Mamy nowego proboszcza. Oficjalne przywitanie w czwartek

Nowym proboszczem pełniącym posługę w parafii w Jaworzynie Śląskiej będzie ksiądz Arkadiusz Chwastyk.

Pomimo wielkiej straty po śmierci ks. kanonika proboszcza Janusza Stokłosy sprawy parafii muszą trwać nadal. Wiąże się to z przybyciem nowego proboszcza, który będzie czuwał nad całą parafią.

Dziś podczas Mszy Świętej obecnym parafianom przedstawił się nowy ksiądz proboszcz Arkadiusz Chwastyk. Jak sam o sobie powiedział ma 43 lata i pochodzi z Kątów Wrocławiskich. Wcześniej pomagał przy parafii w Dzierżoniowie. Oprócz tego działał jako wikary przy biskupie świdnickim i został oddelegoway do spraw przy sądzie biskupim.

Nowy ksiądz proboszcz podziękował za miłe przyjęcie jakie już otrzymał. Podkreślił rówież piękno naszej parafii, kościoła i samych parafian, gdzie widział z jaką czcią pochowaliśmy księdza Janusza Stokłosę.

Oficjalne przywitanie nowego księdza proboszcza przez biskupa Igacego Deca nastąpi w czwartek na Mszy Świętej o godzinie 17.30.

Serdecznie witamy nowego księdza proboszcza w naszej parafii i życzymy owocnej pracy w naszej wspólnocie.

Marcin Burski

foto: swidnica.gosc.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz