Łukasz Czajkowski powalczy o zarząd DZPN

Łukasz Czajkowski – mieszkaniec naszego miasta, działacz w strukturach dolnośląskiej piłki nożnej, w nadchodzącym walnym zebraniu w tych strukturach powalczy o wejście do Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wybranie go na delegata na wybory PZPN.

Łukasz Czajkowski – mieszkaniec naszego miasta i działacz w strukturach dolnośląskiej piłki nożnej kończy aktualnie kadencję we władzach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. To czas podsumowań tego, co udało się zrobić, ale także tego, co w przyszłości, jeżeli chodzi o wspomniany związek i jak będą wyglądać jego przyszłe struktury. 2 maja na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zaplanowano Walne Zebranie Członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W tym dniu przedstawiciele dolnośląskich klubów piłkarskich dokonają wyboru władz Dolnośląskiego ZPN. O realne funkcjonowanie w strukturach powalczy Łukasz Czajkowski.

Nasz Mieszkaniec będzie kandydować na stanowisko członka zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wybranie go jako delegata na wybory PZPN. Jak powiedział kandydujący w udzielonym wywiadzie dla portalu doba.pl: „otrzymałem od Prezesa propozycję dalszej pracy w Zarządzie w obszarze, jakim zajmuję się obecnie. Ponadto otrzymałem od Prezesa Andrzeja Padewskiego propozycję kandydowania na delegata Dolnośląskiego ZPN na Walne Zebranie PZPN. To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt, jeśli delegaci pozwolą mi reprezentować dolnośląskie kluby na tym forum, a jednocześnie duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, by nie zawieść oczekiwań i skutecznie wypełniać powierzoną mi rolę.”

Łukasz Czajkowski od ponad dekady związany z dolnośląską piłką nożną. Od 2012 roku jest członkiem Zarządu i Wiceprezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ds. Rozgrywek. To przedstawiciel klubów Podokręgu Wałbrzych w tym gremium. Na co dzień odpowiedzialny jest za nadzór nad przebiegiem rozgrywek piłkarskich na Dolnym Śląsku, pracą Komisji ds. Rozgrywek, Piłkarskiego Sądu Polubownego przy Dolnośląskim ZPN oraz pracowników biur związku odpowiedzialnych za kwestie związane z rozgrywkami. Współtwórca przepisów regulujących kwestie rozgrywek piłkarskich na Dolnym Śląsku, w tym regulaminów tych zawodów i terminarzy ramowych. W latach 2012-2016 działał w Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN odpowiedzialnej za weryfikację licencyjną klubów szczebla centralnego. Następnie od 2017 roku jest Delegatem Meczowym Polskiego Związku Piłki Nożnej na szczeblu centralnym rozgrywek (Ekstraklasa, 1. Liga, 2. Liga). Delegat Meczowy PZPN jako najwyższy rangą przedstawiciel PZPN na każdym meczu nadzoruje organizację imprezy pod kątem bezpieczeństwa i realizacji wymogów określonych przepisami prawa powszechnego i prawa związkowego, weryfikuje wypełnienie obowiązków marketingowych, w tym spełnienie warunków umożliwiających skorzystanie nadawców z nabytych praw transmisyjnych, a przede wszystkim służy pomocom organizatorom w rozwiązywaniu napotkanych problemów organizacyjnych.

Naszemu mieszkańcowi należy życzyć szczęścia w nadchodzących wyborach i spełniania się we wspomnianych strukturach.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz