Labirynt kukurydzy w Milikowicach po raz drugi

W Milikowicach posiano po raz drugi labirynt kukurydzy, który teraz czeka na swój wzrost i odkrywanie go przez łowców ciekawych przygód.

W tamtym roku Majątek Ziemski w Starym Jaworowie S.A wyszedł z ciekawą inicjatywą zasiewu kukurydzianego labiryntu. Wieści Gminne chyba jako pierwsze napisało o tej sprawie co później falą rozlało się po wszystkich mediach i wszelkich dostępnych źródłach informacji w tej kwestii.

Labirynt okazał się sporą atrakcją i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przyjeżdżali tu ludzie z różnych stron, aby wejść w gąszcz wysokiej kukurydzy i znaleźć drogę do celu jakim była flaga w środku uprawy.

Majątek Ziemski w Starym Jaworowie S.A w tym roku po raz kolejny przystąpił do prac w tym zakresie i ponownie obsiał kukurydzą wydzielony labirynt. Promień labiryntu to około 100 m, co można odnieść do wielkości boiska piłkarskiego. Jak powiedział Tomasz Kosmowski – zarządca majątku, portalowi e-pole „W ubiegłym roku liczbę zwiedzających można było liczyć w tysiącach. Na podobny (a może nawet lepszy) wynik liczymy także w tym roku! Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia, jakim jest siew labiryntu, będą Dni Kukurydzy, zaplanowane w połowie września, podczas których będzie można także zobaczyć kolekcję kukurydzy odmian marki Pioneer oraz inne atrakcje, zorganizowane przez gospodarzy oraz firmę Corteva.”

Już teraz możemy czekać na efekty prac majątku, które na pewno po raz kolejny dadzą nam wiele radości i przygody w odkrywaniu nieznanego. Jest to również wspaniała promocja naszej gminy o czym mogliśmy przekonać się już w tamtym roku

info, foto: e-pole.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz