, która jest utrzymywana i porządkowana, aby rozgrywki jakie się tam odbywają miały standardowy przebieg została zrujnowana przez ciężki pojazd, który ciągnął sanki.

W przerwach między rundami sezonu piłkarskiego coraz częściej dochodzi do aktów takiego wandalizmu na boiskach, gdzie otwarta przestrzeń wykorzystywana jest właśnie do przeprowadzania kuligów co dramatycznie niszczy całą nawierzchnię. Praca i pieniądze jakie są angażowane na utrzymanie takiego boiska jest marnotrawiona co niestety negatywnie odbija się na finansach. Nie można tutaj również nie wspomnieć o ludzkiej pracy, często społeczników, która jest marnotrawiona.

Jak podali działacze piotrowickiego klubu sprawa została zgłoszona na policję.

Kulig piękna rzecz. Przed jego zorganizowaniem pomyślmy jednak o bezpieczeństwie, trasie i konsekwencjach jakie mogą wyniknąć z jego organizacji.  Zaoszczędzi to wszystkim sporo kłopotów.

info,foto: fb Tomasz Toporowski

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *